Nova Scotia duck tolling retriver

angels · 328119

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #360 : 09 Oktober 2010, 23:19:08
Bleščeče 8).
Je mela nos zaliman na sled ;)?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #361 : 10 Oktober 2010, 07:20:39
Na prvi sledi - zajec se je 2x hitro popravila, na drugi se je pa zalimala gor in samo vuuššš! :o

Očitno je bil včeraj dober dan za Wi in njene sorodnike. Mama Bessh je namreč zmagala med veterani na Working testu, polbratec Ryyd pa med začetniki. ;D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #362 : 10 Oktober 2010, 11:34:41
Čestitke! :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #363 : 10 Oktober 2010, 21:40:17


Tole psičko sem tudi jaz spoznala na EDS-ju. Kakšna lepotička, predvsem so mi všeč njene oznake. Bo pa imela vzrediteljica s Hollye naslednje leto leglo. Vzrediteljica je res zanimiva, se je celo začela ukvarajti z lovstvom, je pa šele na začetku svoje vzrediteljske kariere. Bližina (Avstrija) je definitivno ogromen plus.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #364 : 12 Oktober 2010, 20:08:41
Meni najbolj vsecen samec na specialki v Pragerskem (sem lastnici ze pred zacetkom tollerjev rekla, da bo po mojem on "dobil"- no "dobil" je vse razen BOB)


Od rdecih tollerjev mi je bil pa najbolj vsecen

Lastnik je povedal, da imajo v njihovem klubu (resevalci) kar 5 tollerjev, 4 curlyje, 3 labradorce ter 2 borderja (ali pa avstralska ovcarja - se ne spomnim) - malo drugace kot pri nas.

Gaya


Gea


ter Gaya (levo) in Gea (desno)

Sestrici, ena po standardu na zgornji meji, druga na spodnji, ena se mora ojacati, druga pa shujsati  :P
Je bilo pa kar nekaj tollerjev povezanih z njima glede na rodovnike - vsaj po psarnah - si bom morala enkrat vzeti cas in narediti "oreng" druzinsko drevo (po moznosti s fotografijami).

Iz EDS pa nimam nobenih pametnih slik (na notranjih razstavah raje posnamem).


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #365 : 15 Oktober 2010, 10:30:12
Sem nasla sliko Gee z Mayem ob Treh ribnikih v Mariboru za Kalin 1. rojstni dan


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

laurica

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #367 : 28 November 2010, 19:24:47
Evo Lijin prvi sneg. Žurka, norenje...  :D








Po norenju pa ''mrtvi''.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #368 : 28 November 2010, 20:43:24
Moja Rdečka ima pa novega bratca. :-*

Zdaj bosta pa skupaj trenirala lovske zadeve. ;) :D
Pa komaj čaka, da malo zraste (zdaj še 2kg nima), da se bo lahko malo bolj 'orenk' z njim igrala. 8)

Smo pa ta mesec trenirali tudi s kuno in šojo pa delali sled z zajcem. Imam tudi par slik kune in šoje pa upam da mi jih kmalu uspe na net naložit.
Wi je pri šoji nekaj čarala in se zmrdovala, češ da ima preveč perja in premalo 'mase', samo potem, ko smo podaljšali distanco je šlo lepo. Pri kuni pa ni bilo problemov.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


laurica

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #369 : 28 November 2010, 20:53:08
Iii. Čestitke! :D
In pa super!



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #370 : 29 November 2010, 15:00:42
Ker Wi še nikoli ni bila slikana z lisico, dajem gor fotko njene tete Aponi (pri 12ih letih ;)):

Spletna stran: http://www.duckenticers.de/

Wi s šojo:


Pa s kuno:

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #371 : 01 December 2010, 12:41:34
Wi v reklami za Obi (rabiš Quick Player):
http://www.nora-pg.si/si/showreel/tv-oglasi/movie/66222/

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #373 : 05 Januar 2011, 16:04:18
Danes je v Delovi prilogi Delo in dom objavljen članek o Tollerjih (Novoškotski prinašalec - Pes presežkov). :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #374 : 06 Januar 2011, 09:53:50
Sem prebrala! Vedno listam od zadaj, in ko sem zagledala prvo sliko, so mi je zdelo, da ne vidim prav in sem bila zelo presenečena, hkrati pa še bolj navdušena, ko sem videla naslov!! :D Super članek, super slike... Zagotovo ga bom shranila!  :P ;D ;D

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #375 : 06 Januar 2011, 10:17:10
2 njeni fotki sta tudi v lanskem (26.12.2010) Nedelu - članek o pasji avdiciji za nov slovenski film. :)

Ena starejša:

Te dni bolja ali manj samo trenirava za prihajajoče snemanje, občasno pa dobi še kakšen trening z divjadjo (prinašanje & vlečke). :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #376 : 06 Januar 2011, 15:35:39
Danes je v Delovi prilogi Delo in dom objavljen članek o Tollerjih (Novoškotski prinašalec - Pes presežkov). :)

Lusen clanek in se bolj lusne slikce.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #378 : 06 Januar 2011, 21:03:40
Kaj delata vlecke v snegu?

Ja. Nazadnje je delala cca. 300m vlečko zajca po zamrznjenem polju (s 3 kljukami). Je sicer bolj lovila vonj kot običajno, ampak je šlo in se je sama lepo popravljala in vse izpeljala. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #379 : 07 Januar 2011, 11:21:47
se je sama lepo popravljala in vse izpeljala

Super. Jaz pa nisem upala delati sledi v snegu, ker so mi tu in tam rekli, da je lahko kao kaj narobe... sicer mi niso razlozili kaj bi lahko bilo vse narobe, a so me kar prestrasili in sem potem delala le prosto iskanje... Sedaj pa je ze bolj kot ne le blato/trava in bomo ponovno zaceli tudi s sledjo - se mi je pa ze veckrat zgodilo, da sem pozabila koliko kljuk, kje tocno... tako sem si rekla, da bom kar pustila psu, da naredi svoje oz. sem mu popolnoma zaupala (kar vecina ljudi ne naredi) in se je izkazalo za odlicno (je pa pes takrat ze vedel, kaj je sled in imel ze kljuke, vec 100 m sledi za sabo...). Sicer pa nameravam zaceti delati sled z garminom (bolj zato, da zacnem preverjati sebe).

Je pa sedaj glavna zadeva, ki jo moram narediti, T. Ostalo kar gre.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #380 : 07 Januar 2011, 11:48:09
Super. Jaz pa nisem upala delati sledi v snegu, ker so mi tu in tam rekli, da je lahko kao kaj narobe... sicer mi niso razlozili kaj bi lahko bilo vse narobe, a so me kar prestrasili in sem potem delala le prosto iskanje... Sedaj pa je ze bolj kot ne le blato/trava in bomo ponovno zaceli tudi s sledjo - se mi je pa ze veckrat zgodilo, da sem pozabila koliko kljuk, kje tocno... tako sem si rekla, da bom kar pustila psu, da naredi svoje oz. sem mu popolnoma zaupala (kar vecina ljudi ne naredi) in se je izkazalo za odlicno (je pa pes takrat ze vedel, kaj je sled in imel ze kljuke, vec 100 m sledi za sabo...). Sicer pa nameravam zaceti delati sled z garminom (bolj zato, da zacnem preverjati sebe).

Je pa sedaj glavna zadeva, ki jo moram narediti, T. Ostalo kar gre.



za lovske sledi je drugače kot za IPO. Za IPO ne svetujejo prevečkrat delat v snegu, ker nekateri psi potem začnejo gledat namesto vohat. Poleghteg ače je sneg ni vonja poškodbe tal, ki je z aIPO bistven- ne individualni vonj.
Za lovske pse, kjer se se gre za učinkovitost je u bistvu vseeno kako pride do konca , samo da pride. Poleg tega vlečke se dela sveže- vonja j edovolj brez vonja poškodbe tal.
Ampak tud za IPO s elahko občasno dela po snegu za trening

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #381 : 07 Januar 2011, 12:12:54
za lovske sledi je drugače kot za IPO. Za IPO ne svetujejo prevečkrat delat v snegu, ker nekateri psi potem začnejo gledat namesto vohat. Poleghteg ače je sneg ni vonja poškodbe tal, ki je z aIPO bistven- ne individualni vonj.
Za lovske pse, kjer se se gre za učinkovitost je u bistvu vseeno kako pride do konca , samo da pride. Poleg tega vlečke se dela sveže- vonja j edovolj brez vonja poškodbe tal.
Ampak tud za IPO s elahko občasno dela po snegu za trening

Hvala za razlago. Ce prav razumem, potem ni nobenega problema z zdravjem, ce pes sledi po snegu?

Na zacetku ucenja psa delam vlecke/sledi sveze, ravne, kratke (zacetniske, enostavne), kasneje pustim da tudi to malo zastara. Prav tako delam daljso razdaljo in z vec kljukami, pod razlicnimi koti (bolj razgibano, pisano), kakor je zahtevano na preizkusih... - da so sami preizkusi lazji od treningov (vendar ne pretiravam s tezavnostjo).


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #382 : 07 Januar 2011, 12:20:29
Ne predstavljam si kaj naj bi bilo z zdravjem narobe? Da si nos rani? Sej ne drsa znjim po tleh  :D.
Za prehladit se pa velik bolj dihajo kadar tečejo na polno. Saj volkovi in lisice(predvsem polarne  ;)) tudi veselo sledijo po snegu in zmrzali-če imajo namen kaj ujet seveda. Najbrž ne čakajo pomladi in temperatur nad 0 do prvega kosila.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #383 : 07 Januar 2011, 12:22:26
Jaz vedno delam po svežih vlečkah, drugače mi psica hitro preklopi v preiskavo terena (to naredi tudi, če vidi samo polaganje, zato je tisti čas največkrat kar v avtu).
Če sama vlečem pa tudi tako potegnem, da vem, kje sem šla (pri kjukah si navadno pomagam s kakšnimi krtinami ali kamni za orientacijo).
Važno je, da se drži do par metrov ob sledi, ni nujno, da gre direkt po njej (itak se sled 'premakne', če že malo piha). Pa da če zgreši sled, da se zna potem nazaj popravit, da ne gre potem nekaj po svoje iskat.

Ne razumem, pa zakaj je potreben gps? Saj vidiš psa, kako dela (razen za po gozdu). ???

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #384 : 07 Januar 2011, 13:28:29
Ne predstavljam si kaj naj bi bilo z zdravjem narobe? Da si nos rani? Sej ne drsa znjim po tleh  :D.
Za prehladit se pa velik bolj dihajo kadar tečejo na polno. Saj volkovi in lisice(predvsem polarne  ;)) tudi veselo sledijo po snegu in zmrzali-če imajo namen kaj ujet seveda. Najbrž ne čakajo pomladi in temperatur nad 0 do prvega kosila.

Hvala za razlago, jo bom delila naprej ;)


Ne razumem, zakaj je potreben gps?

Predvsem zaradi mene (in ne toliko psa - ne mislim dati gps na psa). Saj mi vecinoma uspe (na lahkih sledeh) iti tam, kjer sem polozila, a ce zacnem komplicirat (vem da bi morala delati to brez psa, a se mi zdi vsaka sled, ki si jo polozil, cisto brez izkorsitka, ce ne gre po njej se pes; se tudi jaz orientiram po kamnih, krtinah, visjih travah, grmovju, drevju... a se ustejem tu in tam; lahko bi si pisala, a se mi ne da)... skratka, sebi ne zaupam toliko. Zato bom tu in tam hodila za psom po sledi, da se navadi, da mora slediti, ce sem za njim ali ce me ni.

Imam za prosto iskanje povelje "isci", drugace pokazem z roko, prav tako je pes v osnovnem polozaju; za sled imam povelje "sled" in ponovno je ritual drugacen; za prinasanje videnega pa "prinesi" in ponovno je vse skupaj malo drugace. Tako do sedaj se nisem imela problemov, ce me je videla polagati sled. Sicer pa nikoli ne ves, kaj bo se prislo ven. Na sledi imam edino probleme s prehranjevanjem z zajcjimi kakci... ce so ze tam, ne more mimo - posledicno nimam problemov, da prime karkoli je ze na koncu (edino, ce je na koncu tuj clovek, potem mi pusti in pride praznih rok - to s tujcem bom ze zvadila, tisto s kakci pa se mi se ne sanja dobro...).


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #385 : 07 Januar 2011, 17:20:44
Ne vem če sem razumela, ti položiš sled in greš po sledi nazaj ali kako? ???

Jaz imam sicer različna povelja za prosto iskanje (2 povelji, eno za 'visoko iskanje', eno pa za mikrolokacijo), iskanje z usmerjanjem in sledenje (samo navadna sled; zaenkrat še ne delava krvne sledi, upam pa da letos začneva :)), samo če vidi, da se nekaj položi na travniku/gozdu, gre tisto iskat s preiskavo terena (ali pa kar direkt, če si tako dobro zapomni). Recimo da naredi ene 15-20m še po sledi, potem pa šprint do območja, kjer je videla (oz. misli da je videla), da se je položil kos divjadi. Ko pa ne vidi, dela pa ko urica. Hitro, natančno in zanesljivo. :-*

Ampak da ne omenjam, kakšne zganja, ko vidi da bomo delali z divjadjo. ::) Možgani na off, nagon na on in gremo na 'lov'. Takrat je ne brigajo igrače, ne briga je hrana...ne brigajo jo divje živali, kakci, ostale osebe. Včasih komaj da mene vidi - me rabi samo da rečem 'Go' in da ima potem nekam divjad za odložit pa nekoga da ji jo spet položi za nadaljne delo. ::) Ne motijo jo niti drugi psi (na kožo se spravi, tudi ko so 3 terierji gor in jim jo pomaga 'ubijat'). Njej je v bistvu vseeno, če ji snežak govori ukaze in mu nosi, samo da dela. Zato jo lahko komot komu posodim za delo ali pa toliko, da jo jaz vmes poslikam, ko prinaša. Je ne moti oz. včasih komaj opazi da sem jaz drugje.
Z dummyji je podobno kot z divjadjo le malo manj intenzivno. Takrat ima vsaj del možganov še na on in malo vmes razmišlja (predvsem ocenjevanje razdalje in iskanje vizualnih pomoči pri markiranju in memory-jih). Letos ji bom prestavila še triple marke in pa 'bulldog-e'. Me zanima predvsem kako bo reagirala na bulldog-e, če bo kaj menjala ali ne...zaenkrat izgleda, kot da jo je šoping povsem minil, samo bomo videli.

Meni kakcev divjih živali moja nikoli ni malicala (pa je drugače izredno požrešna in ona pravi da je vedno lačna in da bi cel dan jedla). Tudi če ima človeško hrano na mestu, kjer delamo, je ne briga in ne gre nič malcat (tudi surovega mesa ne). Mali terier je isti. Ko delava prinašanje, ima lahko na poti po tleh kilo kruha v kosih, pa ga še pogleda ne. Ko se pa ne dela, ga pa požre v sekundi. ::) >:D

Čez kakšno leto ali 3 bi rada šla z njo na kakšen Field Trial a L´Anglaise, samo imava do takrat še veliko dela, predvsem na mirnosti in samokontroli.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #386 : 07 Januar 2011, 17:38:18
Malo se bom vmešala v tole lovsko debato, da pohvalim članek v Delo in dom. Se mi zdi fajn napisan :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


laurica

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #387 : 08 Januar 2011, 12:53:35
Ja super članek v Delo in domu. Super opis, naslov ter pa seveda luštna Wi. :* :) Prava zvezda je Wi :D



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #388 : 10 Januar 2011, 14:09:04
Ne vem če sem razumela, ti položiš sled in greš po sledi nazaj ali kako?

Ne, bognedaj. Vcasih grem za psom po sledi, vcasih ga pustim, da sam opravi. Nameravam delati cez cas se VUT-R..., kjer bom sla za nenavezanim psom. Kri naj ne bi bil problem dobiti, je pa vecji problem dobiti parklje (lovna sezona se zacne sele maja). Sicer mi je Kala koncem leta ponovno nasla parklje, a je bila takrat z mamo... (Kala mi isce mrtvo srnjad (krivolov in podobna packarija): http://s3.mojalbum.com/lovska-nesnaga-moja-kala-je-izsledila-ostanke-trupla-srne-tudi-ko-je-gospod-iz-vhs-prisel-po-ostanke-srn_14546783_17071505_17071513.jpg; zal pa je mala mrtva divjad ne zanima, zato ucim Heidi).

Jaz za "mikrolokacijo" uporabljam le piscalko. Bi bilo pametno uvesti res kaksno besedo (ker na LP-R sem prisla cisto brez opreme...).

Tudi medve sva imele na "dobrem" zacetku tako mocno slo po delu, da me ni najbolj poslusala (sicer morava ravno na poslusnosti se delati...). Sem jo v eni kotlinici dala na prostor na sredo, razmetala stvari naokoli po grmovju, gozdicku, scavju... (tako, da je vse videla), prisla do nje, sva naredile malo poslusnosti, jo posljem po prvega, ponovno malo poslusnosti, jo posljem po drugega... tako da je zacela dejansko poslusati, kaj recem in da ne leti takoj po prinosilo, ce "mrdnem" (sicer to se ni 100%). Je pa vztrajna, natancna, mirna, tiha. A se mlada (in vse kar spada zraven).
Trenutno odpravljam to, da mi ne prinese prvega dummyja, ki ga prime, ampak da gre po se vse ostale in jih menja.

Jaz ne pustim ubijanja plena tj. potresavanja, prav tako ne pustim pregrizavanja nobenega prinosila (izjema so igrace). Ce so v "igri" dummyji, je lahko z njimi igra le z mano. Nikakor ne z drugimi psi ali sama. Pa se to zelo malo.

Blagor za kakce. Je malo frustrirajoce ziveti z "drekozerjem", ki ti rad tala lupcke: je pa cedalje bolj izbircna (je prej jedla vse, tudi svojega). Pozresna ni vec toliko (to je bilo odpravljeno v zadnjem mesecu) - vendar nic se ne pomaga, ce gre mimo smeti, kjer je socna, se topla kost z mesom... (to mi je naredila letosnji prvi dan na vrhu Kuma, iz vrece za smeti v lasti koce - je bila v "vpregi" (http://s3.mojalbum.com/na-kum-1-1-2011-heidi-in-kala_14546783_17422208_18400018.jpg), a nisem mogla nicesar narediti - kost je sla dobesedno mimogrede z njo).

Sem si ogledovala WT v Avstriji: http://www.oerc.at/veranstaltungen/default.aspx?Art=externliste. Sem jim pisala za pravilnike, a zal niso nic odgovorili (ni pa ravno poceni). Tako si bom sla prvega (ce bo vse po sreci) le ogledati. Je pa v Italiji sedaj en dummy trial.

Ce bosta imele kaksen posnetek dela..., se priporocam za ogled.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #389 : 10 Januar 2011, 19:11:01
Se pravi, potem se z prinašalci ni ravno dobro igrati cufanje in vlečenje?

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)