Nova Scotia duck tolling retriver

angels · 328095

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #390 : 11 Januar 2011, 15:05:35
Jaz se z mojo ful igram in cufam, pa se ji ne pozna na lovskem delu. Se pa z divjačino ona niti noče cufat. Kože navadno ja, sama divjačina pa ne. Tudi z dummyji bolj ne, jih veliko raje samo prinaša. S palice pa lahko kar gor visi in se cufa cel dan. :D ::)
Ona 'ubija' večinoma kože skupaj s terierji. Včasih kakšno novo divjačino (recimo zadnjič hermelina) še malo potrese, ko prvič sama okoli nosi, drugače pa ne.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #391 : 11 Januar 2011, 16:58:20
Se pravi, potem se z prinašalci ni ravno dobro igrati cufanje in vlečenje?

Naj se ne bi. Prinosila naj bi bila le za delati. Po koncu dela pa bi naj dobil igraco s katero lahko dela kar hoce (moje tista igraca najbolj ne zanima). Sicer pa vsak po svoje in pravila so zato, da se krsijo.

Jaz imam igrace in prinosila. Z igracami se tudi vleceva do (moje) onemoglosti, z dummyji ne (sem se pa morala v dolocenem trenutku malo poigrati z njo tj. na zacetku: z ostalimi igracami sva se prej igrale (tecaj A), igrala se je tudi z igracami z drugimi psi in tudi sama; z dummyji pa se nisva in jih je v enem trenutku potem ponujala drugim psom, ker sem bila jaz neuporabna... pravila so zato, da se krsijo).

Sedaj se vec ne pocukava z dummyji, nikoli z divjadjo, sem pa dala ze roko v http://www.canin-sport.si/index.php?main_page=product_info&cPath=86_101&products_id=706, da sem testirala ugriz: da je cvrst, a nezen. Glede na to, da se je slo za mojo roko, to ni bilo ravno cukanje..., po drugi stani pa je bilo...

še malo potrese

Gea tudi. Ampak le koze na dummyjih - najraje fazana, a gre ze na bolje (ne sme imeti casa, zadeva se mora hitro odvijati). Heidi ni (se) nikoli.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #392 : 11 Januar 2011, 17:38:24
Moja s z dummyji in divjadjo/kožo cuka le, če ji to jaz ponudim. Sama od sebe nikoli ne ponuja, da bi se igrala s tem. Tudi nikoli drugim psom ne prinaša, kvečejmu odnaša oz. beži pred njimi s svojim 'plenom' čimhitreje nazaj do mene. ::) Jo pa včasih kar malo panika, če je še kakšen pes v igri prinašanja. Nazadnje se je tako na Nizozemskem skoraj zapletla v podvodne rastline v ribniku, ko je hotela prehitet flatko do dummyja (nismo tenirali, le metali dummyje v vodo za zabavo) in je bila že čisto histerična, ker ji je redko uspelo (flatka je skakla notri in jo je že v štartu tako prehitela). ::)
Jaz imam včasih probleme, če ji novo divjad predstavim na prekratki razdalji, ker potem ona misli, da ima čas raziskovat, kjer vse ima ta žival vretenca in kje je najbolje vrat zlomit (to rada kakšnemu mrtvemu zajcu naredi, ko ji slučajno iz gobca pade - takoj za vrat in potem nazaj v gobec in prinest). Če ji pa vržem dovolj dolgo, pa navadno prime brez pardona in prinese in šele po oddaji malo gleda kaj točno je prinesla. :D ::) Potem tudi na krajše razdalje in problema, ko je ene parkrat prinesla.
Z zajcem imava še vedno malo problemov, ker ga še vedno ni navajena nosit na 300m+ ali po zaraščenem terenu. Po travniku ali gozdu brez podrasti in naravnih ovir ni problema ene 200m. Drugače ga pa navadno spusti ob oviri (se prepriča da je mrtev), gre pogledat kje ima možne izhode, nazaj po zajca in šiba naprej proti meni.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #393 : 12 Januar 2011, 10:53:56
Tudi meni sedaj direktno prinese (kjer bo zadeva na "varnem") in ne ponuja vec drugim psom (to je le na zacetku, ko ji se ni bilo najboj jasno, kaj dealava). Mi pa ne ubija, samo prime (dokaj lepo) in prinese (tako nameravam 1x iti tudi na Hrvasko na njihove tekme). Ni ji problem nesti dalec in se malo zraven mene, ce to hocem (oz. ce ji ne recem, da naj spusti) - vcasih tudi malo letava z zadevo (da tece za mano z zadevo v ustih).

S kako tezkim/velikim zajcem pa delata? Jaz sem postopoma s prinosili dodajala na tezi (sedaj od prinosil brez problemov nosi ze 2 kg http://www.canin-sport.si/index.php?main_page=product_info&cPath=86_101&products_id=705; bom pa morala kupiti se tezje; od lesenih prinosil imam najtezjega, ki ima 1 kg, tezjih se nisem nasla; mi je pa ze nesla tudi banano (neolupljeno) - jo moram 1x slikati). Divjad pa mislim da ni bila nikoli tezja od 2 kg (do sedaj). Je pa dolgonoga, tako dimenzije/oblika zajca zanjo ni tak problem.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #394 : 12 Januar 2011, 12:03:04
Pojma nimam koliko je tehtal najtežji zajec. :-[ Jaz imam problem pri tavelikih zajcih, ker tudi če ga drži na sredi za telo in ima glavo gor se še vedno včasih malo vleče po tleh. Če mora pa čez podrast pa sploh, se vmes še kdaj kam malo zatakne...je ona bolj za perjad in manjše zajce za prinašat. Race so pa sploh svoja kategorija. Te bi pa prinašala cel dan če bi bilo mogoče. :D
Mi pa lahko prinese 3kg terierja (ga prime za oprsnico). ;) Tudi kakšen hlod, ki ga nosi na sprehodih je včasih težek vsaj 3kg, pa ga nosi tudi po 2h sabo (s tem da se vsake toliko ustavi da ga malo gloda). Ampak tudi mali terier mi komot nosi pri svojih 3kg 500g prinosila (jih včasih ukrade iz omare, drugače ima on zase 'puppy' dummyje zaenkrat ::)).

Wi tudi nosi banane, jabolka...hrenovko. ;)


Sem se spomnila da je pa 'nosila' okoli že lisico. No, ne nosila, ampak vlekla, ker je bila lisica skoraj tako velika kot ona. :D ::) Jo je sicer poskušala dvignit, samo je bila prevelika, da bi jo lahko dovolj dobro prijela v gobec in prinesla, tako da jo je na kocu raje privlekla. Samo lisičjo kožo pa komot prinese.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #395 : 12 Januar 2011, 12:20:08
S kako tezkim/velikim zajcem pa delata? Jaz sem postopoma s prinosili dodajala na tezi (sedaj od prinosil brez problemov nosi ze 2 kg http://www.canin-sport.si/index.php?main_page=product_info&cPath=86_101&products_id=705; bom pa morala kupiti se tezje; od lesenih prinosil imam najtezjega, ki ima 1 kg, tezjih se nisem nasla; mi je pa ze nesla tudi banano (neolupljeno) - jo moram 1x slikati). Divjad pa mislim da ni bila nikoli tezja od 2 kg (do sedaj). Je pa dolgonoga, tako dimenzije/oblika zajca zanjo ni tak problem.

Ce se lahko malo vmesam v pogovor.. Z mojim zlatkotom sva delala aport na dummyju iz zajcje koze, ki je tezek tam okoli 2 kg.. Ampak na TP-Rju je dobil pri vlecki normalnega zajca (katerega je brez problema nasel in prinesel), pri prostem iskanju dveh kosov je bil pa eden zajec ogromen. Bil je velik ziher ene pol metra in pa tezek pomoje najmanj 4 kg.. In prvega normalnega je prinesel, drugi mu je bil pa prevelik/pretezak tako da ga je nesel samo ene 10m in potem spustil, pa ga ni hotel vec prijet. Tako da probajte vadit tudi na tezjih zadevah, ker pri teh zajcih res nikoli ne ves, kaksnega dobis na tekmi..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #396 : 12 Januar 2011, 13:07:55
Lani na TP-Rju je bilo več zajcev različnih velikosti. Mislim da je bil samo en res majhen (tam okoli 2,5kg), vsi ostali so bili pa tam 3kg+. Ta, ki ga je imela Wi na koncu vlečke je bil kar ogromen. Na iskanju je bil pa malce manjši, samo noben gotovo ni imel pod 3kg.
Nima pa Wi nobenih problemov nosit ničesar do 2kg (kuna je bila malo manj kot 2kg recimo, samo jo je težje nosit, ker je tako dolga in se je parkrat malo zakalkulirala pri prijemu, ker jo je zmedel rep).
Wi je na začetku tudi slabše prijemala dummyje v prevlekah, kjer je del prevleke gledal čez dummyja, ker je prijela na sredi prevleke, kar pa ni bila sredina dummyja. ::) Samo se je zdaj naučila da mora ignorirat 'optične prevare'. Pri novi divjadji se pa vseeno še kdaj zakalkulira, ko vzame rep kot del trupa in potem prenizko prime. Če je pa smao koža z glavo, potem pa prime malo pod glavo.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #397 : 12 Januar 2011, 13:16:53
ko ravno govorite o razmerju velikosti zajca in psa (ni glih toler), če ima pes resen namen prinest je marsikaj mogoče  ;):

(foto A.Šobar)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #399 : 22 Januar 2011, 22:45:44
Cacib Ljubljana - Gea


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #400 : 24 Januar 2011, 21:40:22
Uu tle se pa še mene vid na sliki xD  :) :)
Sm spoznala Geo in mi je ful všeč! Taka ena zaspanka fletna, cel čas je spala na stolu in je nič ni zmotilo ;D
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #401 : 24 Januar 2011, 22:53:26
 :D Jaz sem pa ves čas tuhtala od kje si mi tolk poznana, pa nisem mogla stuhtat, vedla sem da k Gei ne pašaš, ampak znana si mi bla pa full. Moja frendica in njen sta takrat, ko sem jaz fotknila Geo mal povpraševala glede tollerjev, če se mogoče spomniš  :) :D


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #402 : 26 Januar 2011, 18:07:28
Ja... :) Tudi jaz nisem vedela, ali si prava ali ne.. :) ;)


A bo zdaj spomladi kakšno toller srečanje mogoče?? :P

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #403 : 26 Januar 2011, 19:39:18
Azu pofotkaj Wi, ko nosi NLTja :o

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #404 : 06 Februar 2011, 13:47:53
Mali Pix se zdaj že preveč upira, da bi ga Wi lahko nosila toliko časa, da jaz to pofotkam. ::)
Ena frišna z današnjega treninga:

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #405 : 16 Marec 2011, 13:28:56
Gea na svoji prvi "Dummy trial" tekmi (Fara in Sabina, blizu Rima):


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #406 : 20 Marec 2011, 12:44:31
Skupinska








Buuu! >:D

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #408 : 25 Marec 2011, 16:07:55
Jutri bova z Wi na RTVju -> O živalih in ljudeh (v živo) 8)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #409 : 25 Marec 2011, 19:38:44
Na katerem programu?  :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


laurica

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #410 : 25 Marec 2011, 22:13:38
Kdaj in kje? ;$ Bomo gledali, če našimo. :D



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #411 : 26 Marec 2011, 08:27:13
Slovenija 1 ob 16:00. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #413 : 07 April 2011, 13:27:33
V Nemciji se je nasel en primerek (par primerkov; TDC), ki zeli v tollerja vmesati zlatega prinasalca (ce sem prav razumela). DRC se je distanciral od tega projekta: http://www.drc.de/aktuell/DRC-Tollerzuechter_Stellungnahme.pdf. Jim Wolf (Elvenwood Kennel): "We have decided that we are not going to place any of our puppies/adults in Germany or the EU. Just on the chance that someone is being slick in trying to obtain a Toller. I would hate to see one of our carefully bred Tollers end up in this German ‘creat a mutt’ breeding program."

Tezji bo nas nakup tollerjev iz ZDA, Kanada, prav tako bomo morali biti zelo pozorni, kaj se kupuje iz Nemcije oz. ce je kdorkoli od prednikov od tam. Seveda ne za nazaj, ampak od tega leta dalje, ker naj bi bil zgornji projekt odobren!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #414 : 07 April 2011, 14:57:59
Ma svašta. In kaj naj bi imeli od tega?

PS: Če slučajno piše v povezavi, žal ne razumem.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #415 : 07 April 2011, 17:31:36
So mi malo vec razlozili (Hans Werner Franz): "yes, it's only one person who succeeded in recruit his folks to make him president of the TCD (Toller Club Deutschland) which was founded by himself. What he has in mind is not to make a new breed but to use some Golden male dogs to "fresh up" the Gene Pool of the Nova Scotia Duck Tolling Retriever. The breed will remain the Nova Scotia Duck Tolling Retriever. He succeeded to hale the VdH into German Television and so get the OK of the VdH to do what he wants to do.
On the other side there is the DRC (Deutscher Retriever Club) that only tolerates the toller but dont really "accept" him. And within the DRC only breeders can take part in decisions. But the breeders remain of the conviction that this one person will not have success at all. The did not believe that there will be an other club for the Toller than the DRC. But soon there was. They did not believe that the VdH will pay regard to his
idea, but the VdH did. Now they are convinced that nobody will allocate a male Golden, but I will make any bet someone will.
And then Germany will be the home of the "New Generation of the Nova Scotia Duck Tolling Retriever" and Germany will have the one and only
successor of Avery Nickerson.
And a lot of DRC breeder will hang down their heads groaning "but we did write a public letter, didn't we?""



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #417 : 19 April 2011, 14:10:13
Današnji trening:








Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #418 : 19 April 2011, 14:38:01
Sem pozabila dodat, da smo bili prejšnji vikend par dni na Nizozemskem, kjer smo tudi malo trenirali pri Louisianne. Imamo spet polno idej kaj in kako trenirat. :)
Wi si je pa v hiši polni flatcoatov takoj izborila svoj stol za mizo in čakala kdaj bo lahko kaj ukradla. ::)

Plezanje po drevesih na Nizozemskem

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...