opisi kako naučiti psa določeno vajo

{CiTrOeN} · 23800

{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
: 16 Maj 2006, 18:08:15
vprašanja,težave glede pravilnega postopka učenja vaj + seveda odgovori

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 17 Maj 2006, 20:22:10
Ne vem kaj bi rad z tole temo dosegel. Če te kaj zanima kako naučiti konkretno vprašaj. Težko je kar nekaj pisat tja v tri dni.

Ena tema je tudi Trikci, kjer imaš tudi opisano kako naučiti posamezni trik.

Lp nina



{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #2 : 18 Maj 2006, 22:16:28
imam en manši problem. naš sparkec lepo zleti za žogico ko mu jo vržeš, in jo tudi pridense,ampak ne spusti pa jo na tla,al pa v roke da. niti 1x ne,tko da mu nemorem kliknit,da bi počaš dojel.
če jo že spusti jo 5m stran,to pa pol nima fore.
kaka ideja.

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 18 Maj 2006, 22:20:12
Plen zamenjaš z drugim plenom oz. igračo zamenjaš z hrano;) Lahko s sabo nosiš dve žogii, da ti da eno mu v zameno zanjo pač daš drugo.
 
Lp nina



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 19 Maj 2006, 19:13:57
{CiTrOeN} najboljše je res uporabit priboljšek, ko pride do tebe. To izgleda tako, da ko pride do tebe mu priboljšek približaš smrčku (dobro jo, da je pribolšeč čimbolj 'dišeč') in ko spusti rečeš SPUSTI (+ klik + pribolšek). Če pa ne prinese vedno je dobro, da ga imaš na začetku še na štriku in tečeš pred njim in ko ti priteče do tebe moraš bit ful vesel.

Pri Atri je ta spusti dobro deloval, s prinašanjem se pa še malo lovimo.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #5 : 20 Maj 2006, 16:05:01
ninci+meta hvala

vaja v progresu :)

zej pa me zanima to: kako najbolše kužku prikažemo kaj je naredil slabo,zares slabo. to kar dela ql je moj dojel,takrat dobi klik.
samo na besedo fuj pa ne jebe. oz tko bom povedal ,ko mu klikam lepo zvesto dela, kar mu pa ne (pa tega neb smel -grizit,nosit čevlje,prevračat smetnjak...) pa on še veselo dela naprej. rad bi izvedel samo to, kako ga naučiti na besedo fuj, ker vse pa ne gre zmeraj s klikerjem prideš tudi v nove situacije, psu neznane



psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #6 : 20 Maj 2006, 16:09:17
Si poiskusil s tem, da psa in vedenje takrat popolnoma ignoriraš?
Če veš, da bo pes npr. začne nositi čevlje, ga pokliči nazaj k sebi in ga zaposli s kakšno hitro igrico.
Nezaželeno vedenje ali ignoriraš ali pa preprečuješ, da do njega sploh pride.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #7 : 20 Maj 2006, 16:18:25
za čevelj ga prepričam da ga spusti in nato mu kliknem. ampak za vsako stvar ne moreš skos delat s tem. rad bi samo da dojame besedo fuj. saj dobro ve da ni vredu, samo mislim da on ignorira mene :)
nevem ali je še prezgodaj (včeraj je dopolnii 3mesece) ali bo to prišlo s časom,ali obsataja kaka dobra fora

glede grizenja mene ne grize več. vendar punco še malo. sedaj prakticiravo tisto da ga prime za gobec  (zadaj) in postane sila neprijetno. nemoreš pa ga ignore,ker že preveč močno vgrizne.

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #8 : 21 Maj 2006, 11:09:50
Naj ti povem, da imamo tudi mi enega razbojnika doma, ki ni vedel kaj pomeni beseda NE oz. jo je ignoriral. Vseeno smo vztrajali in je že pogruntal, kaj hočemo od njega (zdaj ima 4 mesece). Mi smo vsakič, ko je naredil kaj nezaželjenega se zadrli NE in zaropotali zraven, da smo preusmerili pozornost. Lahko ploskneš zraven, lahko po mizi udariš ali kaj podobnega, v glavnem da ga zvok toliko zamoti, da preneha z dejanjem in potem ga recimo pokličeš ali mu vržeš žogico, da pač pozabi na tisto kar je prej delal. S časom bo že pogruntal, samo obupati ne smeš in ne se zateči v fizično kaznovanje.

Lp


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 27 Maj 2006, 15:34:40
Ja no tale "moja metod" je prišla pri Atri v uporabo, ko je skakala v nas in se želela igrat in se je ni dalo drugače "skenslat".
Čist je simpl :) : zvila sem časopis in jo res čisto narahlo potrepljala po riti. Njej je bilo to grozno, ker je papir hreščal, tako da je samo zvila rep med noge pa se spravila stran.

Pa ne zdaj mislit, da psa tepem, ker se to trepljanje s časopisom ne dogaja pogosto. Res samo takrat, ko beseda ni zalegla.

Je pa drugače najbolje, da se skakanje, grickanje,..... mladičev ignorira. Saj v večini s tem želijo pridobiti našo pozornost, pač da bi se z njimi igrali in dajo potem kmalu mir, če se jih ignorira. Vem pa sama, da je to zelo težko in včasih tudi boleče, če se ti mladič z ostrimi zobki "obesi" na nogo ali katerikoli drug del telesa.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Lanyca

  • Gost
Odgovori #10 : 28 Maj 2006, 15:49:10
Pri nas je tudi bilo tako Lani sem vrgla žogico mi jo je prinesla pa je ni hotela spustiti, potem pa mi je učitelj(Lanin) v pasji šoli rekel, da naj ji čisto malo pa narahlo pihnem v smrček in sem poskusila in jo je tekoj spustila.
Zdaj pa s tem več nimamo problemov čeprav sva nasredi najboljše igre(z njeno vrvico za vlečenje) pa povem"spusti" bo spustila če ne pa malo povišam glas in takoj ubogamo(ampak derem se pa ne!).
Ali pa kot so že prej rekli nekaj dobrega da tisto spusti in rečeš potem spusti pa npr. klikneš. :)



lp



{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #11 : 29 Maj 2006, 07:09:24
ja kar nočeš da kuža počne in če ne uboga na fuj,kak,bjak... :) potem mu ob dejanju izvedeš nekaj kar ne mara. kar ga živcira.
naš je zelo rad grizel, zaj ko začne mu s prstom pritisnim na noska in za cvilim. in kuža takoj preneha. potem pa seveda klik klil + njam njam.
poti do uspeha je ogromno, seveda nesme pa nobena biti boleča. pes hitro poveže slabo dejanje s "kaznijo"

ne bom pozabil par dni nazaj, ko sem bil pri veterinarju in je ena punca imela kužka in se pač na povelje ni hotel vsedit. in ga je ona močno (kar precej močno) lopnila po hrptu,, ene 3x potem je pametnejši odnehal in se vsedel. potem pa njenu razkladanje kako so lastniki neodgovorni, pa da ne skrbijo za zdravje svojih psičkov.


psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


Lanyca

  • Gost
Odgovori #12 : 30 Maj 2006, 15:19:44
ja kar nočeš da kuža počne in če ne uboga na fuj,kak,bjak... :) potem mu ob dejanju izvedeš nekaj kar ne mara. kar ga živcira.
naš je zelo rad grizel, zaj ko začne mu s prstom pritisnim na noska in za cvilim. in kuža takoj preneha. potem pa seveda klik klil + njam njam.
poti do uspeha je ogromno, seveda nesme pa nobena biti boleča. pes hitro poveže slabo dejanje s "kaznijo"

ne bom pozabil par dni nazaj, ko sem bil pri veterinarju in je ena punca imela kužka in se pač na povelje ni hotel vsedit. in ga je ona močno (kar precej močno) lopnila po hrptu,, ene 3x potem je pametnejši odnehal in se vsedel. potem pa njenu razkladanje kako so lastniki neodgovorni, pa da ne skrbijo za zdravje svojih psičkov.


To mi gre najbolj naživce. ::),
Da se fizično spravljajo na pse če kaj dobro ne naredijo pa jih mlatijo,..... Mislim taki ljudje po moje nebi smeli meti psov.
Jaz sem tudi nekje že vidla tak primer ko je pes skako pa je dobil po hrbtu in to s palico. >:( >:(
To so taki, ki nimajo pojma.





Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #13 : 01 Junij 2006, 21:38:16
Okoli hiše imamo ograjo z vrati, ki so obcasno za kratek cas odprta. Kako psa nauciti, da v nikakrsnem primeru ne bo sel ven? Tudi ce se bodo okoli podili psi, tudi ce bo sel kdo mimo ipd..



Lanyca

  • Gost
Odgovori #14 : 03 Junij 2006, 16:24:26
No jaz sem temu tudi dajala kar precej prednosti. Pri nas se velikokrat pozabijo zapreti vrata saj mi, ki vemo kako in kaj vedno zapiramo vrata čeprav Lana ne gre ven, ampak smo previdni. :)
Včasih pa kak, ki pride na obisk pozabi zapreti vrata in pomoje je nujno, če imate take primere odprtih vrat, kot mi, da se psa nauči, da ne sme iti ven kljub odprtim vratom.
Jaz sem najprej videla, daimajo sosedi (1. in 2.) svojega psa tako naučenega(majo nekaj za avte servis nekaj podobnega) in tam imajo vrata čez cel dan zaradi avtomobilov odprta in včasih je pes tam ampak gre vedno le do tam kjer bi bila vrata in ne dalje.
Seveda je meni to takoj padlo v oči in sem začela v pasji šoli spraševati, knjige študirat,...kako naj psa naučim, da ne gre ven čeprav so vrata odprta in tudi če zunaj kdo hodi psi, ljudje,...
No in nekje sem zasledila(ne vem kje), da moraš narediti mejo in to zaresno mejo npr. vrvico, desko(drugo je bilo v mojem primeru) do kam lahko pes gre.
In sem začela zaradi večje previdnosti sem imela Lano na dolgiiiii tanki vrvici, da sploh ni vedela zanjo in sem odprla vrata čisto kakor gre in zložila tam kjer bi morala biti vrata deske. :)
In vedno, ko je Lana hotela oditi čez mojo "mejo" sem rekle"Ne ven!" in jo odpeljala nazaj.
Tako sem ponavljala in ponavljala dokler ni skapirala, da čez deske oz. mejo ne sme!!
Ko nama je šlo že dobro sva vrvico popolnoma odstranile in smo šli brez nje, spet smo ponavljali, utrjevali(še zdaj ponavljamo in utrjujemo čeprav Lana stvar obvlada)in še ponavljali dokler ni šlo.
Nato sem "izkoristila" Dinoja (potepuški ZP ima lastnika ampak se potepa po mestu ::)je Lanin prijatelj)on je hodil zunaj jaz pa lani vedno tisto:"ne ven!!" ko je hotela iti ven no in se je naučila.
Nato sem odstranila še mejo tako, da je bila le še v moji in Lanini glavi in sva vadile šetako.
Šlo nama je dobro nato sem se jaz skrila, da me Lana ni videla in nekajkrat mi je ušla ven ::) pa smo več ponavljali,.... pa ni več šla ven čeptav so mimo hodili ljudje, psi,....
Včasih, ko je videla kakega človeka je tekla do navidezne meje in se tam ustavila ter se od tam drla na ljudi. ::)
Seveda to ve še zdaj in kljub temu, da pes stvar obvlada je potrebno to utrjevati in midve utrjujeva včasih grem tudi jaz ven(tu se nama malo zalomi! :-[) in ne sme ven čeprav mi včasih uide in nato grem po njo jo odpeljem nazaj in gremo vadit dalje.
Če delaš z mejo gre pomoje najlažje in pes takoj skapira, ampak važno je da vse delaš počasi in postoma najprej z vrvico, šele ko dobro obvlada stvar vrvico odvzameš, nato še mejo in če mu gre dovolj dobro se mu lahko tudi skriješ, da misli da te ni.
Jaz grem včasih tudi v hišo in skozo okno, ki gleda ravno na ograjo in malo ceste vidim vse dogajanje in če je treba jo skregam skozi okno in se pobere notr. ;) :)


Nika poskusi tako kot sem ti napisala in boš videla, da gre pa potem povej oz. napiši kako je šlo.




lp :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #15 : 03 Junij 2006, 17:21:58
Zaenkrat se cakam na psa, ki ga bom morala to nauciti, tak da dobis povratno informacijo cez kako leto,dve :)



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 16 Junij 2006, 20:36:56
no ker se je citroen pohvalail da neha pes grizit,...no spet grize in grize in grize.za znoret.jaz sem mela roke tok pokrampane in popraskane da je bil obup.ne uboga ne na fuj ne na NE.jaz nimam živcev več zanj.lah se gremo 30 min da naj ne grize in še kr bo.z  lepo besedo in dejanji to ne gre. totalno sem razočarana. htela sem psa,take kot smo do sedaj imeli,..prijazne,...a ta...joj.tok je neumen ali trmast da mu nikakor ne moreš dopovedat da ne gristi in skakati.nič ne deluje.
ko se on loti grizit bo grizo, pa lah ti delaš kar koli, in kokrkoli se dereš ,ne ,fuj,mahaš s časopisom...mislim,...da se bom lastnega psa bala..,..pa mu ne bom smela hrbta pokazat ker bo skočo name.....mislim....nazadnje mi je naredil 20 cm (po dolžini) rano s krempljem (kot da bi me ker z nožem zgleda).in še kr skakal po meni,..fant ga je mogo stran vleči pa not zapret...ker me je kr napadal....zanj je mogoče to igra...zame ne...in nikol nisem mela tko.......psa. skače in grize mene,fanta in njegovo mamo.

kako ga odvaditi? če se ga nič ne prime? pomagajte..... :( :( :( :( :(



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 16 Junij 2006, 20:41:58
Sicer ne vem, če bi pomagalo ampak mogoče lahko poskusiš, da ga poliješ z vodo. No mogoče bi mu to bilo všeč ampak ne vem. Mi smo Lenny tako odvadili lajanja ponoči. Sredi noči jo je mami polila z vodo, ker je lajala in od takrat naprej ponoči ni lajala več.



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 16 Junij 2006, 20:42:58
Mogoče bi mu dali kako igračko, namesto da grize vas...



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 16 Junij 2006, 20:45:40
bom probala...hvala...zdaj bom probala vse,...nekaj bo že moglo delovat...
mislim da bo pri nas septembra mala šola pa šola ???nevem, dvoje, se ne spoznam,..vglavnem najin bo šel v malo šolo...kako, če kr grize.kako ga tam naučijo oz. naučimo poslušnosti?kako zgleda da bo šel fant z  njim tja on bo pa ga nonstop grizo.kr groza me je če ker pride na obisk.



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 16 Junij 2006, 20:47:37
Ja septembra se začnejo šole/male šole oz. karkoli...najbolje, da peljete tja. Koliko pa je kuža star?



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 16 Junij 2006, 20:47:48
joj...igrač ma kr nekaj,ko grize mu damo igračo,a ni zanimiva. ježka ki cvili ko ga stiska ma ful rad, ga nonstop nosi sabo,sam kr na enkrat mu ni dost in začne nas grizit pa skakat.
tudi če vpiješ fuj pa vdariš po mizi, da bi ga zmotil, ne deluje



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 16 Junij 2006, 20:48:10
21.junija bo 4 mesce



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 16 Junij 2006, 20:54:26
Aha...potem je še zelo mlad in navihan...
Mi smo jo odvadili skakat tako, da smo jo v tistem trenutku, ko je skočila rahlo pohodili po zadnjih tačkah ali pa smo dvignili koleno. Sicer so me na nekem forumu opozorili, da nasilje vzbuja nasilje (sicer se je pri nas tako obneslo...) in da naj raje psa samo odrinemo in rečemo ne...ampak če se to pri vas ni obneslo..potem ne vem....
Ga pa tudi sedaj najbrž srbijo zobje...kako kost ali kaj podobnega naj žveči. Naša je dobivala presušena svinjska ušesa in so ji bila zelo všeč.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #24 : 16 Junij 2006, 21:01:41
lilly24, mislim da vsak pes začne enkrat pred prvim letom gristi in poizkuša. nekateri so psa odvadili tega na tak način, da so vsakič, ko se je pes z zobmi dotaknil kože visoko zacvilili tako kot to počnejo bratci in sestrice v leglu, ko prav tako preizkušajo svoje zobe. pravijo da je to uspešna metoda.

jaz sem ga odvadila s tem, da sem ga za vsako napako prijela čez gobec (tako samice kaznujejo mladiče) in nekaj trenutkov držala, toliko da ni mogel udpreti gobca. ugotovila sem, da je najbolj učinkovito, če ga držiš toliko, da malo zacvili in potem še nekaj sekund (npr. 5), da ne poveže cviljenje s tem, da ga nehaš držati (torej, "če zacvilim, me bo pustil/a").

še ena metoda je, ki baje učinkuje - ko te na primer zgrabi za roko, jo potisneš globoko v gobec (tja, kjer več ni zob). to je za psa zelo neprijetno in si slej ko prej zapomni ter naredi povezavo: "če začnem gristi, pride do neprijetnega občutka".

tudi z vodno pištolo se da marsikatero neželeno vedenje kaznovati oz. povzročiti to, da se v prihodnje ne bo pojavljalo. fajn je, če pes ne vidi, od kod prihaja curek, mora pa biti iznenada, tako da ga preseneti.

glede skakanja pa so tudi meni svetovali, naj dvignem koleno, ko vidim, da se pripravlja na skok. to sem tudi nekaj časa prakticirala in je bilo bolj ali manj uspešno, vseeno pa sem to vedenje izničila v glavnem s prijemom čez gobec.

psi ponavadi skačejo, da bi pridobili našo pozornost. tega, da bi svojo roko zamenjala s kakšno igračo, jaz ne bi prakticirala, ker bi s tem psa nagradila za vedenje, ki ga v bistvu hočem odpraviti. bi pa se poskusila z njim več igrati, ampak bi z igro začela takrat, ko niti približno ne bi delal  kaj takega, kar mi ne bi bilo všeč.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 16 Junij 2006, 21:11:00
havala za nasvete...bomo probali...

za gobček smo ga že probali držat pa se ne pomiri,...se začne tok zvijat da mu rata se  izmuzniti in naprej grize.pravzaprav ga ogormnokrat primemo za gobček in zaderemo fuj...pa ne pomaga...lahko pa delamo to narobe ja,pa za to ne deluje.

kdaj ko ga fant prime za gobček, vbistvu drži celega da se mu ne izmuzne in se mu parkrat zadere fuj in ga dlje časa tko drži in pol se le pomiri,gre stran,je videt užaljen,naju ne pogleda,..a ko mine minuta in spet gremo jovo na novo.

vam sporočim,kako se bo obneslo...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #26 : 16 Junij 2006, 23:30:12
psi ponavadi skačejo, da bi pridobili našo pozornost.

a ne skacejo zato, da bi bili cim blizje nasemu obrazu?



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #27 : 17 Junij 2006, 09:07:55
a ne skacejo zato, da bi bili cim blizje nasemu obrazu?

misliš, ker nas želijo obliznit? ja, nekateri psi v nekaterih situacijah, vendar ob tem niti približno ne grizejo. zato menim, da gre v primeru lilly24 za nekakšno izsiljevanje, preizpraševanje, kjer niti približno ne smemo popuščati. pes preizkuša lastnikove meje in čimprej jih le-ta postavi, tem bolje je.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #28 : 17 Junij 2006, 09:57:53
Pes očitno noče biti podrejen.
Kdo mu daje hrano? Oba ali samo citroen?
Če se noče umiriti, ko ga primete za gobec, ga pa še ob tla potisnite, če tudi to ne bo pomagalo pa še na hrbet pa naj bo tako, dokler se ne umiri.
To je stopnjevanje. Ko je pes na hrbtu je čisto podrejen, bolj pa kot če ga samo za gobec primeš. Tako smo mi našega posvojenca odvadili renčanja na druge samce.
Rekli NE in če ni ubogal smo sledili temu vrstnemu redu. Seveda ni ničesar bolj "groznega", če mora pred konkurenco ležati na hrbtu ;)

4 mesečnega mladiča pa boste verjetno lahko zadržali na hrbtu, če ne pa malo bolj čvrsto prijet pa naj se repenči, če mu paše ;)

Seveda se pa tega ne sme početi, če je kuža plašen. Vaš vsekakor ni  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 17 Junij 2006, 11:14:51
oba mu dajeva hrano,..saj sma različno v službi in mu da vsakič en, kokr nanese. kdaj mu da tudi fantova mama. a to ni prav ali je?
ob tla sem ga, na hrbet pa nikoli,morem to probat. men se je hitro izmuznil, fantu ne. je 4 mesce star ja,zame pa tud že precej močen ali pa jaz zanj švoh  :D