Pirenejski pes (Chien de Montagne des Pyrénées, Great Pyrenees)

newfka · 117588

ivana505

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 04 Oktober 2012, 13:59:59
Tukaj je stara 5 mescev



ivana505

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 04 Oktober 2012, 14:17:36
Končno mi je uspelo priložit slike. Zato jih prilagam vse skupaj. :)

V koper mogoče pridemo tudi mi. Odvisno kako bom uspela glede obveznosti na fakulteti. Še enkrat vse čestitke Stjepan na tako lepem leglu. Želim vam da bi vsi mladički dobili prijazne in tople domove! :) Tudi prispevek na Hrt-u je bil zelo lepo posnet. Res upam da se v kratkem vidimo :)

Kar se pa tiče sprehajanja, ne vidim razloga zakaj naj pirenejca nebi spustil iz povodca. Jaz sem svojo sicer do nekje 4 mesca imela stalno na povodcu, ampak to bolj zaradi tega, ker sem jo učila hoditi ob nogi in takrat me je tudi skrbela visoka koruza na poljskih poteh, glede na to da je bila takrat še zelo razposajena. Pozneje niti to ni bil problem. Zna se sicer res zgoditi, da če sem na preveliki razdalji oz če je zatopljena v kakšno raziskovanje, da ne uboga takoj v odpoklic, drugače pa vedno veselo pricaplja nazaj do mene.

Toliko od mene za zdaj, v kratkem pa spet priložim kakšno slikico :)



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 06 Oktober 2012, 21:44:57
Ivana 505,imate lepo samičko. ;D Kje ste jo kupili?Se mogoče vidimo v Kopru ?

L.P Otalež



Patou de l´Orri

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
  • Patou de l´Orri
Odgovori #153 : 16 Oktober 2012, 19:44:15
Pozdrav

Evo da se javimo malo sa rezultatima sa izlozbi.

Aneto je bio u Kopru na izlozbi i izlagala ga je moja prijateljica.Imamo i filmic pa da ga vidite na njegovoj prvoj izlozbi kako se ponasao. :)

http://www.youtube.com/watch?v=8OXU84i7ktI&feature=youtu.be

Ja sam sa Arlet bio u Češkoj na specijalnoj izlozbi za pirinejce i njoj je to bila prva izlozba i super se ponasala.Jako sam ponosan na svoje patuiće!! :)



Lijep pozdrav svima.
www.patoudelorri.com



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 16 Oktober 2012, 20:02:57
Čestitam,Aneto je krasen kuža. Jaz sem bil z mojo Bello na razstavi v soboto,prejela je PRVAK MLADIH,a ni šlo brez problemov. Bella čuva koze in to je počela tudi na razstavi,bila je huda in ni marala ljudi,tudi sodnice. Čaka me kar nekaj dela ,socializacije,da jo malo umirim,če ne bo težavna raztavljalka. ???



ivana505

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 16 Oktober 2012, 21:52:46
Stjepan čestitke tudi iz moje strani!!! Sem bila v nedeljo v Kopru in videla vašega malega :) res čudovit pirenejec!
Otalež, očitno smo se zgrešili v dnevu. Škoda. Naša psička pa prihaja iz Poljske.
Upam da se vidimo v Vrtojbi, kjer bove sodelovale prvič. Tako da se lovim še v vsem. Celo s prijavo  :-[ Kakršnikoli nasveti so več  kot dobrodošli :)



Patou de l´Orri

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
  • Patou de l´Orri
Odgovori #156 : 16 Oktober 2012, 23:02:14
otalež - cestitam na rezultatu..sa mog stajalista da posjedujem imanje kakvo ti imas uopce me nebi bilo briga za izlozbe jer tvoji psi zive puno kvalitetnije i prirodnije nego svi nasi izlozbeni ma koliko god se mi trudili pruzit im sve.Moj savjet ti je da ako zelis ici na izlozbe da cesto posjecujes izlozbe i izlazis malo sa psicom medu ljude u grad u guzve da se ona navikne na njih i da shvati da nemora cuvati kada nije na posjedu..takoder treniraj sa njom i to da joj se smiju pregledati zubi tako da i kad odes na izlozbu nebudes diskvalificiran samo zbog toga sta ti pas nije naucen pokazivat zube.
ivana505 - Hvala na lijepi rijecima :) u Vrtojbi samo hrabro i bez straha ..isto tako nauci je da joj se slobodno smiju pregledavat zubi.da ti trci lijepo i da stoji u stavu mirno kad je postavis i to je sve sta mora znati..nije tesko to postici samo treba vjezbati :)

Nadam se da se svi troje vidimo u Vrtojbi samo napisite koji dan izlazete :)



ivana505

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 16 Oktober 2012, 23:12:21
Stjepan imam tehnično vprašanje. Sem rahlo zmedena glede prijave. Ker delam to prvič. A je razlika v dnevih razstavljanja ali jo moram prijaviti na obe razstavi oz samo na eno? Ker sem videla da je v Šempetru posebej za velike pasme in molose. Kako je s tem? Zobke pa hvala bogu že pridno kaže, večji problem je postavljanje, ker kar naprej prestapa  :-[ no počasi verjetno bo



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 17 Oktober 2012, 18:11:33
Vprašanje ni namenjeno meni,a bom vseeno odgovoril.Prijavite se lahko samo na eno razstavo, kakor sem se jaz v Kopru.Prijaviti se morate v razred kamor psička spada ,piše v prijavnici (npr,Papy,razred mladih,zrelih itd)
Stjepan,hvala za nasvete,vedel sem,da bo psička nekoliko zadržana saj ni vajena toliko hrupa ,pozornosti in še in še,a krivda je povsem moja  ob obilici dela na ranču, kar nekako ni bilo časa za boljšo socializacijo in pripravo za razstavo.Enake probleme sem imel s kraško ovčarko,šele po peti raztavi se je nekako prilagodila in naučila na mestna pravila.V Vrtojbo nisem prijavil Belle, a morda pridem z njo vseeno na trening socializacije.



ivana505

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 17 Oktober 2012, 18:59:19
Otalež najlepša hvala. Ampak še vedno mi ni jasno če je npr za mene določeno kateri dan jo moram prijaviti ali lahko zbiram? Oz kaj se zgodi če jo slučajno prijavim na obe razstavi? Kaj mi vi svetujete katero naj izberem? Glede na omenjeno specijalno razstavo v soboto, ali to sploh nima veze zdaj še za njo ker spada v razred mlajših in izberem pač tisto ki mi časovno najbolj ustreza? Se opravičujem za mogoče komu čudna vprašanja ampak kot sem omenila prej se s tem ukvarjam prvič in se še težko znajdem v vsem tem.



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 17 Oktober 2012, 20:38:37
V koliko prijavite psičko za obe razstavi je obvezno samo plačilo, vaša udeležba pa ne.Ker je v soboto specialka se prijavite takrat,boste od sodnikov bolje izvedeli kakšno samičko imate,seveda se morate posebej prijaviti za rastavo posebaj za specialko,torej dve prijavnici,piše na prijavnici naziv in datum raztave,željeno označite.Za prijavo mora biti samička stara vsaj 4mesece in cepljena proti steklini,naslednji razred je starost 6-9m najmlajši kamor verjetno sodi vaša psička.Upam,da sva se razumela,če ne vprašajte.



ivana505

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 17 Oktober 2012, 21:05:57
Najlepša hvala! Zdaj razumem :) Kdo bi si mislil da je razstavljanje en tak proces papirologije  :-[ Upam da se potem vidimo v soboto tam :)



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 17 Oktober 2012, 21:21:26
ivana505,kar je meni znano je bil zadnji rok za prijavo na razstavo v Novi Gorici 16.10.2012,verjetno so podaljšali rok prijave,preveri, na prijavnici imaš tel.št. za INFORMACIJE.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #163 : 17 Oktober 2012, 21:23:07
Rok prijave je podaljšan do 30.10!



Patou de l´Orri

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
  • Patou de l´Orri
Odgovori #164 : 19 Oktober 2012, 21:37:22
Mislim da i nije neki problem prijaviti izlozbu,trebate samo ispuniti prijavnicu za dan kada zelite izlagati psa i poslati im mailom ili na postom,uz prijavnicu trebat eposlati i kopiju pedigreea i kopiju uplate.
U subotu je Cacib Sempeter i nakon njega u poslijepodnavnim satima je specijlan izlozba,a u nedjelju je samo Cacib Vrtojba.
Ja jos nisam odlucio koji dan cu ici pa bi volio da mi vi kazete kada ste vi tamo da se sretnemo!! :)




otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 29 Oktober 2012, 08:27:27
DARKO 2013,Kako je kaj z vašim samčkom,se lepo razvija,boste kaj razstavljali ali naredili vzrejno dovoljenje.? ???



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 22 December 2012, 14:16:13
Po daljšem času fotografija BELLE, stare 13 mesecev.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano

otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 23 Februar 2013, 20:43:17
Darko 2013, boste prišli s psom na vzrejni pregled 10.03.2013 v Domžale? ???

L.P.



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
andreja: s to risanko sem se kot otrok zaljubla v tega psa in mi je ostal vtisnjen v spominu :) . Film, ki je prišel letos v kino pa mi bolj tako. Psi ki igrajo v tem filmu niso pravi predstavniki pasme, kar me je precej zmotilo :/


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Sem ga na koncu zamudila :/ Po tem zapisu me pa še bolj zanima ;)

Sicer pa v bistvu me to ne čudi. So verjetno bolj gledali na to, da bodo lahko kaj posneli, kot kakšen je standard :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Že, sam je ogromno psov, ki bi jih lahko uporabili, glede na to da se gre prav za določeno pasmo, ki izhaja iz področja v katerem je film posnet. Scene pa niso grozno zahtevne in bi vsak pes lahko to odigral. No ma kakor koli je za pogledat :)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Da predstavim še našo belo kepo Balmette patou de l'Orri , stara je 2 meseca, razstavno sezono pa odpremo 2015  :D
Mati:  CroCh.SloCh Femme Fatale des Brumes de la Comtee  (HD A/A,ED 0/0,Degenerative Myelopathy N/N)
Oče: IntCh.JWW´09,EW´10 Wonderwhites Incognito (HD A/A)

In naša Balmette :D





LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Kakšna kepica  :o

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica

LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Kolegica ima mešanca med pirenejcem in samojedom, dobrega pol leta star, ko je bil še manjši, je bil tak štor, kot bi vsaka od nog hotela hoditi za sebe, glava pa po svoje, več je bil na riti kot pa na nogah  :P Je pa tudi ena taka fajna kepca, zdaj že kepa za božanje  :o

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Čestitke za novega člana!  :o :D 

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Hvala za čestitke! Sicer smo se odločili da gremo ža novembra v Šempeter - Vrtojbo razstavljat. Naj bi prišle še njene 2 sestrice, ki so še na voljo tako da bo pestro  :D
Pa še en tipičen pirenejski nasmeh :) .



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0