Pirenejski pes (Chien de Montagne des Pyrénées, Great Pyrenees)

newfka · 117595

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Se popolnoma strinjam  :)
Edino pastirci niso toliko motivirano na hrano in plen, bolj je pomembno, da razviješ dober odnos in nekje pri 2, 3 letih imaš narejenega psa, če delaš z njim pravilno- samozavestnega in stabilnega in predvsem dobrega spremljevalca  :) Bo pa najbrž otalež znal povedati precej več, je imel konec koncev veliko več psov kot jaz  :)



darko2013

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Spoštovani,
nekaj časa se zaradi zdravstvenih razlogov nisem oglasil. Naj sporočim, da imamo doma Pirenejskega planinskega psa (samčka) od 22. marca 2012. Čez nekaj dni bo star že 4 mesece. Njegov prihod je bil dokaj naporen. Iz notranjosti Francije  je potoval z vlakom, letalom in na koncu od letališča še nekaj ur z osebnim avtomobilom. Kljub temu se je na novi dom navadil zelo lepo. Prvi mesec dni je rastel kot goba na dežju. Pridobil je celih 10 kg. Sedaj, pa jih ima že nekja več. Za vse, ki ne poznate te pasme naj povem, da sem do sedaj zelo presenečen nad njegovim značajem in voljo do učenja. Prej bi moral napisati, da želi in hoče učenja kot pa, da je trmast ali zapleten za učenje. Je pa res, da naredi vse to, kar mu je kristalno poznano in sigurno. V dveh mesecih se je naučil lepe hoje ob povodcu ter večino osnovnih komand. Je edini kužek v mojem življenju, ki sem ga naučil "glas" v eni uri. Njegov značaj se pokaže ob prihodu neznancev ter ob prisotnosti večjih psov. Je resnično neustrašen, veličastnega karakterja s pogledom "od distance". Če bi lahko bi se cartlal ves dan. Že sedaj je pravi zaljubljenec v otroke. Njegova osebna nega mi vzame dnevno cca. 20 minut. Pri česanju nima težav. Prav tako se mi na ukaz vleže na hrbet in dovoli celotne higijene. Je v celoti bele barve, brez kakršnikoli dodatkov, ki so sicer značilni za to pasmo. 
V primerjavi z mladiči iste starosti je za laika odrasli kuža, saj je nekajkrat večji od mladičkov ostalih pasem.
Opravili smo vsa obvezna ceplenja. Sedaj razmišljam o včlanitvi v enega od kinoloških klubov, vendar zaradi nekajletne odsotnosti iz kinoloških vrst ne poznam oz. ne vem v katerega se naj včlanimo. Smo iz Maribora ter želimo opraviti vzrejni pregled ter ga pokazati na kakšni razstavi. Verjamem, da se bo razvil v pravega predstavnika svoje pasme in prav je, da ga spoznajo tudi vsi tisti, ki te pasme do sedaj še niso sprečali in spoznali. Verjamem, da jih je veliko v Sloveniji. Želel sem priložiti tudi nekaj fotografij, pa jih, žal, omejeni prostor ne dovoljuje.

Darko Gojčič


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Pozdravljeni!  :o

Čestitke za novo pridobitev ;D Joj, midva z mojim fantom sva tudi taaako navdušena nad pirenejci :P  Me izredno veseli vse kar ste napisali ;D Če ga boste kaj šolali bi jaz vseeno priporočala KD Maribor, jih najbolj hvalijo, saj delajo izključno na pozitivni motivaciji in pohvali.

Slikce pa naložite lahko tukaj:

http://postimage.org/

Saj bo šlo :)



Ampak moj fant ima podobno pasmo maremca ( maremsko abruški ovčar) pa ga je sam naučil v nulo. Res svaka mu čast... Pa sem zato pomislila, da s skupnimi močmi bi nama uspelo... Je pa res, da moraš biti fizično močna osebnost za pirenejca... Nobeden od naju s fantom ni popustljiv, kar je 1x dovoljeno je vedno dovoljeno, kar pa 1x ni dovoljeno ni nikoli, oba sva kak naj rečem perfekcionista... Hočeva psa čim bolje vzgojiti, dati vse od sebe, da bi pes čim bolj upošteval... In oba sva takšna, da če nama pri pasji vzgoji kaj ni jasno hočeva to na vsak način izpiliti do konca... Med tem ko moji starši hm... Nali preveč popuščajo... Dajejo ji obroke od mize npr. Delajo napake, ki jih kar hitro opazim...

Sama vem, da če me pri Nali kaj moti, hočem to izboljšati na vsak način. Priznam Nala ni do zdaj ubogala perfektno na odpoklic... Ker pa hočem, da je vse kot mora biti sem do zdaj iskala njen ljub način, da bo pes ubogala in mislim, da mi je uspelo. Upam, da bo tako tudi ostalo. Začela sem uporabljati res SAMO pohvalo, če ni prišla pa sem se skrila, vendar zdaj to ni več potrebno.

Hočem povedati, da mogoče pa z mojo vstrajnostjo... Doslednostjo, trmo...  bi res mogoče lahko imela pirenejčka. Vem, da sem zgoraj napisala, da iščem lažjo pasmo, vendar zdaj razmišljam, da bi si vzela psa, ki mi predstavlja nek izziv... Nevem no... Če mi je uspelo mojo prvo psičko,ki sem jo dobila pri 11 letih zdaj končno naučiti vse, kar sem želela... Nevem no... Edino na plašnosti še delava... Vendar je ta stereoplahost tako zakoreninjena v njej... Težko bo... Kajti v stresu se začne dušiti, cviliti, vleči... Težko bo ja... Zato pa jo zadnje čase vozim med ljudi, jo učim v krajih, kjer ni vajena ubogati, sem jo peljala v mesto na tržnico, kjer je polno ljudi in je BIL NEVERJETEN NAPREDEK . Ne morem verjeti, da se ni bala... Verjetno napredujeva... lp


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Aja še tole :o :o :o Iz Maribora ste? Joj... A bi se lahko zmenili, da se nekje dobimo? Jaz bi prišla z mojo Nalo. Res bi vas rada spoznala :o Poznam odličen kraj v MB kjer bi se lahko dobili. In sicer na Betnavi, kjer je poleg velik gozd in travnik :) Tam je res super, tam sem vsak dan. En lep pozdrav in res upam, da se kdaj vidimo.


darko2013

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Kar se mene tiče, ni težav. Sem za to, da se dobimo, enkrat v polovici tedna, ki prihaja.
lp darko

Darko Gojčič


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
To bi bilo super :o Kajti pirenejce sem do sedaj gledala in spoznavala le preko neta, zato pa si  želim septembra na razstavo in bom tudi šla za ves dan, da vidim te lepotce :o lp


otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Čestitam darko 2013,lepo,da ste dobili samčka.Me zelo zanima kakšen je,upam,da bodo kmalu fotografije ?
Za vzrejni in seveda članstvo imam naslov;  Slovenski klub za velike pasme in molose,e-mail [email protected],051 325444.




Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Omg... ::) Sem brskala po netu za pirenejci, pa sem našla neki ranč, kjer bi naj vzrejali BERNSKE pirenejce >:( In POLNO drugih mešancev... Z kao AKC rodovnikom... Meni ni NIČ jasno... Poglejte si to:

http://www.rockhilldogranch.com/

PIŠE: We are Responsible Breeders of High Quality, Healthy, Beautiful, Large, Gentle Giants. We are NOT a Dog Broker or Puppy Mill, Our Puppies Receive Quality Care.

PREVOD: Mi smo odgovorni vzreditelji in vzrejamo visoko kvalitetne, zdrave, čudovite, ogromne, nežne velikane... Nismo pasji preprodajalci ali puppy milli. Naši mladički so deležni kvalitetne oskrbe...

Omg, saj ne morem verjeti... Vzrejajo pa polno drugih pasem... Od novofundlandev do pirenejcev, do nekih mešancev... OMG to so si napisali za pirenejce:

They are not AKC registered, but they are pure bred Pyrenees.

Meni bo slabo... >:( >:( >:(


samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Saj imajo napisano, da so "bernski pirenejci" in da so križanci med bernci in pirenejskimi ovčarji - in logično tudi nikjer niso registrirani, ker pač niso pasma.
Nič zavajajočega torej - še eni v vrsti modernih amerških proizvajalcev mixov dveh pasem, kot so razni šipuji, cavapoji in ostale USA neumnosti



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Pa še dve fotografiji moje šest mesečne  BELLE.

L.P



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Prečudovita psička :o Res...

Zanima me okvirna cena za to pasmo? :) Saj mi  v bistbu ni pomembno  koliko stane, ker že pridno šparam na banki ( imam trenutno 500 EUR), me pa samo tako zanima, da vem koliko moram potem še našparati za ceplenja, opremo in hrano vsaj za 1 leto ;D Seveda pa to pride čez leta, ko bom na svojem.


darko2013

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Če že kupimo psa, ga poskusimo kupiti na podlagi podatkov nacionalnih zvez ali potem resnično dobrih informacij. Osebno ne morem zaupati psarni, ki se ukvarja industrijsko z najrazličnejšimi psi. Upam, da ne delam krivice nikomur, ampak sem vedno za družinsko specializirane vzreditelje, katerim ni osnovno vodilo samo denar. Mi smo plačali za našega mladička 1.000 Evrov, skupaj s transportom in ostalimi spremljevalnimi stroški je zneslo nekaj preko 2.000 Evrov. Seveda lahko dobimo mladičke že za nekaj 100 Evrov, vendar je nepreverjena kvaliteta. Sam sem imel podobne izkušnje v preteklosti s frizijskim bichonom (bishon frise). Kupil sem ga v Agliji, cena je bila angleška seveda. Potem pa sem videval pod oznako iste pasme kužke, ki si tega imena niso zaslužili. Pri takšnih nakupih se mi vedno smilijo lastniki, ki sprevidijo zgrešeni nakup. Osebno se držim zlatega pravila, da je potrebno mladičke kupiti iz okolja, ki je čim bližje avtohtonemu. To pa mnogokrat ni Češka, Ukrajina ipd.

Darko Gojčič


darko2013

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Ali lahko kdo objavi moje slike Halla, ki imajo pri meni 1,5 MB velikost (posamezna slika) in je ne morem namestiti zaradi tukajšnje omejitve prostora.
Hvala in lp.

Darko Gojčič


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Darko, zmanjšaj velikost slike in jo šele nato naloži v mojalbum oz. kar uporabljaš.

Odpreš mapo, kjer imaš slike shranjene in klikneš z desnim gumbom na njo (je ne odpiraš za ogled). Izbereš urejanje in slika se ti odpre v slikarju. Klikneš spremeni velikost in v okence (kjer piše 100) vpišeš npr. 40. Shraniš in na dnu pogledaš kakšna je velikost slike. Če je še zmeraj prevelika, vpiši 90, 80... odvisno kakšna velikost je napisana.

Upam, da si me razumel in da ti bo v pomoč.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Ali pa preprosto lahko naložiš na shrani.si in skopiraš link, nad katerim piše koda za forum v tole okno in je problem rešen  :)



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Če naložiš na shrani.si lahko sliko normalno ''prilepiš'' sem in ti ni treba zmanjševati?  :o
Jaz pa tak postopek pred vsako objavo...  :-[



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
KLIKNEŠ:
http://shrani.najdi.si/

2. Izbereš datoteko.
3. Nato: Dodatne možnosti
4. Izbereš velikost npr. 640
5. Shrani.
6. Kopiraš link in objaviš.

To je vsa umetnost :Dlp



ivana505

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Pozdravljeni, sem prvič na tem forumu, oz prvič nasplošno. Tako da se še precej lovim v tem. Čestitke vsem novim in tudi ostalim lastnikom teh veličastnih psov. Mi smo v ponedeljek pripeljali domov samičko Pirenejskega planinskega psa iz Poljske. Pot je prenašala celo boljše od nas  :) Na dom se je hitro privadila, prav tako je v enem tednu bivanja pri nas že osvojila osnovne ukaze, ki jih zdaj še utrjujemo. Problem imamo edino v hrani, ki so jo nam dali zraven vzreditelji in ki se ne da kupiti pri nas. Tako da zdaj iščemo drugo, primerno za njo. Bi pa nam bili kakršnikoli nasveti in izkušnje lastnikov teh psov zelo dobrodošli :) LP



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Ivana, joj čestitke! :o Se mi zdi, da pasma postaja vedno bolj znana pri nas :o Kakšne fotke samičke bi prav prišle :P

Meni zelo všečna psarna iz Poljske:

http://www.pyristamo.pl/

Jaz bi res od njih vzela psa :-[ Sem jim poslala en dolg angleški mail, še čakam na odgovore.

Vso srečo z novim članom družine Ivana! :) Kako pa ji je ime in iz katere psarne je? ;D Sem vedno bolj navdušena nad temi lepotci, res.

Tukaj imajo kar lepo izbiro pasjih hran: http://www.pasji.net/shop/ 
Sigurno bi se našlo še kaj za vašo.

Lep pozdrav!







**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Saga, če skopiraš tisto okence, nad katerim piše Koda za forum, ni potrebno nič pomanjšat  ;D



ivana505

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Samoyed lover, v bistvu zelo dobro poznam to psarno in tudi z gospo sve bile dolgo v navezi glede mladičkov. Ampak na žalost so imeli prejšnje poletje, ko smo se že zmenili za nakup psičke pri njej, precej problemov z njihovo psičko Genie. Tako da smo zdaj vzeli našo "malo" Jenno pri njihovih prijateljih in tudi solastnikih psa Yogija, ki je očka naše. S tem je naša psička dejansko vnukinja njihove Genie. Psarna je Julino in jo najdeš tudi med linki na njihovi strani. Tam boš našla tudi slikice naše psičke stare 3 tedne. Ko pa se naučim pa prilepim še kakšno sliko sama :)
Ja očitno postaja res precej popularna pasma pri nas. Ko smo jo mi začeli iskati, je bila še precej nepoznana. In po dolgem iskanju primernih vzrediteljev od Švedske, Anglije, Francije in drugih, smo se na koncu odločili za to. Zaenkrat smo zelo zadovoljni in navdušeni nad njo in tudi nad njenim napredkom. Definitivno pridno rastemo :)
Hvala za stran, bomo morali definitvno probati nekaj in videti kako ji bo odgovarjalo.
LP



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Sem vtipkala pod google za tole psarno in sem ugotovila, da sem jo že prej brskala ;D Na euro breeder sem jo našla  že pred nekaj meseci in že takrat so mi bili njihovi psi všeč ;D

Kako pa so se vam zdeli vzreditelji?   Dobro  se mi zdi že to, da so vam dali hrano za domov.

Lep pozdrav.



Patou de l´Orri

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
  • Patou de l´Orri
Pozdrav,

Vidim da je sve vise zainetreiranih za ovu prekrasnu pasminu i to me veseli.

ivana505..cestitam na prinovi i nadam se da cu je ubrzo upoznati uzivo na nekoj izlozbi ili slicno.
Puno srece zdravlja i ugodno drustvo zelim vasoj maloj prinovi :)

Pyristamo uzgajivacnicu poznam i njezinu vlasnicu Kristinu,zao mi je sta sa Genie nije mogla ovaj put imati stence.
Julino takoder poznam i imao sam priliku sresti roditelje ivana505 prinove na svjetskoj izlozbi u Bratislavi 2009.

darko2013.. takoder i vama cestitam i puno srece u zivotu vase prinove i bilo bi zanimiljivo kada bi nam rekli iz koje uzgajivacnice ste uvezli svog patua.
U sloveniji se mozete uclaniti u SLOVENSKI KLUB ZA VELIKE PASME IN MOLOSE (http://www.skvpm-klub.si/) oni vam znaju organizirati razne specijalke i izlozbe.

otalež.. bilo mi je drago sta smo se upoznali u salzburgu na svjetskoj izlozbi ..nadam se da cemo se jos koji put vidjeti u prisustvu Belle :)
Jako sam zadovoljan izlozbom bio jer je sin od mog psa postao svjestki prvak u ljepoti i Best of breed :)

Takoder s ponosom najavljujem da ocekujemo ubrzo i mi nase stence prinejaca u Hrvatskoj.

Vise informacija na
www.patoudelorri.com

Puno pozdrava od ekipe pirinejaca iz Rijeke!! :))



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Čestitam za tako velik uspeh potomca vašega plemenjaka. Tudi jaz sem vesel,da sva se spoznala v Zalzburgu,bilo je kaj videti ,sami lepi Pirenejci.Želim vam zdravo in lepo leglo,morda pridem pogledat mladiče,če boste dovolili.
Ja,tudi v Sloveniji se nekaj dogaja,kar nekaj novih pirenejcev je prišlo,upam,da jih kmalu vidimo na fotografijah in razstavah.

L.P Otalež



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Čestitke za uspehe v Salzburgu in mladičke tudi od mene  :)
otalež, bo mogoče Bello spoznati tudi morda na kakšni razstavi v Sloveniji?  :)
Jaz sicer kar pogosto srečujem eno psičko v Ljubljani, ampak direktnega stika s pasmo prav zares pa še nisem imela- so mi pa zelo všeč in me zanimajo  :)

Lp



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Jackie,seveda se bova z Bello udeležila razstav v Sloveniji.Led sva prebila na razstavi v Slovenj Gradcu ,tam sva se kar dobro odrezala,kako bo naprej, bomo še videli.
Kmalu naložim nove fotografije Belle ,saj bo stara sedem mesecev.  ;D ;D



darko2013

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Kot se obljubil, prilagam nekaj fotografij HALLA po starosti. Na prvi sliki je star 2 meseca, na drugi sliki 3 mesece in na tretji  4 mesece.

Darko Gojčič


darko2013

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
malo so se slike pomešale, pa nič zato

Darko Gojčič


darko2013

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
...pa še ena, pri dveh mesecih

Darko Gojčič


otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Hall je zelo lep kuža,joj,ko bi ga videla moja Bella, to bi bila ljubezen na prvi pogled. :)