Pirenejski pes (Chien de Montagne des Pyrénées, Great Pyrenees)

newfka · 117130

darko2013

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Mladiček prihaja iz Francije oz. natančneje nekoliko iz Pariza iz podeželja. K nam pride zadnji teden marca. Slišal bo na ime Hal-Richie. Pravijo, da bo zrastel, da bo velik. Ta razlika je vidna že v nekaj zadnjih dneh. Resnično raste... Upamo, da bo vodljiv, prijazen in zdrav.
Starši so preverjeni, zdravje staršev tudi. Moram priznati, da sem se prav namučil v zadnjih dveh letih, da sem prišel do te bele kepice.
Že pred mnogimi leti sem dobil Frizijskega Bichona (Bishon Frise) iz Anglije tako, da so mi "težavice" pri iskanju primernih mladičkov znane in recimo domače. Sem se naučil nekoliko potrpeti, kajti mladički so vsi bolj  bolj ali manj enaki, razlike nastanejo kasneje z meseci in leti.  Osebno sem se odločil za preverjeno leglo, po večkratnih razgovorih z vzreditelji. Pa se še lahko kljub previdnosti in "izbirčnosti" pokažejo kakšna presenečenja. Upam, da se bodo tokrat pozitivna in lepa.

Darko Gojčič


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Čestitke!  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
No, super... Res sem vesela, da ste šli v premišljen nakup psa in res vam želim ogromno užittkov z ta malim in čestitam še 1x ;)


darko2013

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Anja in Andreja.
Hvala za čestitke. Tudi jaz vama želim veliko lepega in .... če vaju bo zanimal kuža...bo na voljo za cartanje in pogled.

Darko Gojčič


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Čestitke! Se splača počakat in premislit pri nakupu, tako da super, da ste dočakali svojega spremljevalca :) Tukaj pa lepo obveščat o novicah :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Ta pa res nima sreče  :'(

"Dne, 21.02.2012 je izpred domače hiše v Cirkulanah izginil čistokrvni Pirenejski planinski pes, ki sliši na ime Oberon. Star je 9 let in spada med večje pasemske pse. Oberon ima daljšo dlako, bele barve. Tehta 75kg in meri 85cm plečne višine. Poznavalci to pasmo poznajo, v naših krajih pa je še neznana.

Izginotje psa smo nemudoma prijavili PP Gorišnica, Ptujskemu Območnemu uradu VURS-a, nekaterim lokalnim posameznikom ( ki so v iskanju izgubljenih psov zelo aktivni ), lokalni Poštni enoti poštarjev (ki pokrivajo okoliške vasi), obveščena je bila tudi Obmejna policijska enota. Razdelili smo letake o Oberonu in jih razobesili po vseh trgovinah v okolišu in sicer v razdalji cca 20km od naše domačije. Sami smo prehodili in prevozili vse stran poti, gozdne poti in glavne ceste, ter govorili z vsemi lastniki kmetij in ostalimi prebivalci, a vse zaman. Oberona ni nihče videl niti nič slišal o njem. Glede na to, da ne gre za običajnega potepuškega psa in da je naš Oberon zelo čudovit primerek te pasme, negovan in lep pes, nas seveda čudi, da bi lahko kar tako izginil, brez možnosti, da bi nekdo od bližnjih sosedov, ki so ga dobro poznali, karkoli videli ali slišali.

Po našem mnenju tako velik in edinstven pes za naše okolje ni mogel kar izginiti v neznano. Glede na to, da zadnje dni beseda dosti teče o tem, da pse kradejo in vozijo v sosednje države, sploh iz Pomurja, pa se ne moremo upreti črnim mislim o tem ali je eden izmed ukradenih psov tudi naš Oberon. Za pomoč in objavo tega nesrečnega dogodka in fotografij zdaj prosimo ljudi, mogoče pa le lahko pripomorete k srečnem razpletu naše žalostne zgodbe. Mi pa bomo seveda aktivni še naprej po svojih najboljših močeh !

Prosimo torej za morebitne informacije o Oberonu, ki jih naj sporočijo na naslednje kontaktne številke: 030 389 989 Sanja 041 795 515 Mateja."

vir: FB



darko2013

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Ali ste našli Oberona?

Darko Gojčič


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0

Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Ja, grozen zaključek. Res žalostno, da to sploh kdo lahko nekdo naredi :'( Lovec pa se je še z hvalil, da je ''počil'' velikega belega psa. Mah, jaz bi počila njega  >:(

Dogs are best friends ever!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Se strinjam.... Kopiram:

OBERONA SO NAŠLI - ŽAL MRTVEGA :(

Lastnica je danes sledila zgodbi o lovcu, ki se preko meje na Hrvaškem na veliko hvalil, da je "počil" velikega belega psa. Prav pri istem lovcu se je že prejšnji teden lastnica ustavila za pomoč in spraševala za izgubljenim psom. Oberona so našli zakopanega, posutega z apnon. Lovec je seveda zanikal dejanje. Lastnica je Oberonov grob mogla iskati sama in ga je tudi našla. Hvala vsem
 ki ste pomagali pri iskanju. R.I.P Oberon ♥


otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Človek ,ki pobija vse vprek ,brez,da bi se prepričal,čigav je pes,je zame navaden morilec.Si lahko predstavljam kaj tak morilec počne z divjadjo, katera nima lastnika.TAKEMU BEDAKU je potrebno ovzeti orožje in javno objaviti njegovo morilsko ime.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
NOVE NOCICE!!

Mrtev pes, ki so našli na HRV ni bil Oberon.. išče se ga še naprej! Mogoče zgodba dobi lep konec..

ANIMAL ANGELS:
POSREDUJEMO - LASTNICA OBERONA SPOROČA - ZAKOPANO TRUPLO NI NAŠ OBERON:

Spostovani,
Se enkrat hvala vsem za vsa voscena sozalja ob javljeni izgubi nasega Oberona, moram pa vas obvestiti, da smo danes sli z veterinarskim spremstvom se enkrat v hrvasko Zaluzje, kjer naj bi bil Obi ustreljen in izkopali truplo ter ugotovili, da cip, ki ga je odcitala naprava ne nosi isto stevilko kot jo ima nas Obi. Stevilka cipa je hrvaska in takoj smo to prijavili na verinarsko postajo Ivanec, kjer bodo kontaktirali lastnike tega belega psa.
Da ne bo nesporazuma, moram povedati, da nas je zavedla dlaka, ki se je nahajala v sami okolici jame in ravno zato smo bili prepricani, da gre za nasega Oberona, sklepamo pa da je bil ta kuza morebiti pasme samojed. Naj bi takega nekje v blizini prebivalec imel. Kakorkoli ze, kot sem povedala, lovec se se vedno hvali, zdaj ze celo z besedami da je "ubil Oberona " torej ga naziva ze po imenu. Vendar glede na starost trupla predvidevamo, da je namesto Obija ustrelil tega belega ubogega psicka.
Vzela sem pa vseeno dlake, ki so se tam nahajale, katerih vzorec bom odnesla na DNK analizo v Ljubljano, doma imamo pa tudi vzorce Obijevih dlak, ko smo ga krtacili, da preverimo, ce niso te dlake morebiti prisle od kod drugod, kjer bi pa Oberon se vedno lahko bil zakopan. Upajmo da temu ni tako.

Torej, vsem sporocam, da obstaja moznost, da je Obi ZIV in mi ga iscemo naprej z vso silo.
Letake se naprej lepimo, delimo. Baje bi naj bil tak kuza kot je Obi vceraj viden na obmocju Poljcan. Tam sva ze vceraj bila vendar naju je dobila tema, danes greva spet. Prosim torej da nas poskusite razumeti zakaj je do te zmesnjave prislo. Se naprej pa vas bom preko FB strani ŽPP obvescala o poteku in o novicah.

Hvala se enkrat vsem, ki ste nas ob teh stresnih trenutkih poklicali in poslali sms-e in nam stali ob strani, vecno vam bomo hvalezni za to podporo.

NASEGA OBIJA ISCEMO NAPREJ !!!!!

Pasji pozdravcek od Sanje, Dejana, in Clare

http://www.pesmojprijatelj.si/iscemo/izgubil-se-je-oberon


Patou de l´Orri

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
  • Patou de l´Orri
Mladiček prihaja iz Francije oz. natančneje nekoliko iz Pariza iz podeželja. K nam pride zadnji teden marca. Slišal bo na ime Hal-Richie. Pravijo, da bo zrastel, da bo velik. Ta razlika je vidna že v nekaj zadnjih dneh. Resnično raste... Upamo, da bo vodljiv, prijazen in zdrav.
Starši so preverjeni, zdravje staršev tudi. Moram priznati, da sem se prav namučil v zadnjih dveh letih, da sem prišel do te bele kepice.
Že pred mnogimi leti sem dobil Frizijskega Bichona (Bishon Frise) iz Anglije tako, da so mi "težavice" pri iskanju primernih mladičkov znane in recimo domače. Sem se naučil nekoliko potrpeti, kajti mladički so vsi bolj  bolj ali manj enaki, razlike nastanejo kasneje z meseci in leti.  Osebno sem se odločil za preverjeno leglo, po večkratnih razgovorih z vzreditelji. Pa se še lahko kljub previdnosti in "izbirčnosti" pokažejo kakšna presenečenja. Upam, da se bodo tokrat pozitivna in lepa.

Cestitam na prinovi..zanima me od kluda je  stene i kako se zove uzgajivacnica iz koje ste kupili bebu! :)



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Končno fotografija od moje 3.5 meseca stare Belle.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Lepotička  :-*



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Z moderno frizurco!  :o

Krasna!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Hvala za pohvale v imenu moje Belle,v kolikor vas pot zanese mimo Idrije ste dobrodošli. ;D



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Mene pa zanima če je kaj novega o Belli? In kaj fotk?  :o Dajte no opišite malo njen karakter ( predvsem me zanima o vzgoji), lep pozdrav!


otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Ja, BELLA je bila na prvi razstavi pri svojih šestih mesecih na CAC Slovenj Gradec.Sodila je ga. Olga Šinko Kupriyanova in prilagam njen opis,
-Odlična kondicija
-Zelo korektna glava
-tipičen izraz
-zelo dobro gornje telo
-odličen temperament
-odlično gibanje
Mnenje-zelo perspektivna
Visoka je 64 cm,težka 35 kg
No, kot za prvič ni bilo slabo,drugače je psička odlična čuvajka,je poslušna in zato lepo vodljiva.Zelo dobro se ujame z vsemi ostalimi kužki in živalmi.
Sedaj bova začela z osnovami poslušnosti in razstavljanja,kaj več jo verjetno ne bom mučil. Fotografije priložim v parih dneh,samo,da se malo poleže to deževno vreme.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Supeer ;D To me pa zelo veseli! Čestitke!  :o

Jaz bi res zelo imela takšnega psa, vendar me malo trma skrbi, samosvojost, ker se mi zdi, da sem nekje to zasledila. Zdaj imam "samojedko" in toliko truda kot sem v njo vložila huh... In živcev... Nevem, po resnici povedano nočem več skozi to :P


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Jah, vendar sem prebrala tole pa vendar baje so kar precej "težki" psi za vzgojit:
http://www.gpcgc.org/pyrforme.htm

Seveda pa je vse odvisno od posameznega psa.

Prebrala sem na tem članku kar veliko stvari. Npr. ,da se zelo težko naučijo komande kot so prihajati na odpoklic ( in ravno to je meni pri psu najbolj pomembno, da pride, ker s svojo imam kar nekaj težav še zdaj včasih. Je pa veliko boljše kot na začetku, samo priboljške moram imeti pa uboga v nulo, če pa jih ni je pa nekoliko bolj trmasta).   Na mojpes.net sem prebrala, da večina lastnikov z nimi ne pride dalje kot A tečaj? Vem, da jih je potrebno socializirati že od mladosti... Dlake, slina vem, da so prisotne ni problema...
Najbolj me vzgoja skrbi...



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Kaj naj ti povem ?Jaz sem pred leti šolal samčka Pirenejca osnove in ni bilo nobenega problema. Sedaj imam samičko, je še bolj podrejena,ji u kažem naj gre v boks,naj pride k meni,brez problema in to pri šestih mesecih. Verjamem ,da je šolanje na vrvici takega medveda ni mačji kašel,samice 45-50 kg, samci tja do 80 kg in tukaj je potrebna moč,da ga obvladaš,vsaj na začetku. Kdor tega ne zmore ne bo uspeha.
Ne vem od kje si ,vabljena na moj ranč in videla boš kako prijetni so ti psi,lahko se srečamo na kakšni razstavi.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Najlepša hvala za nasvete :o Zdaj septembra bom v Mariboru na razstavi  septembra in bi mi bilo super če bi se lahko srečali ja, se bom probala zmenit, da bom ves dan tam :) 1x sem že bila, vendar samo za par ur, da sem samojede ujela ;D Bi pa res rada spoznala vašo psičko, lp


otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Velja,v kolikor bom tam te obvestim.A,če te zanese pot mimo Idrije dobrodošla.
L.P



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Darko 2013, kako je kaj s tvojim kužkom,nič nam ne poveš ???



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Bella slikana danes.



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Pa še ena.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Res je zelo lepa Bella  :)
Samoyed lover: če ti tak tip karakterja ne ustreza, potem si raje omisli kakšno drugo pasmo- npr. ovčarskega tipa, ki so veliko bolj odvisni od človeka in zato tudi ne boš imela takih težav s, kot ti to imenuješ, trmo. Verjamem pa, da nam, ki cenimo in spoštujemo neodvisne in samostojne pasme psov in ki nam ni glavna prioriteta, da povsod in kadarkoli 'priteče na prvo', psi kot so pirenejci pašejo na kožo- in to ravno zaradi te neodvisnosti in samostojnosti, ki sta vsaj kar se mene tiče, zelo dobrodošli lastnosti. Naš sosed ima 3 belgijske ovčarje malinoise, ki so sicer res ubogljivi in zelo lahki za šolanje, vendar so precej bolj nestabilni (driskasti, histerični, lahko se jih spravi s tira) v primerjavi z mojim kraševcem. Tako, da ti svetujem, da si najprej temeljito pogledaš, kakšen karakter psa sploh paše na tvoje želje in življenjski stil in se potem odločaš naprej.  :) Je pa dobro vedeti, da ima vsaka pasma svoje pluse in minuse, na tebi pa je, da se odločiš kakšen kompromis boš sprejela in s čim se lahko dobro ujameš in povežeš.  :)



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Jackie hvala :)

Malo OT :Ampak jaz sem se odločila, da bom če bom imela možnost vseeno imela kakšno malo "težjo" pasmo. Na mojem izboru so : Pirenejec, evrazijec, še 1x samojed, ali pa berni. Kajti te dni sem ugotovila v čem sem delala napako, zakaj Nala kdaj pa kdaj ni ubogala :o Ja pozitivna motivacija seveda! Zdaj si žepe nabašem s priboljški in uboga v NULO :P :o 1x jo pokličem in je res v sekundi pri meni. Danes sva šli  v kraj, kjer je OGROMNO zunanjih dražljajev ( ptiči, račke, psi, ljudje, voda) in je spet ubogala v nulo! Jaz sem tako srečnaa :o :o Sem ugotovila, da sem jaz delala napako, ker je nisem motivirala pravilno.  ;D Tako, da ja, ni pasma kriva, JAZ sem ;)  Pomoje ni pes nikoli kriv, da dobi neželena vedenja ali, da ne uboga, odvisno kako ga vzgojiš, zmotiviraš, koliko se ukvarjaš z njim.

Lep pozdrav.