Šarpej [Shar Pei]

Ch · 460281

soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #60 : 05 Oktober 2006, 11:51:41
Ja, Tai imel je Dermanorm olje, čeprav je od tega že precej dolgo, ko je bil star cca. 4 mes., prav tako pa je imel tudi Dermatin tablete, ki pa jih je dobival v času menjave dlake (letos junija). Morda je pa dlaka od takrat tako lepa??  :-\. Saj se niti ne spomnim  :o.

Z Eukanubo sem prenehala. Še dobro, da sem jo imela le 1 kg  :'(. Včeraj sem bila v trgovini in kupila zdaj še Pro plan z ribo. Čeprav bom sedaj malo počakala, da ne bom kar takoj zopet mešala. Saj se mu bo sicer vse pogodljalo  :-[.  Tudi v trgovini sem dobila potrditev glede obarvanosti dlake  :'(, grozno. Ampak zakaj  ???
Pozdravček



Lotti

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #61 : 05 Oktober 2006, 14:19:09
Lp. spet js :) svojega pejčka ne bi mela za razstave ali karkoli podobnega, tako da mi niso rodovnik in te zadeve niti malo pomembne. želim si ga čisto preprosto kot hišnega ljubljenčka. zato mi je cena kar pomembna, ker ne bi rada ravno obubožala zaradi nakupa ::) nasploh pa se mi zdi, da so tako različne cene pri različnih prodajalcih popolna bedarija in izkoriščanje, ker se psi med sabo ne morejo tako zelo razlikovati kot trdijo. razen seveda kadar gre za tiste čistokrvno-rodovniško-razstavne modele. zato mi je vse jasno pri teh internetnih psarnah, ki so res tista špica...ampak sj sm že rekla da mene to ne zanima, ker bi si rada svojo pejko( psičko bi mela raje :-[) zdej, in ne čez 10 let...in da bi jo poleg tega morala vzet na kredit ;D kakorkoli...če bo imel kdo kdaj kakšne informacije se priporočam :) ...pa hvala vsem za info. obljubim da se bom dobro poučila o pasmi preden se čisto spustim v to ;)



Lotti

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #62 : 05 Oktober 2006, 14:23:39
aaa...še nekaj. zlo bi bla vesela, če me kdaj opozorite na kakšne razstave pejev, ker bi si to res rada ogledala. sm ravno gledla da sm eno zamudila :'( upam da bo čimprej še kakšna priložnost :-[



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #63 : 05 Oktober 2006, 15:26:28
Lotti pozdravljena. Verjetno si ena izmed mlajših, sklepam po tvojem žargonu in pisavi. Verjetno te bo še kdo drug opozoril na to in vzemi to kot dobronamerno  ;).
Šar peja kupovati brez rodovnika je tako kot kupiti mačka v žaklju, pa ne zaradi videza, temveč zaradi zdravja. Veliko ti lahko pove tudi Tai, ki je imel osebne izkušnje s tem. Tudi rodovniški šar peji se po ceni precej razlikujejo, odvisno od tega ali boš želela perspektivnega mladička za razstave, to je odvisno od njegovih staršev in bo cena mnogo višja ali boš kupila pejkota, ki nima črnega jezika in je zato neperspektiven, ker takšen za razstave ni in bo tudi cena temu primerna. Kuža, ki ima lepotne napake bo imel zaradi tega tudi nižjo ceno. Temu se reče družinski kuža, hišni ljubljenček.
NIKAR pa kupovati kužka pri nekih preprodajalcih, razni KD Mislinja,... itd. Ti mi najbolj dvignejo pokrov in bi najraje ... >:(
Prva razstava, ki bo v Slov. je decembra v Celju. Tam bom sicer tudi jaz, za ostale ne vem in če imaš možnost, oglasi se, pocukaj me za rokav, veliko se lahko pogovoriva  ;).



tos

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 05 Oktober 2006, 18:11:34
Živjo spet sem jaz. Danes sem šla v knjižnjico in si izposodila knjige o psih. Najprej bi se rada z možem oba ˝izobrazila˝na področju psov, čeprav se vsega ne moreš naučuti, saj je kasneje vsak  posamezni pes neka posebnost in drugačnost od drugih.

Soli! Ta razstava, ki bo v celju, tudi jaz bi se je z veseljem udeležila, kaj mi boš lahko ti povedala, kdaj bo to točno in ob kateri uri. Prej nisem bila dovolj pozorna in nisem pogledala, ali si moški ali ženska. Se ti opravičujem, če sem se zmotila.  ;D Kako pa zgledajo predstave psov? Ali lahko tam dobim vse potrebne informacije o določeni pasmi - Shar pei, me zelo zanima in si ga želiva z možem v začetku leta kupiti. 



Lotti

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #65 : 05 Oktober 2006, 18:15:09
o super...kje pa bo to točno? pa ko boš vedel kdaj mi prosim sporoči-da pridem in te pocukam za rokav:) drugače pa ja...17 bom kmalu :-[ glede jezika...pa saj se kar trudim...ampak mi včasih uide ;) zanima me...kolko je potem najnižja možna cena za enga takega vredu, zdravega pejkota? zadnič sem eno punco srečala, pa je rekla da je dala 800 evrov. eno pa sem klicala ki je imela na netu oglas...pa je rekla da je cena 1250...to se mi zdi kr hudo drago :( glede na to da so moji dohodki bol majhni..bi mogla kr dolgo šparat :-[ :D



Lotti

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #66 : 05 Oktober 2006, 18:16:32
ups...soli ti si ženska? se opravičujem res...nenamerno je blo :-[ :-[ :-[



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #67 : 05 Oktober 2006, 18:53:41
Ja, Soli so dve začetnici mojega imena in dve od psa  ;D.
Razstava je 10. dec., sicer je objavljeno tudi pod "dogodki" - "razstave"  ;).

Razstave - težko je predstaviti -  od -  do, kajti predlogo bi nakladala. Najbolje je, da se ene udeležite in si ustvarite svoje mnenje in seveda tudi spoznate pesjanarje. Na hitro le: po razstavnem prostoru so narejeni ringi v katerih nastopajo - se predstavlja kar nekaj različnih pasem. Ringov je različno število, odvisno od prijavljenih psov. Vsak sodnik ima cca. 40 psov za ocenit. Zastopana je vsaka pasme posebej, po vrstnem redu in nato po razredih posameznih pasem (mladiči, najmlajši, mladi, vmesni, zreli, šampioni, veterani) in tudi po spolu. Psa se oceni v njegovi zunanjosti, gibanju, predstavitvi.. Takole nekako na brzino. Sicer je pa najbolje, da se oglasiš.

Prepričana sem, da ti bo vsak lastnik brez težave povedal čim več o svoji pasmi, pa ne glede na to katera je to. Ampak ne tik pred tistim, ko mora v ring :). Žal, je takrat kar nekaj napetosti in nervoze, vsaj pri nekaterih  :o. Sicer pa shar pei niso prav veliko številčno zastopani na razstavah. Jaz vsekakor pridem in ni problem za vsako vprašanje, če bom le vedela, ga bom z veseljem "servirala"  ::).

Cene so pa resnično lahko kar v precejšnjem razponu   :(, a še vedno menim in trdim, da kupiti rodovniškega psa je ceneje, kot kupiti psa pri nekomu, ki ni vzreditelj in ne pozna pasme, kaj šele kaj drugega  :-[. Veterinarji so mnogo dražji kot vzreditelji - na dolgi rok.
ČAO



Lotti

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #68 : 05 Oktober 2006, 19:09:49
hvala za tole...res:) sem skoraj prepričana da pridem 8) glede veterinarjev pa: a ima pej res tak zlo več problemov z zdravjem kot ostali psi, ali je bilo to nasplošno mišljeno?



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #69 : 05 Oktober 2006, 19:27:05
Tiste, ki jih jaz osebno poznam, večjih težav z zdravjem niso imeli. Če pa se pogovarjam z nekom, ki nekoga pozna, in ima shar peia, mi pa vsak pove en kup težav in problemov, ki so precej dvomljivi, saj niti ne vem kaj on smatra za težavo, od kje je pes.... Že na primeru, da ima pes luknje v koži, nepoznavalec misli, da ima težave z dlako in da je alergičen. A to ni res, shar pei menjavo le dlako. In takrat so res smešni  :), za nekoga grozni, za nekoga bolni  :'(.
Sicer pa, o shar peijih se da marsikaj povedati, kar za ostale pasme ne velja, in tudi za to so tako posebni.
Že to, da so zadnje raziskave znanstvenikov, pred dvema letoma, v Seatlu pokazale, da je shar pei edini prednik volkov, pove marsikaj, da naš kuža ni čisto navaden kuža  :o. In tudi za to je nekaj posebnega  ;D. V njem je prisoten duh plašnosti, nežnosti, nepredvidljivosti, pogumnosti, borbenosti, in še marsičesa, kar bi za ostale pasme težko trdili. Toliko lastnosti v enem psu  :). In tudi zato je meni ta pasma tako prirasla k srcu.  ;D ;D ;D



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #70 : 05 Oktober 2006, 19:55:08
glede veterinarjev pa: a ima pej res tak zlo več problemov z zdravjem kot ostali psi, ali je bilo to nasplošno mišljeno?

Soli je s tistim mislila, da če kupiš nerodovniškega psa, kjer trpi predvsem zdravje (poleg netipičnosti = 'pes ni takšen kot na slikah'), zaradi teh prirojenih zdravstvenih problemov pri veterinarju pustiš več denarja, kot če bi kupil rodovniškega psa. Pri nerodovniški vzreji se namreč parijo netipični psi, taki, ki prenašajo dedne bolezni itd. Če se prav spomnim, se pri shar pei-jih pogosto pojavlja to, da jim gube zlezejo preko oči in je potrebno gubo zašiti (sicer ne vem, ali se dedno prenaša, pa kljub temu). Ti ljudje se sicer tega pogosto ne zavedajo, gre jim za to, da bodo njihovi psi imeli mladiče in za zaslužek. Starši rodovniških mladičev pa imajo opravljene vzrejne preglede, to pomeni, da ustrezajo standardu in imajo opravljene potrebne zdravstvene preglede.
Kupovanje nerodovniškega psa je kot loterija, nikoli ne veš, kaj boš dobil, če sploh boš (precej jih pogine pri mladih letih ali pa je z njimi tako hudo, da jih morajo uspavati).
       

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #71 : 05 Oktober 2006, 19:56:03
tos - razstava sama ti nič ne pomaga razen pri ogledu psa po videzu. Se ti spalač stopit do različnih ljudi, ki si pasmo lastijo in se pogovoriti z njimi. Povprašaš ljudi po tem od kod ima psa, zakja od tam recimo, kako je z zdravjem psa, kaj nasploh mislijo o pasmi... vendar pa se zavedaj na na marsikatero vprašanje ne boš dobila pravega odgovora ampak nekaj prirejenega sploh glede zdravja sploh marsikateri vzreditelj rad zamolči morebitne težave. Ampak vseeno s spraševanjem po dolgem in po širokem lahko prideš do nekega zaključka.

Lotti tudi sama nisem veliko starejša od tebe. Psa imam 2,5 let. Ima rodovnik in je pet kvaliteta (torej nerazstavni pes) in je stal če se prav spomnim 800 EUR. Dohodkov sem imela kot vsak frco pri 14ih bore malo in dejasko sem cca 3 leta šparala zanj ampak vseeno mi še zdaj ni žal da sem spravila vse skupaj in kupila rodovniškega psa. Če ne za drugega sem vsaj 100% da imam res novofundlandca ne pa ene xy mešanice z novofundlandcev (ja sej so tudi KAO čisti brez rodovnika ampak kdo mi lahko garantira da ni psice ki naj bi bila njufka nategnil sosedov mešanec in so po barvi pač podobni novofundlandcem zrasli bi pa v nekja čudnega z nepravim karakterjem)

 Moj je bil kupljen pri zanič vzrediteljici (ki me je nalagala od začetka do konca od zdravja pa do razstavne kvalitete - neizkušenost pač). Temu bi se lahko izognila če bi vzrediteljico malo bolj izprašala o zdravju psov in razstavah in na podlagi govora psi so super z njimi ni nič, popolni so pogruntala da me pač "rahlo" vleče za nos. prvič ni popolnih psov in PRAVI vzreditelj ti MORA znat povedat tudi kakšno napako na svojih psih ne pa jih po dolgem in počez samo hvalit. Ne ponavljaj moje napake. O dobrem vzreditelju največkrat izveš od ljudi ki že imajo psa iz te psarne. Se ti splača na razstavi cukat ljudi za rokave in med svoja vprašanja dat tudi če bi/bodo še vzeli psa iz iste psarne.

Drugače pa za tiste, ki se za določeno pasmo zanimate...recimo da vam nekaj ljudi priporoči par psarn. Poiščite jih na internetu in se malo potopite v rodovnike in sami poiščite možne dedne bolezni in pojave. Splača se vam tudi iskati kaj o pasmi sami (predvsem tuje strani) in o boleznih ki naj bi se pri pasmi pojavljale.

Obstajajo na temle forumu tudi teme z debato nerodovniški proti rodovniški, vprašanja za vzreditelja (ko kupujemo psa od njega) in še kakšna. Mislim da jih je večina pod temo vzreja in kakšna tudi med pasjimi debatami.

In še ena misel za konec...ne kupujte psa iz danes na jutri...ne reč zdaj hočem psa in kupit prvega ki vam pride pod roke. Se res splača preverit vse po dolgem in počez ker se tako najpogosteje lahko izognemo nevšečnostim kot so npr dedne bolezni. Ampak zavedajte se, da ni pa nič stoprocentno in da vedno lahko pride do napak za katere ni kriv ne vzreditelj in ne vi da ste slabo izbrali. Narava pač dela svoje in tega se je potrebno zavedati.

(pardon za dolgo nakladanje - vseeno upam, da bo komu karkoli prav prišlo in da bo še enkrat premislil pred nakupom)  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #72 : 05 Oktober 2006, 20:08:42
Lep pozdrav vsem! ....mater ste se pa razpisali danes :D

Lotti...vzreditelja ne moreš primerjati s PRODAJALCEM psov...tisti ki vzreja - njegova naloga je imeti čimbolj zdravo linijo, izločati napake in kar je največ IMETI VSE KUŽKE rad! Prodajalec - dobi ti tisto pasmo ki jo hočeš, tudi kakšno ki ne obstaja, ampak on ti natvezi da je to super pes, briga ga za mladička, uglavnem od prodajalca dobiš 'uničenega psa' ne dobiš zdravega, čistega, ljubečega kužka, lahko se ti pa tudi zgodi da dobiš podivjanega in zelo zelo bolnega psa.

Kot je že Soli rekla: jaz sem se enkrat nasral in se ne bom nikoli več! In zato nobenemu od vas ne želim tega zato si kupite RODOVNIŠKE pejčke, če pa nimate denarja (grdo rečeno) si ga ne kupite! Raje počakajte pol leta, ali pa celo leto, da kupite zdravega mladička ne pa eno pohabljeno gubico za katero sploh ne veste od kje je in kaj lahko vse pričakujete od njega.

Jaz sem kupil svojega prvega psa pri preprodajalcu. Ko sem prišel kužka pogledat je imel cele poklapane tačke, toda tisti tip me je pregovoril da bo cez 2 tedna stal kot nov...za psa sem plačal 100.000 in čez leto in pol še okoli 40 za usmrtitev. ne bom niti razlagal kaj je bilo in kako (upam da ne zamerite)

...kar vam hočem povedati je le to, da kupite kužka OBVEZNO pri VZREDITELJU.

Soli mi2 verjetno tudi prideva :)  (če se bo kaj umiril) :P
Kaj veš če bo kostanjev piknik? Mi še nismo bili :)

lep pozdrav vsem ljubiteljem gubic!




soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #73 : 05 Oktober 2006, 21:00:52
Glede vet. sem res mislila tako kot sta se razpisali Neyka in Sammy  :).
Tudi sama sem prepričanja, da se je najbolje pogovoriti z različnimi lastniki psov kot samo z vzreditelji. Precej boljšo sliko o pasmi si lahko ustvariš. Za vzreditelje so ponavadi njihovi psi le superlativi a potrebno je slišati čimveč lastnikov z izkušnjami svojih psov. Vsak ima svoje pohvale in svoje pripombe.
Kot sem že enkrat omenila, mi smo zbirali psa eno leto, pa ta pes ni moj prvi, in še marsikaj ne vem. Največ sem zvedela in se prepričala v pravo izbiro pasme, na shar pei pikniku. Če bo letos jeseni kostanjčkov oz. jesenski piknik še ne vem. Sicer pa je vse objavljeno na klubskih straneh.
Glede razstav je pa tako, da morda tam dobiš tudi kakšno drugo, novo možnost izbire pasme oz. se pogovoriš z lastniki pasme, ki si jo želiš.



tos

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 05 Oktober 2006, 21:04:58
Živjo!

Midva z mojim tudi prideva na razstavo. Se že veselim, kako vas bom cukala za rokave in postavljala vprašanja  :P :P :P :P.



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #75 : 05 Oktober 2006, 21:17:46
Super  ;D, kar močno pocukajta  ;D!

Tai, upam, da prideš tudi ti. Ne vem kako misliš "če se bo umiril"  ??? ?
Kaj misliš, da je moj pri 6 mesecih stal pri miru  ;D?! Malo potrenirajta  ;), drugače se pa ne obremenjuj. Sodnik točno ve, da mladiček ne more stati na miru. Sicer se pa na izkušnjah učimo.

Za danes bo to vse, otroci morajo spat  :P. Žal imam računalnik le v otroški sobi  :'(.
Upam, da jutri kaj preberem  ;D!

ČAO



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #76 : 06 Oktober 2006, 17:35:38
Živijo!

Pomoje bova kar prišla ja :)

Da se bo umiril sem mislil na tak način da ne bo vlekel po svoje kot za Pokijem na razstavi :)
Tai se je hotel igrat meni je šlo pa na smeh ko sva bila v ringu...razstavno vrvico je napenjalo do konca on se je hotel pa le igrati :D

Ma ne saj vem...na prvi razstavi mi je bilo res super...malo sem pobral od tebe malo pa od drugih ko sem jih opazoval :)
Bova kaj potrenirala pa bo :)

Tos me veseli da prideta na razstavo...  :P kar cukajta ja :) :)

Papa



Lotti

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #77 : 08 Oktober 2006, 11:12:30
uaa...super :) vse tole mi je dalo mislit....mislim da bom še malo počakala: najprej zaradi denarja(čeprav bi čez kako leto že našparala dovolj), pa tudi zaradi tega, ker se zavedam da najbrž ne bi imela dovolj časa zanj. se pravi...končam šolo in to...potem pa gremo naši :o sicer mi je žal, in komaj čakam in to...samo bolje zame in za bodočega pejkota, da se po domače "zazihram" :). pa hvala vsem za nasvete :D na razstavo pa vseeno pridem, tak da ne pričakovat da ste se me rešli :P rokave bote imeli potrgane od cukanja ;D pa lep pozdrav 8)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #78 : 08 Oktober 2006, 11:29:10
Lotti, super odločitev! :) V tem letu pa poskusi pridobiti čimveč informacij (obiskuj razstave, srečanja in se pogovarjaj z lastniki; kontaktiraj Klub za shar pei-je in Sekcijo za shar peje, kjer ti bodo sigurno znali pomagati). Lahko kontaktiraš tudi kakšnega vzreditelja (ali pa več), da spoznaš njegov odnos do vzreje, če te bo odslovil s tem, da se oglasi čez eno leto, potem se rajši obrni na kakšnega drugega. Pravi vzreditelj bi se namreč moral zavedati, da se psa ne kupuje iz dneva v dan, da si je potrebno vzeti čas in vse preštudirati, zato ti mora tudi biti skoz na razpolago za vsa vprašanja in se potruditi, da ti predstavi čimbolj realno sliko.
Skratka - vso srečo!  ;)   

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lotti

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #79 : 08 Oktober 2006, 11:36:19
Hvala! Počasi sem se res začela zavedati kaj pomeni imeti "otročka", ko pa si še sam otrok :) se bom pa cel čas do nakupa unformirala, to pa gotovo! ;)



Lotti

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 1
Odgovori #80 : 08 Oktober 2006, 11:37:39
informirala sem hotla rečt  :-[



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #81 : 08 Oktober 2006, 11:47:27
Moja prijateljica( Neja**) Ima doma šarpeja Mingota. Večkrat greva z Bonotom do nje na sprehod in moram rečt, da ni nikoli napadalen do Bonota, čeprav Bono sili vanga ker se hoče igrati, Mingotu se pa ne da, ker je star 10 let, pa se mu umika... ::) ::)
Se pa Neja večkrat pritožuje, kako je Mingo ljubosumen. Njegova prava lastnica je Nejina mami.
Če se z Nejo preveč lepo pogovarja, pes ljubosumno poseže vmes... ::) ::)
Ji bom povedala za t temo, pa bo še ona kej več povedala... ;)

Lp Ana & Bono

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #82 : 08 Oktober 2006, 12:31:04
Lotti bravo!  :P  :P

No pa se je tema Shar-pei le bolj odprla :D (kar nadaljujte tako)  :D

Na razstavo pa kar pridite ja :)
Soli bo sigurno s svojim lepotcem v celju, mi2 pa pomoje tudi :)

*ana*, ti pa kar pripravi Nejo** da se nam pridruži :) Vsak lastnik gubice več, zelo zelo prav pride!   8)

Čaw


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #83 : 08 Oktober 2006, 12:52:31
Bom. 8) 8)

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #84 : 08 Oktober 2006, 19:09:15
Moja napaka!

V enciklopediji sem prebral da se šar peju dlaka SPLOH ne sme svetiti...
Jaz sem vedno mislil da se mora...
Tako, da priznam, da sem se motil! :(

Lp :P


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #85 : 08 Oktober 2006, 19:37:53
Lahko samo vprašam zakaj se dlaka ne sme svetit oz. kaj je fora tega  :-[ ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #86 : 08 Oktober 2006, 19:43:22
To pa tudi mene zanima ??? Kaj ni pokazatelj zdravja ravno lepa in svetleča dlaka  ???



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #87 : 08 Oktober 2006, 20:25:57
Piše, da mora imeti šar pej 'motno' in ne preveč mehko dlako.

Ne vem zakaj sem tako mislil, ker vsak pes, ki sem ga videl ni imel takšne dlake kot naprimer Labradorec ali kak drugi kuža...


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #88 : 08 Oktober 2006, 20:35:40
Zanimivo  :)



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #89 : 09 Oktober 2006, 08:25:23
Dlaka shar peiov je res bolj mat barve ter trda, kot konjska. Sicer pa obstajata dve različici: broush coat in horse coat. Broush coat imajo daljšo in mehkejšo dlako, tam do 2,5 cm dolžine ter zgledajo bolj kot medvedki, sploh, ko so še mladički, horse coat ima pa kratko, trdo dlako. Razlikujejo se tudi po značaju, horsi so bolj temperamentni psi, brushi pa malo bolj "prijazni". Meni osebno so horsi bolj všeč  :), kajti brush se me zdi kot mali chow chow.

Včerajšna razstava na Reki je za nas uspela. Dobili smo PRM in BOB, tako, da ima zaključen še hrvaški mladinski šamp.  ;D
Vreme smo imeli kot naročeno, sončno in toplo, čeprav na začetku je precej pihalo a se je umirilo in moč sonca je prišla na plano  :). Obiskovalcev je bilo ogromno, tako, da sem bila prijetno presenečena. Številčno so med pasmami prevladovali stafordski terieri, povečini hrvatje in moram reči, da imajo resnično dobre in lepe staforde.
Ustavila sta se pa pri nama tudi dva para, ki imata doma svoji gubici, eden je celo slovenski. Povedali so, da je na Reki 5 shar peiov in da se med seboj dobro poznajo (zaradi psov) in se tudi redno dobivajo ter si izmenjujeo izkušnje. Čeprav sta oba, po mnenju lastnikov, precej ostra in težko obvladljiva  :(. Verjetno zgodnja socializacija ni bila ravno najboljša  :'(, kar je za shar peia zelo pomembno, saj ti kar hitro lahko preraste čez glavo  ;D.


+1