Šarpej [Shar Pei]

Ch · 461616

_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #90 : 09 Oktober 2006, 09:50:56
O soli super :)  :o
 
Koliko pejčkov je bilo prijavljenih?

To mi je pa zelo všeč. Škoda, da v moji okolici ni nobenega lastnika...Če bi bil iz Lj bi bilo verjetno drugače :D


Še enkrat iskrene čestitke!


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #91 : 09 Oktober 2006, 10:11:30
Žal, sam in edini  :(. A sem v defileju vseh mladih, dobila potrditev, da ni slab oz. da je sodnikom všeč  ;D. Namreč med cca. 35 mladimi sva ostala med prvih 5. Tako, da dva sva šla ven, trije so stali na stopničkah. Tako se nama je zgodilo tudi v Puli, ko sva pa ostala med prvih 5, za FCI grupo II, kar se mi zdi pa še večji dosežek. Čeprav mi je sodnik Nikša Lemo že v razstavnem krogu rekel, da je izredno lep  :).
Včeraj sem ga sicer kar dobro in lepo peljala a postavil se mi je pa po kravje, zadnje tace na ven, sprednje pa na ozko, in potem ko sem ga popravljala, mi ni hotel tace spustiti na tla in jo je kar v zraku držal, ko baletka  :o. Si ga predstavljaš na treh nogah? :'(.  Bomo še malo bolj potrenirala "stoj"  ;D.
Skupaj smo bili tudi z "eno" našo slov. med. sodnico in je potem pokomentirala moj nastop, da je bil doper in lepo predstavljen a stoja je bila pa slaba  :P. Bo naslednjič že bolje, upam  :D.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #92 : 09 Oktober 2006, 15:09:45
Baletka   :D  :D  :D

Ah veš da bo bolje drugič :)


Tudi mi2 bova začela kaj bolj trenirati...potem se pokazat 'domačim', odpraviti napake, nato pa še na razstavo :D






tos

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 14 Oktober 2006, 13:20:39
Hojla spet jaz tukaj!

jutri greva z mojim dragim gledat shar pei-ja (mamo in očeta) ki pričakujeta v novembru rodovniško leglo. Midva imava že rezerviranega samčka in srčno upam, da bo vsaj en lep samček.  ::) ::) ::)

Glede na to, da bo to najin prvi pes, shar peije že poznam, ker ga ima moja sestra in je superca, zanima me namreč, kako ste vi naučili vašega mladička, da je opravljal potrebo vzunaj in ne v stanovanju ali hiši. In kako ste kaj na začetku, ko je bil mladiček, midva z mojim sva kar odsotna dopoldan do 16 ure in me skrbi, da ne bo žalosten  ???, ampak, glede na to, da je moja služba od mojega doma oddaljena le 5 minut peš, ga bom hodila med službo gledat.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #94 : 14 Oktober 2006, 14:04:25
Tos Živijo!

Čestitke!!!

Vrjami mi, da ne bo samo en lep samček, ampak celo leglo!  :P   ;)

Kar se tiče čistoče...boš videla, da ne boš imela nikakršnih problemov..Dobila boš sobno čistega psa, ravno tako kot sem ga dobil jaz :) 'šefica' poskrbi za tamale tako, da lahko samo gledaš :) (meni se je parkrat polulal v stanovanju in to je bilo vse...pokakal pa niti 1x)...

Kar se tiče tega, da bo mladiček sam.. Jaz sem imel srečo ravno počitnice :) , tako, da sem ga navajal na samoto počasi... Pomoje bi bilo fajn, če si lahko vzameš ti ali pa tvoj mož par dni dopusta, da vas malček vsaj malo spozna..potem pa ne bo problemov...Čeprav če si samo 5 min od doma ni panike:)

Mladiček ti bo pa tako ali tako pol dneva prespal :) Zasuj ga z igračami, da se bo imel s čim zamotiti in bo :)


tos

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 14 Oktober 2006, 14:28:08
Hvala Tai!

res je, ko opažam, od sestre psa, kr spi, mislim da shar pei ne potrebujejo full gibanja, a ti imaš samčka. kako pa je z nagonom, skrbi me, da nebi naskakoval sedežne  :P. Nekje sem pa zasledila, da se ta nagon ˝pokuri˝če psa vodiš redno na dnevne malo daljše sprehode. Ali moram biti še na kaj posebej pozorna, glede na to, da bo redovniški? Obstajajo verjetno kakšna ˝rodovniška˝pravila, ali ne?



Neja**

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 14 Oktober 2006, 14:57:13
Pozdravljeni!
Tako kot je povedala *ana* imam res doma shar-peja! Star je že 10let :o. Do družine je zelo prijazen do obiskov pa niti ne, ker postane ljubosumen in rine v ljudi jim nagaja itd.Če gremo na počitnice nas zelo pogreša in  marsikdaj kaj ušpiči. Zelo se veseli kadar gre na sprehod. In če že rečeš besedo sprehod že derka po stanovanju. Dajemo mu tudi tablete prot šepanju ker na dolgih sprehodih začne šepati. Moram pa povedati da tabletke kar učinkujejo :P :P

LP
Neja


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #97 : 14 Oktober 2006, 15:16:56
Tos: Glede gibanja...shar-pei se ti bo 100% prilagodil...če sta z možem bolj 'športne' narave ob tudi vajih pejko...če imata raje krajše a vseeno prijetne sprehode, se vama bo na tak način prilagodil....lahko ljubijo hribe, ali pa samo kratke sprehode...  ;)

Jaz imam samčka ja...glede nagona...trenutno ga 'meče' nič :D

Glede rodovničkega pejčka...od tam kjer ga boš dobila...ne rabiš nič skrbeti  ;)
Vse ti bodo povedali, razložili, odgovorili na vsa vprašanja...tako da boš zelo zelo zadovoljna...jaz sem bil in še sem ... :D

Kaj si mislila s temi 'rodovniškimi pravili' ?  ???  ;)

Neja** super, da si se tudi ti oglasila :) kar še ti kaj povej.. :P Čestitke za 10 let :) imaš kakšno fotko?
Papa


tos

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 14 Oktober 2006, 18:05:18
Ah kar tko sem mislila rodovniška pravili, sem mislila, da so kakšna, nevem. Pozabi  ;D.Skratka jutri greva gleda starše bodočih mladičev. Kdaj ste dali vi kaj svoje pse v pasjo šolo in kako se obnese pri shar pei-ju ukazi : poleg, sedi, čuvaj hišo... ;D ;D ;D



Neja**

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 14 Oktober 2006, 20:22:57
http://www.moj-album.com/uredi/neja-130/4748151/?os=4748156 :P :o evo slikce
ime mu je pa Ming( rodovniško Dark mask) Ko je vesel ma eno tako plišasto opico in jo ful rd prenaša po hiši ;D :D :o

LP
Neja


Neja**

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 14 Oktober 2006, 20:53:28
boji se fotoaparata pa niso tok dobre slikce :( :P

LP
Neja


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #101 : 17 Oktober 2006, 19:56:43
Tos: Kako je bilo na obisku  :P

Glede pasje šole: Moj prejšnji kuža ni bil ravno navdušen, ko se je bilo potrebno kaj novega naučiti...pri tem je vse skupaj ravno obratno...parkrat sva obiskala malo šolo in inštruktor je bil presenečen kako moja gubica rada 'dela'
Zelo je poslušen in skoncentriran samo name...briga ga okolica..razen kakšna fajn psička :D (je pač tipičen 'fant' :) )

Pomoje bova kar redno hodila...edino kar je malo za paziti je to, da ti je inštruktor 'všeč' in da imate vsi skupaj fajn odnose, pa da so kužki 'skulirani' ... V Postojni imamo zelo vredu inštruktorja in psi so vsi OK...sam je vodnik policijskega psa... in res obvlada...

Neja** Zelo simpatičen je ta tvoj Ming  :P 


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #102 : 18 Oktober 2006, 09:01:10
Pozdravljeni vsi skupaj! Moje mnenje glede šolanja šar pejev se precej razlikuje, kajti po mojih izkušnjah in pričakovanjih glede poslušnosti te pasme, menim, da se kaj veliko ne da narediti na tem področju  :-\.
Namreč sama sem  imela že prej pse, s prvim nemškim ovčarjem sem tudi tekmovala, imela opravljen ISP I, na ISP II sva bila pa že pred izpitom. A to je pasma katero se da naučiti popolnoma vse, kar od šar peja ne moreš pričakovati. Njega ne moreš imeti odpetega, brez povodca, ker te v nepravem trenutku (drugi psi, mačke..) prav gotovo ne bo poslušal in bo naredil po svoje  :P, kar od NO lahko pričakuješ.
Sama imam toliko občutka in izkušenj s psi, da menim, da šar peja lahko s pravilno vzgojo marsikaj naučim a popolne podrejenosti od njega ne morem in smem pričakovati. Šar pej se mi zdi, kot majhen otrok  :P, ki mu moram večkrat in nežno razložiti določene stvari in če se mu zdi, bo ubogal  ;D. Včasih, a to je zelo poredko, sem pa nanj tudi huda in takrat točno ve, da zdaj se gre pa zares in je bolj pametno ubogati kot pa neumnosti početi  :'(.
Naj povem le dogodek izpred nekaj dni. Doma sem pospravljala in se spravila tudi pomivati tla. Ponavadi sem v tem primeru hčerko poslala s psom ven. Zdaj sem psu razložila, da ta moment ne bomo hodili naokrog in vse potacali, da se morajo tla posušiti in naj počaka pet minut na svojem prostoru, na svoji blazini. Isto sem razložila mojemu najmlajšemu štiriletniku. In kako je bilo? Pes me je popolnoma ubogal ;), sin pa malo manj  :P. Rezultat, pomita in čista tla  ;D!
S psom se je potrebno pogovarjati, pa ne kot z majhnim otrokom (buci, buci..) in vedno uporabljati iste besede, ker pasji besedni zaklad ni ravno nevem kako bogat, in te bo veliko razumel.
Čeprav meni veliko ljudi reče, da imam srečo s tem šar pejem a menim, da to ni sreča, temveč sem ga sama naredila takšnega kot je, kajti vsi ostali psi pred njim so bili "skulirani" in "normalni"  ::).
Tudi šar peja se da marsikaj naučiti  :) a popolne ubogljivosti in podrejenosti se pa od njega žal ne more pričakovati  :-\.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #103 : 18 Oktober 2006, 16:24:45
Lepo napisan post Soli !

To se popolnoma strinjam, da če je odvezan ne moreš biti 100% da ne bo gdaj odšel po svoje...( Soli sama veš kako se šar pej razlikuje od drugega... doma imaš odličnega plavalca...šar pej pa voda sta pa skregana  ;D  :D) Nič nisem mislil, da je moj bolj ubogljiv kot kateri drugi, kar mi je všeč je le to, da zelo rad dela in sodeluje če se kaj učiva...  8)

Jaz ga tudi ne nameravam voziti po Postojni brez vrvice, ker to prav sovražim  >:( Ko sva v gozdu ali na kakšni jasi je vedno spuščen, drugje pa sploh ne..

Tudi midva se učiva te tehnike, da kar je JA je JA in kar je NE je NE... (za posteljo sva se zmenila da je pač moja)  :D  še parkrat je šel gor in ko sem ga dobil, je moral na svoj prostor in sedaj ni nobenih problemov več... sam me je že toliko pogruntal in jaz njega da oba veva gdaj ima gdo prav...  ;)




soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #104 : 19 Oktober 2006, 07:52:22
Tai, ja saj tako nekako sem hotela povedati, da od šar peja podrejenosti res ne moremo pričakovati. Kajti oni so tako pametni, da želijo biti neodvisni in samosvoji in točno vedo, da pri določenih stvareh pa res ni pametno pretiravati, kajti lastniku to ne bo všeč. Zato je za vzgojo šar peja potrebna dobra mera potrpežljivosti in vztrajnosti in rezultatati pridejo kar sami od sebe  ;). Mene naš enoinpol letnik resnično vsak dan preseneča  ;D. Vedno bolj smo navdušeni nad njim.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #105 : 19 Oktober 2006, 09:50:02
Verjamem, da vas preseneča ja :D  Gdaj so čisto mirni, gdaj pa take opice, da se lahko samo smeješ :)

Soli imate tudi vi probleme z vstajanjem? Našega je potrebno prositi z briketi da gremo zjutraj na potrebo :D :D
To se mi dogaja približno en mesec in mislim da bo tako ostalo :D

Kako je pa kaj s hrano? Je kaj bolj ješč? :P

Cao


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #106 : 19 Oktober 2006, 11:13:07
Joj, hrana, problem No.1  :'(. Svetovno sem ga polomila. Ne poslušam in ne upoštevam nikogar več, ker je ponavadi vedno narobe. In sem ugotovila, da je najboljše, da delam po svoji lastni presoji in izkušnjah. Kot veš sem se zanimala za ostale  proizvajalce hrane. Po testiranju Eukanube (1kg), Proplana (1 kg) losos - porabili le polovico, nazadnje pristali na Nutri Performance. Z Nutro testirali cca. 14 dni, bili še vedno na mešanju pol-pol, jedel še kar z veseljem, prebava boljša a udarila "alergija"  :(. Vnetje ušesa, pod brado se je tudi že začel praskati, tako, da smo bili predvčerajšnjim na veterini. Vet. mi je rekla, da je reakcija na hrano, naj takoj preneham s tem in grem nazaj na staro, dobil zdravilo in tekočino za čičenje ušes, ter gel za kožo. Vnetje v ušesu je glivično in niso garje, tako, da upam, da pozdravimo brez antibiotika ??.
Joj, nikoli več se ne grem eksperimentiranja  :( :o!  To je bilo že drugič in prisežem - zadnjič!  :).

Mi problemov z jutranjim vstajanjem nimamo prav velikih. Je pa res, da zjutraj prav leno vstane, se preteguje, miži in se mi zdi, da, če bi znal govoriti, bi nam rekel: "saj ste nori, sredi noči me vlačite naokoli  ;D ". A ko je zunaj, se pa obnaša kot, da mu je to v največje veselje in je bil že skrajni čas, da je šel ven  :P.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #107 : 19 Oktober 2006, 16:35:13
O madona  :'(   :'( Upam, da se čimprej pozdravi...   :-[

Hehe...naš je tudi strašno rad zunaj...edino jutra so katastrofalna...(Tai pejt gremo...nič...ajde taiko gremo....še manj...ta čas se jaz oblečem in obujem on a doseže le to, da dvigne glavo...ne ustane še :D ...potem pa praaaav počasi gor...potem pa komaj ven...samo pred bajto stopiva se mu pa že meša od veselja... prava 'opica' res :D )

Soli še nekaj...zdaj bo kmalu zima...kako ste vi preživeli zimo?...sneg, mraz, sol... ?



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #108 : 19 Oktober 2006, 16:51:00
Zima, mraz? brez problema  ;D!  Sneg?  :'(, groza! Predno se je navadil smo rabili vsaj 14 dni. Kakanje?, joj kaj pa zdaj ????  joj kako smo se sprehajali gor pa dol. Kje je trava, grmovje, kam bi porinil svojo "ritko", da se skrije, ko opravlja svojo potrebo. Ne moreš verjeti  :o. Saj veš kakšni so pejkoti predno opravijo svojo potrebo, krožijo, krožijo, iščejo, pa še traja celo večnost  ;), predno "zrihtajo stvar". Še dobro, da je bila dolga zima, da se je lahko navadil. Čeprav letos verjetno ne bo kaj dosti drugače  :-[.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #109 : 19 Oktober 2006, 22:04:53
Joj kaj naju še čaka  :o  :D

Ah saj vem kakšen je...celo uro kroživa okoli...travniki, 'gmajne' , itd...pa 'gospodu' še vedno ne ugaja :P
Glede mraza pomoje tudi pri nas ne bo problem...danes sem bil že v bundi :D ...tai pa ni imel nobenih problemov...samo da je zunaj pa je srečen  8) ...po eni strani komaj čakam, da ga posnamem na prvem snegu...to bo pomoje še smeha :D

Kako pa kaj s tačkami?...je dovolj tačke le dobro obrisati ali si uporabljala tudi kaj drugega?  :-\

Noč  ;)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #110 : 19 Oktober 2006, 22:26:09
Včasih je dovolj cape obrisat, včlasih jih je pametno tudi sprat in namazat recimo z ognjičevo kremo da ne spokajo. Odvisno od psa. Mojemu včasih šap niti obrisat ni treba ker si jih zliže sam preden sploh pridem do cunje, včasih pa stoji pred mano in me milo gleda ter menca - znak za spiranje in kremco  ::) Pametno je da jih spereš zaradi soli (če boš hodil po takih poteh), če mu bodo blazinice pokale ali pa se "obrabile" do krvi (tudi se dogaja) jih pa še maži. Pač se prilagodiš psu :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #111 : 20 Oktober 2006, 07:49:07
Tudi jaz našemu zbrišem tace po vsakem sprehodu, tako, da je to že obvezna rutina  ;D. Pozimi, ko pa solijjo pa še toliko bolj, včasih mu tudi umijem blazinice in tudi jaz mu jih namažem, ampak jaz kar z najbližjo navadno kremo. Nekajkrat sem mu jih pa namazala tudi z olivnim oljem, mljask  ;D. Čeprav se mi zdi, da se že sam izogiba posoljenih površin oz. da če že mora čez njih, gre pa kot baletka, te dolgi kremplji jim pridejo zelo prav v takšnih okoliščinah.
Kako sta pa kaj vidva uspešna pri striženju krempljev? Pri nas je to cel postopek  :(. Najprej ga moram spraviti na balkon in seveda tako, da ne vidi, da imam v rokah klešče. Potem balkon zaprem, da je na čim manjšem omejenem prostoru in nekako nam po velikem prigovarjanju le uspe  :-\.  A to je zanj zgleda največja muka  :'(.  Pa še tako hitro rastejo  :o.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #112 : 20 Oktober 2006, 15:38:48
Neyka in soli hvala  ;)

Soli zdaj sem se pošteno nasmejal...vse je isto tudi pri nama,  :) mislim, da je razumel,  da ga bo to opravilo spremljalo do konca življenja... :D

Tudi mi2 vse opravljava na balkonu...dam ga na prostor...kakšne priboljške imam vedno pri sebi...in potem enega pa po enega...priden tai...pa gre...edino zadnič jih je pa špičil...samo tačko mi je dal...pa cvilil kot ta bo ne vem kaj...toda za priboljške se je potrudil... :)  Zaenkrat nimava problemov...  :P

ps. Pri 6-ih mesecih lula kot pravi 'dečko'  :P ...zdaj vedno dvigne taco  ;D

Tista majhna 2-mesečna kepica je teh 4-ih mesecih tako zrasla, da ko rečem da je še mladiček nihče ne vrjame.. :D
Obnašanje je pa še bolj 'otročje' kot je bilo pri 2 mesecih :D :D


Neja**

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 07 November 2006, 15:13:43
Hey!
Tut nasemu mingu pozimi umijemo tacke po sprehodu. Druga ce  pa tako ali tako sam tako umije sploh pa blazinice, tako da ni problema. kadar im cas se vedno umiva :D. On ko neha pit si vse tačke skrbno umije, da slucajno nebi bile mokre ;D ;D.

LP
Neja


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #114 : 07 November 2006, 17:23:02
Po dolgem času se je le negdo oglasil :D

Verjamem, da poskrbi da je čist ja... :D ...saj so tudi tako ali tako zelo čisti kužki ;)

Neja** vaš ming je brushcoat ne?


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #115 : 08 November 2006, 08:38:51
Tudi mene že dolgo ni bilo tu a žal sem tako polno zasedena, da internet enostavno ne pride več na vrsto  :(.
Res so zanimivi tile naši pesjani, kako neverjetno čisti so. Naš, ko pridemo s sprehoda se v predsobi ne premakne niti za cm, dokler se mu ne obrišejo tačke (vse štiri), potem šele odkoraka.  ;). Tudi kadar pije ali je, vedno počaka, da pride nekdo, ki mu obriše gobček  ::), če pa nikogar ni v bližini, pa kar nejevoljno caplja "kaj je zdaj, ste pozabili name?" :o.
Čeprav mislim, da so večina takih dobrih lastnosti odvisne od vzgoje in navad, nekaj imajo pa psi že v sebi, recimo, da so hitreje dojemljivi, saj so tudi otroci pridni in lepo vzgojeni ali pa pravi razbojniki  >:D. Kakršni starši takšni otroci in kakršni lastniki takšni psi  :P!



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #116 : 08 November 2006, 20:00:16
O lej tudi Soli se je oglasila po dolgem času :D kako ste kaj pri vas?  8)

Se strinjam ja...po naravi so čisti...če jim pa še ti pokažeš kako in kaj mora biti...ni nobenih težav... :P

Oglasite se še kaj 'zgužvanci'  :o  :P


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #117 : 09 November 2006, 10:52:22
Pri nas smo kar dobro, čeprav mi možgane kisa tisti črni labradorec  >:(, zaradi kogar sem morala pred tremi tedni popolnoma spremeniti pot sprehodov. Namreč srečala sem ga, na srečo je bil zraven moj mož, odvezanega, brez lastnice. Sreča je bila tudi, da sem ga dovolj kmalu opazila, zavila v drugo ulico, mož pa nadenj. Črnuhar se ga tudi kaj dosti ni zbal  :'(, šele kamni so pomagali. Prav tako sem ga zopet včeraj srečala, ko sem zbrala zopet pogum in šla po stari poti a je bil privezan. Takšen cirkus, ko zagleda mojega psa, norenje, renčanje..., groza, kar zmrazi me. Od takrat naprej s seboj vsak večer nosim sprey, če mi bo kaj pomagal, če slučajno pride do kritične situacije.
Res ne zastopim ljudi, ki imajo odvezane svoje pse, in lastnikov, ki vodijo svoje divje "mrcine" brez nagobčnikov, kajti labradorca, ki ima lahko tudi 40 kg, ne vem, če lahko neka 60 kg ženska zadrži  :( oz. ukroti? Saj ne vem kaj bi naredila v takšni situaciji? Spustim psa, naj se zgrizeta, jaz pa skočim v "babo" in si dam duška  >:(. Kajti ob mojih prepričevanjih, pred enim mesecem, da mora biti pes na povodcu, ker je nevaren, me popolnoma ignorira kot, da govorim v zrak.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #118 : 09 November 2006, 14:08:50
Soli ti pa res nimaš sreče s tem labradorcem...  :'(  >:(

Tai zaenkrat (trkam po lesu) ni imel nobene slabe izkušnje...skoraj bi jo pa lahko imel (mislim, da sem že napisal na forumu zakaj..  :-\ )  Sva pa srečala že ogromno ljudi z odvezanimi psi...in gdaj je tudi iz mojih ust priletela kakšna beseda katera marsikomiu ni bila všeč, toda po mestu kuža nima početi kaj odvezan...  >:(
 
Sem pa tja tudi rečem, da moj sovraži druge pse...potem ga pa hitro pripnejo...  >:D (čeprav ni niti malo..rad ima velike, male, debele in suhe :D :D ) ampak edino to nažalost zaleže   ;)


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #119 : 15 November 2006, 13:58:35
Spet sem tu  :P

Tos si že našla svojega mladička? Nič ne poročaš?

Ha, mi smo pa našemu kupili "montelček" za tahudo zimo  :D.  Lani se mi zdi, ga je kar precej zeblo. Čeprav sem bila vedno proti temu, kajti pes naj bo pes. A sem spremenila mnenje, da, če je pes v stanovanju pri +27C, ne more pozimi ven na mraz v istem kožuhu, če je pa zunaj -10C in da mu je treba pomagati.
Pa še poceni smo ga dobili (2.700). Nima sicer copat in in hlač, je le čez telo. Ko ga je hčerka zagledala oblečenega (sem ga naštimala, ko je prišla iz šole), se je na ves glas smejala  ;D.  Ga revčka vsaj zeblo ne bo  :), če zima sploh bo  ???.