Pasja ležišča

Gost · 250007

meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #30 : 13 Junij 2006, 18:23:00
Atra je zdaj ko je bolj toplo čisto "zamenjala" svojo spalne prostore. Dopoldne se premika po moji sobi in išče kotiček, na katerega sije največ sonca. Popoldne pa se zlekne ob steno v dnevni sobi na mrzla tla (pa ima zraven tepih). Sem pa opazila, da zdaj ko je bolj vroče dosti več spi, kot je prej  :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #31 : 23 Junij 2006, 18:25:28
Dva comforta, s tem, da je tisti v dnevni občutno kvalitetnejši ??? Nisem še ugotovila zakaj, saj sta bila kupljena le nekaj mesecev narazen.
No, sedaj sem ugotovila in vzrok je bil različno polnilo. Tako da vsem, ki boste kupovali comforta, dobronamerno opozorilo: pred nakupom odprite ležišče in poglejte polnilo. Če je iz majhno razrezane pene (slika), ga ne kupujte! Veliko boljše je polnilo iz širših kosov pene, zvitih v take klopčiče.



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #32 : 12 Oktober 2006, 21:30:43
živjo! jaz sem dala kanu sedaj, ko je že bolj hladno na tla(spi namreč zunaj pod eno mizo, ker v svoji lepi hišici ne mara spat ::))dva tapisona in en staro, debelo, puhasto odejo. potem pa pride domou "pametna" sestra in mi pravi, da se je pogovarjala in so ji eni znanci povedal, da psu ne smeš dajat toplih odej in dekic, ker bo postal pes neodporen na mraz >:( ali mislite da je to res?!?jaz ne vrjamem. oni imajo AM, pa tudi čez zimo spi baje samo na enem tapisonu.  ??? lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #33 : 13 Oktober 2006, 08:18:41
Ah nekateri "malo" pretiravajo. Če psu ne bo pasalo, da ima tako obloženo ali mu bo prevroče ti bo odeje zmetal po celem vrtu, drugače pa mu pač paše, da ima toplo in obloženo. Ti mu kar malo založi, pozimi ne more spat na betonskih tleh ;)

Lp nina



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #34 : 14 Oktober 2006, 09:01:29
no sej zaradi tega sem tudi dvomila, ker sem mu poleti enkrat naredila isto,in je bila deka raztrgana na prafaktorje, po celem dvorišču. najraje je spal na travi :)


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #35 : 14 Oktober 2006, 11:52:14
Mi smo našemu ponujali že vsa mogoča ležišča, dekice, prte, kar koli, ampak na koncu vedno spi na kajlicah. Mislim, da njufiji niso sposobni spati na ležišču, glede na Neykino pričanje,  imajo gensko napako :o.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #36 : 19 Oktober 2006, 17:30:07
Mi smo našemu ponujali že vsa mogoča ležišča, dekice, prte, kar koli, ampak na koncu vedno spi na kajlicah. Mislim, da njufiji niso sposobni spati na ležišču, glede na Neykino pričanje,  imajo gensko napako :o.

 :-[ :-[ Ja...in kakšni smo da takšne pse parimo naprej  :'(  ;D ;D :D :D Nočejo spat na mehkem, da bi bilo toplo jim sploh ni za namečeke pa še spijo na hrbtu in na smrt strašijo svoje lastnike  :D :D :-*

In ne želite si videti Neonovega pesjaka po tem, ko sem mu uto tako lepooo mehko postlala s starimi cunjami...na prafaktorje sicer ni šlo nič, se mu ne da je pa razvlekele zadevščine po celem pesjaku. Jaz sem uglavnem obupala, cunje zložila na streho in zdaj jih vsako dopoldne dol potegne in se zabava z njimi. Torej vsaj nekaj dobrega - ne prespi vsega časa ko je sam :) :) jaz se pa že potrudim in cunje nazaj na uto spravim.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 19 Oktober 2006, 20:38:16
OK,saj vem da je tole o strašenju letelo name  :o  :-* .Ampak,mislim,da se je Biba še bolj ustrašila mene in mojega huronskega vpitja  :D .Biba leži v otroški sobi,poleg računalnika,dokler sem jaz tam.Potem pa noče več.Spi v veži,najraje na ploščicah  >:( ,sem ji pa pogrnila tisto peno,ki je za v kopalnico.Pa ne zaleže dosti.Gospodična leži kot taka crka,malo na peni,veliko mimo.V glavnem,kot bi jo kdo stran vrgel  :-*  :-*
Pa če ji paše .... ::)


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #38 : 20 Oktober 2006, 08:47:18
Njufki so svojevrstne pojave.....pasjo bajtico imamo za okras, Bruno ima klet non stop odprto, ampak gre vanjo samo poleti, ko mu je vroče, v pesjaku ima en lesen del, kamor bi se lahko ulegel in spal, ves čas ima na razpolago plastičen ležalnik, spi pa na tleh, ki so obložena s kamnom.... Vsak dan zjutraj, ko grem k njemu sem jezna in hkrati zaskrbljena, da mi bo zbolel. Nimam pojma, kako naj ga prepričam, da je zanj bolje, da gre spat na katero koli od drugih opcij, samo na ta mrzla tla ne.....

Smo probali tudi s spanjem noter v hiši, pa mi je tako težil, da sem mu morala odpreti vrata na balkon in je šel spat na ploščice....Noro. Aj, smo zoprne lastnice, ki ne razumemo svojih vročekrvnih pesjanov....

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #39 : 20 Oktober 2006, 09:13:15
Lena ima plastično posteljo v njej pa oblečeno 5 cm peno. Pa seveda brez kake brisačke čez ne gre. Je pa ta posteljica njena "hiša" kjer se med drugim počuti popolnoma varno.  Postelja je v moji sobi in punci na kraj pameti ne pade, da bi ponoči hodila k meni spat :D


http://lena.moj-album.com/slike/63310/RdVUA6b4aJYeQ_Qr.v.jpg



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #40 : 20 Oktober 2006, 10:05:53
Ja, to imamo tudi mi, v kleti ima to plastično posteljo. Jo imamo za razstavni eksponat, he, he.... Kar mu damo pa noter, pa razgrize; nazadnje 2 dni nazaj, od poušterčka je ostalo samo kup pene raztresene po celem vrtu, travničku itd. približno tako, kot da bi zapadel sneg....

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #41 : 20 Oktober 2006, 11:47:49
Kar pa se tega tiče pa morem rečt da je Lena 1a. Nič ne uniči  8) Oz. je uničila en povšter iz svoje "hiše" ko sem jaz pohajala po Rima, njena "varuška" pa je imela en dan ogormno opravkov in je pozno prišla domov. In to je vse.


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #42 : 21 Oktober 2006, 16:06:08
Tudi jaz ga s kakšnimi novimi domislicami za ležišče gnjavim vsake toliko časa, ker me je strah, da bi zbolel. Ker pravijo, da ni ravno najbolje, če spi na ploščicah. Ampak vedno se odseli nazaj nanje. Mogoče bi ga morala privezati na dekico :o. Ampak očitno Janko že ve kaj dela, upam.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #43 : 21 Oktober 2006, 19:03:37
jaz za svojo psičko vlečem ves čas kakšno cunjo. od sterilizacije (oz še pred njo) dalje. kupujem pa ji tiste krpare (preproge), ki jih imajo dostikrat v kakem Rutarju v akciji. in se tudi ne želi kamorkoli drugam uležt.



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #44 : 29 Oktober 2006, 22:01:26
Naša ima plastično posteljo in not dve rjuhi in 2x posteljnino in zvečer pride po mene v kuhinjo moram it z njo v kopalnico -tam ima posteljo se vleže in jo pokrijem prek glave in spi :P  http://dafna.moj-album.com/slike/3786221/ZKXu3oMvhOfcoEp0.v.jpg

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #45 : 29 Oktober 2006, 22:08:47
:D

To mamo pa tud mi cel obred zvečer. Ko pridemo iz zadnjega sprehoda, gre v "hišo", jaz pa vzamem brisačo in ko rečem "kako lena spančka" se uleže in jo pokrijem.
Na morju je bla pa zvečer tok zmatran da se je postavla na stopnice od prikolce in me gledala dok je nisem not spustila.


dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 29 Oktober 2006, 22:11:18
 :P revca boga :P

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #47 : 31 Oktober 2006, 11:17:10
tudi Šana ne zaspi (vsaj pozimi ne), če je ne pokrijem ;D pa obvezno mi prej zleze v naročje, da jo malo pocrkljam. večja, ko je raje spleza v naročje ::)



doody

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 1
  • Rona
Odgovori #48 : 30 November 2006, 18:41:44
Rona ima sicer ležišče na terasi,izdelano samo za njo.

Vendar ga ne uporablja za nočno spanje.Navadno leži na njem podnevi,če je lepo vreme.
V sobi ima svoj fotelj,kjer spi tudi čez dan,nočno spanji pa si privošči na starem kavču.

Pasje življenje je nebeško.

www.davorin.net


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #49 : 30 November 2006, 21:43:04
Naš pa pred mojo postlo na parketu,al pa pred kopalnico na ploščicah:)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #50 : 21 Januar 2007, 01:18:38
Je že kdo opazil nova ležišča od Rogz... http://www.rogz.com/catalogue.asp Danes sem jih gledala v Zooticu. Na žalost ni dovolj velikega za mojo bejbo, sploh pa dvomim, da se investicija splača, ker gospodična kraljuje na kavču  ::)
lp
T.

8)


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #51 : 21 Januar 2007, 19:03:26
maks je pa kralj na tleh in če se le da na moji postelji  ::)

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #52 : 21 Januar 2007, 19:20:41
Je že kdo opazil nova ležišča od Rogz... http://www.rogz.com/catalogue.asp Danes sem jih gledala v Zooticu. Na žalost ni dovolj velikega za mojo bejbo, sploh pa dvomim, da se investicija splača, ker gospodična kraljuje na kavču  ::)
lp
T.

Koliko pa stanejo? Imam v spominu, da so zadnjič imeli Rogz ležišča za 30 tisoč sit, kar se mi zdi malo preveč.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #53 : 21 Januar 2007, 21:18:45
Tega pa nisem pogledala  :-[. Nasplošno zelo redko gledam na ceno, če kupujem za moji bejbi ali otroka (to razjasni moje finančno stanje  ::):-[
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #54 : 21 Januar 2007, 21:47:44
Zoe cena je še vedno enaka ;)

Lp nina





KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #57 : 22 Januar 2007, 07:18:13
Pri nas pa uporabljamo ležalnike na nogicah in se zelo dobro obnesejo. Čez damo rjuho ali brisačo in je vedno čisto, pa še dvignjeno od tal je, tako da se lahko spodaj sesa.



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #58 : 22 Januar 2007, 08:43:22
(to sem pozabila napisat) maks ima eno ležišče za okras in dekice pod stolom.
dekice uporablja še kar dostikrat.za ležišče smo pa dali 2.000 sit in ga ne uporablja ampak ga samo gleda

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #59 : 22 Januar 2007, 09:33:03
Koliko se pa to pozimi napije vlage?


Glede na izkušnje ni nobenih problemov, je pa treba seveda paziti na blazino. Samo ležišče je plastično in zelo odporono.

Kolega ga ima 3 leta zunaj, pa nima nobenih problemov.