Pasja ležišča

Gost · 249991

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #510 : 20 Februar 2013, 21:56:11
Ja, ja tele. Ne vem za kaj se odločiti. Bina se blazno rada stisne v kot in se dobesedno zakela ob stranico kavča...Ampak ta kavč bo spomladi šel ven. In bi ji za njen RD eno spodobno pasjo postlo kupila, veliko, udobno, kvalitetno, pa ne preveč drago. 55€ se mi zdi blazno ugodno.
Ampak po fotki vidim, da ima comfort višjo stranico, tako da bi verjetno comfort bil boljša izbira ali pa pravokotna meduza, menda so tudi zelo velike, morem pregledat ob priliki. Jaz bom itak rjuhe dajala čez, ker si madam rada gnezdo skoplje (pa odkar nohte pilimo niti ni več bav-bav da bi kaj scefrala)   :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #511 : 20 Februar 2013, 22:28:04
Kje bi se pa taka dala naročiti? Nisem še nikjer drugje zasledila, razen na razstavah.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


nastee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #512 : 21 Februar 2013, 10:23:46
Mi imamo enakega kot ninci. Je res veliko različnih vzorcev, ampak ko sem videla te rožice, si nisem mogla pomagat ::)
Meni so te nižje stranice fajn, ker se vedno uleže tako, da mu glava visi dol, kot da ni njegova, namesto da bi se razkomotil ;)
Naš je 130x110 in mislim, da je bil 45€.

“Questers of the truth, that’s who dogs are; seekers after the invisible scent of another being’s authentic core.”
- Jeffrey Moussaieff Masson


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #513 : 21 Februar 2013, 10:51:08
A misliš takega?


Ta naš je res mega velik, in je bil se mi zdi 50 ali 55€.

Joj, vi mate pa belega Comforta..Ko sem jaz klicala, če lahko dobila belega, ali kakšnem približek beli, je pa rekel,da nemogoče,ker nima takega usnja,ker to nihče ne bi kupil  >:D Sem vzela dva temno rjava, pa mi nista tako všeč...sta pa praktična in udobna marcincama,to pa :)

Once you go boxer, you never go back :)


tannna

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #514 : 28 Maj 2013, 08:24:45
Pozdravljeni
Ravno se odločam med comfort ležiščem in meduzo. Gledam velikosti L -torej nekje 90x70cm. Cena je primerljiva 40-45€. Meduze sem si ogledala v Mr.Petu in sem opazila, da spodaj niso usnjene temveč imajo navadno balgo oz. takšno kopreno. Kako pa je s tem pri comfortih? Prosim, če mi lahko nekdo, ki ga uporablja comfort pove!
Sicer pa sta si ti dve blazini precej podobni, kajne? So kakšne prednosti za eno ali drugo?
Najlepša hvala



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #515 : 28 Maj 2013, 15:31:41
Mi mamo 2 comforta in sta cela "usnjena", tudi spodaj.

:)


tannna

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #516 : 29 Maj 2013, 08:42:55
Polonči hvala. Mislim, da je to velika prednost, da je cel iz materiala, ki se lahko obriše oz. položi na katerokoli podlago. Pri blazina Meduza moraš pazit, da se spodaj ne umaže ali vpije vlage. Torej 1:0 za comfort.
Lp



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #517 : 29 Maj 2013, 09:06:04
Je pa comfort dosti težje ležišče od meduze. Ob velikokratnem prestavljanju bi se jaz takrat rajši odločila zaradi teže za meduzo. Je pa res, da moji potrebujejo skoraj največjega.  :) Če je težava v vpijanju vlage...sem pa jaz tudi pod comfort polagala deščice (ko eno paleto ampak precej lažjo domačo izdelavo), ker se kljub vsemu vlaga v skaj ''zažre''. So se mi od začetka lise poznale.  :-\ Sedaj imamo pa stalna ležišča za spat in pa ''kavč izleževalnice'' za zunaj. Men se ne da več prestavljat nobenih  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #518 : 04 Junij 2013, 07:41:40
A misliš takega?


Ta naš je res mega velik, in je bil se mi zdi 50 ali 55€.

Tegale bi jaz rabila.. Se ga da kupit še kje drugje ali samo na razstavih?



Lucky_one

  • Gost
Odgovori #519 : 01 Julij 2013, 15:41:49
Mene pa zanima ali ima kdo izkušnje z naročanjem iz teh dveh spletnih strani iz tujine;

1. http://www.marketpupila.pl/sklep/dla-psa/akcesoria/legowiska/
2. http://www.fressnapf.de/shop/produkte/hund/schlafen/Betten


Mogoče kdo ve ali pošiljajo tudi v SLO?

Imajo za spremembo od nas veliko večjo izbiro in cene pri nekaterih sploh niso tako visoke... Se kar splača, samo ne vem, kako je s poštnino.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #520 : 08 Julij 2013, 12:42:46
Najbojlše, da jim napišeš mail in vprašaš.
Pa potem prosim sporoči, ker bi načeloma tudi jaz mogoče vzela.  :)



Maksimvs

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #521 : 11 Oktober 2013, 11:15:10
http://www.bivam.si/pes-je-lep/

Evo, tole prvo hiško bi pa jaz imel!  :o
Kakšna bi morala biti velikost za pšeničnega terierja?

Why can´t we all just get along!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #522 : 29 Oktober 2013, 11:53:38
hej

Mogoce kdo ve, ce se da kje na netu pogledat izbor lezisc Meduza? Mr.Pet na spletni strani nima nic (tudi v spletni trgovini ne), rada bi si pa pogledala dimenzije in barve (link na prejsnji strani, ki ga je ena prilimala ne dela oz. ni nic gor na strani, google pa tudi nic ne najde  :-[)..


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 01 Januar 2014, 10:57:59
Mogoče kdo ve kje bi lahko dobila ležišče - usnjeno ali izgled usnja v beli ali f/$sija barvi (v tem odtenku je lahko tudi tkanina,samo mora biti snemljiva,da lahko operem)? Mora biti dovolj veliko za dva bokserja. Ni pa potrebno,da je ne vem kakšna debelina in velikost,ker bo namenjeno samo dnevnemu počivanju - toliko,da nista na tleh.

Once you go boxer, you never go back :)


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #524 : 01 Januar 2014, 11:16:33
Poskusite z ležiščem z ajdovimi luščinami. Pri nas ga imamo vsi (človeški in pasji del družine), pa tudi muc pride včasih na obisk in gre vedno gor počivat. Izdeluje jih Vankiš, po moje se za barv lahko dogovoriš.



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #525 : 01 Januar 2014, 12:19:05
hej

Mogoce kdo ve, ce se da kje na netu pogledat izbor lezisc Meduza? Mr.Pet na spletni strani nima nic (tudi v spletni trgovini ne), rada bi si pa pogledala dimenzije in barve (link na prejsnji strani, ki ga je ena prilimala ne dela oz. ni nic gor na strani, google pa tudi nic ne najde  :-[)..


Lp..

Ne vem, če še potrbuješ. Sicer je v poljščini (se mi zdi), so pa dimenzije in barve za videt. Na levi samo klikaj po modelih navzdol.
http://www.meduza.biz/dla-przyjaciela/rozpinane/kanapa-rozpinana-z-codury



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #526 : 01 Januar 2014, 13:04:11
Pa jaz imam kar od Yap ležišče iz mr. peta, ko je ravno bilo v akciji. Je lahko in se enostavno premika po hiši sem pa tja, posesam, pralno je tudi v stroju, mehko je dovolj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tinka83

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #527 : 05 Januar 2014, 17:45:43
A zdej se da dobit Comfort-a za manjšo pasmo ( shi tzu) tud pravokotnega? Ker k sm jaz ene 3 -4 leta nazaj kupovala so mi zatrjevali da so za tako majhne pasme na voljo samo okrogli. ???



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #528 : 01 April 2015, 12:13:23
Kaksna lezisca uporabljate za starcke? Kaksne izkusnje z ortopedskimi? Razmisljam o telem pa me skrbi da ni pretrdo:  http://m.zoohit.si/shop/psi/pasje_postelje_in_kosare/ortopedske_postelje/tezave_s_sklepi/246323



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #529 : 01 April 2015, 12:41:31
Tastari, ki je imel poškodbo hrbtenice je imel otroški jogi in kopico tepihov po tleh, da mu ni drselo (imamo pluto na tleh).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #530 : 01 April 2015, 14:50:36
Kaksna lezisca uporabljate za starcke? Kaksne izkusnje z ortopedskimi? Razmisljam o telem pa me skrbi da ni pretrdo:  http://m.zoohit.si/shop/psi/pasje_postelje_in_kosare/ortopedske_postelje/tezave_s_sklepi/246323
Mi imamo tole http://www.zoohit.si/shop/psi/pasje_postelje_in_kosare/ortopedske_postelje/tezave_s_sklepi/246322 in je super, našemu 11 letniku je res všeč. Še ostali se grebejo za to ležišče, tudi največji ljubitelji kavča gredo dostikrat raje na tole ležišče (če je prosto), kot pa na kavč  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #531 : 01 April 2015, 18:38:45
Svoj tepih že ima..jaz sem se pa zaljubila v eno ortopedsko blazino v mr petu, vendar nima stranic..senior ma pa ful rad, da je še za naslonit :). Rinchy tudi tole sem že gledala, samo mi deluje malo visoka, pa ena stran je brez stranice :)..a je drugače ful trda na otip?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #532 : 02 April 2015, 12:23:55
Ne, ful trda ni, če imaš kak vzglavnik s spominsko peno doma, je tole zelo podobno. Pa še čez je ena kosmata prevleka (pripeta z ježki), zaradi katere je še bolj udobno. Pri nas jo imajo res radi. Če boš hodila kaj mimo Domžal, jo lahko prideš pogledat.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #533 : 03 April 2015, 22:59:53
Ooo, hvala za prijaznost  :-*! Ma sem zbrala pogum in kar na pamet naročila Karlijevo..upam, da bo ok..všeč mi je ker je malce nižja in pa njena oblika..javim kako se bo obnesla ;-).



Minana

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #534 : 16 April 2016, 18:19:42
Ima kdo kak fajn predlog za hipoalergeno ležišče? Naša je alergična na pršice pa razmišljam, da bi si nekaj bolj praktičnega umislili, ker to posteljo iz blaga, ki jo ima zdaj je nemogoče vzdrževati čisto (sploh obod, ki je glomazen, blazine še nekako).
Hvala za ideje!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #535 : 16 April 2016, 19:32:31
Usnje-Comfort. Jaz sicer čez ležišča še vseeno dajem prevleko in jo perem...Ampak ta comfort bi naj bil Ok tudi v boju proti šricam. Samo posesaš, pobrišeš z vlažno krpo....Hišo/stanovanje ste pa verjetno že rešili preprog, tekačev ipd in imate sesalec in krpo za vaša najboljša prijatelja. Tudi vaš kavč je priproočljivo zamenjat za usnjen 8sploh če ima pes dostop na kavč).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Minana

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #536 : 17 April 2016, 20:41:59
Hvala za idejo. Loomp ma tudi fino varianto, pa sem razmišljala, da bi za čez kupila še vetbed. Ampak je tale comfort boljši, ker je višji in ni čisto pri tleh, pa še rob ima za glavo odložit. Vizualno mi sicer ni tako kot od loompa, ampak to je zdaj zadnja skrb...
A se da pri comfortu blazino ven vzet, da se fino presesa in pobriše ali se v reže in stike ob robu potem ujamejo dlake in moraš malo potelovaditi ob čiščenju?
Drugače pa nimamo in nikoli nismo imeli nobenih preprog in ostalih nepotrebnih okrasnih tkanin v stanovanju in nikjer, kjer se pes zadržuje. Kavč je sicer deloma usnjen, blazine pa so iz blaga, ampak ne hodi gor.



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #537 : 19 April 2016, 11:22:13
Minana zdravo  :)
Pri loompu smo ravno zato izdelali postelje, ki nimajo skritih kotičkov, saj imamo dva huskyja in se je prej vsa dlaka in umazanija nabirala v samem ležišču, kljub sesanju in pranju (bilo je iz blaga). Ker ima  kužika težave, potem je res najbolje, da izberete postelje, ki so brez robov, oz. so krojene tako, da se vso umazanijo samo pobriše dol iz ležišča in da je material odporen na vdor pršic. Sploh je pa super, da je možnost še pranja rjuhce, da se uniči te barabe. Če v pralni stroj poleg praška, ki ga uporabljate dodate še nekaj za dezinfekcijo perila, ki odstrani bakterije, glivice in viruse je pa sploh zmagovalna kombinacija.   :) Več o posteljah pa tukaj: http://loomp.si/izdelek/postelja-loomp/
Veliko uspeha v boju proti pršicam in alergijam!


zan1234

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #538 : 14 Januar 2017, 21:26:27
Pozdravljeni,

Da najprej predstavim svojega psa ko ze prvič pišem: imam črnega labradorca, star je eno leto, ima zunanji vrtni box z izolirano hiško. Je energičen, igriv, vesel pes, ki je sicer vajen biti priden tudi sam za čas službe, po službi pa dopusti komaj toliko časa, da se preoblečeš :D

V hišo načeloma nima vstopa, včasih pa ga le peljem na tepih v dnevno sobo za kratek čas, drugače pa samo garaža/kurilnica, do spanja, ko gre spet ven. V tem vremenu je to vsem nerodno, in nam, ko zmrzujemo z njim v garaži (po sprehodu, ko bi lahko bili v hiši), pa tudi psu verjetno take temperature, kot so bile ta teden in bodo spet ne odgovarjajo verjetno preveč.

Iz tega razloga, bi ga rad navadil poleg boksa (kjer bo ob lepem vremenu verjetno raje) še na hišo. Dovoljena bi mu bila moja spalnica, spet ne cela hiša za začetek, pa vseeno. Ne vem pa točno kakšen odziv lahko pričakujem, ker je dokaj uničevalski, oziroma ne tako unicevalski, mora pa vsako stvar probat, firbec. Namen je vse dosegljivo z mize, omaric,... pospraviti, uštimat vodo, in ONTOPIC kupiti posteljo, da jo bo imel med vsem za brlog. Torej kaj bi za to priporočali? V temi se je več ali manj omenjal Comfort, so še vedno OK? Kaj bi še prišlo recimo v izbor, mogoče kaj v 50+-20€ razredu? Pes rad grize, pa bi rad nekaj kar se mogoče lažje da pošivat kot skaj, kakšno blago. Na ebayu sem zasledil nekaj iz cordure, ali pa alcantare, ki je v bistvu kot prevleka, se sname in  opere v stroju, ima kdo kaj takega, se obnese? Mogoče že zdaj ortopedska postelja? Bo pa sicer pod nadzorom v hiši tako da ne računam da bi trgal, to bolj trga če je sam.

Nasploh pa me zanima a je to kombiniranje s hišo sploh pametna ideja? Namen ni, da bi bil pes več z nami, ker se vedno ukvarjamo z njim, vsaj kar se dnevnega časa tiče, ampak ta, da bi zraven lahko 'delal' še kaj drugega, recimo pogledal film ko pes po sprehodu počiva in ga imel zraven, ker ima rad družbo. Kakšen bi bil pa temperaturni šok to za labradorca, bi prenašal OK nekaj ur hiše pa spet mraz?

Hvala za informacije



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #539 : 15 Januar 2017, 09:53:09
V času navajanja naj ne bo sam ;) Postelje pa imaš malo morje izbira. Iz vidika vzdrževanja je usnje ali skaj zelo hvaležno. Pobrišeš z vlažno krpo, čez pa dajaš prevleke in jih po potrebi menjaš.

Imaš pa prav, da temperaturne razlike iz 20 na 0 ali - in to pogosto (malo not, malo ven, ne ravno sprehod) niso pretirano dobrodejne za okostje....Tako, da bi morda potem psa pač preselil v hišo ampak bi bilo verjetno smiselno začet z navajanjem na pomlad. da bi potme naslednjo zimo že obvladal sam preležati v sobi, ko bi bil ti v šoli/službi....Ampak potem imaš res dolžnost in nujo, da si po 9 urah doma in najprej psa na wc.

No, pa malo več boste zračili sobo, hiši in gonili sesalc.

Če ima svojo uto ogrevano na  20 stopinj potem ne bi bil tak problem z malo not in malo ven.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!