Frizbi oprema

Azu · 254614

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #60 : 24 Januar 2007, 15:01:29
kaj ni zdravo za zobe   >:D mora bit, sej so grizt narejeni :P

Dvomim da so človeški narejeni za grizenje. Sigurno so trdi  :D


cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #61 : 24 Januar 2007, 15:15:13
deteljica - lepo, da skrbiš za moje čekanovje, sam obljubim, da bom odslej hodu bolj redno k zobarju res... Sam da mi ni treba frizbija žvečit :P :P :o hihihi, šala, šala :D

Bosquito, kje se skrivaaaš :D



bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 24 Januar 2007, 15:44:43
Evo nas ;D

Napišem, ko pridem iz sprehoda
 :P


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #63 : 24 Januar 2007, 16:07:34
Jaz bi enga unega mehkega ki je prvi napisan na strani pa še enega trdega pa bol za začetnike bi :) - pa mogoče tudi svetlečega :)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #64 : 24 Januar 2007, 19:07:33
Hej, Andraž, ketere si že ti rekel, da bi jih naročil? Ene  tri si mi naštel, ne? Ker mi bomo verjetno kar iste, samo brez človeškega  :P



cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #65 : 24 Januar 2007, 19:11:18
Jaz sicer čakam strokovno mnenje busquita, a zaenkrat imam (z izjemo človeškega) v mislih:


Hyperflite K10 Competition Disc

Hyperflite K10 Midnight Sun

Hyperflite K10 Jawz





5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #66 : 24 Januar 2007, 19:16:01
Mene samo še zanima, iz kakšnega materiala so teli frizbiji? Saj drugače ne verjamem, da so trdi, ampak bolje vprašati, kot pa potem kupiti nekaj, kar ti ni všeč.


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #67 : 24 Januar 2007, 19:18:35
Jaz bi midnight sun in competition disc. :)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #68 : 24 Januar 2007, 19:20:34
Trdi - niso ZELO trdi, se dajo upogibat. Niso pa tko mehki, kot kong (vsaj tisto, kar mi je bosquito pokazal).

http://hyperflite.com/jawzdemonstration.html - tukaj je test z enimi špicami, vidiš, kok se upogne z lahkoto in elastično vrne v prvotno stanje...

Kakor sem pa vidu, leti ZELO fajno ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #69 : 24 Januar 2007, 19:23:48
Sprašujem zaradi tega, ker sva se zadnjič s tincy pogovarjali o trdoti frizbijev. Saj glavno, da ni kaka butasta plastika, za kar sem bila itak prepričana, da ni (na primer taki plastične frizbije so včasih imeli kot reklamo za Hoby Program - tiste rumene).


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #70 : 24 Januar 2007, 19:31:42
Pri naših so palili samo frisbiji narejeni iz nekakšne žvarovne, ki so bili za pse naduse užitni. Samo prav velikokrat se jih ni dalo uporabiti.


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #71 : 24 Januar 2007, 19:40:07
Vsekakor racunajte ene par tudi za nas :)
Kaksne, se pa se odlocamo. Povejte ko bomo morali povedati tocno stevilo ;)


bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 24 Januar 2007, 19:46:52

Gremo po vrsti


Aerobie dobiš v Interspar - pasji oddelek, Gigasport,...

Če ne bomo naročevali do Železnikov, lahko omenjene frizbije tam sprobate. Prideš do mene, rečeš za frizbije, ti jih dam cel kup , greš pa sprobaš kateri ti odgovarja. Lahko se pa tudi zunaj dobimo, pa kako rečemo. Verjetno imajo kako zunanje igrišče.
 
Kratka recenzija:

- Hyperflite K10 SofFlite

frizbi, ki ga priporočam vsakemu.Je zelo mehak, s tem da ne izgublja letnih lastnosti. Je tudi izredno trpežen. Nujen za tiste pse ali vodnike, ki nimajo dosti izkušenj z metanjem frizbija. Lahko se tudi ruvamo s psom (deteljica, tega si ti metala). Plava na vodi

Vsi naslednji frizbiji so približno enake trdote, s tem da ima  Hyperflite K10 Competition Standard manjši premer. V letnih lastnostih se za rekreativca bistveno ne razlikujejo.
Tudi se ni za bati, da bi katerega koli prehitro uničili, saj so izredno trpežni.

- Hyperflite K10 Jawz priporočam le psom, ki imajo izredno močan ugriz (nemci, belgijci...-službene pasme, pa kaki terierji...) Več o tem frizbiju naj pove Jean, ki ga ima.

Kdor išče frizbi za velike daljave naj izbere tistega s čimvečjim premerom.

- Wham-O Frisbee Fatback nightglow- Ta je še najbolj robusten in malo težji. Dobite pa ga v Kopru, na www.talenti.si. (greš na frizbi, nato frizbi za prosti čas in izbereš iz seznama)

To je to, na brzino. Če ima kdo še kaj, pa kar vprašajte.

LP Bosquito




Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #73 : 24 Januar 2007, 20:02:49


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #74 : 24 Januar 2007, 20:06:12

No, mi bi vzeli 1 Hyperflite K10 SofFlite, za 2. pa še nevem. :)


Lahko kaj poveš tudi o Hyperflite K10 Confetti ?


bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 24 Januar 2007, 20:27:32
A lahko poves prosim se kaj o tem: http://www.frisbeeshop.org/product_info.php?cPath=75&products_id=321

Sami superlativi. Ta se mi zdi eden od boljših med odličnimi ostalimi frizbiji. Pravkar jih malo mučkam po rokah, pa na njem ni vidno nobenega ugriza, čeprav ga največ uporabljam. Je izredno stabilen v letu, s počasnim padanjem, lepo lovljiv,...seveda, če ga prav vržeš :P

No, mi bi vzeli 1 Hyperflite K10 SofFlite, za 2. pa še nevem. :)


Lahko kaj poveš tudi o Hyperflite K10 Confetti ?

O tem ti bo več povedala Kalahit, ki ga ima. Ga nisem imel v roki, mislim pa, da je bolj robusten in trd frizbi.

Sedaj, ko jih malo žulim po rokah, bi kar rekel, da je SofFlite kar obvezen za vse frizbijaše. Sploh ni tako mehek, kot bi se dalo razbrati iz navodil (sem mislil, da bo podoben aerobiju, ko sem naročal, pa ni primerjave niti približno). V glavnem mus.

http://www.frisbeeshop.org/product_info.php?cPath=75&products_id=281&osCsid=f2f5337c6618ec87de59f0d88ab773b3



Medtem ko sem mislil, da bo  Wham-O Frisbee Fastback najmehkejši, pa se v bistvu ne razlikuje od ostalih po  trdoti.     

http://www.frisbeeshop.org/product_info.php?cPath=75&products_id=51&osCsid=f2f5337c6618ec87de59f0d88ab773b3



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #76 : 24 Januar 2007, 20:32:13
Aha, hvala. Je kar tezko takole izbrati, ko ne ves kaksni so :-\ ;) Ampak, ti bomo zaupali :) Mislim, da sem se ze odlocila katere bom vzela...


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #77 : 24 Januar 2007, 20:43:29
Jaz tudi mislim, da bom kar bosquito-tu zaupala.  :) Če bomo pa naročali po Železnikih, ga bom pa še prej pocukala za rokav, da sprobam zadeve.  ;D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #78 : 24 Januar 2007, 21:00:19
Bosquito, katerega bi pa priporočal za začetnike, ki jim ni pomembno kako daleč leti firzbi, ampak bolj to, da se ga lahko meče in da je v redu za pasja usta  :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 24 Januar 2007, 21:18:38

Bosquito, katerega bi pa priporočal za začetnike, ki jim ni pomembno kako daleč leti firzbi, ampak bolj to, da se ga lahko meče in da je v redu za pasja usta :)

lp

Za mladiče in pse, ki se prvič srečajo s frizbijem definitivno aerobie Dogobie Disc, ali Aerobie Squidgie Disc. S tem frizbijem nimaš kaj zaj...t. Je fajn za igrat, tudi ruvaš se lahko s psom, leti pa bolj bukovo.

Nato prešaltaš na Hyperflite K10 SofFlite, ki ima vse kar imajo veliki, le da je dosti prijaznejši do psov in odpušča določene napake metalca. Npr. Če mečeš frizbi proti vetru in  zaj....eš met, gre frizbi visoko v zrak ter se nato vrne pod istim kotom nazaj kot bumerang psu direkt v gobec. In ker se hitrosti seštevajo lahko dobi kar orenk šus v glavo. Zdaj če je še pes neroden, pa lahko hitro kaj odleti.
Pa ne da bi kaj strašil, boljše je začeti bolj na izi, malo priti v rutino pa nato začeti metati s temi najtršimi.

ps. Tisti, ki že bolj ali manj mečete frizbije ste izvzeti. ;)

LP Bosquito


cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #80 : 24 Januar 2007, 21:21:18
Hm, za mojega belgijca bo kar treba met Jawz, pa še ne drži stalno, ampak stalno med tekom preprijema, drži pa zelo močno (no, Konga mi še ni pregriznil, pa tudi sledi se ne vidi)... Itaq jih bom pa kupil po več, še za naprej, če pa jih ne bojo frdirbal, pa toliko bolje :)

Naročalo se ne bo do Železnikov pomojem - itak bo sedaj sneg :P Pa bo dovolj pasje zabave ;) Pa boste vsi lahko stestirali (mene sicer ne bo v Sloveniji, ampak bom zaupal mnenju večine ;))...

Samo izbire je preveeeč :D



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #81 : 24 Januar 2007, 21:28:06
Ja, izbire je res preveč. Jaz mislim, da bo vzela enega Hyperflite K10 SofFlite za začetek, potem pa Wham-O Frisbee Fastback Eurablend... Pa mogoče še kakšnega.

Kaj je fora unih svetlečih? Ker jaz ravno v temi ne mislim psu metat frizbijev, podnevi pa ne pride do izraza a ne.


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #82 : 24 Januar 2007, 21:47:51
5rca, vidim, da ponavljas za mano :P Jaz bom najbrz tudi kar pri teh dveh ostala :)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #83 : 24 Januar 2007, 21:49:01
5rca, vidim, da ponavljas za mano :P Jaz bom najbrz tudi kar pri teh dveh ostala :)

Če jih je pa toliko, da nimam pojma, kaj bi vzela.  :P :-\ Drugače si pa mogoče še premislim v Železnikih.  ;D


cerae

  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 1
  • BC Ice
Odgovori #84 : 24 Januar 2007, 21:52:46
Da začnemo nekako malo bolj smiselno s tem nakupom, sem malo bolj - skupaj s citati Bosquita in malce pregledovanja - razporedil vse frizbije, ki bi bili najbolj zanimivi:

Wham-O Frisbee Fastback Eurablend - s premerom 24.5 cm je največji, cena: €11.95

Hyperflite K10 Jawz - premer 22.3 cm, najrobustnejši (za pse z močnimi ugrizi), cena: €13.95

Hyperflite K10 Competition Standard - premer 22.3 cm, naj bi bil najpogosteje uporabljan, cena: €4.95

Wham-O Frisbee Fastback - premer sicer ni napisan, a ni majhen, naj bi bil počasnejši v padanju, ker ima bolj privzdignjeno središče, cena: €4.99; kot možnost tudi mehkejši različici Flex in Superflex

Wham-O Frisbee Fastback nightglow - robustnejši frizbi, sveti se ponoči, sicer enaki, kakor zgornji, cena: €6.95

Hyperflite K10 Midnight Sun - druga firma, ravno tako svetlikajoč se, naj bi bil najbolj svetel od vseh v mraku denimo, cena: €9.95

Hyperflite K10 SofFlite - za začetnike, mehkejši frizbi, a še vedno leti lepo - "a must have" za vsakogar, ki se s frizbiji šele dobro spoznava :P, cena: €8.95

To bo praktično to, obstajajo seveda tudi različice za mladiče, ampak dvomim, da je med vami kakšen, ki ga zanimal ta frizbi - če je, seveda, lahko podate željo in bom dopisal na seznam ;)

Cene so takšne, vkolikor bomo naročili več, kakor 50 frizbijev, dobimo na vse artikle še 10% popust (ne vem kako je s frizbiji, ki imajo popust na količino že naveden), če naročimo več kot 100 frizbijev, je popust 20%. Natančne cene bodo pa znane, ko naročimo.

Za tiste, ki bi 100% naročili, bi bilo najbolje, da mi pošljete Zasebno sporočilo, ker tako najlaže vodim evidenco z vsakim od vas :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #85 : 24 Januar 2007, 22:12:38
Ok, mi bomo potem na začetku probali s kakšnim, ki se ga dobi pri nas.

Veselo nakupovanje  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


bosquito

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 24 Januar 2007, 22:20:52
Hm, za mojega belgijca bo kar treba met Jawz, pa še ne drži stalno, ampak stalno med tekom preprijema, drži pa zelo močno (no, Konga mi še ni pregriznil, pa tudi sledi se ne vidi)... Itaq jih bom pa kupil po več, še za naprej, če pa jih ne bojo frdirbal, pa toliko bolje :)


Saj, za Jawz sem bolj napisal zato, da ne bi mislili, da so ostali pa krš, ki se takoj uničijo. Bom pa verjetno tudi sam vzel enega. Upam le, da se  pasji zobi ne bodo tako odbili od frizbija, kot one špice na posnetku. :D


Kaj je fora unih svetlečih? Ker jaz ravno v temi ne mislim psu metat frizbijev, podnevi pa ne pride do izraza a ne.

Zamisli si sebe ob obali v mraku, nekje na Jamajki. Ti s svetlečim frizbijem v roki,Veni, kakšen Puli ali Komondor ob strani..
To bi rastafarjanci prišibal, ko vešče na luč. Ehhh :D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #87 : 24 Januar 2007, 22:24:53
Zamisli si sebe ob obali v mraku, nekje na Jamajki. Ti s svetlečim frizbijem v roki,Veni, kakšen Puli ali Komondor ob strani..
To bi rastafarjanci prišibal, ko vešče na luč. Ehhh :D

No, če bom kdaj imela možnost za kakšno Jamajko, potem ga bom pa res morala kupit.  8) ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #88 : 25 Januar 2007, 00:39:25
Ja, izbire je res preveč. Jaz mislim, da bo vzela enega Hyperflite K10 SofFlite za začetek, potem pa Wham-O Frisbee Fastback Eurablend... Pa mogoče še kakšnega.

Kaj je fora unih svetlečih? Ker jaz ravno v temi ne mislim psu metat frizbijev, podnevi pa ne pride do izraza a ne.

Jst bi tud tedva ja!!!
pa tole vprašanje me tud zanima... kaj so teli svetleči??? :)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #89 : 25 Januar 2007, 09:40:11
Pred bozicem sem dobila nekaj komad, ki sem jih narocila od ZDA. Ne priporocam taksnega narocanja, ker sem dejansko imela cel kup drugih stroskov--postnino in carino. Sem pa sla v to varianto, ker sem hotela tudi en DVD: http://www.skyhoundz.com/cgi-bin/shopper.cgi?preadd=action&key=DDTDVD

DVD rada volje posodim drugim (zaradi mene ga lahko tudi kopiras), Bosquito ga dobi naslednjic, ko se vidimo, drugi pa se kar zmenite naprej.

Probala sem JAWZ (1) in K10 Competition Standard (3 jih imam--2 sem dobila iz Amerike, 1 je dal Bosquito). Ce mislis trenirati freestyle, vsekakor moras imeti vec discov, ker metas naslednji takoj, ko pes prinese prejsnji, ker imas samo 90 sekund za cel nastop in je treba narediti cim vec throws and catches v tem casu (sorry, nimam pojma, kako naj napisem to po slovensko). Bolj zanimivo je, ce so tudi razlicnih barv.

Vsi tri K10 Competition Standard frisbiji so ze vidni poskodovani. Se vedno normalno letijo, ampak se vidijo sledi ugrizov, ceprav Lyra sploh ni groba. Medtem ko JAWZ je cisto cel in neposkodovan. Mislim, da je tudi bolj prijazen psu. Z Oli uporabljam izkljucno JAWZ--ona je bolj groba in tudi bolj nerodna kot Lyra (no, zacetnica pac). Se je ze zgodilo, da po nekajkratnem metanju  je prisla nazaj s krvavo usto, malo je tekla iz  jezika in/ali iz ustnic. Pri Lyri se nisem opazila poskodb, res je, da ne pretiravamo--pes je itak hitro cisto zdelan.

Jaz zase bom najbrz narocila SofFlite, Fastback (tudi Flex in Superflex razlicici) za probati, pa se en JAWZ, ker mi je vsec. Ce ne bi ze imela tri take, bi se tudi odlocila za K10 Competition Standard. (Cerae, ti bom sporocila bolj natancno)

Ce bi slo samo za igranje s psom, moram rec da so mi skoraj najbolje tisti iz blaga--lepo letijo in so bolj mehki za usto. Ker imam ambicje tudi nastopati/tekmovati, imam rajsi "te prave".

Predlagam, da potem, ko smo vsi "opremljeni" in smo imeli moznosti doma malo trenirati, se dobimo na kaksnem skupnem treningu, pa morda pripravljamo predstavitev za nek "halftime show" na pasji priredtivi (agility tekmovanje ali rastava), lahko tudi na kaksni nogometni tekmi (med polcasem), zakaj ne? Kaj pravite?

+1