Brejost

ninci · 28733

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #30 : 03 Junij 2006, 22:04:27
Eva,

za tale tvoj prispevek bi si zaslužila nobelovo nagrado za nasvete.

Full imaš prav zvezi z lučko. Mladički, ki so pri mamci je ne potrebujejo in če se mladičke nosi sem pa tja od samice ta postane živčna. Sem izkusila na svoji koži  :(

Jaz sem se kar izognila tistemu nakupu lučke za dogrevanje piščancev, ker sem jo nabavila v Sanolaborjevi štacuni na Cigaletovi ulici, zadaj za sodiščem. Imeli so dve vrsti švohnejšo za 1.500 sit in močnejšo za 2.400 sit. Sicer brez potrebe a sem kupila močnejšo, mladički pa se grejejo pri mamici. So že tako strenirani, da mi sami "povejo" če jih zebe ali jim je prevroče. Interesantno, kako mladički v istem leglu različno reagirajo na toplotno lučko.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #31 : 04 Junij 2006, 00:13:08

  Miša- lučka ni samo za gretje. Z njo se unicujejo bakterije, ki jih mama vsakodnevno nosi v kotilnico. Samo namestis jo tako visoko ( jaz skoraj cisto pokonci stojim pod njo), da ne greje prevec. Jaz sem sicer malo manjsa- se pravi da je lucka nekje na 1,50m visoko od psov.
  Najbolje pa se to vidi po obnasanju malckov. Ce se stiskajo k mami, potem jim je kar mraz. Ce lepo lezijo tam kjer greje lucka- narazen in ne skupaj- potem jim je lepo toplo. Ce bodo pa zaceli lesti ob robove kotilnice- potem je pa pod lucko pretoplo in bezijo. Takrat jo samo malo dvignes.

  Cao-Slavi



bullyzone

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 04 Junij 2006, 23:50:26
Ne, ne Miša, brez strahu prosim! Nikakor ne bom dobila nobelove nagrade za moje izkušnje.
Vsi se učimo in lepo je da si med seboj pomagamo in vesela sem, ko si se kdaj obrnila name za nasvet in obratno. To zelo cenim.

Valvasor, res je! Z lučkami je treba zelo pazit. Naši so si celo malo ''posmodili'' noske, ker je bila lučka prenisko. Tole z uničevanjem bakterij pa tudi jaz nisem vedela. Bom vzela na znanje!

Eva

Bully Zone psarna - vzreja angleških bullterrieerjev
www.bullyzone.net

Internacional bullterrier forum
www.terijer.com/forum/index.php


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #33 : 05 Junij 2006, 00:07:10
Z njo se unicujejo bakterije

po kaksnem principu pa?
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #34 : 05 Junij 2006, 02:58:47

   Maja- ne vem po kaksnem principu  :-[ :-[ To je ze prevec zame. Govorimo o rdeci lucki.

  Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #35 : 05 Junij 2006, 03:01:26

  Da se bolje razumemo- ena luč je bela (navadna svetloba) ta samo greje- druga je pa rdeca, ta pa pomori bakterije. Mislim, da so rdece za pujske- hihi-

  CAO-sLAVI



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #36 : 05 Junij 2006, 11:28:20
Res ne vem, na kakšen način bi rdeča svetloba morila bakterije. UV že, rdeča in infrardeča pa razen toplote ne vem kakšen učinek bi lahko imela.
pri nas nikoli nismo uporabili kakršne koli svetilke, psice so kotile pri sobni temperaturi (okrog 20 stopinj) in nikoli ni bilo težav s podhladitvijo.


bullyzone

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 1
Odgovori #37 : 05 Junij 2006, 11:59:08
Citiraj
pri nas nikoli nismo uporabili kakršne koli svetilke, psice so kotile pri sobni temperaturi (okrog 20 stopinj) in nikoli ni bilo težav s podhladitvijo.
Pri takih kožuščkih verjetno res ne   ;D  ;)

No tudi mene res zanima, kako bi taka lučka uničevala bakterije. Mogoče gre za kako posebno  ???

Eva

Bully Zone psarna - vzreja angleških bullterrieerjev
www.bullyzone.net

Internacional bullterrier forum
www.terijer.com/forum/index.php


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 05 Junij 2006, 12:09:19
Skotijo se s čisto kratko dlako. Pa pred samojedi smo včasih imeli goldne.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #39 : 05 Junij 2006, 13:11:30
Res ne vem, na kakšen način bi rdeča svetloba morila bakterije. UV že, rdeča in infrardeča pa razen toplote ne vem kakšen učinek bi lahko imela.

Nobenega. Unicuje jih samo UV svetloba ... Torej, mene zanima kaksne so oznake na teh vasih zarnicah - je bela samo bela, ali je se UV luč, oz. kaksen spekter ima? Pa ce uporabljate UV zarnice - je to za tamale sigurno ok? Vem, da povecuje absorbcijo Ca (sinteza D vitamina), ampak po drugi strani pa s prekomernim izpostavljanjem UV svetlobi pride do mutacij, poskodb na DNA, poskodb kolagenskih vlaken ... Mislim, pri piscancih in v terarijih se mi zdi uporaba UV luci logicna, ker pac pisceti in navadno tudi kuscarji nimajo ravno dostopa do naravne svetlobe, ampak zakaj pri psih?
Se opravicujem, ce "najedam", ampak me zanima.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #40 : 05 Junij 2006, 14:18:25
Kar daj UV lampo,če bi rada imela  slepe in opečene pse. Lahko bi jo uporabila kvečjemu za dezinfekcijo kadar mladičev ne bi bilo v kotišču. Ampak v normalni situaciji se mi sploh ne zdi potrebno poleg običajne skrbi za higieno še posebej uničevati bakterije. Naj ima pasji imunski sistem kaj za delati, da ga ne bo začel lomiti z alergijami.
Pri mladičih, ki ravno začenjajo odpirati oči lahko škodi že obična svetloba, kaj šele UV


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #41 : 05 Junij 2006, 14:38:17
ja, saj. to pravim.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #42 : 05 Junij 2006, 23:21:11
Dajte no, ne ga srat z UV lampico. A sploh veste kje, kdaj in zakaj se sploh lahko uporablja ???

Jaz imam za segrevanje kotilnice popolnoma navadno rdečo infrared ( 150W) lučko, ki sem jo kupila v Sanolaboru, zadaj za sodiščem. Tam me poznajo, saj sem tam stalna stranka in so se prav veselili z menoj, ko sem povedala zakaj kupujem določene stvari. Tudi za rdečo lučko sem povedala zakaj jo potrebujem in so mi lepo svetovali, da vzamem navadno infrafed  lučko za segrevanj mišic, blažitev napetosti v mišicah in predvsem za gretje poškodaovanih telesnih delov ( muskulature ), pomaga tudi pri splahnitvi oteklin in seveda za segrevanje in ohranjevanje telesne temperature tudi pri pasjih mladičkih.

Res je, da ni bilo govora o nikakršnem uničevanju bakterij. Če je res, kar pravi valvazorka, potem je to še toliko bolje.

Moja izkušnja pa je, kot sem že povedala, da polovici mojega legla paše toplota lučke, neglede na kateri višini je lampica, drugi polovički pa ne paše in se gre skrit pod prečko. Bom danes v naši trdnjavi prilimala slikce, kako to izgleda, ko skrivajo glavice pred lučko. Če jo ugasnem, prilezejo nazaj ven k ostalim.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #43 : 06 Junij 2006, 00:46:28
   Mislim, da sem napisala kako visoko se da lucka- pa se mladicki ne morejo opeci. Pa tudi to, da se luc umakne, ko zacnejo odpirat oci!!

   Cao-Slavi
 



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #44 : 23 Junij 2006, 11:02:15
Cakajte no, nekaj tu glede te lucke ne stima. Sigurno!
Dajte malo prebrat na zarnici kaj pise. Prepricana sem, da je to rdeca, IR (infra rdeca svetloba) luc, ki pa ne unicuje bakterij ampak oddaja prijetno toploto. Pri ljudeh se jo uporablja za obsevanje, ce je potrebno gretje kaksnega nasega dela telesa. Prav zaqradi toplote pa se veliko uporablja pri reji perutnine, saj z njimi grejejo mlade piscancke.
Ce bi uporabljali UV luc potem ne bi ubili le bakterij ampak tudi se koga drugega. Tudi vase oci, in ne le pasjih. Pa zazgani bi hodili naokoli, pa...
Se enkrat preverite kaj pise na zarnicah prosim.
Blumina

+1



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #45 : 23 Junij 2006, 11:08:26
Se en dodatek  :)
UV luc bi lahko uporabljali za poboj bakterij le na ta nacin, da bi za nekaj casa odstranili leglo in ljudi iz sobe in nato prizgali UV luc za nekaj casa. Za nekaj casa, le toliko, da bi pobila bakterije.
Na ta nacin bi bila lahko uporabna. Preden bi malcke prestavili nazaj bi se luc morala obvezno ugasnit!
Ampak to je pa ze cisto drugo kot to o cemer je tekla beseda.
Lep pozdrav
Blumina