Razstavljanje res v veselje psom?

*LuNa* · 17473

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
: 04 Junij 2006, 13:56:34
Na razstavah sem bila že velikokrat, seveda kot obiskovalka. Sem pa zadnje čase bolj kritično opazovala dogajanje in se začela resno spraševat, čemu sploh razstavljanje. Razstave so mi bile večinoma všeč zato, ker se je tam dalo videti veliko pasem, ki jih v vsakdanjem življenju ne vidiš, pa se malo pozanimati o pasmah. Vendar me je po drugi strani motilo to, da se dejansko pse na nek način izrablja kot predmet za dosego nekih lastnih želja. Recimo: pse se frizira, navija, barva, posuva s pudrom ... polno ene umetnosti, ki po moji presoji ne sodi k psom. Verjamem, da za veliko stvari, ki se dogajajo, niti ne vem. Ok saj je prav, da se za psa skrbi tudi z nego, ampak a ne gre to predaleč? A psi res uživajo v tem? Po mojem bi se veliko raje valjali v blatu kot pa da so modeli.
Ne me narobe zastopit, nič nimam proti razstavam kot takim, mi je pa vseeno čuden takšen odnos do psov. Sicer sem tudi Luno prijavila v Portorož, tako da se tudi iz tega vidika osebno prepričam, kaj je na tem.

Zanima me vaše mnenje, predvsem od tistih, ki imate tudi osebne izkušnje z razstavljanjem.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #1 : 04 Junij 2006, 14:27:22
Ja,lej to je kakor za koga ne... eni razstavljajo samo zato, da dobivajo nazive,predstavljajo pse in skratka živijo za to.Medtem, ko pa drugi hodimo na razstave zato,da(prvo vsekakor) zaradi druženja, na razstavah spoznaš veliko novih ljudi s katerimi se potem pogovarjaš in družiš na razstavah(ki jih vidiš recimo samo(nevem zdaj) -(skratka samo takrat, ko greš na razstavo).Pa tudi recimo na razstavo greš, da psa pokažeš drugim ljudem.Pol te pa recimo sprašujejo o tej pasmi(kakšno nego potrebuje,ali veliko poje,je primeren za druženje z otroci...)

Upam, da si me razumela kaj sem ti hotel povedati oz., da zdaj malo veš zakaj in kako :).Če pa še česa ne veš pa kar vprašaj.


lp Jure


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2 : 04 Junij 2006, 14:56:39
yure, če bi bil to razlog za vse bi bilo krasno! Kar tako naprej ;)

Če odgovorim na naslovno vprašanje:
Moja na razstavi uživa malo nič...
Neprimerno raje bi ona letala okrog se učila nove stvari ali samo delala vaje poslušnosti  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3 : 04 Junij 2006, 15:40:54
Z razstavami je tako, eni psi v tem uživajo drugi ne, vendar če lastnik to opazi in psa ne sili OK, huje je ko to lastnik namenoma spregleda in svojega psa še vedno rine v pozicijo ki mu ne paše in ob tem prav trpi, doživlja stres, in to samo zato da se lastnik lahko potem pohvali z naslovi. Imam kolegico katere pes v razstavljanju uživa, medtem ko je psička imela samo en nastop pa še ta je bil zanjo pekel, enostavno psička ni zato, sicer so jo potem imeli parkrat še sabo kot spremljevalko na razstavah, vendar so na koncu tudi to opustili in tako psička tačas uživa doma v varsvtu njenih staršev. Sem pa spoznala tudi ljudi, ki so navkljub temu da njihov pes na takih zadevah ni užival, še vedno vztrajali pri tem, revež je rabil cel teden da je prišel k sebi, ko je zaslišal zvok avtomobila je pričel bruhati, med nego je tako otrpnil (zmrznil) da sem mislila da če mu bodo premaknili okončino da se bo le ta zlomila.
Saj tudi vsak od nas ne uživa v tem da smo nonstop v centru dogajanja, pač nismo vsi rojeni za javne govorce...


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4 : 04 Junij 2006, 15:48:52
Glede moje psičke in razstavljanja. Verjetno ji je všeč to, da se cel dan nekaj ukvarjam z njo. Po drugi strani pa mislim, da bi raje dirkala s kakšnimi kužki (posebno, ker jih je toliko okrog) ali pa dirkala z mano kje, kot pa da mora biti tam vsa lepa cel dan. Tako da ne vem, če ji je všeč. Vem pa, da meni ni in bom šla samo na par razstav in to bo to.

Je pa tudi odvisno, kako pripraviš psa na razstavo. Jaz sem mojo samo stuširala in počesala in pred ocenjevanjem še enkrat počesala in to je bilo to. Da bi pa morala biti eno uro pri miru, privezana na tisto mizico pa mislim, da ji ne bi bilo ravno preveč všeč.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 04 Junij 2006, 18:48:59
Pes, ki sovraži razstave in je pod stresom ne more biti dober razstavni pes, pa če je še tako lep. se pač ne pokaže (in potem njegov lastnik mogoče joka, da je sodnik podkupljen). zmagujejo psi, ki se znajo in hočejo pokazati. In ti psi na razstavah večinoma uživajo ali pa jim vsaj ne gredo na živce.
priprave za razstavo so pri nekaterih pasmah res pretirane, vendar psi, ki si navajeni na krtačenje, česanje...te procedure brezbrižno prenašajo ali pa v njih celo uživajo. moje psice imajo krtačenje zelo rade, prav z veseljem bi prenašale tudi nekajurne "turture", če bi se meni dalo. in tudi na razstavah so uživale in se z veseljem pokazale. Žal imam premalo veselja za te zadeve jaz, ne pa psi.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #6 : 04 Junij 2006, 19:32:31
priprave za razstavo so pri nekaterih pasmah res pretirane, vendar psi, ki si navajeni na krtačenje, česanje...te procedure brezbrižno prenašajo ali pa v njih celo uživajo. moje psice imajo krtačenje zelo rade, prav z veseljem bi prenašale tudi nekajurne "turture", če bi se meni dalo. in tudi na razstavah so uživale in se z veseljem pokazale. Žal imam premalo veselja za te zadeve jaz, ne pa psi.

Se strinjam s tem. Moj post je bil samo v povezavi z mojo psico, ki pač noče biti eno uro na miru, ker je toliko zanimivih stvari okrog. Raff je pa druga stvar. On mirno pusti, da se ga čese, ampak tudi ne bi mogel biti na razstavah miren, ker jih ni vajen. Zadnji tvoj stavek pa velja tudi zame.  ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 04 Junij 2006, 19:46:14
Podobna tema se je odvijala Tule

Lp nina



nikexxx

  • Gost
Odgovori #8 : 17 Januar 2007, 10:35:08
Pozdravljeni,
včeraj sem gledala prispevek na Pop tv o razstavi, ki je bila v LJ.
In nekaj je bilo odločeno, četudi moj pesek nikoli ne bo dobil ljubice, na razstavo ne gre.
Se opravičujem vsem, ki razstavljate, vem da nsite vsi za v isti kođš metat,sam prosdim vas lepo krede, laki in bog ve kaj še na psa????!!!!
Tepsi so čisto brez duše, pes mora bit malce zainetersiran za drugega psa, mogoče tudi malo zarenlčat, ja sej je pes, ne igračka, včeraj pa sem vidla le lutke brez osebnosti, totalno...
Čoisto sem zgrožena



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9 : 17 Januar 2007, 10:56:25
Kolikor sem sama slišala je posnetek prikazoval ekstreme. Tako, da ne preveč posploševat.

Sem pa opazla nekaj zanimivega pri moji babi. Mene večji del ni bilo zraven, tako, da nisem prevč pihala in vzdihovala in bila bolj zdolgočasena in raje počela kaj drugega... No pes je zgledal dosti boljše volje, ko sem prišla nazaj.
Očitno je bila prej zamorjena bolj zaradi mene, kot same razstave  :-[
Se moram naučit obnašanja pred psom, ker če ne me bodo tepli  :P

Po sebi lahko sklepam torej, da če je razstava stres za lastnika, bo sigurno tudi za psa. Obratno ni vedno res, ampak velikokrat drži.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nikexxx

  • Gost
Odgovori #10 : 17 Januar 2007, 12:27:17
Ja,
sej nisem posploševala, sem napisala, da ne mečem vse v isti koš, samo že da bi le te ekstreme videla v živo mi ni, moj Nat pa da bi se družil s takimi psi, raje grem na vas, pa da vidi prave pse.
Tam pa je spet druga zgodba- veriga in to, nič ne rečem.
Ampak obe situaciji sta skrajno neprimerni.
Lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #11 : 17 Januar 2007, 12:40:34
No ja... kje so "pravi" psi bi se dalo razpravljat.
Čeprav tudi jaz ne uživam na razstavi in bi verjetno še marsikdo raje počel kaj drugega, ima ta cirkus tudi dobre plati.

Sama jih na začetku nisem videla. Zdaj pa, ko vse skupaj spremljam bolj podrobno vidim, da ni vse slabo, ni pa tudi vse dobro. Kot povsod.
Marsi katero stvar počnemo, ki psu ni všeč. Razstava je po tem, kar sem do zdaj videla še najmanj, če je to edino "hudo" kar psa doleti.
Večji so problemi, ki se dogajajo za zaprtimi vrati.
Več ali manj pudra je pa čisto nekaj drugega.

Sicer vsi tisti spreji ih laki in barvanje tudi meni ni všeč, če se pretirava, ampak ni to edino kar se dogaja in tudi ne povsod.

To pišem, da ne bodo zdaj vsi mislili, kako so ti bogi kužki mučeni in rekli, mojemu je sigurno lepše, ko mu to ni treba. Sigurno je raje cele dneve na vrtu in dela kar hoče.
Meni se bolj smili ta druga varianta, ki je ponavadi zraven še čisto nevzgojena in lahko celo nevarna. Tistih nekaj sto psov iz Slovenije, ki pa povprečno hodijo po razstavah, pa imajo sigurno lepše življenje, oz. je odstotek v primerjavi s povprečno Slovenijo neprimerno višji.


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 17 Januar 2007, 12:53:10
Pozdravljeni,
včeraj sem gledala prispevek na Pop tv o razstavi, ki je bila v LJ.
In nekaj je bilo odločeno, četudi moj pesek nikoli ne bo dobil ljubice, na razstavo ne gre.
Se opravičujem vsem, ki razstavljate, vem da nsite vsi za v isti kođš metat,sam prosdim vas lepo krede, laki in bog ve kaj še na psa????!!!!
Tepsi so čisto brez duše, pes mora bit malce zainetersiran za drugega psa, mogoče tudi malo zarenlčat, ja sej je pes, ne igračka, včeraj pa sem vidla le lutke brez osebnosti, totalno...
Čoisto sem zgrožena


če imaš pasmokot v avatarju te res ni treba skrbet glede priprave razstav- obrišeš ga s cunjo in je  ;)
Novinarji pa kot ponavadi povedo pol resnice, ki je največja laž.
Vzrejno dovoljenje se ne dobi na razstavi ampak na drugi prireditvi-vzrejnem pregledu.
Res je, da na razstavi lastniki plemenjakov in plemenk lahko vzpostavijo stike in spoznajo kakšne pse, ki jih sicer morda ne bi.
Pravi vzredilji pa plemenjaka izberejo ne samo po nazivih (še najmanj pa po nazivih in oceni ,ki jih je prejel na eni razstavi, saj se ve,da se dogaja, da celo isti pes enkrat dobi oceno dobro, drugič pa odlično in celo CACIB) ampak po tem kako ocenijo,da se bo obnesla določena kombinacija glede na njihov vzrejni cilj.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #13 : 17 Januar 2007, 13:03:47
Razstave niso v veselje nobenu psu! So veselje in hobi lastnika. Večina psov pa pač uživa, da se lastnik ukvarja z njim, kar se le-ta na takšen ali drugačen način mora. Bi vsi ti psi verjetno bolj uživali, če bi se lastnik drugje in drugače ukvarjal z njim.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #14 : 17 Januar 2007, 13:06:09
Ja, razstave so hecna reč. Malo so izgubile na pomenu. Za obiskovalce bi naj bila razstava priložnost, da v živo vidijo kako pasmo, ki so jo prej le v knjigi ter, da se malo pozanimajo pri lastnikih psov o pasmi, če se odločajo za nakup. Zdaj pa je največkrat tako, da sploh ne moreš blizu, ker imajo pse bodisi v kletki, pokriti z odejo ali pa imajo razstavljalci toliko dela s psi, da si ne upaš nič vprašat, ker bog ne daj, da jih zmotiš.

Razstavljalci - teh je pa vseh sort. Eni želijo malo socializirat maldiča (to je bil med drugim moj razlog, da sem šla na razstavo), drugi (vzreditelji) maldiče razstavljajo, da vidijo, kaj so naredili in ali delajo v pravi smeri. So pa zagotovo tudi taki, ki vse skup delajo zaradi naslovov.

Psi - no, tudi teh je vseh sort. Se popolnoma strinjam, da nekateri uživajo v tem in se jim to vidi v karakterju, zato dobivajo nagrade. In potem ni to nikakršno mučenje. Drugi pa niso za razstavo, jim je to stresno in je grdo od lastnika, da psa zaradi lastnih ambicij vleče na razstavo. Tudi marsikateri starši niso izpolnili svojih ambicij, potem pa pritiskajo na svoje otroke, ni res?

Jaz sem bila na razstavi kot obiskovalec precej razočarana. Marsikakšen razstavljalec se drži kot hud pomembnež in ti ne pusti niti blizu, ker boš zmotil koncentracijo in kaj vem kaj še. Se ne zaveda, da so na razstavi med obiskovalci tudi potencialni kupci.

Na razstavi sem bila tudi kot razstavljalka. Psička je bila (poudarek na bila) precej plašna (če je kje kaj lajalo, jo je ucvrla proti domu) in po dveh odprtih razstavah, ko je videla, da ji nihče od množice psov nič noče, je zdaj precej bolj samozavestna, tako, da je bila razstava zelo dobra šola.

To je pač moje mnenje.

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #15 : 17 Januar 2007, 13:08:24
Razstave niso v veselje nobenu psu!

Ni nujno. Poznam psičko, ki se je kar sama postavila v razstavno držo.


Kristinca & Florinca


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #16 : 17 Januar 2007, 13:49:09
Razstave niso v veselje nobenu psu! So veselje in hobi lastnika. Večina psov pa pač uživa, da se lastnik ukvarja z njim, kar se le-ta na takšen ali drugačen način mora. Bi vsi ti psi verjetno bolj uživali, če bi se lastnik drugje in drugače ukvarjal z njim.

Jaz se z mojo psico pred in med razstavo ukvarjam veliko več, kot bi se sicer. Tudi ko sva v ringu, delava tako, kot bi bilo vse skupaj ena velika igra, za katero je tudi nagrajena. Pri njej ni boljšega, kot to, da ustreže svojemu lastniku. Tole zadnje pa ne pomeni le za razstave, ampak tudi na splošno.

Kdor je mene in mojo psičko srečal na razstavi, je videl, da se tud on lahko z njo poigra in jo spozna. Jaz jo imam tam predvsem zaradi socializacije, hkrati pa je odlična priložnost za učenje poslušnosti  ;). Za uspeh ali neuspeh pri samem sojenju pa se še nikoli nisem sekirala ali bila žalostna. Zame je tako ali tako najlepši pes  ;D.

Če bi videla, da se moja psica na razstavah ne počuti dobro, bi s tem prenehala. In jaz nisem lastnik, ki za friziranje psa porabi uro ali več za urejanje. Midve se le počeševa, malo povadiva hojo in držo, in to je to.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #17 : 17 Januar 2007, 14:28:34
Petrca, pod tole se podpišem. Sem se našla v vsakem stavku.

Kristinca & Florinca


nikexxx

  • Gost
Odgovori #18 : 17 Januar 2007, 14:32:53
Ja, vsak po svoje.
Samo ne mi reč, da skbijo za svoje psičke, ko jih en teden pred razstavo ne vozijo ven, da se ne bi umazali.
Si sploh ne predstavljam kako je kužku, ki je že navajen na sobno čistočo in ve, da se lula zunaj.
Takšne stvari meni niso jasne.



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #19 : 17 Januar 2007, 14:35:06
Jaz se z mojo psico pred in med razstavo ukvarjam veliko več, kot bi se sicer. Tudi ko sva v ringu, delava tako, kot bi bilo vse skupaj ena velika igra, za katero je tudi nagrajena. Pri njej ni boljšega, kot to, da ustreže svojemu lastniku. Tole zadnje pa ne pomeni le za razstave, ampak tudi na splošno.

Kdor je mene in mojo psičko srečal na razstavi, je videl, da se tud on lahko z njo poigra in jo spozna. Jaz jo imam tam predvsem zaradi socializacije, hkrati pa je odlična priložnost za učenje poslušnosti  ;). Za uspeh ali neuspeh pri samem sojenju pa se še nikoli nisem sekirala ali bila žalostna. Zame je tako ali tako najlepši pes  ;D.

Če bi videla, da se moja psica na razstavah ne počuti dobro, bi s tem prenehala. In jaz nisem lastnik, ki za friziranje psa porabi uro ali več za urejanje. Midve se le počeševa, malo povadiva hojo in držo, in to je to.
To je v bistvu to kar sem želela povedati. Da je psica z veseljem na razstavi zaradi tebi, ker želi tebi ustreči in ker si tam z njo in se ukvarjaš z njo. Razstava pa zanjo nima pomena, njej je vseeno, če jo drugi občudujejo, tipajo ali fotografirajo, ona je z svojo lastnico in srečna.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #20 : 17 Januar 2007, 14:42:40
Samo ne mi reč, da skbijo za svoje psičke, ko jih en teden pred razstavo ne vozijo ven, da se ne bi umazali.

Kaj takega pa prvič slišim.  ??? Ja, kje jih pa imajo? V kletki ves dan?  ???

Kristinca & Florinca


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #21 : 17 Januar 2007, 15:07:19
Vidiš... To je pa debela laž.  :o
In sploh ni res.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #22 : 17 Januar 2007, 15:10:32
Ja, vsak po svoje.
Samo ne mi reč, da skbijo za svoje psičke, ko jih en teden pred razstavo ne vozijo ven, da se ne bi umazali.
Si sploh ne predstavljam kako je kužku, ki je že navajen na sobno čistočo in ve, da se lula zunaj.
Takšne stvari meni niso jasne.

spet nekaj skepaš iz psameznih primerov, ki spet veljajo le za najbolj dolgodlake pse, pa še to ne za vse.
Glede lulanja- tisti , ki so navajeni na čistočo in jh sicer vodijo ven, jih tudi na razstavah peljejo ven.
Tisti , ki jih ne peljejo ven na razstavi ,jih tudi doma ne-torej so so navajeni izločat tam kjer pač so. Pri njih se lahko sprašuješ o življenskih pogojih psov na splošno, ne na dan razstave  ::).
Moji psi so vedno na sprehodu pred razstavo ( glej link v dokaz),

"jupi je napisal/a:
Deteljica Za tvojo Fitko lahko jaz potrdim, da je prišla na razstavo direkt iz blata Sem ji ga še jaz ven praskala
:


 ja in to po opravljenem ocenjevanju  
Mogoče pa le mal pretiravam  "

http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=7344&postdays=0&postorder=asc&start=2265



 med razstavo tudi gredo ven lulat za moj feeling, v primeru Ljubljane in povsod, kjer spuščajo ven, celo na enourni ali daljši sprehod po okolici, tišči jih pa itak ne, ker nobena razstava ne traja dalj kot 8 ur kar so itak navajeni bit doma brez izhoda. Da ne bi otem,da celo najčistejši psi uživajo,če lahko kaj pomarkirajo v hali  ;)

V splošnem je pravilo, da vsak na razstavi poskrbi za psa najmanj tako dobro kot sicer, običajno pa bolje.
Normalno socializiranimim psom z normalnim karakterjem je tudi bolj zanimivo na razstavi kakor na navadnem sprehodu po gmajni. Kajti za pse je najbolj vznemirljivo vohati druge pse in nove stvari. Seveda to ni zabava za vsak dan- a tako kot pri ljudeh- izlet v šoping center ali lunapark je vsekakor za občasno bolj zanimivo doživetje kot vsakdanji sprehod po ustaljenih, sicer širokih in zdravih poljanah.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


nikexxx

  • Gost
Odgovori #23 : 17 Januar 2007, 15:18:08
ja vidim kako je na tem forumu, sami razstavljalci, ki popenijo če ima kdo drugačno mnenje.
Samo povejte mi, a vaš pes ve, da je šampion- če je, mu poveste in on ve.
Samo ne mi govorit, da to delate zaradi psa prosim.
Pač hodite na razstave Ok, jaz to razumem, samo vaši argumenti na žalost ne zdržijo.
Verjemi socializacija na gmajni in na sprehodu je pa verjetno malo boljša kot v hali.
No pač, vas razumem in sprejemam vaše mnenje,vi pa drugačnega ne morete.
Lp in še veliko naslovov vam želim, da bi le bili srečni



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #24 : 17 Januar 2007, 15:32:50
Lahko, da je tako tvoje mišlenje. Koga briga sicer ali boš ti raztavljal ali ne. Ampak to kar si predstavljaš pod razstavo in razstavljalce je napačno. Ali pa so ti zelo redki.
To se ti skuša povedat, ne pa da moraš it na razstavo. Ker lahko greš lahko pa tudi ne. To je odločitev vsakega posameznika.

Sicer pa ogromno malih psov nikoli ne prestopi praga stanovanja. Zakaj? Ne me vprašat. Pa glej, ki ne hodijo na razstave. To je odvisno od ljudi.

Sej ti maš tudi psa zaradi sebe in ne zaradi psa samega ne?
In s psom počneš tisto, kar je tebi všeč. Pes se prilagodi ponavadi in uživa s tabo.

Primer je recimo plaža. Malo psov bi šlo samo od sebe na sosnčenje na morje. Pa grejo in se majo lepo skupaj s šefi, ne?
Veliko raje bi kak pes preganjal mačko ali ptiče pa mora bit zavezan.
Ja sej pol ga je pa najbolje spusti, da bo lahko delal tisto kar ima najraje.
Upam, da razumeš kaj ti hočem povedat.
In tudi razstave majo veliko pozitivnih strani.
Glej, ki to ti govori nekdo, ki ni fun razstav in je raje kje drugje. Ne pa nek manični razstavljalec, kot si ga ti predstavljaš.

Ker taki, kot si jih ti predstavljaš so taman za v Idrijo ;)

Hočemo samo povedat, da ni vse tako kot se tebi zdi. In nikakor nisem užaljena zaradi tvojega pisanja. Sej jaz vem da ni tako. Problem je ta da si veliko ljudi napačno predstavlja nekaj, na čemer sploh nikoli niso bili.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #25 : 17 Januar 2007, 15:34:53
ja vidim kako je na tem forumu, sami razstavljalci, ki popenijo če ima kdo drugačno mnenje.
Samo povejte mi, a vaš pes ve, da je šampion- če je, mu poveste in on ve.
Samo ne mi govorit, da to delate zaradi psa prosim.
Pač hodite na razstave Ok, jaz to razumem, samo vaši argumenti na žalost ne zdržijo.
Verjemi socializacija na gmajni in na sprehodu je pa verjetno malo boljša kot v hali.
No pač, vas razumem in sprejemam vaše mnenje,vi pa drugačnega ne morete.
Lp in še veliko naslovov vam želim, da bi le bili srečni

nič ne popenimo, če imaš drugačno mnenje-samo razložimo ti, daje tvojemneje o tem ,kako so vsi pri na razstavah manj srečni ,kot bi bili sicer napačno.
In ne nič ne delamo zaradi psov. Tudi jih jaz recimo sploh nimam zaradi njih, ampak sem jih že nabavila zaradi sebe.
A ti si pa nabavila psa zaradi njega? Priznaj,da si kupila ali posvojila psa zato ,ker si si ti želela imeti psa in ne ker si je pes želel imeti tebe :P
Torej to točko smo razčistili a ne- pse imamo zaradi sebe, vzdržujemo , šolamo in sprehajamo jih zaradi sebe in seveda jih tudi razstavljamo zaradi sebe. Vse to pa večina počne tako , da je tudi psom v zadovoljstvo in veselje.
Nekateri pač ne- nekatri jih posedujejo in /(ne) vzdržujejo tako, da bi bilo to tudi psom v zadovoljstvo ( npr razno razni čuvaji na verigah in zaprti v kletke in stanovanje ali pa bokse cele dneve, zdolgočaseni , nesprehojeni ,nesocializirani v vsakdanu itd  nekaj posmeznikov tudi pes razstvlja nekajkrat na leto tako ,da jim ni v veselje- a manj kot je slabo povprečje na drugih področjih življenja s psom).

In prav nihče razen tebe ni omenil ali trdil , da bi bilo psu kaj do tega, da je šampion.
Zagotovo pa večina uživa, če je glavna zvezda dogajanja in če se ves dan ukvarjamo z njim.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #26 : 18 Januar 2007, 08:22:22
Nikexxx!

Oh, joj joj joj, s tabo sploh ni vredno razpravljati, ker tako strašno ozko gledaš na stvari. Kar se ti napiše pa očitno sploh ne prebereš, zato ni vredno mojih nadaljnih besed.

Kristinca & Florinca


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #27 : 18 Januar 2007, 09:52:29
Samo ne mi reč, da skbijo za svoje psičke, ko jih en teden pred razstavo ne vozijo ven, da se ne bi umazali.
Si sploh ne predstavljam kako je kužku, ki je že navajen na sobno čistočo in ve, da se lula zunaj.

Jaz mojo psičko ponavadi skopam dan pred razstavo. In zaradi tega ni prikrajšana do sprehodov in norenja zunaj. V soboto sva bili prijavljeni le na specialko v Ljubljani, ki se je začela ob 17. Midve sva šle dopoldan na pošteno norijo z drugimi psi na enega izmed travnikov. In glej ga zlomka...domov smo prišli čisto blatni. Ampak zaradi tega se nam ni svet podrl. Mal smo umili tačke, šli na dekco ležat in se tako posušili.

Na razstavi v ZG sva pa itak več časa preživele zunaj, kot notri v hali.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #28 : 18 Januar 2007, 11:25:14
jaz nisem nek fan razstav, predvsem sem proti mnogim elementov posledic razstav, še bolj razstavni vzreji in izumetičenim kriterijem nekaterih sodnikov.
Ampak to nimanobene veze s počutjem psov na razstavah.

Te zadeve bi bil treba reševati oz spremeniti -a ne na način, da se razstave ukinja oz da se jih označuje kot same po sebi nepotrebne ali celo škodljive.

Sicer pa  je psihični profil oseb, ki kar vseprek pluvajo po razstavah in razlagajo kako so razstave mučenje poznan.
To so ali  ljudje , ki o kinologiji in psih nimajo pojma, še pogoste pa ljudje, ki hočejo s tem opravičiti nerodovniško vzrejo, štepanje mladičev in njihovo preprodajo.

Na katerem od obeh skrajnih polov (puppy milli in "Matoša" sistem ali vzrejanje za razstavene tepihe sistem) je več in krutejše mučenje živali  mislim,da ni treba razpravljati.
Kakor tudi ne, kakšen je izgled in zdravstveno stanje pa življenska doba kar je vse posledica  vzreje, vzrdeževanja, socializacije in splošna kvalitete življenja povprečnega svetovnega psa , ki nikoli ne vidi razstave v primerjavi z razstavnimi psi .

Draga Nikexxx ali si tako dobra in nam za statistiko zaupaš, ali ima tvoj psiček rodovnik  ;)?
In če ga (zgolj slučajno ) slučajno nima, ali je bil kupljen ali poklonjen  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #29 : 18 Januar 2007, 11:32:26
Še to:
Prav "plemetnito" zagotavljanje, da ne rabijo psa z rodovnikom, ker ga bodo tako obvarovali pred mučenjem narazstavah je najbolj pogost argument (pardon izgovor) za nakup nerodovniškega psa.
Ob tem taki "mojstri" pozabljajo ,da velika večina rodovniških psov nikoli ne pride na nobeno razstavo.
Ampak z razliko od takih, ki imajo (še pogosteje štepajo) nerodovniše in kar vse pvprek trdijo,kako so razstave mučneje se le ti vzrdžijo takih nerealnih in neresničnih ocen.

Kakor je tudi tipično da vsi, ki so preveč nesposobni in /ali preleni, da bi s psom karkoli aktivno počeli zelo radi ugotavljajo, kako so vsi pasji športi oz dejavnosti, mučenje živali.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!