Razstavljanje res v veselje psom?

*LuNa* · 17512

nikexxx

  • Gost
Odgovori #30 : 18 Januar 2007, 11:45:25
Ja moj kužek ima rodovnik, drugače sploh ne bi razmišljala o razstavah.
Ja pa tudi kupila sem ga, a ne moreš verjet??
Ja tudi taki obstajamo.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #31 : 18 Januar 2007, 12:02:28
ja vidim kako je na tem forumu, sami razstavljalci, ki popenijo če ima kdo drugačno mnenje.
Samo povejte mi, a vaš pes ve, da je šampion- če je, mu poveste in on ve.
Samo ne mi govorit, da to delate zaradi psa prosim.
Pač hodite na razstave Ok, jaz to razumem, samo vaši argumenti na žalost ne zdržijo.
Verjemi socializacija na gmajni in na sprehodu je pa verjetno malo boljša kot v hali.
No pač, vas razumem in sprejemam vaše mnenje,vi pa drugačnega ne morete.
Lp in še veliko naslovov vam želim, da bi le bili srečni

Na vso stvar gledaš iz napačnega zornega kota. Jaz že od nekdaj trdim, da so razstave mučenje živali, ljudi in denarnice  ;D. Vendar sama hodim na razstave in to na trenutke prav vneto. Zakaj ? Zato, da vidim nove kraje, nove običaje, spoznam znamenitosti dežele, kulinariko. Spoznam nove ljudi, somišljenike v pasmi, ki jo posedujem, se od njih kaj naučim v zvezi z vzgojo, socializacijo, prehranjevanjem, vzrejo, karakterjem ne samo moje pasme, tudi kakšne druge. Srečam prijatelje, znance, ljubitelje pasme, ki ji posvečam svoje življenje. Skrbim za povezavo med narodi  ;D, promoviram deželo iz katere prihajam.

Na dolgih poteh se družimo, pripovedujemo zgodbice, zaupamo težave, ki nas pestijo, sklepamo prijateljstva, tkemo medsebojne odnose...in kje so tukaj psi. Če njih nebi bilo, tudi mi nebi šli na pot. V hotelih se zabavamo, zvečer skupaj posedimo in obiramo, obrekujemo, se poveselimo, včasih celo zaplešemo ali samo v hotelskih sobah odpremo steklenico penine.

Psi in razstave niso samo trpljenje in mučenje, so radost, veselje in druženje, učenje in ukvarjanje drug z drugim in z našimi psmi. Niso samo hobi, so način življenja.

Je moj pes vesel, da je šampion? Ne vem, ker dvomim, da moja Zoya to kapira. Razume pa, da spi z menoj v hotelski postelji, da dobiva kuhano hrano iz hotelske kuhinje, da na razstavah uživa v crklanju in mečkanju, da se ponosno nastavi fotoaparatu, da se z veseljem sprehodi po novih mestih in pocahna nove vogale okrog neznanih hišnih pročelij.

Da z velikim veseljem vsaki četrtek zgrabi svojo brisačko se postavi pred vrata in čaka, da se odpravimo na pot.

Tudi tamale mastinčice so skapirale, da so razstave fajn. Malo je treba pozirat, sodniku pokazati zobke in če mu pomahaš z repkom dobijo celo lubčka. Pa vse tiste dobrote, ki jim jih nakupim ali nažicam od sponzorjev...imajo se fajn.

In včasih ima kdo kakšno dolgo surlo, če mora ostati doma.

Pa fajn je, če ti priznani mednarodni sodnik javno pove, da je moj kuža odlično socializiran, s stabilnim karakterjem, prekrasnim gibanjem, usklajen z lasnikom v lepi razstavni kondiciji. In pokalček je otipljivo potrdilo, da s svojim psom ravnam prav. In lep je občutek, če otročkom v rodovniku piše, da je njihova mamica in ati multi ali inter šampion.

Še lepši pa je občutek, ko se obiskovalci ustavijo ob tebi in dajejo komplimente tvojemu šampionu, se zanimajo za psamo, poizvedujejo o karakterju in nastanju pasme, se z psom poigrajo, se z njim slikajo in na koncu priznajo, da si bodo enkrat, ko bodo imeli pogoje takega psa tudi nabavili.

S tem je bil namen mojega razstavljanja dosežen.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


nikexxx

  • Gost
Odgovori #32 : 18 Januar 2007, 12:26:23
Ja razumem te,
saj edini razlog, da sem pomislila na razstave je bil, da bi Nateku našla družico, ampak tisti prispevek me je čisto odbil.
Določeni ljudje res pretiravajo in če bom šla tja in to videla na lastne oči bom pač še bolj razočarana, zavedam pa se, da niso vsi isti, tako kot pri vsaki stvari, tudi psi enake pasme niso istega značaja in prav žalostno bi bilo, če bi bili.
Lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #33 : 18 Januar 2007, 12:30:04
Oh no, zaradi enega prispevka ni treba dokončno reči razstavam ne. Na tvojem mestu bi se prepričala še na lastne oči, saj veš kako lahko izpadejo oddaje; popolnoma drugače od dejanskega stanja.
Meni so všeč razstave, ki so na prostem, probaj it kdaj pogledat  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #34 : 18 Januar 2007, 12:34:40
nikexxx,

ko sem sama začela razstavljat sem doživela tako grozne stvari, da sem se včasih v kotu svoje hotelske sobe zjokala. Pa ne zato, ker moj pes ni nič dobil ( to se še ni zgodilo  ;D) ampak zato, ker sem videla umiranje psov, mučenje, brcanje, tepež, stradanje, zapuščene rodovniške pse, ki na razstavi niso nič dobili....

Potem pa sem se zavedla, da je mojemu psu z rožicami postlano in da ni moja naloga da se vtikujem v druge razstavljalce. Organizatorji razstav bi morali poskrbeti zato. Sedaj preprosto pogledam vstran, čeprav boli.

Kakšno pasmo pa imaš ti ?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


nikexxx

  • Gost
Odgovori #35 : 18 Januar 2007, 12:50:20
Srednji nemški pinč.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #36 : 18 Januar 2007, 12:50:59
No, jaz imam pa take cucke, da jih en teden pred razstavo ne smem peljati ven (če jih hočem pravočasno skopati in pripraviti), samo to ne pomeni, da ne sme ven scat, ampak da ne more na normalne sprehode, kjer prosto lavfajo po blatu in pesku, pijejo iz luž in se po možnosti še povaljavjo po dreku ali mrhovini. Lahko pa se sprehajajo po suhem na povodcu - kar mora večina vaših psov itak početi vse življenje.

Tudi je navadna oslarija, da so razstavni psi brez značaja ker ne renčijo (!) na druge pse. tu pač deluje logika gužve. Saj pri ljudeh ni nič drugače. Če greš bolj visoko v hribe, boš vsakega mimoidočega pozdravil in izmenjal kakšno besedo, v nakupovalnenm centru pa ljudi niti opazil ne boš, ker jih je preveč. s psi je enako, na razstavah jih je enostavno toliko, da tudi najbolj vztrajni hitro nehajo s (ne)prijaznim pozdravljanjem vsakega posebej. Dobro za socializacijo, taprav pes mora obvladati oboje - gmajno in dvorano.

Pes seveda ne ve da je šampion, ampak če je taprav pa prav dobo ve, da je v centru pozornosti in se temu primerno postavlja.

Se čisto strinjam z Mišo, da so razstave predvsem huda muka za denarnico. Psi pa... no ja kakšni bolj ekstremni primeri mogoče, tisti, ki jih profesionalni hendlerji prevzamejo na začetku sezone in jih vlačijo po vseh možnih razstavah v radiju nekaj 1000km že mogoče. Pa še v tem primeru se kakšno slabo ravnanje hitro maščuje ( pes, ki se slabo počuti, se ne bo pokazal v najboljši luči, kaj se pa zgodi, če se pes boji vodnika  smo pa tudi imeli priložnost videti)

Pa nisem nobena redna razstavljalka, še najmanj pa navdušena - kar je prav škoda, saj imajo psice razstavni potencial.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #37 : 18 Januar 2007, 12:52:42
Ja razumem te,
saj edini razlog, da sem pomislila na razstave je bil, da bi Nateku našla družico, ampak tisti prispevek me je čisto odbil.
Določeni ljudje res pretiravajo in če bom šla tja in to videla na lastne oči bom pač še bolj razočarana, zavedam pa se, da niso vsi isti, tako kot pri vsaki stvari, tudi psi enake pasme niso istega značaja in prav žalostno bi bilo, če bi bili.

Oh, joj, a samo zaradi ene tv oddaje si si ustvarila sliko o razstavah? Mar še ne veš, kako znajo novinarji pretiravat. Vse v imenu gledanosti.

Vse stvari imajo dve plati. Če imaš pri hiši mladiča, bo razstava (naj bo odprtega tipa) zanj dobra šola. Tega v prispevku najbrž ni bilo, ti pa jaz povem iz lastnih izkušenj. Pa še cel kup tega je, pa saj so ti dekleta že vse napisale. Na tebi je, kakšno sliko si boš ustvarila.

Kristinca & Florinca


nikexxx

  • Gost
Odgovori #38 : 18 Januar 2007, 13:00:12
No ja, bomo videli.
Zdej greva najprej v šolo, potem bom pa videla kako naprej, tudi ali se bo rad družil s psi, ko bo večji, ali bo rad v gneči itd.
Pustim še malo odprto, pa bomo videli kako bo.
Lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #39 : 18 Januar 2007, 13:04:25
No ja, bomo videli.
Zdej greva najprej v šolo, potem bom pa videla kako naprej, tudi ali se bo rad družil s psi, ko bo večji, ali bo rad v gneči itd.
Pustim še malo odprto, pa bomo videli kako bo.
Lp

če spustiš normalno socializiranega psa v bližini pasje razstave, ni dvoma kam bo krenil  :P
Zagotovo ne v samotno gmajno, ampak direktno "v gužvo in med pse"  :o.
Če ne bo tako, se javno povaljam po gnoju  ;D


Ja moj kužek ima rodovnik, drugače sploh ne bi razmišljala o razstavah.[/


Izjeme potrjujejo pravilo  ;)

se pa slišimo čez kako leto  8), po zgornjem eksperimentu  ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #40 : 18 Januar 2007, 13:08:45
Pustim še malo odprto, pa bomo videli kako bo.

To mi je všeč!! Bodi odprta za nove stvari.

Kristinca & Florinca


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 18 Januar 2007, 13:33:32

Jaz sem bila s svojo psičko že na dveh razstavah in moram priznati, da sta nama bili zelo všeč!  :o
Srečali sva veliko oseb, katerim je ta pasma všeč in so imeli veliko vprašanj o njej. Psička pa je rada v središču pozornosti in komaj čaka, da jo kdo poboža :o :o :o ali pa samo ogovori!

Psička je med čakanjem na ocenjevanje spala, ali pa se igrala z mano!

Se vidimo na naslednji razstavi! ;D


Vsak ima pa pravico do svojega mnenja!!! ;)



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #42 : 18 Januar 2007, 20:21:47
nikexxx: prijavi ga na razstavo v Hrupico, kjer bo hkrati tudi specialna razstava šnevcerjev in pinčev. Pa boš spoznala še kakšnega človeka, ki je bil včasih proti razstavam, pa je začel naenkrat uživati  ;D .


Lp, Ivana


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #43 : 18 Januar 2007, 21:37:06
nikexxx: prijavi ga na razstavo v Hrušico, kjer bo hkrati tudi specialna razstava šnevcerjev in pinčev. Pa boš spoznala še kakšnega človeka, ki je bil včasih proti razstavam, pa je začel naenkrat uživati  ;D .


Lp, Ivana
Dober predlog  :). Ta razstava je zunaj, ne komplicirajo, če hodiš s psom ven in notr in v bližini je prav lep teren za sprehodek. Pol greš pa lahko na Bled na kremšnite al pa v Bohinj ali pa "mondeno" Kranjsko goro poleti pogedat  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #44 : 22 Januar 2007, 09:17:23
Tu je pa spletna stran nastopajoče razstavljalke. Rekla se tudi, da so jo TVjevci malo izrezali in povdarli tisto kar se je njim zdelo, čeprav je razložila.

http://www.mojpes.net/modules/vzreja/article.php?storyid=69

Zadnja slika mi je všeč. Če ne sme hodit, se pa prevaža hi hi hi  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #45 : 26 Januar 2007, 12:37:20
Pa da še jaz povem svoje mnenje o vsem skupaj, ko sem že dvignila toliko prahu...

Zelo mi je žal, kako je prispevek na Preverjeno izpadel, tega res nisem želela. Tisti teden, ko se je snemalo, sem vsaj petkrat opozorila novinarko, da je pred razstavami ogromno predsodkov in ona mi je zatrjevala, da jih želijo preseči. Posneto je bilo več ur materiala. Natančno je bilo povedano, kako se že mladička navaja na razstavljanje, gužvo, nego, da to ne doživlja kot mučenje, pa tega ni bilo v oddaji. Povedala sem tudi, kam moja razstavna psica hodi na sprehode, da ima normalnjo življenje, v prispevek so dali samo, kam ne sme. Namesto da bi povedali, da potem, ko je zrihtana za rastavo, gre ven samo na potrebo, ne pa več na sprehode, ker bi jo potem morala še enkrat kopat in sušit, so rekli, da potem ne sme več ven, samo še za najnujnejše. Večina ljudi to ni razumela kot osnovne telesne potrebe, ampak verjetno kot požar v hiši.

Ja, priznam, izpadla sem kot budala, ki zganja histerijo, če moj pes eno taco v blato pomoči in ki kar naprej fena in frizira. To še zdaleč ni res. Ravno prej sem se vrnila z obema psicama s sprehoda, bili sta blatni, vtaknila sem jih v bano, stuširala tace, zdaj se pa na zraku sušita. Nisem nora niti nimam toliko časa, da bi jih za vsak drek fenala. V oddaji je bilo opisano pedenanje pred razstavo. Na razstave hodimo relativno redko. Obiskujemo samo slovenske, večina mojih znancev, ki tudi razstavljajo, hodijo na razstave skoraj vsak vikend, ker hodijo še na Hrvaško, pa v Avstrijo, BiH itd.

Med razstavami dlako negujem toliko, da se ne vozla, tuširam umazane tace in trebuh s čisto vodo in ja, sprehode izbiram take, da so primerni za pasmo s tako dolgo dlako. Če bi jo mahnili v hosto, bi se tamala že po desetih metrih usedla in prav žalostno gledala, ker bi se ji v dlako zamotalo toliko vejic in listja, da ne bi več mogla hodit. Zato hodimo po urejenih potkah, pokošenih travnikih, mestu...

Kot so povedali tudi drugi, razstave še zdaleč niso mučenje, če veš, kako pristopiti. Psa je terba nežno navaditi, mu narediti vse skupaj za prijetno dogodivščino, ga crkljati, nagraditi ne glede na to, ali je v ringu kaj dobil ali ne. Vse to je odvisno od lastnika oziroma razstavljalca.

Naša Pamo se za razliko od svoje mame na razstavah dobro počuti. V nedeljo na CACIB Tromostovje se je ulegla na hrbet in tako kar nekaj časa ležala. Celo sem jo pregnetla, ji masirala tačke... Tisti, ki poznate pasjo naravo, veste, da se samo sproščen pes tako obnaša.

Vse, ki jih je prispevek razočaral, vabim, naj si ogledajo kakšno razstavo in si ustvarijo svoje mnenje. Ko si boste ogledovali pripravljanje dolgodlakih psov, ne pozabite, da se jih že ko so mladički navaja na dolgotrajno urejanje, tako da jim ni hudega. Za psa, ki tega ni navajen, bi bilo takšno urejanje seveda mučenje.

Glede kletk in boksov. Nekateri tlačijo svoje pse v kletke vsak dan, cel dan. Psi v njih lulajo in kakajo. To se dogaja predvsem tam, kjer imajo veliko psov iz takšnih ali drugačnih razlogov. Moji psi ne živijo tako in nikoli ne bodo. Boks uporabljamo v avtu. Na razstavi ga imam vedno s sabo iz popolnoma praktičnih razlogov. In sicer pes, ki je že zmatran od vsega vrveža in hrupa se dostikrat rad sam umakne v svoj brlog, se pravi v boks ali kletko. Meni ga sicer za to še ni bilo treba uporabiti, ker je moja psička veliko bolj srečna in sproščena v mojem naročju. Toda, ko boste na razstavi videli pse v kletkah, ne skačite takoj v luft. Večina jih je v kletki ali boksu zato, ker počivajo in imajo tam svoj miru, drugače pa živijo popolnoma normalno življenje.

Ne bom več pisala. V bistvu sem vse to od prispevka že kar nekajkrat napisala...

Več pa si lahko preberete na: www.kalsang.net

Lep dan vam želim in upam, da se vidimo na kakšni razstavi. Kar pocukajte me za rokav, če me vidite!