Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 915829

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2520 : 26 Januar 2011, 11:43:37
hej

A Pupa bo ze 5 stara??  :o Potem je celo starejsa od mojega Kozmica  :P In ja, se strinjam, cas izredno hitro tece..  ::)
Fotke so lustne, se vidi da uzivata!  :D Trikci so pa tudi zakon!  ;D

Jooj, jaz bi se tudi mogla spravit en video skupaj spravit (mam ze idejo, malo frizbija, malo ROja, malo trikcov - samo posnet je treba :P).. Slikc pa tudi nimam nic novejsih, bolj redko vzamem fotkic sabo na sprehod  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2521 : 26 Januar 2011, 11:50:47
Majča super ste! :) Ful lepa psička! Lep filmček! Dej povej kaj več o njej.

Ovčka: Jaz mam še neki slik od Cosmiča  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #2522 : 29 Januar 2011, 19:02:47
Ovčka, vem kako je to s fotkičem, jaz ga sploh nimam, tako da vedno fotkam z mobijem ali pa nafehtam od koga. :D Mobi je pa vedno z mano, da ujamem kak nepozaben trenutek!

Hvala obema za pohvale, res se imave lepo skupaj. :)

Edino danes sem malo jezna zaradi neodgovornih pasjih lastnikov... Smo ravno iz sprehoda in smo doživeli 2 napada psov - če ne bi bil fant z mano, bi bila štala. Ne razumem kako imajo ljudje lahko kar spuščene napadalne pse??!? Ni to fer odnos... Moja pa vsa prijazna do ljudi in drugih psov in seveda vedno privezana na javnih krajih, in bi bila verjetno danes pogrizena, če bi bila sama. Seveda bi jo branila na polno, ampak slaba izkušnja bi ostala za vedno. Madonish me razkurjo taki. In ta psička, ki je šla v napad nad nami (že od daleč se je na polno zapodila in lajala in kazala zobe ko nora), je prinašalka drugače - je bila včasih prijazna, dokler je ni napadel neki kuža in je postala še ona taka. In ravno zato še bolj ne razumem, kaj je njeni lastnici, saj sama vidi kakšne so posledice, če ne drugega.  >:( Ona pa lepo s flexijem v roki (vedno), psica pa spuščena...

Drugače pa jaaa, Pupa bo že kar pet, ko pomislim da bo takole kar naenkrat 10... Ampak važno da uživamo, da imajo naši pesjanarčki super življenje in da en drugemu lepšamo dneve! Upam, da čim dlje!! Ravno minulo poletje sem na morju spoznala gospo, ki je prišla na plažo z zlato prinašalko, kateri se je že videlo, da je malo v letih, ampak da jih ima pa že 15, si pa nisem mislila. Psička je navdušeno lajala, migala z repkom in plavala z gospo do boj in nazaj. :o Res tak lušten parček sta bili, ne bom nikoli pozabila.

Trikci so zakon ja, , tkole ko živiš s kužatom (ali pa katerokoli drugo živalico - mi imamo doma poleg pesjanarčkov tudi ribice in 7 letno morsko prašičkico Kepo), ti živalice kar same ponujajo razna vedenja in smešne domislice. Pupa je blazno navdušena nad wc-rolicami in če ima le možnost, sune eno iz škatle, kjer jih zbiramo in jo vsa vesela prinese vsem pokazat. Če pride pa kdo na obisk, pa obvezno zagrabi kako svojo igračko, copat ali pa le kak zmečkan papirček ali karkoli najde na tleh, in prinese za dobrodošlico.  :D hihi

Aja pa še eno lušno navado ima. Enga plišastega medota ima že res dolgo. Po barvi je tak kot ona, tako da jo hecam, da je to njen mladiček, njen medo. No in čisto vsakič preden gremo spat, ga gre ona iskat (recimo v dnevno sobo, če ga je tam pustila ko se je čez dan kaj igrala) in si ga prinese na comforta in potem ga še malo ljubkovalno stiska in grizlja, potem pa z njim zaspi. Midva s fantom se vsakič znova razneživa.  :-*

Jaaa, dajte še kakšne fotke gor! Se bom tudi jaz od sedaj naprej bolj redno tukaj oglašala, tako da... se tipkamo! ;)

Be happy :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2523 : 29 Januar 2011, 22:00:12
Ja tudi mene razjezijo takšni s spuščenimi psi. Ravno zato bo mene kdo redko videl v mestu ali dolini s psi. Rajši grem na kakšen travnik pa jih spustim, da prevohata vse in se zlavfata. :) Pa še kakšno poslušnost pa trikce povadimo pa je.  ;D

Joj kako mi je to poznano, Ajka tudi vedno vsa važna vzame igračko in potem pride do tistega ki je prišel in vsa važna pokaže kaj ma pol pa se nastavi za čohanje. :D

Fotk trenutno nimam, ker me preveč zebe v prste.  ::) Obljubim, da se bom potrudla pa kaj novih naredila.

majča super je slišat še koga ki ima zlatkota, tema preveč sameva.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #2524 : 29 Januar 2011, 23:31:07
Aha zdaj vem od kje ma naša to navado, da ko pridemo domov si nabaše v usta povšterček, copate in pa po možnosti še kakšno igračko ( res nevem kako ob vsem tem diha) in nas na veliko pozdravlja   :D Spi obvezno z povštri, ki jih ima že od malega, tako da so zdelani že od tega, potem pa jih še pred spanjem cuca in grizlja..očitno je imel prste zraven kak zlati prinašalec, ko so jo delali  :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2525 : 30 Januar 2011, 11:23:47
hej

Ja, to foro majo prinasalci.. Da ko kdo pride, hitro prinesejo pokazat eno izmed igrac, ali pa copat, ce ga je kdo kaksnega kje pustil  ::) Pa se zelo so ponosni na to!  ::) Moj mi zadnje case spet vztrajno nosi MOJE igrace iz postelje v vezo, ko pridem domov. Pa ze tako sem morala omejit stevilo pliskotov na pojsli na samo dva, ravno zaradi tega, ker ko je bil mali je bilo vse njegovo.. Potem sem jih vse umaknila, pustila samo eno ogromno ribo, ki jo niti nest ne more, pred parimi meseci sem pa dala nazaj pingvina in ovcko.. In sedaj hinavski pes kadar je sam doma uziva v grizljanju obeh (ker pac kadar sem doma ve da ne sme) :P No, ko pa pridem iz kje mi jih pa prinese pokazat, namesto da bi se delal, ko da nic ni..  ::) :P

Med vso to evforijo s prinasanjem sem ga tudi mimogrede naucila, da mi prinese copate, ce jih recimo pozabim v moji sobi. Ampak, preden jih prinese jih mimogrede malo pogricka in poslini, ker edino takrat ima sanso  ::)

Majča ko ze omenjas rolice wc papirja.. To je pri nas zurka, hkrati tudi une od papirja za roke brisat. Kdaj pa kdaj mu jih dam, ampak ne preveckrat, ker to vse demolira v prafaktorje, in potem je tisti karton po celem stanovanju  ::) Isto je z navadnim papirjem, casopisom.. Bohnedej da kje kaj najde, to gre vse narazen. Alpa zokni so posebno zanimivi.. Sem se jih kar pridno naucila pospravljat, ker drugace..  ::) Ali pa papirnate robcke.. Se je ze naredilo, da je ukradel cel paket, jih ven vlekel, pa tudi pozrl bi vse, ce ga nebi prej nasla..  ::) Ne vem zakaj so jim te stvari tako dobre..

To glede spuscenih psov.. Tudi pri nas imamo dosti takih, h sreci nikoli ne srecava taksnega, ki bi se zagnal.. Pa se tudi midva vec ali manj izogibava doline, ceprav naceloma cisto v centru so vsi privezani..Pa kljub vsemu imam vedno v zepu poper sprej. Da ce bi do cesa prislo, zacnem sprejat, boljse to, kot da jih moj spet fase.. In to je kriza ja, s slabimi izkusnjami. Moj se vedno ni pozabil napada, ko sta ga dva malinoisa napadla in mu je eden naredil luknjo v usesu. Od takrat naprej je do tujih psov precej zadrzan, nic vec ne rine v vsakega, do vecjih od njega je posebej pazljiv, ce se pocuti ogrozenega (kar ponavadi ze zaradi velikosti drugega psa se) mi zacne rencat. Tako da ga ubistvu ne spuscam vec med mnozico psov (recimo na kaksni tekmi mi na kraj pamet ne pride, da bi ga spustila, ce ostali prosto divjajo), ker ne vem kako bo odreagiral, oz. kaj bo s tem svojim rencanjem dosegel (drug kuza lahko vzame to kot groznjo in napade). Pa je bil pred tem cisto skuliran pes, do vseh, ni vazno ali so bili veliki, majhni.. In zdaj so posledice kakrsne so, pozabil ni in ne bo.. Nazalost..  :(

Aja, pa da se napisem prigodo od vceraj zvecer.. Predno sva sla ven, sva se doma malo igrala. In sem vzela v roke eno zogico (kao tisti jezek), ki nima piscalke notri - ravno zato mi je fajna, ker mi ni treba piskanja poslusat  :P No, in mu jo malo mecem, malo jo grize, potem mu jo pa vzamem, in cez tisto luknjo kjer piscalka manja fajn zrak zapiha, ce zogo stisnes.. In mu "pihnem" v glavo, in se je zacel razburjat! Lajat ko pri norcih, ampak itak mahat z repom  :P In sva se tko igrala ene 5 minut, s tem da on ni upal v tistem momentu zoge prijet, je dvigoval znable in kazal zobe, pa lajal, vsakic ko je pihnilo  :D Ful je bil smesen, ker je res izgledalo, ko da se ene majhne zoge boji, pa tok ga je jezilo, ko je ven pihalo  :D :D Ga moram enkrat posnet  :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2526 : 30 Januar 2011, 20:00:08
Lenobe ::)





rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2527 : 30 Januar 2011, 20:27:53
Ninci svetovni so!  :o

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2528 : 30 Januar 2011, 21:24:50
Res so ful lustni, ko takole lepo zlozeni lezijo v Comfortu  :D :D

Joj, moji zvau je pa s Turnup-om uspelo raztrgat comfort ta teden  >:( Se je igral z zogo v njem, in itak je bilo treba kopat po zogi, potem pa vidim dve luknji naslednji dan  ::) Sicer samo par centi, ampak ok.. No, sej, ce ga unici, bo vsaj razlog za nabavo novega (kaksne take lepe barve  :D :D)

Aja, no pa se par fotk moje opice, izpred ene ure  :D ;D

Tkole se je afnal  ::) ::)




In pol k ga pa stisnem pa ...  ::) ::)


Smotko mali  :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #2529 : 04 Februar 2011, 18:10:57
Joj kako tipično, tudi moja se tkole "na glavo" meče in valja po tleh. :D  Ovčka glede rolic - pupa jih na srečo samo nosi okrog, seveda vsa čiiist ponosna. ;D Ima pa tudi vse svoje igračke še cele, nič ne zgrize, jih samo nežno stiska - js pravim, da jih ljubkuje, hihi. :P

Ninči ja kok so face!!! Pa všeč mi je oprsnica na temnejšem zlatkotu (če je punčka, se opravičujem :-[) - katera s pasjega neta pa je (pa še barva me zanima - rdeča/oranžna?)?

Be happy :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2530 : 04 Februar 2011, 18:16:10
Joj kako tipično, tudi moja se tkole "na glavo" meče in valja po tleh. :D  Ovčka glede rolic - pupa jih na srečo samo nosi okrog, seveda vsa čiiist ponosna. ;D Ima pa tudi vse svoje igračke še cele, nič ne zgrize, jih samo nežno stiska - js pravim, da jih ljubkuje, hihi. :P

Ninči ja kok so face!!! Pa všeč mi je oprsnica na temnejšem zlatkotu (če je punčka, se opravičujem :-[) - katera s pasjega neta pa je (pa še barva me zanima - rdeča/oranžna?)?

Punca ja :D To je Y oprsnica, rdeče barve ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2531 : 11 Februar 2011, 21:18:43
hej

No, glede na to, da imamo zadnje 14 dni skoz lepo vreme in sonce, lepo pridno hodimo na sprehode, in se celo pofotkamo tu in tam  :o :P

Pred enim tednom smo sli na eno divjanje z Ajko, pa smo malo pozirali  (levo Cosmo, desno Ajka) :D


Blazno ima rad njegovo novo Ruffwear-ovo TurnUp ball  (na zacetku je bila doma ful zanimiva, sedaj ni vec, ampak zunaj je se vedno zakon) ;)


Tkole sibamo za njo (res je fajn, da pase v metalca, ker potem fuuul dalec leti  :D)


Ena lepa (odrasla glava) od danes  :P


Za konec pa se en nas fajn pigmentiran jezik  :P :P :P


Drugace pa, kot je bilo ze govora na FB, ima moj blazno grdo navado, da cufa travo ven.. In to vedno kadar ima igraco sabo.. On cez igraco ali pa zraven igrace cufa travo, in to s takim uzitkom, da ne zaleze niti fuj, niti vpitje, niti da ga odvlecem stran..  ::) ::) In zadnjic sem sla gledat njegove puppy fotke, in je to pocel ze ko je bil star tri mesece, in to danes se vedno traja..  ::) Pa me zanima, a se kdo od vasih zlatkotov to pocne? Za Aarona ze vemo  :P Pa tudi, ne vem s kaksnim razlogom to pocne.. Nikakor ne znam povezat z nobeno drugo prinasalsko foro..  :-[ Razen, da mu je mogoce pac vsec trava in zemlja (samo jo ven pljuva)..  ::)

Aja, pa se to.. Dosegli smo rekordno tezo - celih 40 kg  :o :o Pa nismo debeli, ampak samo tok fajno hrano jemo, pa se nam malo misice oblikujejo..  ;) ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2532 : 11 Februar 2011, 21:23:40
Citiraj
Pa me zanima, a se kdo od vasih zlatkotov to pocne?

Ja obadva ::) >:(

Luštne slikce ;)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2533 : 11 Februar 2011, 21:55:54
Se opravičujem za vdor v vašo temo...
Moj je tudi cufal in grizel travo + zemljo, najraje tam, kjer je bilo kaj mahu ??? ::)
Imate pa vsi zelo lepe zlatkote in luštne fotke ;D Sploh zadnja od ninci (lenobe 8)) je zelo simpatična :-*


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2534 : 12 Februar 2011, 10:05:46
A se komu kaj sanja zakaj bi to poceli?  ??? Iz kaksnih nagonov ali kaj podobnega? Samo kaksnih?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2535 : 12 Februar 2011, 10:07:31
Nimam pojma. Sem se pa potem spomnila, da je to počel le zadnje leto. Potem sem mu začela dodajat razne vitamine ipd., če bi mu česa primanjkovalo, ampak ni nič pomagalo. Pa tudi razni "fuj" in "ne" niso ravno delovali ::)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2536 : 12 Februar 2011, 12:24:36
Ma to hoče zaščitit svojo igračo, ji hoče jarek skopat okoli, tako kot pri kakšnih gradovih.  :P



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2537 : 13 Februar 2011, 11:20:34
Sem sla malo tuje forume brat in ogromno folka pravi, da njihovi zlatkoti to pocnejo  :-[ Nekateri sicer samo kot mladici, pa jih potem mine, vecina kar skozi vse zivljenje  :-\ Torej je to ena taka znacilnost pasme, bi jaz temu rekla.. Samo se vseeno ni bilo nikjer govora o razlogu..

Aja, pa moj ima fetish tudi na raznorazno drevje ali grmovje.. Tako da, ce je kaksen manjsi grmicek oz. drevo je pod nujno treba kaksno vejo stran spulit, kar je pa se tok bolj zabavno, ker veja se bolj upira kot recimo trava..  :D ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #2538 : 13 Februar 2011, 12:06:18
Naša ponavadi trga cele šope trave z zemljo vred in potem stresa z glavo, da vse leti naokoli..seveda trave ne poje. Zadnjič je v gozdu dobila izpad uničevanja, in preden sem prilaufala do nje, je potegnila ven celo smrekico ( s koreninami vred) in z njo šibala okoli.  :-\

Na sprehodu se tudi meni dostikrat obesi na kako grmovje in toliko časa vleče in stresa z glavo dokler veje ne odtrga, potem pa jo malo nosi in kmalu ni več zanimiva...zakaj to počnejo, nimamo pojma..naši vem da je uničevanje cel žur, pa nimam zlatkota ampak eno malček utrgano mešanko  :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2539 : 13 Februar 2011, 12:14:18
No sej moj tudi tocno tako pocne.. Spuli ven in spljune tako da strese z glavo, da odleti povsod okol, z zemljo vred (oz. zemlja nanj, med dlako, in ga je cel zur cistit  ::)).

Sanaa sicer ne vem kako tvoja mesanka izgleda, ampak bi se sla stavit, da ima kaksne zlate gene vmes  :P :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2540 : 13 Februar 2011, 12:21:14
Hm, moj je tudi vse to počel, da ne omenjam puljenja tulipanov  >:( Pa 100% ni imel zlatih genov  ;) Kdo bi jih razumel...


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2541 : 13 Februar 2011, 12:29:36
No moja sicer wnb labradorka tudi sosedom vsako leto čez ograjo populi vse rože, na sprehodih tudi ona uničuje grmovje(ga vleče), s travo se je pa sicer tudi včasih zelo zanimivo igrat... ::)



Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #2542 : 13 Februar 2011, 12:32:04
No sej moj tudi tocno tako pocne.. Spuli ven in spljune tako da strese z glavo, da odleti povsod okol, z zemljo vred (oz. zemlja nanj, med dlako, in ga je cel zur cistit  ::)).

Sanaa sicer ne vem kako tvoja mesanka izgleda, ampak bi se sla stavit, da ima kaksne zlate gene vmes  :P :P :P

Hehe drugače je bolj lovski mix, razen če so zlatkoti tudi obsedeni s ptiči?  :D Ker potem pa imam definitivno mešanca zlate krvi  :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2543 : 13 Februar 2011, 12:58:06
Innana je imel pa zato prinasalske :P :P  Saj je verjetno tole kar retriever fora, ne sam fora zlatkotov..  8)

Sanaa mojega ptici kaj pretirano ne zanimajo.. Kdaj stece za kaksnim golobom, pa kar je imel pac stika s ptici pri prinasanju, to je pa tudi vse :P Sicer pa, pri mesancih itak nikoli ne ves kaj vse je bilo zadaj xyz kolenov nazaj, pa lahko potem skozi take znacilnosti pasem malo ugibas..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2544 : 13 Februar 2011, 12:59:50
Imaš prav, Ovcka :D
Btw, race tudi spadajo med ptice, te pa ponavadi prinašalce zanimajo ;)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2545 : 13 Februar 2011, 13:37:43
Pri nas se nič trava ne trga, se kar luknje sm kopljejo!  :P Tako, da če kdo želi imeti prezračen travnik naj javi.  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2546 : 13 Februar 2011, 13:40:13
Puljenje vej je res ena taka retriverska fora. Roxy je tako uspela izpulit mlado drevo  :-[ . Ji sicer ne pustim, da se spravlja na še žive rastline, ampak tisti ubogi drevešček se je res hitro vdal...
Trave pa ne puli, se samo pase na njej. Še ugotavljam, če je kaj v zvezi s prehrano.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2547 : 24 Februar 2011, 20:25:32
Moj najlepši Senior  :-*



In "kozica" >:D, ki bo tudi kmalu med starostniki...


 :-*



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2548 : 25 Februar 2011, 11:04:03
Hehe, keri zamisljeni pogledi na prvi in zadnji fotki  :D :D

Super sta!  ;) Sploh prva fotka mi je  :-* :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


feminine

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #2549 : 25 Februar 2011, 14:20:25
Ravno videla, rodovniška zlata prinašalka išče nov dom http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/zlati-prinasalec-oglas1273421402