Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 915403

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1230 : 06 Oktober 2007, 10:53:36
Meni se pa zdi da našo že rahlo meče puberteta, je pa že čez 6 mesecev stara, 23. 10. bo 7 mesecev. Kdaj se to "uradno" začne in konča oz. kako se je to dogajalo pri vaših zlatkotih?

Čist odvisno od psa do psa. Pri enih puberteta sploh ni opazna, pri drugih se to malo opazi drugi pa so čisto adijo. Tisti, ki jih puberteta daje ponavadi pozabijo vse kar si jih naučil do takrat, ne slišijo več nobenega ukaza, odpoklic .... kot da ne bi vedeli kaj je to,  poskušajo lezt po hierarhični lestvici navzgor....

Tako da lahko tvojo daje puberteta in bo v roku 1-ega meseca konec, lahko jo bo metalo 3 mesece skupaj, lahko pa ima danes samo slab dan ali pa slab teden recimo, pa to sploh ni puberteta ampak imamo vsi, ki imamo pse v tej starosti en tak faj  izgovor zakaj kar naenkrat nič več ne sliši ::) ;)

Lp nina



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1231 : 06 Oktober 2007, 11:40:20
Ja mogoče je res tako, dobro si to povedala. Upam da bo pri moji lady bolj neopzano vse skupaj :D Čeprav me zadnje dni na sprehodih ne šljivi 2%, non stop neki voha kot da bi bili travniki polni nekih sledi, kar odleti k strela stran od mene in ko jo kličem se dela da me ne sliši ipd. Upajmo da je imela le slabe dni :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1232 : 06 Oktober 2007, 12:25:39
Nasega puberteta mece ze od kaksnega 6. meseca dalje. Vcasih je bolj opazno, vcasih manj, vcasih totalno nic ne uboga, vcasih zacudoma se prevec.. Drugace se pa sestrici od Cosmota pri skoraj ze 13. mesecih se vedno nista prvic gonili..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1233 : 06 Oktober 2007, 14:32:28
Drugace se pa sestrici od Cosmota pri skoraj ze 13. mesecih se vedno nista prvic gonili..

Res je.



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #1234 : 06 Oktober 2007, 18:10:06
Čeprav se še nista, mislim, da se v kratkem bodo ;)

:)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1235 : 10 Oktober 2007, 14:14:36
hej

Cez tri dni bo pa koncno tezko pricakovana razstava retrieverjev na Brdu v Lj. Midva sva ze lepo postimana, postrizena (upam, da ga nisem prevec "sfusala"), v petek se bova samo se napol skopala, v soboto pa veselo na razstavo  ;D Pricakujem, da bomo videli ogroooomno zlatkotov, zato se tudi tako veselim te razstave (no ja, pa tudi tezko pricakujem oceno angleske sodnice, da vidim kaksno mnenje bo imela o moji zverini  ;)) Vreme bo menda lepo, vzdusje bo tudi tapravo, kajti vsi Hoikerji bomo spet na kupu  :P V vsakem primeru, super razstava bo!  ;D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1236 : 10 Oktober 2007, 17:05:03
Ovcki in vsem ostalim želim veliko uspeha na razstavi ;)

Mam pa eno vprašanje za vse lastnike ZPjev. Ali uporabljate kakšne plaščke ali palerine za mrzle in deževne dni? Sicer se mogoče malo nagibam k nakupu kakšne palerince, ker je treba tudi v dežju ven. Sicer imam pa neko prepričanje, da so pasje oblekice namenjene manjšim pasmam  :-\. Ali je sploh smiselno recimo tudi pozimi oblačit tako pasmo, ki tega ni ravno nujno potrebna, da se pes ne razvadi in potem mogoče še prej zboli?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1237 : 10 Oktober 2007, 17:24:08
Ovcki in vsem ostalim želim veliko uspeha na razstavi ;)

Mam pa eno vprašanje za vse lastnike ZPjev. Ali uporabljate kakšne plaščke ali palerine za mrzle in deževne dni? Sicer se mogoče malo nagibam k nakupu kakšne palerince, ker je treba tudi v dežju ven. Sicer imam pa neko prepričanje, da so pasje oblekice namenjene manjšim pasmam  :-\. Ali je sploh smiselno recimo tudi pozimi oblačit tako pasmo, ki tega ni ravno nujno potrebna, da se pes ne razvadi in potem mogoče še prej zboli?

Ne rabijo niti slučajno ::) Naša dva plavata v ledeno mrzli vodi sredi zime brez problema, trkam na les, še nobeno leto se ni zaradi tega noben prehladil ali imel kakšnih drugih problemov, padla sta že v zamrznjeno jezero na Šobcu ::) in potem od veselja da je spodaj res voda skakala noter še kakšne pol ure skupaj.
Ja tudi v dežju je treba ven ampak mislim, da ga za prinašalca ni boljšega kot valjanje in skakanje po lužah ;)  Poleg vsega je bila pasma ustvarjena za delo ima dovolj poddlake in res ne vem zakaj bi bili plaščki potrebni?

Do sedaj sem srečala samo enega goldna z plaščkom, ki ga je začel nosit pri za goldna častitljivih 14-ih letih, nosil pa ga je samo v deževnem in mrzlem vremenu, ker je bilo njegovo zdravje že malo načeto.
Pri mladičih pa se mi res ne zdi smiselno.

Lp nina



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1238 : 10 Oktober 2007, 17:25:21
No sam to sem rabla, da me en okol kepe in mi dopove da ga ne rabi :D Ah ne govori mi, vem kako je v dežju, največji žur se je valat po lužah  :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1239 : 10 Oktober 2007, 17:27:30
Pa da ne bo pomotre in bo kdo mislil da mi jih potem ni treba brisat ::) vsi trije psi živijo izključno noter in po vsakem deževnem sprehodu porabimo še cca. pol ure da se zbrišemo ali stuširamo ::)

Lp nina



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1240 : 10 Oktober 2007, 17:46:33
Pa da ne bo pomotre in bo kdo mislil da mi jih potem ni treba brisat ::) vsi trije psi živijo izključno noter in po vsakem deževnem sprehodu porabimo še cca. pol ure da se zbrišemo ali stuširamo ::)

Ravno iz tega razloga imam jaz za mojega plascek.. In kadar zelo dezuje dava plascek gor, in nic vec ne pride domov moker kot podgana  ;) Pa se izognemo zamudnem frotiranju z brisaco ali kopanju ter susenju  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1241 : 10 Oktober 2007, 19:26:50
Ja sej zato se mi zdi dežni plašček ok, tko neki topli puloverčki pa sploh ne. Je pa res ja, da mora bit pes natančno zbrisan, to tudi jaz vedno delam. Ampak ker ni samo mokra ampak večkrat tudi zelo umazana - dokaz tukaj pa to še ni najhuje kar naša baraba zmore :D, bi jo blo treba kar skoz tuširat. Samo to je čist divje da bi jo vsakič tuširala. Zdej ubiram malo drugačne poti na sprehodih, kjer so več ali manj sami travniki in nič makadamskih poti, ker je tam preveč takšnih luž kot je na sliki. Ko je dež je pa druga zgodba. Ven je treba v vsakem primeru, tko da pol ponavad na tla vržem kako rjuho, ko prideva not takoj prostor, pa se brišemo lepo.
Sicer je pa naša zverina rahlo boga danes, jo je driska zdelala, sva ravno od veta  :-\



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1242 : 10 Oktober 2007, 19:27:14
Aja Ovcka jst bi slikco tvojga s palerinco ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1243 : 10 Oktober 2007, 19:39:58
Men se zdi, da tudi če bi imeli plašček je po trebuhu in tacah še vedno pes svinjski, in tisto je največji peroblem pri nas ker se pesek in vsa svinjarija ujame v dlako, če je moker po hrbtu in glavi je še najmanjši problem ::)

Lp nina



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1244 : 10 Oktober 2007, 19:51:01
Tud to je dober point  :-\ Kakorkoli obrnemo - doma mamo pujse  :D :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1245 : 10 Oktober 2007, 19:52:25
Tud to je dober point  :-\ Kakorkoli obrnemo - doma mamo pujse  :D :D

Men so pujsi kar všeč, tako da plaščki za goldne ... no way :P Potem bi morala še plaščke prat kje mam pa čas :o ;D ;)

Lp nina



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1246 : 10 Oktober 2007, 19:56:36
Ja pranje, pr nas to ne bi bil problem k itak tam na 10 dni en stroj samo Nalinih stvari operem. Dekce, rjuhe, vsi pliškoti, sem pa tja ovratnica, povodec...



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1247 : 10 Oktober 2007, 21:46:39
Glede plaščkov in pelerinc se popolnoma strinjam z Ninci!  :)
Moj nima čist ničesar gor, sicer bi blo pa vse nefunkcionalno glede na to da se tolkrat vrže na hrbet, pa mal nastran  >:(...tako da bi vse strgal s sebe. Sicer pa je največji problem ravno trebušček, tačke in rep....tako da mi smo se sedaj navadli, da najprej po makadamskih poteh, potem pa če je le možnost v kakšno visoko travo, da se tam mal operemo, doma pa še mal zdrgnemo pa smo dobri za par uric ko treba spet ven.  ::)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1248 : 10 Oktober 2007, 21:53:49
Bela stella evo slikca Cosmota v plascku klik  ;)

Res je, da so trebuh pa tacke se vedno "na odprtem", ampak midva narediva tako. Prideva domov, direkt v kopalnico, komando Stoj in se gremo pucat.. Najprej z brisacko obrisem povrh po plascku (da ne stece vsa voda po tleh), potem ga slecem, in s suho brisaco zbrisem psa po tacah in po trebuhu. Tako ves pesek, ki se mu nabere med dlako na tacah in trebuhu ven popada, psa lahko skoraj do suhega zbrisem, nato pa samo se pomedem po tleh.. Fajn je pa, ker zaradi plascka ni po hrbtu cisto do koze moker (sploh zdaj, ko se nima cisto taprave odrasle dlake), pa se mami mi potem ne tezi, naj ne puscam "mokrega" psa lezat na laminatu, ker se bo "dvignu"  ::)
Na koncu koncev, sedaj ko ima plascek imam jaz malo manj dela s ciscenjem psa, kar mi pa cisto pase ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1249 : 10 Oktober 2007, 22:00:24
Cosmo je čist hot s tem plaščkom  8) Kje si ga pa kupila in kok si dala zanj? A nič vode ne prepušča?
Raje ne bi razlagala kolkokrat na teden sesam in po tleh pomivam, sploh kadar se slabo vreme  :-\



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #1250 : 10 Oktober 2007, 22:04:20
Cosmo je čist hot s tem plaščkom  8) Kje si ga pa kupila in kok si dala zanj? A nič vode ne prepušča?
Raje ne bi razlagala kolkokrat na teden sesam in po tleh pomivam, sploh kadar se slabo vreme  :-\

Jst sm tole vzela kot davek na to da mam psa v stanovanju  ;) ker včasih mi je že prav zoprno npr. dvakrat v enem dnevu obrisat tla pa še sesat če mam res "dobr" dan! >:(



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1251 : 10 Oktober 2007, 22:11:02
^meni to niti pod razno ni težko in to naredim pač tko samoumevno, kot si umijem zobe itd. Samo je pa problem, ker nisem sama v hiši in moram potem druge poslušat kakšno imamo lalala. Že tko sem kar težko "izsilila" da je Nala lahko noter, tko da moram zdej mal poslušat.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1252 : 10 Oktober 2007, 22:16:34
Cosmo je čist hot s tem plaščkom  8) Kje si ga pa kupila in kok si dala zanj? A nič vode ne prepušča?

Kupila sem ga v Zooticu v Lj, dala pa mislim da sem nekaj cez 30 eurov. Glede nepropustnosti je tako; ze prodajalka je rekla, da cisto nepremocljiv ni, ampak do sedaj (tudi po tistem hudem nalivu zadnjic, ko so bile poplave in sva bila kaksne pol ure zunaj na mocnem dezju) nama se ni premocil. Sicer sem na zacetku mislila kupiti prav plascek za v dez, tak ki bi prekril se trebuscek in tacke, ampak zeeeelo tezko je dobit tako velikost za nase velike zverine..

Drugace je pa problem ja, ce je pes tvoj, in ti starsi potem tezijo za vsako malo svinjarijo, ki jo naredi.. Zato komaj cakam, da se preseliva na svoje  ;)


Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1253 : 10 Oktober 2007, 22:23:00
Hvala za info, bom mal razmislila glede plaščka :D Mogoče ga bo Nali prinesel božiček :P
Jah je kr smotano tkole se rahlo pregovarjat vsak dan, ampak mene res odkrito rečeno ne moti par tistih dlak po tleh, pa tistih nekaj kapljic vode ki jih raznosi po stanovanju haha. Jst tok uživam ko sva skupaj z Nalo res, pa skupaj delava popolnoma vse: kuhava, gledava televizijo, pospravljava, Nala mi je pomagala napisat praktično celo diplomo :D Ponavadi je tudi tako, da ko sva same je pridna ko miška, ko pride več ljudi je pa prec cirkus in sem jst vsega kriva  :-\ in potem moram poslušat kako je pes za zunaj ipd. No sej jo imajo radi, sam tok kot jo ima jst je nima nihče  ;D zato mi pa ni problem tistih par stvari za njo pospravit res ne.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1254 : 10 Oktober 2007, 22:30:19
Hehe, se cisto strinjam s tabo.. Pri nas je isto, ko sva sama, je tak angelcek, da ne mores verjet. Ko sta pa mami pa ocim doma, ali pridejo obiski, ga je pa skoraj konec od veselja, in nori ko zmesan, skace, se igra.. Zato imam najraje, da sva sama, in uzivama v vsem kar pocneva, seveda skupaj, kajti brez mene ne more.. Ze ce grem iz dnevne v svojo sobo, pa lahko se tako trdno spi, pride za mano, gledat kam sem sla, da mu ja nebi kam pobegnila. Ta navezanost name je tako huda, da si prej nikoli nisem mislila, da ta moja "zvau" ne bo mogla brez mene  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1255 : 10 Oktober 2007, 22:40:05
Ja te naše zverinice so res face. Jst si res nisem mislila, da bom imela kdaj Nalo tok rada. Sploh pa ne, da bo tok "moja", ker je bil pes ubistvu mišljen kot družinski. Pa se je potem vse obrnilo.
No da ne bomo preveč odtavali s prvotne teme o ZPjih ;)



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #1256 : 13 Oktober 2007, 21:21:18
Čestitke vsem našim odličnim "zverinicam".  :)
Ovčka in Cosmo jutri v Mb pa srečno.




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1257 : 15 Oktober 2007, 13:04:12
hej

No, drzanje pesti za naju v nedeljo je pomagalo, namrec dobila sva najin prvi PRM  :o ;) ;D ;D Vec v "najini" temi..

Zdaj pa nekaj sobotnih slikic in rezultatov iz klubske razstave:

Cosmo (Hoiker's Cosmic Adventure) - Odlicno 2


Tango (Nice Brad Happy Company) - Odlicno 1, CAC, Klubski prvak


Luna (Hoiker's Can Can Lady) - Odlicno


Didi (Hoiker's Crem de la Creme Lady) - Odlicno


Lasse (Karvin Avalanche) - Odlicno 1, BIS veteran


Bila je super razstava, hvala vsem za prijetno druzbo  ;D

Lp..


Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1258 : 15 Oktober 2007, 13:06:33
Čestitke Ovčka in Cosmo!!! :o



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1259 : 15 Oktober 2007, 14:09:43
Čestitke kot vedno odličnim forumerašicam in našemu tatkotu    :D  :D  :D.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...