Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 915166

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2580 : 01 December 2011, 22:31:09
Ce koga slucajno zanima, v psarni Hoiker's v sredini januarja pricakujejo novo leglo zlatkotov  ;) Vec informacij o starsih pa kasneje..  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2581 : 25 December 2011, 12:57:24

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2582 : 01 Januar 2012, 18:30:03




Tudi seniorčku se včasih "strga"





Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2583 : 17 Februar 2012, 19:46:51
hej

Spet se oglasam s par novicami :)

V psarni Hoiker's se je na moj rojstni dan (19.1.) skotilo leglo zlatih prinasalcev. Oz. v tem primeru leglo dveh zlatih punc  ;D ;D Prvic je postala mama Lulu - Hoiker's Feliz Corazon (HD A, ED 0, oci ciste), oce je pa Pancho - Lucky Luke Anima Candida (HD A, ED 0). Ce je kaksen interesent lahko poiscete kontakt na spletni strani Hoikerjev  ;)


Zdaj pa se par videotov iz moje strani  ;)

Cosmo v zimski pravljici ;)

Drugace je pa Cosmo novembra dobil novo macjo druzbo dveh bratcev - posvojenckov iz Macje hise  ;)

Tole je Tevž  :-*

Tole pa Tomi  :-*

Uglavnem, mi se imamo fino, uzivamo.. :)

Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


blazooo

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #2584 : 22 Februar 2012, 20:12:09
Helou!  ;D
Mene zanima kako nizke temperature vode prenese zlati prinašalec.. Ga lahko že odpeljem k ribniku da se malo skopa '?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2585 : 22 Februar 2012, 21:00:17
Ne priporočam. Ker ti lahko faše kak prehlad, sindrom zlomljenega repa, odvisno od imunskega sistema tvojega psa. Ajde, če si res blizu doma, da ga našprintaš polno doma, na toplo v hišo na dobrih 20C da se kompletno posuši, potem morda še gre.

Večinoma pa lastniki pse zdaj v hladnejših dneh, pse pokličemo stran od vode.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


blazooo

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #2586 : 22 Februar 2012, 21:11:41
Aha. No tako okvirno da približno vem kdaj ga lahko peljem k ribniku, ker je že celi živčen se mi zdi odkar nemore v vodo. 1. kaj naredi ko ga spustim ven je to da skoči v lužo  >:(  ;D ;D



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2587 : 22 Februar 2012, 21:15:29
Saj če se nahitro vrže not v vodo, pa da pol res laufa zunaj, mislim da neb smelo bit problema. Sploh zdaj ko je sonce in 10 stopinj že čez dan.
Od moje kolegice zlatko (10 let) se je tudi pozno jeseni še kopal v ribniku, pa je potem imel še veliko gibanja in potem frotiranje z brisačo in pa na toplo.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2588 : 22 Februar 2012, 22:48:43
Ma ni hudega ce se gre skopat.. Samo glavno je, da je skoz v gibanju (da mokra dlaka ne shladi koze) pa potem hitro domov, obrisat z brisaco in na toplo, da se posusi. Mokrega zapirat v pesjak ali ga pustiti zunaj na vrtu odpade. Takrat mu kaksen prehlad res ne uide..  :-\

Tako ali tako je to lovska pasma, narejena za take razmere (hladna voda, hladno mokro podnebje).  ;)

Btw, moj se je tudi ze parkrat kopal decembra, samo je sel res potem hitro domov in na toplo, pa ni bilo nikoli problemov..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2589 : 23 Februar 2012, 09:47:43
Moja dva sta se kopala tudi že v zmrznjenih jezerih - na delu kjer pač ni bilo ledu. Brez težav. Zdaj na stara leta pa ju to sploh ne mika več. Vsak dan gremo na sprehod ob jezeru, kjer sta spuščena pa na vodo niti pomislita ne ::) Je pa res naš Oldy Goldy najbolj srečen, če je na toplem pod kovtrom in se mu na daljše sprehode sploh ne da več.




rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2590 : 24 Februar 2012, 09:06:07
Mi pa uživamo skupne trenutke (žal ne vemo koliko jih še bo), si maksimalno zmišljujemo kaj bomo jedli in še vedno najbolj uživamo v valjanju po snegu.
še ena slikica od nas:

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


blazooo

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #2591 : 24 Februar 2012, 09:28:20
Lepa! Psička? Kolko je stara ?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2592 : 24 Februar 2012, 11:13:19
Psička. 7 let in pol je stara.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2593 : 04 Marec 2012, 16:53:41
V psarni Hoiker's se je na moj rojstni dan (19.1.) skotilo leglo zlatih prinasalcev. Oz. v tem primeru leglo dveh zlatih punc  ;D ;D Prvic je postala mama Lulu - Hoiker's Feliz Corazon (HD A, ED 0, oci ciste), oce je pa Pancho - Lucky Luke Anima Candida (HD A, ED 0). Ce je kaksen interesent lahko poiscete kontakt na spletni strani Hoikerjev  ;)

Tako, pupike so stare ze malo vec kot 6 tednov in so ze taprave "babe"  :P Ena je naceloma rezervirana, tadruga pa se prosta, mogoce se zna naredit celo da doma ostane  :o

Evo par fotk lepotick  :-*

Z mamo Lulu


Lepoticke  :-*






Ce koga kaj vec informacij zanima dobite kontakt na http://www.hoikergoldens.si/  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2594 : 05 Marec 2012, 11:15:09
V soboto sma se z Ajko poslovile. Pa ne zavedno, ker se boma nekoč sigurno srečale.  :'( Tako od soboto naprej sveti na nebu ena zvezdica več. Težko je bilo, vendar je bilo zanjo to veliko boljše, saj je ne boli več. Hvala za vse kar si mi dala in kar si me naučila. Zaradi tebe sem postala to kar sem! Lepo se imej na oni strani mavrice moj srček!  :-*  :'(  :'(  :'(




"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


pincetka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2595 : 11 Marec 2012, 23:00:01
Lep pozdrav vsem ljubiteljem zlatkotov!
Tokrat se prvič pridružujem tej debati, saj me zanima, če mi ve kdo svetovati - počasi se ogrevamo, da bi si omislili še enega zlatega prinašalca, imamo namreč že Zalo, ki bo vsak čas izpolnila 12 let in je že rahlo "upokojena" od dolgih sprehodov. Zato bi nam vsem koristilo malo svežine. V mislih imamo zlato prinašalko, temnejše oziroma vsaj rumene zlate barve, ne bele. Če kdo ve za kakšna dobra legla v bližnji prihodnosti, naj mi svetuje, prosim! Sicer pa sem zelo izbirčna, saj se mi zdi oblika glave pri zlatih prinašalcih izjemno pomembna, in sedaj vidim veliko takih psov s špičastimi gobčki, ki mi res niso všeč. :P upam, da nisem prezahtevna. :)
V kratkem vam z eno slikco predstavim tudi našo Zalo Predtrško.
Lep pozdrav :)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #2596 : 17 Marec 2012, 14:43:25
Živjo
Kontaktirajte Benjamina Šinigoj, psarna Monte Gerass. http://www.monte-gerass.com/ V psarni imajo psičko in samčka temnejše barve in vam bodo znali svetovati in pomagati.


...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #2597 : 20 Marec 2012, 15:01:38
 Tečaji reševanja iz vode za vodnike in pse!

Več tukaj: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=745.msg495514;topicseen#msg495514 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2598 : 03 April 2012, 09:55:05
V nedeljo smo praznovali okroglo 10-ko  :o :-* :-*
Vse najboljše buča kosmata!





Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #2599 : 03 April 2012, 14:02:30
Ima pa krasen datum rojstva. :o
Vse najboljše!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2600 : 03 April 2012, 21:42:23
Ima pa krasen datum rojstva. :o
Vse najboljše!

Ja tak, da se celo leto lahko neumno obnaša pa mu je oproščeno ker jo rojen na dan norcev  ;D :P
Hvala.



Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #2601 : 05 April 2012, 14:14:10
No sej leta se mu niti ne tako močno poznajo...sosedova je pri desetih hodila napol mrtva. :// Še čimveč let mali Cowboy ;D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2602 : 06 April 2012, 19:52:16
V psarni Hoiker's se vedno isce lastnika ena izmed psick, razstavno zelo perspektivna, temperamentna, s super karakterjem, sedaj stara 2.5 meseca  ;) Vec informacij dobite na: 041 784 796 - Viktor Hoiker  8)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #2603 : 06 April 2012, 20:08:22
Čisto iz firbca, kakšna je pa cena?  ???


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2604 : 07 April 2012, 18:09:48
Cene zlatih prinasalcev z rodovnikom v Sloveniji se gibljejo med 800-1000 eur (mogoce se najde kdaj kaksen cenejsi, samo naceloma je vse tam nekje). Odvisno od vzreditelja in kvalitete legla/starsev..

Drugace pa, rodovniskih legel pri nas je zelo zelo malo (v predlanskem letu je bilo - ce se ne motim - cca 10 legel, lani verjetno ne veliko vec)..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


pincetka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2605 : 14 Maj 2012, 19:07:38
To je naša Zala, stara 12+ let. Je pa zlata v vseh pomenih te besede :)
 

To je pa še naša mala Luna, sedaj stara 11 tednov (na sliki pa pri 7ih tednih). Tud ona je cukrček, čeprav že zdaj vidmo povsem drugačne karakterne poteze. Pravi mali lovec in lump, ampak še vseeno ful pozorna in dopovedljiva :)



pincetka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2606 : 14 Maj 2012, 19:13:59
Cene zlatih prinasalcev z rodovnikom v Sloveniji se gibljejo med 800-1000 eur (mogoce se najde kdaj kaksen cenejsi, samo naceloma je vse tam nekje). Odvisno od vzreditelja in kvalitete legla/starsev..

Drugace pa, rodovniskih legel pri nas je zelo zelo malo (v predlanskem letu je bilo - ce se ne motim - cca 10 legel, lani verjetno ne veliko vec)..  :-\

Potrjujem zgoraj napisano,:). 
Tud mi smo za našo Luno dali 800, ker je bila v tem letu pač iz edinega legla, ki mi je bilo všeč (mama temnejša in oba starša odlične ocene zdravja, videza in delovnih sposobnosti).
Je pa resnično prava muka najti primernega zlatkota v teh časih, ko so popularni samo svetli psi :/, saj ne pravim da niso lepi, ampak če si zaljubljen v zlato, potem pač iščeš zlato barvo :)

P.s. In seveda bi se najlepše zahvalila vsem članom/članicam tega foruma za kakršnkoli nasvete in odgovore, ko sem jih rabila!



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2607 : 02 Avgust 2012, 22:16:02
Na spletni strani Kluba retrieverjev že najdete razpis in prijavnico na jesenski rok PNZ in LP-R: http://www.klub-retrieverjev.si/



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2608 : 22 Avgust 2012, 09:25:00
To pa se zgodi če je ZP sam zunaj, kjer ni ograjeno
Pridruži se meni in Bini na sprehodu, potem pa bivakira pri nas, dokler ne pridejo lastniki ali pa se sam odpravi doma (je čez breg doma).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2609 : 22 Avgust 2012, 09:26:57
In še ena s profila. Ker je luštn. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!