Zlati Prinašalec [Golden Retriever]

ninci · 915379

Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #360 : 22 Julij 2006, 07:07:56



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #361 : 22 Julij 2006, 08:49:30
Oooo, kako je luškan  :-*  :-* Upam, da uživa v  novem domu in da prehod ni bil preveč hud udarec zanj. Ga boš mogoče kaj razstavljala?

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #362 : 22 Julij 2006, 10:17:48
Pravi majhen korenjak... Komaj cakam, da pridem na Primorsko, da ga koncno spoznam...   :o  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #363 : 22 Julij 2006, 10:26:57
Rožica..željo že imam tako..upam,da nama bo uspelo ;D
v bistvu kakršenkoli vaš nasvet mi bo prav prišel kam se obrnit..kaj moreva najprej naredit in tako naprej..
jasno sedaj sva še u fazi navajenja eden na drugega..
pospravljam lahko itak samo takrat  ko spi..še najbolj mu je v veselje,ko se spravim pometat ;D
Rosa..komaj že čakam res..upam res,da boš prišla.. ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #364 : 22 Julij 2006, 10:31:27
Ful lepe slikce.  :o Ajka je bla tud tak puhek kuker je ta. :) Goldiji so mi tuk luškan ku so mejhen!  ::) Dej se kej uglas pa kej poroči ku bo kakšno ušpiču.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #365 : 22 Julij 2006, 10:42:17
Knedl mali :-* Ful luškane slice.

Goldiji so mi tuk luškan ku so mejhen!  ::)

Itak so vsi mladički luškani!!!!

Rožica..željo že imam tako..upam,da nama bo uspelo ;D
v bistvu kakršenkoli vaš nasvet mi bo prav prišel kam se obrnit..kaj moreva najprej naredit in tako naprej..

http://www.klub-retrieverjev.si/
Na tej strani imaš pod razstavami vse lepo napisano o razstavljanju retriverjev ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #366 : 22 Julij 2006, 12:46:13
Hvala vam  :D
čisto nora sem nanj..po mojem,da nisem normalna :D
res je vsi mladički so lepi..na splošno je vsak kuža lep bodisi mladiček bodisi odrasu..in vsak si zasluži maksimalno ljubezen..sam pač meni so goldni nekaj,kar ne znam opisat..od vedno sem si ga želela in ne vem kako sem sploh lahko zdržala toliko časa brez :D
zdej pa tko mislim,da sanjam,da ga res imam :)
včeraj,ko sem šla v službo mi je bilo prav grozno it,ga pustit doma..klicarla sem domov vsake pol ure,da sem vedela kaj počne..toliko,da na koncu se mi sploh več oglašali na telefon niso ::)



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #367 : 22 Julij 2006, 15:04:36
včeraj,ko sem šla v službo mi je bilo prav grozno it,ga pustit doma..klicarla sem domov vsake pol ure,da sem vedela kaj počne..toliko,da na koncu se mi sploh več oglašali na telefon niso ::)

Jaz sem imela lani isti problem, ko sem morala v šolo. ::) Ima oči pisarno doma in je si je takrat ko smo dobili Atro tako prilagodil, da kakšna dva tedna ni hodil okoli strank in me je imel tudi ful na telefonu :)

Samo je res neverjetno, ker prej ful časa sanjariš, da boš imel kužka, potem se ti pa te sanje uresničijo!!!! Jaz sem bila takrat kar v nebesih ko smo našo tamalo dobil ;D

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #368 : 23 Julij 2006, 21:55:22
Z mojim malim se pridno navajava drug na drugega..kar že veselo poskaklja ko ga pokličem ;D
lačni smo še zmeraj kot,da nismo celi teden jedli ;D
a morda mi lahko svetujete glede na to,da je res grozna vročina pri nas..mislite,da bi bilo prehitro se mal namočit v slani vodi??!! ali počakava še kakšen mesec?..kako je s tem? ???



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #369 : 23 Julij 2006, 21:59:55
Po mojem ni problem glede vode. Prej se bo navadil bolse bo. Pac potem ga stusirate pa bo.  ;)

Drugace pa so prelakani mislim da kar vsi. Ce bi kdo videl Ideo, ko dobi hrano, bi se pomislil da ji res nic ne devamo za jest.
Pa Chantal, pazite na kilograme, bolje kaksen manj kot prevec. Ni dobro za sklepe...

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #370 : 23 Julij 2006, 22:19:14
Kar se hrane tiče..res..se strogo držim tako kot naj bi mogel dobiti..
gibava se pa za enkrat toliko kolikor lahko..
poleg vsega morem rečt,ne vem ali so vsi mali nagnjeni k temu..zelo lene sorte smo ;D



*Nelly

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #371 : 23 Julij 2006, 22:22:45
Napokon je nasa web stranica na internetu

www.point-of-royal.com

Poz
Jovana

Golden Retriever and American Cocker Spaniel  are my favourite breeds !


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #372 : 24 Julij 2006, 07:05:51
Kar se hrane tiče..res..se strogo držim tako kot naj bi mogel dobiti..
gibava se pa za enkrat toliko kolikor lahko..
poleg vsega morem rečt,ne vem ali so vsi mali nagnjeni k temu..zelo lene sorte smo ;D

Ja mali veliko spijo.   :P Ko se igrajo, se igrajo z veliko vnemo, potem pa cez nekaj casa padejo dol in....  ;)
Drugace pa v tej vrocini se se meni nic kaj ne da cez dan. Ideo pa tiscim v cim bolj mrzel kot v hisi. Ne razumem pa ljudi, ki svoje pse pustijo zaprte na soncu, brez kancka sencke v res najhujsi vrocini... Groooza!!!!  >:(

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #373 : 24 Julij 2006, 14:47:19
Res komaj čakamo,da mine ta vročina,ker moj mali že dve noči slabo spi..kar slišim ga kako se premetava iz enega konca na drugi..



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #374 : 24 Julij 2006, 16:34:05
Res komaj čakamo,da mine ta vročina,ker moj mali že dve noči slabo spi..kar slišim ga kako se premetava iz enega konca na drugi..

Kje pa spi? Če ima ful dekc, blazinic je najbolje da mu jih umakneš...naša si jih kar sama odnese iz boksa ko pride pomlad ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #375 : 24 Julij 2006, 16:48:16
Kje pa spi? Če ima ful dekc, blazinic je najbolje da mu jih umakneš...naša si jih kar sama odnese iz boksa ko pride pomlad ;)

Jah Meta, spomladansko ciscenje. Ona ze ve!  :P  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #376 : 24 Julij 2006, 17:15:13
Svojega ležišča se sploh dotakne ne..
notri spančka..pa se raje na ploščice da..pa full smešno spi..ali vse štiri od stebe s tem,da se dobesedno vrže..ali pa na hrbtu ;D



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #377 : 24 Julij 2006, 18:08:23
Svojega ležišča se sploh dotakne ne..

Kaj pa ima to? Boks, košaro,....

Imajo pa očitno tudi goldni to foro kot flati, da ležijo z vsemi štirimi od sebe (pa se opravičujem ker ni goldn na sliki :-[)



rosa kako kaj "mala" Idea? Verjetno je že kar precej zrasla odkar sem jo nazadnje videla ;) Bosta šli kam na razstave zdaj ko jih bo toliko?


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #378 : 24 Julij 2006, 18:59:37
Mala Idea ni ravno vec majhna. Je ze kar velika in se vedno simpaticno nagajiva. Mislim, da se je odlocila, da ko bo velika, bo vrtnarka, to ji gre res dober od rok. Vseskozenj je na vrtu... Pomaga pobirat krompir... ceprav ga ni nic kaj, ampak ona rada pomaga... potem pomaga pobirat marelice - samo ne ve da zelene niso ravno uredu... vglavnem ce rabite pomoc na vrtu vam posodimo Ideo bo z veseljem pomagala. Samo za kvaliteto izdelkov pa ne odgovarjamo.  :P

Drugace pa je se kar taksen otrocek. Jeseni greva nazaj v solo - v osnovni tecaj, da bo dobila papirje....  ;)
Prav tako greva na par razstav. Na lovsko, pa na specialko v Ljubljani, v Celje, itd. to je zaenkrat fiksno v planu. Tako da ce greste se definitivno vidimo.  ;)

Drugace pa Atra spi tako kot Idea. Vse stiri od sebe - ni ga cez "komot"!   8)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #379 : 24 Julij 2006, 20:49:23
Prav tako greva na par razstav. Na lovsko, pa na specialko v Ljubljani, v Celje, itd. to je zaenkrat fiksno v planu. Tako da ce greste se definitivno vidimo.  ;)

No to gremo tudi mi ;) Samo v Celje pomoje ne gremo. So se mi razstave v dvoranah fuuuuul zamerle, pa Atra jih tut ne mara kaj preveč :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #380 : 24 Julij 2006, 21:08:52
Joj komaj čakam,da vas spoznam :P
Meta blazino ima tisto pasjo,samo je sam enkrat in to za 2 minuti gor ležal..jo bolj redno uporablja moja tamala..tako da ko je tišina Tuch spi ob blazini na ploščicah..tamala pa na blazini,da sem se že začela spraševat kaj smo toliko komplicirali pri otroški sobi,ko pa ji je blazina bolj všeč :D
Pol res imajo vsi isti stil,s tem da ga je Tuch začel uporabljat še pri pitju vode ta stil..se pred skledo uleže vse štiri od sebe in pije oziroma glavo namaka v skledi..pol pa taca coff in gremo..poplava ;D



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #381 : 24 Julij 2006, 21:11:36
Da ne boste mislili, da samo flati pa zlatkoti tako spijo. Tudi labiji to znajo  :P



Citiraj
se pred skledo uleže vse štiri od sebe in pije oziroma glavo namaka v skledi..pol pa taca coff in gremo..poplava

Luna tudi to rada počne. Včasih mam občutek, da bo še zaspala z glavo v sledi. Potem pa v časih s taco skledo prevrne, včasih si začne s taco pljuskati vodo v trebuh, včasih pa enostavni zagrabi rob posode in si vodo zlije po gobčku.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #382 : 24 Julij 2006, 21:46:35
Luna :D :D
v takih situacijah sej ne veš ali bi se smejal ali samo krpo posvojil za obvezni dodatek :D
jaz pa opažam,da bi ga lahko zaposlila na mobitelu,ker čim telefon zazvoni prvo zavzeto posluša pol pa že leti proti njemu in si ga že nosi proti svojemu kotičku ;)
tako,da moj telefon je že označen z njegovimi utisi..v množici,je že prepoznaven ;D
da o dalincu ne govorimo..kar se pa čevljev tiče..so še vsi na svojem mestu :)



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #383 : 25 Julij 2006, 07:31:36
jaz pa opažam,da bi ga lahko zaposlila na mobitelu,ker čim telefon zazvoni prvo zavzeto posluša pol pa že leti proti njemu in si ga že nosi proti svojemu kotičku ;)
tako,da moj telefon je že označen z njegovimi utisi..v množici,je že prepoznaven ;D

Mobitel, očala... to je za "gušt". Že Rosi mi je prej malo (ampak res malo) uničila očla. Idea je to naredila konkretno - saj je res da sem jih hotela menjat, pa vseeno.
Mobitel moram nest nazaj, ker se mi kar naprej izklaplja in je še vedno pod garancijo. Samo problem je da ne vem zakaj se izkljaplja. A je to posledica Ideinega "telefoniranja" ali pac napaka proizvajalca. Sicer pa kaj ces, ce hoce boga revica poklicat domov... in se malo pomenit. Saj more najprej sploh naštudirat kam mora sploh lajat.   :P

Drugače pa ko zazvoni mobitel, takoj pokonci, steče k njemu in ga gleda - po mojem upa da je za njo.  ;)

Drugače pa tudi Idea ne leži nevem-koliko na svojem ležišču. Ponavadi samo počiva (za par minutk), prav spi pod mojo posteljo.

Meta: tudi meni razstave v dvoranah niso ravno všeč. Prevelika gužva in seveda temu posledično prostorska stiska. Sploh letos v Ljubljani, ko smo peljali Ezota (labradorja) na soboto, je bila tam v drugi dvorani katastrofa. Matjaž je komaj prišel sploh do ringa. Iz enega konca dvorane na drugega si hodil tako "pol ure", ker nisi mogel nikamor.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #384 : 25 Julij 2006, 10:06:38
Meta blazino ima tisto pasjo,samo je sam enkrat in to za 2 minuti gor ležal..

Na blazinah dosti kužatov ne mara ležat ;)

Meta: tudi meni razstave v dvoranah niso ravno všeč. Prevelika gužva in seveda temu posledično prostorska stiska. Sploh letos v Ljubljani, ko smo peljali Ezota (labradorja) na soboto, je bila tam v drugi dvorani katastrofa. Matjaž je komaj prišel sploh do ringa. Iz enega konca dvorane na drugega si hodil tako "pol ure", ker nisi mogel nikamor.

Mi smo imeli v Ljubljani oba dneva ok, sploh prvi dan ko smo bili tam za bifejem  :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #385 : 25 Julij 2006, 11:10:29
Moja mami je Indiju nardila tako lepo blazino pa napolnila s peno. Pa je naslednji dan bila cela scufana, pena je bila povsod po pesjaku, Indi je spal pa na lesu v hiški  ;D



Lanyca

  • Gost
Odgovori #386 : 25 Julij 2006, 17:38:38
Imam nekaj slikic od naše ZP Lane in enega izmed njenih najboljših prijateljev mešančka med labradorcem Srečkoja(je pes od Srečy) :-*

Tek s štafetno palico, ki jo nosiva oba

Vidiš, da sem večja od tebe!!

Objeta gledava sončni zahod...

Kdo ima boljše zobe?

Moj, moj poušterček


No to je vse

lp



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #387 : 25 Julij 2006, 17:50:39
Tale objemcek je prav simpaticen.  8)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Chantal

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #388 : 25 Julij 2006, 18:47:46
Možno,da brez potrebe paničarim..samo sva bila sedaj malo vzunaj z mojim malim pa sem opazila da zadnja desna tačka mu vsake toliko časa klecne in jo malo začne vlečt za sabo in potem se usede..pa sem vsa panična in ne vem čemu sedaj to..zjutraj tega ni  imel pa tudi te dneve ne..jutri sicer greva tako veterinarju sam vseeno..prav panika me je.. ??? :(



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #389 : 25 Julij 2006, 18:50:23
Kaj pa če ga je krč?
Pa vseeno pojdi k veterinarju. Pa ko bo primerno tut slikat kolke! (kakšne kolke imasta pa starša od tvojega ZP-jčka)