Klima v stanovanju

rožica · 3563

rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
: 21 Junij 2006, 10:02:30
Ker v tej vročini doma uporabljamo klimo in ker Atos večino časa zaradi prej omenjenega razloga preživi pri nas v stanovanju, me zanima, če mu lahko kakorkoli škodi. Seveda pazimo, da ni prevelike temperaturne spremembe, samo vseeno. Da mu slučajno s tem ne delam še slabše, ko gre potem ven na tisto vročino :-\

+1

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #1 : 21 Junij 2006, 10:14:35
Mi imamo klimo 2 leti in Tari prav nič ne škodi.Seveda jo pa ne sprehajam po vročini ker tudi ona noče ven takrat ampak ob 8h zjutraj in ob 8h,9h zvečer. Če pa ga moreš peljat tudi vmes ven pa je dobro da je najprej kako minuti v predprostoru kjer ni klime oziroma preden gre na vročino odpreš vrata in počakaš da vas malo zajame val toplote da telo zazna da je zunaj vroče in pol greš počasi ven ;).


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2 : 21 Junij 2006, 10:23:11
Čez dan gre samo toliko ven, da gre lulat. Sprehodi so zjutraj do osmih in zvečer po deveti. Hvala za nasvet, ga bomo par minut pustili v hodniku ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3 : 21 Junij 2006, 10:51:37
Mi imamo tudi klimo in pazimo, da Veni ne leži pod njo, da ne piha direktno vanjo. Glede prehoda iz vročine na klimo pa ne pazim prav preveč, ker podnevi tudi ne hodiva ven (razen za lulat). Drugače pa je še vedno manjša razlika, če prideš iz 30 stopinj na 24, kot pa pozimi, ko greš iz 20 na -20. ;)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #4 : 21 Junij 2006, 11:31:26
je hujše za telo če greš iz stanovanja če ga hladiš na 24 in greš ven na 30 kot pa po zimi. Ko smo prvo leto imeli klimo in še nismo bili navajeni se pripravljat na te razlike je moj oče šel iz hladnega stanovanja na vročino brez se psihično zavedat da je zunaj vroče, ker je bil pač več časa vstanovanju in je bila temperatura glih prav, ga je skoraj stisnilo in malo dani padu po tleh. Je doživel pravi šok. Zato preden izstopimo iz stanovanja ali trgovine je prav da pomislimo da zdaj gremo na vročino in ko odpremo vrata počakamo kako sekundo da se telo zaveda in se pripravi na to. Ni pa pametno imet velike razlike, najbolje je 2-3 stopinje, tako je lažje za naše telo in za naše pse. ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #5 : 21 Junij 2006, 11:40:42
je hujše za telo če greš iz stanovanja če ga hladiš na 24 in greš ven na 30 kot pa po zimi. Ko smo prvo leto imeli klimo in še nismo bili navajeni se pripravljat na te razlike je moj oče šel iz hladnega stanovanja na vročino brez se psihično zavedat da je zunaj vroče, ker je bil pač več časa vstanovanju in je bila temperatura glih prav, ga je skoraj stisnilo in malo dani padu po tleh. Je doživel pravi šok. Zato preden izstopimo iz stanovanja ali trgovine je prav da pomislimo da zdaj gremo na vročino in ko odpremo vrata počakamo kako sekundo da se telo zaveda in se pripravi na to. Ni pa pametno imet velike razlike, najbolje je 2-3 stopinje, tako je lažje za naše telo in za naše pse. ;)

Misliš, da se pes zaveda pozimi, da je zunaj 30 stopinj manj kot noter (in noter 30 stopinj več kot zunaj)?


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #6 : 21 Junij 2006, 11:47:50
ne, zato ga pa moreš ti pripravit na to ;). Če ga pa ne, ga lahko zadane šok. :-\


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #7 : 21 Junij 2006, 12:02:26
ne, zato ga pa moreš ti pripravit na to ;). Če ga pa ne, ga lahko zadane šok. :-\

To mi je logično. Samo moj namen je bil ta, da, ko pride do klime, smo vsi previdni, pozimi pa ne, čeprav pride pozimi do hujših razlik kot poleti pa mislimo, da se bo pes sam navadil na spremembo.  ;)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #8 : 21 Junij 2006, 12:08:04
Aja, jaz sem iz obale in sem pozabla da je najbrš pri vas bolj mrzlo po zimi :-[


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #9 : 04 Julij 2006, 00:03:52
Tudi pri nas imamo klimo v dnevni. Med vhodnimi vrati in dnevno pa je še celo stopnišče, pozimi bolj mrzlo, poleti pa bolj vroče kot dnevna. Tudi meni je ponavadi fino it počasi in postopoma ven. :)

Los je car!