Kooikerhondje [Small Dutch Waterfowl Dog]

Azu · 114776

Vida.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 08 Avgust 2010, 21:55:33
Petra, res iskrene čestitke, Roo je prekrasna.  :-* :-*

Komaj čakam da jo spoznaam, lepotičko malo!! :o :-[



Loty.

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Moja kratkonoga lepotička.<3
Odgovori #151 : 19 Avgust 2010, 02:38:16
ALG, tudi od mene čestitke za novo pridobitev!  :)
Super ime ima in super luštna. Upam, da jo kdaj spoznam v živo.

Sicer pa tudi sama nekaj časa gledam to prekrasno pasmo in so mi resnično všeč. Kot po izgledu, tudi po karakterju. Mogoče pa bo v prihodnosti kakšen..  :P Ampak vsaj še 5let ne.
Mi jih je pa super gledat v agilityju, to hitrost, voljo in vse!  :o Res, prava paša za oči.



Lp, Katja

''Dogs are miracles with paws.  ''


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #152 : 19 Avgust 2010, 10:05:32
Haha dvomim, da se najde veliko kooikrov, ki bi bili uspešni v agiju. Ponavadi jim manjka 'will to run'..

Menda je zelo malo psarn, ki vzrejajo v dobro pasme in ne za denar. Moja vzrediteljica mi je znala naštet le eno, katero bi še oglaševala okrog, po katerikoli drugi sem jo vprašala je rekla, da bolj producirajo kooikre kot ne oz. da so postali že industrija, kjer pa vsi vemo, da je odnos do mladičev popolnoma drugačen, saj je v cilju denar.
Pri tej pasmi je še posebno pomembna dobra socializacija, saj je že po naravi bolj zadržane sorte, za kar pa marsikje ni poskrbljeno.

Videla jo boš pa na vseh agi tekmah, če ne drugje..


Loty.

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Moja kratkonoga lepotička.<3
Odgovori #153 : 19 Avgust 2010, 18:17:24
ALG, mi lahko daš link od tvoje psarne prosim? Bi rada malo pogledala. (: Se je pa pri vsaki pasmi fajn najprej ful pozanimat, da najdeš psarno s temperamentnimi in fajn kužki s stabilnim karakterjem.
Od kod si pa poznala tvojo vzrediteljico?


No, potem pa komaj čakam, da se prikažeta na kakšni agility tekmiii! ;D

Lp

''Dogs are miracles with paws.  ''


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #154 : 19 Avgust 2010, 19:30:53
Psarna je van Youngmuskyteira..(ampak nima updatane strani, pa tud zmeden je vse gor)
Najdla sm jo na netu in jo nato kontaktirala na vse možne načine, ki jih poznam (ja, tudi z navadnim pismom), ker po prvem mailu ni bilo odziva in ga verjetno tudi ne bi bilo, če ne bi vztrajala in se ji dobro opisala. Ponavadi tujo pošto samo zbriše, preden jo pogleda, niti ne zna angleško. Uf, je bil kar trd oreh, ja, ampak se je splačalo ;)
Njena zahteva je, da preden sploh pride do legla, kjer bi bila morebitni kandidat za mladiča, obiščeš njo na domu, da te spozna. Tko da midve se redno dopisujeva, obiskujeva že več kot 2 leti..pa sem končno prišla na vrsto in to pri leglu, ki ga včasih še sanjat nisem upala ::) Če kaj nameravaš, ti svetujem, da kontaktiraš že zdaj (zagotovi ti sicer ne morem, da ti bo hotela prodat mladiča), v planu čez 2 leti je spet eno super leglo, iz katerega bodo mladiči perspektivni za agility (če gledamo po starših). Pa še z mojo v sorodu bosta :P ::) aja, pa moraš vedt, da tukaj ne bo lahko šparat denarja. Jaz sem za vse skupaj (obiske, pot, karte, psa..-hvala Bogu mi ni bilo treba iskat prenočišča) dala okrog 3000eur, možno da več. V Švici je zelo visok standard. :-\

Kot zgledno psarno je omenila še http://kooiker-hondje.ch/.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #155 : 28 Avgust 2010, 21:51:51
Kakšen cukr.  :-*
Drugače pa tale psarna je res zakon, noro dobra socializacija...



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #156 : 03 September 2010, 21:41:35
V ponedeljek smo se pripeljali domov. Uro in pol z vlakom in 1 urco z letalom, pa smo že pristali v Sloveniji :) Vožnja je potekala mirno, verjetno je veliko pripomoglo že to, da me je psička poznala od prejšnjega 10-dnevnega obiska. Večino poti je prespala, na letališču pa je bila prava mala zvezdica. Zvedava, pridna, tiha, igriva.
Kmalu si je s svojim brundanjem prislužila naziv godrnjavček. Ma, praktično ni nikoli tiho, ves čas se oglaša ::) oz. godrnja, brunda..mali medvedek. Evo, še dlaka je prav taka kot od kakšnega plišastega medvedka, opranega z mehčalcem ;D Ponoči nismo pridni, večkrat se zbujamo, tulimo. Le 2x mi je uspelo spati do pol 6ih, sicer pa do 4ih. :-\ Enako je čez dan, čeprav se potrudimo, da jo peljemo na vsaki 2 uri ven (aja, to v dopoldanskem času, ko sem v šoli), popoldne je pridna. Zjutraj se ponavadi polula od sreče, ko pririta do nas, sicer pa je sobno čista.
Ja, ima zelo smešen način pozdravljanja..hodi kot kakšna rakovica postrani in ves čas miga z repkom, kaj repkom, bolj pravilno je, če rečem celo ritko :D ko pokažeš prst, se takoj nastavi za čohanje - prevali se na hrbet.. Zelo rada skače, pleza, grize za nos in ušesa ter liže :P Zelo dobro se odziva na žvižg, name priteče s takšno brzino, da je en dva tri za mojim vratom ali pa jo ujamem kar v skoku :-* Ja, priznam, tudi podere me na tla :)
Z Iris se čudežno kar dobro razumeta, notri je sicer prisotnega malo renčanja, zunaj se pa Iris ne meni zanjo, pa če ji Roo po glavi skače.
Mala najraje prenaša čevlje (danes nam je v času kosila iz veže v dnevno sobo znosila prav vse pare čevljev in copat, pa še natikači z balkona so se znašli vmes >:D ) in kroži okrog kavča (ne pomaga, če ji zagradim dostop za kavč, ki je ob steni, vse prepleza ali zbeza stran) - tako da vedno pride čisto prašna ven ::)
Psov se boji, zaenkrat smo se uspešno spoznali s šeltijem, prt-jem, papillonom, presenetljivo je bilo, da je hotela še k beaglu. Gre počasi, a smo vztrajni. Si je pa najdla novo žrtev za njena izživljanja - prijateljičinega zajčka đipsija ;D on se sicer ne meni prav posebno zanjo, tudi ko se znajde na njem, ona pa je čisto nora nanj :P ::)

Še par fotk, posnetih po prvi noči (ne vem ali se to šteje za prvi ali drugi dan, na letališče sva prišle v ponedeljek pozno zvečer).

 



(Avtor slik je culto oz. Tomaž Šubic)


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 05 September 2010, 13:10:28
Lepa psička-čimveč slikic odraščanja :)



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #158 : 05 September 2010, 13:49:21
Včeraj sem jaz spoznala tole sladko bitje.  :-* Jo moram pohvalit, je bila zelo pridna. Mislim, da je imela en lep dan socializacije, ker je bila obkrožena s kar nekaj različnimi ljudmi in psi. Tudi moje velike in črne pošasti Lenny (ki jo je pridno ignorirala  :) ) se ni niti malo bala. Prvi vtis: neustrašna, ful lušna, mala raziskovalka.  8)



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 06 September 2010, 13:41:26
Zdravo!

agility loving girl, mi ni dalo miru ??? in sedaj sem našla,kar sem iskala.
Namreč v soboto smo se srečali v Škofji Loki ˝za Kamnitnikom˝...
Jaz sem bila tista z malo čokoladno labradorko... :P
Ko sem te povprašala po pasmi in izvedela, da je tvoja pri nas šele tretja,
sem se spravla raziskovat...
No, sedaj sem zadovoljna, ko sem dobila osnovne informacije bolj iz firbca.

Veliko veselja z luškano Roo, upam da se še kdaj srečamo  :)

LP!

Laura



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 21 September 2010, 20:27:21
In kako je kaj pri vas, kako napreduje mladina? ;)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #161 : 22 September 2010, 16:01:40
Uf, rastemo in se debelimo :D in postajamo vedno bolj žleht.  :P
Grizemo do krvi, imamo strašen nagon po plenu, prinašamo sami od sebe, nagajamo Iris. Tudi mutirali smo že kar se pozna na našem oglašanju ::) Na njen račun se smejemo vsak dan.
Imamo številne 'popadke', energije nam ne zmanjka. Obožujemo pse (no, če lajajo na nas, začnemo brundat ::) ), do vsakega bi šli. Svoje ime že poznamo, prav tako imamo eksplozivni 'down' oz. prostor, damo tudi tačko in se vrtimo v desni smeri :P Cel dan bi stiskali piskajoče igračke, grizli, skakali, tekli... Včeraj smo skoraj zaplavali brez spodbude (hvala Bogu da ne, ker imamo še vedno narasle reke z dokaj močnim tokom), smo pa zato toliko bolj skakali, premikali kamenčke in čofotali s prednjimi tačkami :-* Skačemo na posteljo, odnašamo smeti in okrasno koruzo in se sploh ne zmatramo. Kadar imamo zavihane ušeske (in to ni malokrat), smo podobni miški (oz. podganci :P ).

 

 



 

pa malo starejše:
 

 

 

 

 

 

plešemo-vsi mamo tačko v zraku :P :


Uf, malce preveč :-[


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 22 September 2010, 18:13:59
Lepe slikice in vidim, da se imate zelo lepo. Le tako naprej :)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #163 : 23 Oktober 2010, 22:27:10
Z Iris sta taki frendici, da komaj verjameš. Igrata se prav vsak dan (Iris se sicer že od 1 leta dalje ni igrala s psi in jih sploh ni marala, če so se vanjo vtikval), spita skupaj itd. Je pa Rutka že večja za cca 2 centimetra :)

Pa nekaj novejših slikic:





Border?  :P  ::)












Pa še tale miška (sicer slikana že kar nekaj časa nazaj):  :-*



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #164 : 23 Oktober 2010, 22:31:44
Ful je luštna! ;D



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #165 : 14 November 2010, 23:01:40
še dve jesenski (se ne morem upret :P ):
 

prvi snegec:
 

 

 


pa še dve tako:
 

in z današnjega ''treninga'' (foto: Tomaž Šubic):
 

sodnik - kdo bo koga ;D :



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #166 : 15 November 2010, 13:16:45
Naj se še sama malce pohvalim - v soboto sem čisto po naključju spoznala malo Ru. Prekrasna psička, mehka za božanje, cukrček mali, naspidirana sto na uro...  ;D Z mojo pudlo Tiso sta se fino naletali. Petra, sem mislila, da bo naša čist fuč, ko bomo prišli domov -o pa ja - še premalo se je zgleda zletala...  :o

Super slikice Petra!!!

Petra, upam, da se še kdaj dobimo na dirkanju  ;)

LP, Nika & Tisa



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #167 : 17 November 2010, 10:45:51
A niso lutkice male... http://www.burg-chausouris.de/  ;D



šeltii

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 17 Januar 2012, 20:13:23
jz nikjer ne najdem opisa te pasme!!! mi lahko kdo pomaga?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #169 : 17 Januar 2012, 22:23:53
Probaj na prvi strani te teme...



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #170 : 17 Januar 2012, 22:32:17
šeltii, opise vseh pasem najdeš tule: http://www.fci.be/nomenclature.aspx

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 05 April 2012, 14:08:53
Meni so pa njihovi psi všeč:  http://www.von-chicostein.de/
Čeprav me malo čudi da premorejo toliko časa in denarja za vzredit tri legla na leto.  ??? Sej ni puppy mill?  :-[



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #172 : 01 Februar 2016, 11:43:13
V psarni Elison’s so se 17.12.2015 skotili 4 mladički, 3 punce in 1 fant. To je drugo leglo kooikerjev v Sloveniji. Oba starša tekmujeta v agilityju in tudi mladički iščejo aktivne lastnike.

Mama: Lucky Nana's Maribella - Eli
Oče: Cue Imandra vom Kooikerbeis - Cue

Več informacij: [email protected]




Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #173 : 02 Februar 2016, 12:13:09



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #174 : 16 Februar 2016, 11:36:34
Še ena punca in fantič iščeta aktiven dom.

https://www.facebook.com/polona.persuh/videos/10206052147247647/