Kašelj

scythe · 151860

La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #270 : 21 November 2011, 20:34:02
Tudi mi smo bili na razstavi v Zagrebu. Sem dobila informacijo, da je za kašljem zbolel pes, ki se je tam razstavljal. :-\ tako da bodite pozorni!


Meredith

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #271 : 02 Oktober 2012, 11:29:48
Glede na prebrano, kaže da je tudi naš zbolel in ima kužni kašelj. Že nekaj dni nekajkrat na dan zakašlja in nardi kot da bi bruhal, vendar nič ne bruha. Sicer ima normalen apetit, energije mu nikoli ne zmanjka.. Mu bom začela dajat trpotčev sirup, pa upajmo da se bo kmalu umirilo..



Ingrid

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #272 : 06 Oktober 2012, 07:01:16
Kužni kašelj razsaja na območju Broda in Tacna (Lj), pri nas že "veselo" kašljamo.  :(



Meredith

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #273 : 06 Oktober 2012, 13:25:29
No, naš "kašelj" se je končal takoj, ko sem svojo zaskrbljenost izrazila na forumu :D mogoče tudi ni bil kužni kašelj, ne vem.. zdaj je ok :)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #274 : 04 December 2012, 12:08:01
Je kašelj kdaj znak samo prehlada? Dva dni nazaj je začel mali kašljat,kot da se mu je nekaj zataknilo, kašljal je cel večer, ponoči je zlezel k nama v posteljo, in nehal kašljat...Včeraj zjutraj je še enkrat tako zakašljal, od takrat pa 4x, samo kašelj brez davljenja, ki je bil slišat kot kašelj starega kadilca :-[ Kuža ima normalen apetit, normalno živahen, tudi svečka iz noska,ki jo je imel dva dni je izginila. Zdaj pa ne vem,je to lahko klopna bolezen,in gremo testirat, ali je bil navaden prehlad - začeli smo s kurilno sezono in smo imeli par dni res preveč toplo, tako da je bila mogoče prevelika temperaturna razlika med notranjo in zunanjo.

Once you go boxer, you never go back :)


SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #275 : 04 December 2012, 12:41:29
Kužne je precepljen verjetno?
Če ja in je bil še smrkelj, morebiti kakšno kihanje, al pa izcedek iz oči, bi rekla, da je prehlad.  :)
Par dni bodita bolj na "izi". Priporočam med. Jaz imam srečo, da imam požeruha ( ::)), tako da gre tudi Apifix. Kakšno žlico smrekovih vršičkov v sladkorju, pa bo tik-tak spet ok.  ;)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #276 : 04 December 2012, 12:56:35
Ja, ja,  seveda je cepljen. Ok, bomo poizkusili z medom...pri nas karkoli je za jest ni problem  :D

Once you go boxer, you never go back :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #277 : 04 December 2012, 13:39:44
Kužni kašelj? Čisto možno, ker še kar razsaja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #278 : 04 December 2012, 14:36:50
Kužni kašelj, kakor so meni pojasnili, lahko pes dobi kljub temu, da je cepljen. Samo ni v takšni hudi obliki. Pes kašlja ali se davi, predvsem pa ne more teči, ker takoj ko se giba se kašelj ali davljenje poslabša.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #279 : 04 December 2012, 14:57:49
Ne pri nas tudi pod razno ni tako hudo...me je bolj skrbelo, če bi bila kakšna klopna bolezen,ker enega klopa nam je kljub preventivi ratalo "ujet". Ne vem koliko časa tam traja kašelj? Najbrž malo dlje,kot pri nas?

So tudi nam rekli,da lahko zboli za kužnim kašljem,samo v blagi obljiki, s hitrejšim okrevanjem..

Once you go boxer, you never go back :)


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #280 : 04 December 2012, 15:15:11
Najverjetneje je kužni kašelj. Moja je letos kašljala samo en dan in eno jutro, nič dramatičnega. Še cel teden pa se je dogajalo, da je kaj zahrkala, če se je zadihala. Dobro je tudi, da čisto omejite stike z drugimi psi, ker je pes po prenehanju kašlja še 1 teden kužen.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #281 : 04 December 2012, 15:16:51
Moja psica je prvič kljub cepljenju zbolela, manj kot pol leta po cepljenju...
Nazadnje, ko smo ga fasali, je pa tamala samo enkrat pokašljala in to je bilo to, tastarejša pa je pošteno nastradala v roku parih dni.

Pri nas je obakrat pomagal sirup iz smrekovih vršičkov, nič drugega nisem dajala, kašelj je minil v 2-3 dneh, potem pa smo nujno še 14 dni pazili, da nismo hodili med pse. Vmes sem pa samo pazila, če bi se stanje poslabšalo ali, če bi dobili povišano temperaturo slučajno.
Prvič ni imela nobenega izcedka, drugič pa samo kak dan. Mislim, da je tahujše vedno mimo v roku dneva, dveh, ampak je potrebno res potem še pazit, ker so kužni pa da pač ne pretiravaš z aktivnostmi. Po mojih izkušnjah si ga zlo fajn, beri hitro, delijo naprej.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #282 : 07 December 2012, 08:27:09
Sibila,pri nas je tudi pol leta po cepljenju, tamali je ene 10x pokašljal takrat, tamala je pa začela danes ponoči, in kar kašlja  :( ...sem ji dala ponoči med,da se je malo umirlo, zdaj imam pa že doma otroški sirup iz vršičkov, tako da bo to dobivala. Malo kasneje bom izmerila vročino, in če jo ima, bomo šli k veterinarju, drugače pa še malo počakali, če bo minilo. Lahko samček spet zboli, ali je zdaj to zanj mimo?

Šolo bom ta vikend odpovedala, na sprehod pa najbrž vseeno lahko gremo? (Samo lastnike drugih kužkov moram opozorit,da sta kužna.?)

Me pa zelo firbec matra,kje sta to pobrala,ker je bilo naključje,da zadnjih 14 dni nismo bili v stiku z nobenim kužkom...

Once you go boxer, you never go back :)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #283 : 07 December 2012, 09:39:22
Po moje je pri samčku to to in je najbrž mimo, moja tamala tudi ni zares zbolela takrat. Jaz sem dajala ta sirup iz vršičkov in se je Lona kr hitro izkašljala, prvih par dni nisem šla niti na sprehod, ker je itak še malo hrkala pa še pol sem kaka 2 ni počakala, potem pa sem šla na bolj male in potem počasi na normalno, ampak Lona je drugič bila kr starejša in jo je res fajn zdelal ta kašelj, tako da je nisem še s sprehodom obremenjevala. Po moje je občutek približno tak kot pri ljudeh pri prehladu, pač aktivnosti bolj počasi in to je to, saj po moje itak vidiš koliko jim paše, Lona recimo ni imela neke želje pol pa je spet počasi začela noret okoli. :)

Jaz 14 dni nisem šla med pse, t.j. na trening recimo, na sprehode pa tudi nisem šla med pse, če smo pa kakega srečali pa sem pač zamenjala smer in počakala, da se pač nismo vohali in pozdravljali.

Drugače pa se po moji logiki pes lahko okuži tudi isto kot mi pri prehladu, ko primemo za kako kljuko, pijemo iz kozarcev,...
Psi pa pač ne vem povohajo isto travico ali pa kaj v tem stilu, ni nujno, da ima neposreden stik z drugim psom po moje.
Meni se zdi, da se ta kužni ful širi, kadarkoli ga je kdo pri nas v ožji družbi imel so ga dobili skoraj vsi v taki ali drugačni obliki, nekateri kar nekaj časa za tem, ker so si pač fino delili dalje. Problem je, da pes virus širi oz. je kužen še preden kaže znake bolezni...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #284 : 07 December 2012, 10:37:08
Ja, Sibila imaš prav. Okužijo se tudi, če niso v kontaktu. Še posebej če ližejo/vohajo podpis drugega psa. Čim dlje stran od psov. Nisem pa sigurna ali ga lahko tudi človek preko oblačil prenese k drugemu psu?  ??? Verjetno ja. Kdo ve?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #285 : 07 December 2012, 11:23:49
Ja, Sibila imaš prav. Okužijo se tudi, če niso v kontaktu. Še posebej če ližejo/vohajo podpis drugega psa. Čim dlje stran od psov. Nisem pa sigurna ali ga lahko tudi človek preko oblačil prenese k drugemu psu?  ??? Verjetno ja. Kdo ve?

Če ga pes ni ravno lizal po oblačilih, je bolj malo verjetno. Prej z rokami, če ima v rokah igračo okuženega psa in kasneje boža drugega - no, v tem primeru bi bil možen tudi prenos preko oblačil, če mu pes pritisne igračo v naročje, potem se pa zraven stisne drug pes... Na poligonih se lahko okužijo tudi preko oslinjenih izgubljenih priboljškov ali na sprehodu s palico, ki jo je prej po gobcu nosil okužen pes.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #286 : 07 December 2012, 13:03:21
Po moje so pa na poligonih tudi "nevarne" sklede z vodo, če so skupne. :)




Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #287 : 07 December 2012, 13:43:05
Po moje so pa na poligonih tudi "nevarne" sklede z vodo, če so skupne. :)

Ja to pa itak, posode za vodo so največji vir okužb. Prva stvar na poligonu je, da se skupne sklede za vodo umakne, ko se pojavi kužni kašelj.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #288 : 07 December 2012, 13:59:27
Imaš tudi psi, ki "kradejo" vodo drugim. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #289 : 07 December 2012, 14:33:41
No pri nas vse napisano odpade, razen, če sta kje na sprehodu kaj polizala,ker travo pa to, pa mimogrede oblizneta....

Mi je pa ful hudo poslušat kašljajočega psa  :'( sploh ker jo težko obdržim na miru >:D, samo stran se obrnem in se zežene v igri v brata, in dobi tak silovit napad kašlja, da se kar davi :(

Once you go boxer, you never go back :)


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #290 : 29 Oktober 2014, 18:29:20
Živjo!

Tale tema je malo zamrla, pa jo dajmo obudit. Naša 4,5let stara labradorka ima (pomojem) kužni kašelj. Danes zjutraj je začela kašljat (sem mislila da se ji je kaka dlaka zataknila). Na dopoldanskem sprehodu je bilo vse OK, potem pa je doma imela napade kašlja ko so domači prihajali domov (vesela, razburjena), je izkašljala malo sline. Sicer je živahna in požrta. Jo imam kar na mirovanju, saj je tako ne draži na kašelj, vseeno sem in tja po 1x zakašlja.
Sem šla v lekarno po Panatus in na kliniko po vitamine VMP.
V teh dneh sem izvedela še za 2 psički ki ju poznam iz Šk.Loke oz.okolice, da imata to. No ena potrjeno bila pri vetu, drugi so tko kt men priporočali naj pride samo po vitamine in daje Panatus. Z nobeno moja ni bila v stiku že več kot 14dni.
Je pa bila v stiku z psom ki so mu danes postavili diagnozo pljučnice. Sedaj upam, da je ˝le˝kužni kašelj pri naši.

Nekak sem pomirjena, ker sem izvedela da je med prazniki (petek/soboto) dežuren vet.Božič/Lesce...če bo panika...

Laura



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #291 : 30 Oktober 2014, 18:29:01
Se je kar nekaj psov v zadnjem mesecu okužilo s kužnim kašljem. Slišala sem za vsaj 10 primerov.

lpT



BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #292 : 03 Januar 2015, 20:28:01
Pozdravljeni!
(najprej se opravicujem za pisavo, vendar nimam sumnikov in upam da vas nebo prevec motilo).
Moja psicka ze kaksen teden mocno kaslja (ima suh kaselj, tako kot da bi se ji v grlu nekaj zataknilo) najprej smo poklicali veterinarja, pa je po opisu sodec predvideval da gre za kaksno virozo in da naj psicka pociva. Ker pa se stanje ni izboljsalo jo je prisel pogledat. Slisal je njen kaselj in rekel da ni najlepse slisat tak kaselj. Najprej je sklepal, da bi lahko bil bronhitis ali pa morda se hujse pljucnica. Nato pa ji je zmeril temperatro, vendar je bila temperatura normalna. Nato jo je se poslusal in je rekel da glede na to, da je stara 10 let, da je mozno, da ima slabo srce. Psicka kaslja ves cas, po sprehodu (sploh ce malo tece) pa se bolj. Ko se uleze, se tudi kaselj malo umiri. Ocitno zaradi premalo znanja, je rekel, da bo jutri prisel se njegov sodelavec, ki je boljsi na podrocju malih zivali. Kaksne so vase izkusnje z opisanim problemom?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #293 : 03 Januar 2015, 21:44:47
Psa moraš peljati na veterino, da naredijo odvzem krvi (hemogram, biokemija) in slikajo pljuča, naredijo UZ po potrebi, tudi UZ srca mogoče ne bi bil slab.
Kašelj je lahko znak marsičesa, tudi srčnega popuščanja.
Tudi če se izkaže za težave s srcem, se da z zdravili kar lepo vzdrževati kvalitetno življenje in ga podaljšati. Brez pregleda na veterini ne bo šlo. Psi so naša skrb in odgovornost. Ne morejo se sami zapeljati do veterinarske postaje/klinike. Ampak jih moramo mi.
Vse najboljše za psa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #294 : 06 Januar 2015, 22:30:38
Ojla, zaradi težav z interntom se nisem mogla javiti in sporočiti kako je z psičko. Imela je pregled in ji srce kljub starosti super deluje, je pa fasala bronhitis. Sem že celo paniko zagnala zaradi možnih težav s srcem. Tako da sem bila te novice da je srce vredu zelo vesela. :-)