airedale terier [Airedale Terrier]

Zorek · 151772

Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 20 Junij 2007, 18:49:30
Hay,
v to temo pa res že dolgo nismo pisali.
No, Zoro je danes dopolnil 7 prekrasnih let, sicer darila še ni dobil, ampak ga bo z zamudo.
lp,
Anja


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 20 Junij 2007, 19:33:15
Čestitke Zoru za rojstni dan, čeprav je moje čestitke danes že prejel :-*

L.p


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 20 Junij 2007, 21:20:43
Hay,
hvala kathy.
A kdo pozna te: http://www.krasovec.net/ ? Sem prej zasledila, ko sem iskala slikico.
lp,
Anja


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #33 : 20 Junij 2007, 21:32:16
Ej, Zorči hepi brzdej pa še na mnogo mnogo let  :)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 21 Junij 2007, 11:37:33
Hay,
Kathy in **Jackie** Zoro se vama zahvaljuje za čestitke.
A onih pa nihče ne pozna?
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 26 Avgust 2007, 09:30:51
osvežujem temo



Tole je bart Friend, ki ga nekaj dni pazim, luštn in priden-večinoma. na povodcu se lepo obnaša, navajama se tud na kiker mogoče pa i a uspe kaj naučit. :)

njami

http://anjar.moj-album.com/slike/205669/Ul2eSQ6mvFJLlxxN.v.jpg

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 01 September 2007, 18:40:52
Hay,
čara lepotec je. Kdaj gre nazaj k tvojemu stricu?
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #37 : 01 September 2007, 19:38:19
oj

Bartovi so prišli nazaj že v sredo, tako da sem jaz od srede že doma :). sem ga pa v forumu mojpes bolj podrobno predstavila.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 02 September 2007, 11:03:26
Hay,
škoda, ker nista se mogla spoznati z Zorijem.
Zoro bo spet doživel vožnjo  :D bo spet čist happy. Zdaj ga še čaka striženje, kopanje pa cepljenje potem pa gremo obiskat z njim njegovo prejšnjo lastnico.
Učeri sem že imela težave z njim, ko sem prišla domu. Me sploh v hišo ni hotel spustit, samo skako pa divjal je okoli mene. In pol je še spal v moji sobi dokler ni blo časa za njegovo večerjo, ker je takrat začel ful cvilit pa sem pogledala na uro pa vidim 23:15. On pa bi mogu dobit pred 23. Tk da je dobil jesti in pol sem ga pustla pred mojo sobo, da mi ne bi bilo treba vohati njegovega smradu, ker ga očitno brat ni česal, pa še kje po kakem blatu ga vlaču  >:(
lp,
Anja


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #39 : 23 November 2007, 17:33:12
Hay,
jaz imam nove slikice Zora. Vidite jih lahko tukaj: http://zorek.moj-album.com/album/3805351/
Nekatere so malo bolj slabo vidljive, ker niso bile s flešom slikane in so na fotoaparatu se videle bolje.
Drugače pa bodo jutri slikice s sprehoda.
lp,
Anja


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #40 : 23 November 2007, 17:37:23
Luškan je! :-*



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #41 : 23 November 2007, 18:03:20
Luškan je! :-*
Hvala. Zor pa ti pošilja 1 slinast  :-*


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #42 : 25 November 2007, 10:31:39
Zorek res luštnega pesjankota imaš doma :D


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #43 : 25 November 2007, 11:02:52
Hay,
Zorek res luštnega pesjankota imaš doma :D
Maja hvala pa še zate še tukaj nekaj slinastih :-* od Zorča.
lp,
Anja


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 20 December 2007, 15:03:13
Hay,
jaz sem čisto pozabila na slike  :-[ danes sem jih dokonca naložila. Nekaj slik:


Nekaj vidim


Saj že pridem


Malce počitka


Kje se obiraš


Zdaj pa se bom še malce valjal

Druge pa tukaj: http://zorek.moj-album.com/album/10207423/

lp,
Anja


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #45 : 20 December 2007, 15:04:14
Zelo je lep. :)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 22 December 2007, 21:20:24
Hay,
jaz sem spet naložla slike in sicer od 1. decembra, ko sva z Zorom šla tekat. Nekaj slik je na našem dvorišču posnetih.


Šibam ko zmešan


Saj pridem


Še en portret


A je srna?


Zakaj morem biti na drevesu?

Druge pa tukaj: http://zorek.moj-album.com/album/10449804/

lp,
Anja


Ana in Joy

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 11 Marec 2008, 07:40:46
Sem velika ljubiteljica Ariedalskih terierjev, čeprav ga sama še nisem imela. :(

Še ena slikca ariedalca: :P




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #48 : 12 Marec 2008, 10:43:14
Prilepi še vir fotke, da je ne umaknejo moderatorji.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #50 : 12 Marec 2008, 16:45:17
Hay,
Sem velika ljubiteljica Ariedalskih terierjev, čeprav ga sama še nisem imela. :(
kaj ti je pa na njih všeč? In zakaj je ti je ta pasma tako pri srcu?
Meni se zdi preveč zahtevna pasma. Znajo biti pa krasni psi in te zelo radi spravijo v smeh s svojimi lumparijami ali pa pač naredijo kaj takšnega, le da bi te spravili v smeh. Sem si pa rekla, da po borderju ali 2 in/ali mogoče še kakšnemu ovčarju si pa bi privoščila še eno trmico, kot je airedalec ali pa črni ruski terrier.
Drugače pa so slike mojega airedalčka in kaj se dogaja pri nam napisano vse v najini temi: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,5287.0.html upam, da se boš kaj oglasila. Drugače pa moram zdaj naložiti spet slike, ker imam polno spominsko kartico jih, tako da boste zasipani s slikami.
lp,
Anja

P.S.: kateri repki so pa ti najbolj ušeč? Meni so kratki.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #51 : 12 Marec 2008, 17:29:28
Ruski terier ni trmast  ;) Smo imeli tri in niti en ni pokazal niti kančka trme



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #52 : 12 Marec 2008, 18:32:42
Hay,
Ruski terier ni trmast  ;) Smo imeli tri in niti en ni pokazal niti kančka trme
odvisno od vzgoje. Sicer pa ja, ker niti ne spada v FCI 3 in se zato tudi nagibam k airedalcu.
lp,
Anja


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #53 : 12 Marec 2008, 18:36:54
Trma je značajsko pogojena lastnost, ki ni odvisna od vzgoje. Odvisno je predvsem od iznajdljivosti vodnika, kako bo trmo premagal.  ::)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #54 : 12 Marec 2008, 19:00:48
Hay,
Trma je značajsko pogojena lastnost, ki ni odvisna od vzgoje. Odvisno je predvsem od iznajdljivosti vodnika, kako bo trmo premagal.  ::)
tudi to, ampak je seveda odvisnih tistih nekaj prvih tednov, če bo takrat lastnik dal na to, bo manj trme in seveda mora biti lastnik zelo iznajdljiv pri trmastem psu. Je pa tudi odvisno, kakšen bo prijokal oz. pricvilil na svet ali bo takšen z veliko trmo ali pa z majhno in potem seveda koliko jo bo uporabljal. Je pa seveda, če se z lastnikom pri nečem ne bo strinjal, se bo lastnik moral zelo potruditi z iznajdljivostjo, da ga bo v nekaj prepričal, pa še tako se lahko zgodi, da bo trma uveljavila svoje.
Aja pa prej sem mislila na to, da je črni ruski terrier bolj zahteven pri vzgoj, kot pa border collie, ker borderja je bistveno lažje ga nekaj naučit, kot pa airedalca ali pa rusa.
lp,
Anja


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #55 : 12 Marec 2008, 19:32:04
Aja pa prej sem mislila na to, da je črni ruski terrier bolj zahteven pri vzgoj, kot pa border collie, ker borderja je bistveno lažje ga nekaj naučit, kot pa airedalca ali pa rusa.

A res? Kako pa to veš? Si že delala z borderjem in rusom, ter merila kdo je prvi skapiral? Ne ga srat no..

Vzgoja je eno, učenje pa nekaj drugega. Sama nisem imela velikih problemov pri vzgoji,  vedno pa je potrebno paziti, da ima pes z različnimi objekti/subjekti pozitivne izkušnje. Je bistvena razlikam če zafuraš pri vzgoji borderja al pa rusa - pri slednjem maš na koncu dve možnosti. Prva je nagobčnik+povodec (dva ali trije..), druga je evtanazija. Bili so vzrejeni za grizenje ljudi in tak pes ne sme biti nevzgojen. (no, sej noben ne sme bit  ;D ) Se mi pa zdi, da smo imeli z vzgojo rusov še najmanj problemov. Pokažeš kje so meje, razložiš kako se obnašati, uporabljaš pozitivno motivacijo in imaš zglednega psa. Je pa treba poznati samo pasmo in njene karakteristike. Si ne predstavljam, da dobim zdajle borderja v roke, ki ga je treba odvaditi (preusmeriti..) paše vsega živega in podobnim borderskih stvari.
Za učenje pa tud ne bi rekla, da so borderji lažje učljivi, so pa bolj priročni za izvest razne akrobatske trike. Buda lahko naučim čist vsako stvar, ki mi pade na pamet. Če mu pokažem na njemu logičen način,mu je hitro jasno



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 12 Marec 2008, 20:13:18
Hay,
A res? Kako pa to veš? Si že delala z borderjem in rusom, ter merila kdo je prvi skapiral? Ne ga srat no..
Nika ne bi se ti rada zamerila, vidim da si že jezna name, ti se bolj spoznaš na ruse, sama jih še nisem dovolj preučila, ker še nimam namena kupovat kakšno drugo pasmo, kot pa borderja in bomo videli kaj bo čas prinesel in katero pasmo si bom po borderju umislila.
Je bistvena razlikam če zafuraš pri vzgoji borderja al pa rusa - pri slednjem maš na koncu dve možnosti. Prva je nagobčnik+povodec (dva ali trije..), druga je evtanazija.
pri tem te ne razumem najbolje.
ja itak glih v tem je point: ne zafuraj vzgoje mladiča. Težko je psa kot starejšega z neko hibo, prevzgojit, da tega ne bo več počel. Verjemi mi, da vem za to. Ko smo dobili Zora je bil čisto nevzgojen, uničeval je vse, bil napadalen, niti šolan ni bil, kar je znal je bil sedi in tačka, pa mogoče odpoklic, seveda ob prisotnosti hrane. Pa nam je uspelo ga prevzgojit v nežno dušico, ki uničuje samo še svojo posteljo, brez šolanja, samo z vztrajanjem.
Vse te tri pasme so izredno inteligentne hitro poštekjo, vendar se mi zdi, da bosta rus in airedalec prej malo premislila ali se jima splača, vendar ko bosta ugotovila, da se jima pa le splača ali vidita neko korist v tem (že sodelovanje z lastnikom je pri njih dovolj), bosta to upoštevala, border pa vidi v vsem sodelovanje s človekom in bo naredil dosti prej. Me pa prav zanima, če pogrunta nekaj tako hitro, kot Zoro. Bomo videli, ko bo prišla v hišo borderka.
Pri paši borderjev, je tako mu daš nekaj za past in če želi nekaj pasti ga motiviraš na nekaj drugega. Če mu ne daš nekaj za past potem pač, ko želipat ga motiviraš na nekaj drugega.
Je pa res, da nekdo je na takšno vzgojo navajen, drug na drugo. Jaz sem pač rekla, da tokrat želim malo bolj enostavnejšega psa imeti kot pa je airedalec, s tem merim pač na vzgojo in šolanje, pa še border je bolj gibčen in manjši, tako da lahko z njim izvajaš bolj akrobatske trikce. Je pa rus tudi malce širok za agility, ker naj bi bil širši, kot pa deske pri mostu in je tam malo bolj neroden.
Meni je žal, da se je pri Zoru kot mladičku vse zafuralo in tako ne delava agilitya in pri marsikaterem trikcu se ustavi, da rep med noge in me gleda z žalostnimi očkami, potem pa moram najti čim več motivacij, da ga prepričam, da ta trikec je pa čisto ok in se ga ni treba bati ali pač, ko kaže trmo.
Nika kašne motivacije vse pa uporabljaš? Pri nama deluje še samo glas, hrano in igrače pa ne uporabljava, razen če si nekaj od teh stvari res želi in bo pripravljen za to nekaj narediti, pridejo pa te stvari prav samo, če uveljavlja trmo ali pa ga je strah tega izvesti, ker je zmeden. Sem ga pa nekaj trikcev naučila tako, da sem mu pokazala, tako da sem sama izvedla po pasje (seveda če je možno) in je sam ponovil, pa je znal. Je pa res, kako lahko pes nekaj zelo hitro dojame. Naš se je zmeraj bal skate, pa sva šla skupaj nanjga in zdaj se pa sam vozi z njim, zavira pa tako, da preprosto se zaleti zid. Na začetku me je to zelo splašilo, potem pa je Zor pokazal, da on tako hoče in mu nič ni, pa sem se pomirila, potem pa sva se dogovorila, če hoče dol naj samo skoči, ne glede na to, kje pristane skate. Pa tudi par trikcev se je naučil v prvem poskusu, nekaj pa v 3. no za druge je trajalo malo dlje, ker je uveljavljal trmo ali pa strah.
lp,
Anja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #57 : 12 Marec 2008, 20:42:28
Nika...Zorek je najbrž mislila, da je ovčarja lažje MOTIVIRAT za učenje kot pa terierja-čeprav se meni zdijo oboji lahki, v primerjavi s polarci in goniči.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #58 : 12 Marec 2008, 20:55:54
Hay,
Nika...Zorek je najbrž mislila, da je ovčarja lažje MOTIVIRAT za učenje kot pa terierja-čeprav se meni zdijo oboji lahki, v primerjavi s polarci in goniči.
to sem mislila ja, je pa seveda odvisno od psa do psa, so pomojem lahko ovčarji, ki se jih težje motivira in airedalci, ki jih z lahkoto motiviraš. Ja polarci vem, da so zelo svojeglavi, kako je z goniči ne vem, bi mogla malo doma povprašat, kako je bilo z goniči pri naših.
lp,
Anja


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #59 : 12 Marec 2008, 21:03:13
Pozabljate, da rus ni terier. V sebi ima airedale terierja, zato se mu pa reče tk. Pomoje bi bilo bolj primerno ruski šnavcer, če smo že pri imenih. Ravno zaradi tega tud ni v tretji skupini. Terierske trme pri njih ni.

Zorek nisem jezna  ;) Sam primerjava ni bila na mestu. Povedat sem hotla, da ob nepravilni vzgoji rus hitro postane nevaren okolici. Podobno je z rotvajlerji in ostalimi "nevarnimi pasmami, jaz pa nočem, da bi tud rusi prišli na tak glas.

Ko si napisala, da da pri kakem trikcu rep med noge in žalostno gleda.. Mu mogoče predstaviš na nepravilen način in mu je hudo, ker ne ve kaj želiš od njega?
Motivacija - aport, frizbi, jaz in redko hrana. Odvisno kaj delava, al hočem natančnost ali hitrost, al pa kar pač imam pri roki. Boljše dela na igrače kot na hrano.

Delava tud mal agilitya, most mu ne dela nikakršnih problemov, sam v hitrosti se pa res ne more meriti z borderji