navajanje na povodec

Zorek · 33576

Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 30 Junij 2006, 19:22:46
Hay,
zami pri sosedovi psički je enako kot pri tvoj in psička ni več tako mlada saj ima okoli 8 mesecev. Pa nič ne deluje kar si ti napisala, smo že vse sprobali.
No na žalost je psička res breja in še ima kakšna 2 tedna do kotitve. Tako, da bomo mal počakali pa potem spet navajali na povodec, ker jaz tudi zdaj malo pomagam. Pa tudi njene lastnice ni doma in zanjo skrbi njena družina in upam, da ona to ve, da je psička breja, če ne bo zanjo to kar velik šok ko bo prišla s potovanja in bi zagledala namesto 1 psičke še zraven ne vem koliko mladičkov. Pa psička ni debela tako, da bi mogla bit dobra mama, pa je že dokazala ko je druge pse lepo negovala in tako naprej in more biti kar dobra mama.

lp,
Anja


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 01 Julij 2006, 12:07:15
Ali je ob tem še kdo pomislil, da bi bilo psico najbolje popokati in odpeljati v azil?


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 01 Julij 2006, 12:31:34
Ali je ob tem še kdo pomislil, da bi bilo psico najbolje popokati in odpeljati v azil?

 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Nekaj me zanima zakaj ste tako zlobni? Pa kaj sem vam sploh naredla, da mi takšne govorite?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #33 : 01 Julij 2006, 12:40:47
.....
Citiraj
Pa tudi njene lastnice ni doma in zanjo skrbi njena družina in upam, da ona to ve, da je psička breja, če ne bo zanjo to kar velik šok ko bo prišla s potovanja in bi zagledala namesto 1 psičke še zraven ne vem koliko mladičkov.
...

brez komentarja


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #34 : 01 Julij 2006, 12:42:08
Zorek, sej to ni bila zlobna pripomba. Vsaj meni se ne zdi, ampak pri taki oskrbi, no vsaj glede na rezultate oni niso dobri skrbniki. Lahko se ti trudiš in jim pomagaš, ampak je dejstvo, da se do zdaj niso kaj dosti izkazali.

Upam, da jih boš spametovala, sicer bi bilo pa res bolje, da psička dobi drugega lastnika, ki bo znal in hotel bolje poskrbeti zanje. In ker je najlažje to skrb prepustiti azilu, je padel tale predlog.

To je vsa umetnost. Če se pa vsaj trudijo in so bili do sedaj lahkomisleni pa je že skrajni čas, da sprejmejo odgovornost do psičke in začnejo delati z njo tako kot je treba. Sej psica konec koncev ni tvoja in bi morala biti skrb za vzgojo predvsem na njihovi strani. Vsaj tako je ponavadi. Verjetno ne skrbiš še za uzgojo sosedovih otrok, ne?  ;)
Razumeš kaj hočem povedat?

Kar se navajanja na povodec tiče. Postavi tisti fleksi v kot in uporabljaj lažji in krajši povodec. Ko bo sproščeno tekala z njim okrog, brez da bi kdo t6a povodec držal, greš na naslednji korak. To lahko traja tudi en teden ali več. Če boš prehitevala ne boš naredila nič dbrega. Počasi, korak za korakom, pa bo šlo...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


zami

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 05 Julij 2006, 07:40:04
Oj!

Jaz sem pri mojmu vse mogoce izprobala. Efekta do zdaj ni blo nobenga... le pes je postal okamenel. Tako da sem se sicer odločila da bom še poskušala sčasoma, vendar imam vedno manj upanja, da bo kdaj znal hoditi na povodcu. Ker niti ne vem kolk je star. Če je 5 ali več let potem najbrž ni dosti upanja. No in ker je v nedeljo uspešno obranil krajo pri hiši s svojim laježem smo se doma odločili da bo čez dan v pesjaku (takrat ko ga uspem dobiti notri na finto) in ponoči spuščen. Če pa bom našla kakega ki bi ga vzel in ima ograjeno dvoriše pa ga bom najbrž dala naprej. No najbrž.

lp ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #36 : 05 Julij 2006, 08:25:19
Oj!

Jaz sem pri mojmu vse mogoce izprobala. Efekta do zdaj ni blo nobenga... le pes je postal okamenel. Tako da sem se sicer odločila da bom še poskušala sčasoma, vendar imam vedno manj upanja, da bo kdaj znal hoditi na povodcu.
Kupi en lahek trak ,ki se dobi v baumaxu al pa bauhausu, dva metra dolg in ga priveži na ovratnico - in pusti tam ,noč in dan, magar en mesec ali pa vse življenje.
Lahko začneš s krajšim- npr dobre pol metra ,če ti bo lažje pri srcu ,ampak ni bistveno . Pač pusti ga naj visi na ovratnici n se ne zmeni za psa, njegove težave  in njegov povodec. Ne more vse življenje štrajkat.
Lahko da psi vse tole vabljenje s salamcami in čohanje in pozornost razumejo kot potrditev svojega bedastega vedenja.
Ti samo pripni in ignoriraj oz se obnašaj kot normalno , nič ne hvali in nič ne spodbujaj, kakor ko nima nič priiveska.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #37 : 02 Avgust 2006, 10:47:33
Hay,
no da povem informacije o Piki.  Pika je že navajena na povodec sicer nima več flexija, ker se je strgal in ima samo vrvico od flexija in se ga nič več ne boji samo jezna je. No pa je v petek skotila 2 zdrava mladička. Za Piko in mladička skrbijo zelo lepo samo prijemat si ga še ne upajo. Kako morajo za mladička in Piko skrbeti pa gledajo po knjigah, ker so jih tudi kar veliko prebrali. No malo se mi je čudno zdelo ker sem včeraj šla gledat mladička in sta kar veliko večja od sobote.
lp,
Anja


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #38 : 25 Avgust 2006, 18:13:03
Recimo, da tole paše sem. Nekdo (iz kinologije) mi je enkrat rekel, da je psu čisto vseeno, ali je na metrskem povodcu, na fleksiju ali pa je spuščen. Kaj pa vi mislite? Jaz se s tem ne strinjam, Atos je veliko raje spuščen, kot pa da hodi ob meni.  ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #39 : 25 Avgust 2006, 18:28:27
Recimo, da tole paše sem. Nekdo (iz kinologije) mi je enkrat rekel, da je psu čisto vseeno, ali je na metrskem povodcu, na fleksiju ali pa je spuščen. Kaj pa vi mislite? Jaz se s tem ne strinjam, Atos je veliko raje spuščen, kot pa da hodi ob meni.  ::)
Če misliva isto izjavo (iste osebe seveda ;) ) se je šlo zato, da lahko psa zmatraš enako na povodcu ali pa če je spuščen.
Če pa ne - potem pa oprosti, sem malo zamešala stvari.  :-[

Astor je tudi veliko raje spuščen. Kar mi je logično - povoha lahko nekaj kadar mu zapaše, lula lahko ob vsakem grmičku....etc.  Ker je hoja ob nogi moja želja, moj ukaz - in pač nekaj kar njemu ni najbrž v veliko veselje. In jaz mu tudi ne dovolim obvohati vsako travico in polulati vsak grmiček.  ::)  Ampak to še ne pomeni, da bom pa vedno delala tako kot njemu paše.  ;D


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #40 : 25 Avgust 2006, 20:57:59
Ne, ne, meni je bilo rečeno to za navadno sprehajanje. In se ne strinjam s tem, da lahko enako zmatram psa na povodcu kot če je spuščen (če normalno hodim, seveda)  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #41 : 25 Avgust 2006, 21:03:27
Psa jaz enako ne morem zmatrati niti ob teku z kolesom, rolerji in še kaj kot če je spuščen. On se takrat res izlavfa, ne samo lavfa in takrat da iz sebe vso energijo, ki jo ob teku ko je pripet vseeno ne more dat.

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #42 : 25 Avgust 2006, 21:56:21
Čeprav tale "spuščenost" je tudi dvorezen meč, ki se je pokazal pri nas šele sedaj v poletnem času (ko se psi še hitreje utrudijo). Astor je šel na sprehod (na en hrib) z mami. Ona pol poti preteče in Astorju to drugače ne predstavlja problema. Sedaj (med poletjem) pa je vmes prvič moral počivati (da se je dol vrgel). Zakaj? Ker ni enakomerno porazdelil energije (torej divjal ves cajt po mili volji). No ja, saj tega tudi ne pričakujem, ker ne more vedeti na kakšen sprehod se gre. V tem primeru bi bilo veliko bolje, da bi bil ves čas na povodcu (ali pa zgolj ob nogi) in na koncu bi bil še vedno izmučen.

Sicer se pa strinjam, da se pes veliko bolj utrudi, če je spuščen. Čeprav se lahko tudi na povodcu (tisti lahko je bil prej in sedaj namenoma odebeljen - ker je odvisno od tega kaj ti delaš z njim - laufanje, delo...etc.). Potem je samo vprašanje "mere" - kje se bolj. Po moje je najboljša kombinacija obojega.

Je pa zanimivo - če gleda kdo Dog whispererja - Cesar vedno zagovarja povodec. In psa utrudi tudi na povodcu (se tudi sam potrudi - teče, rola...). No ja, ne da se mi razlagati cele štorije - če koga zanima si lahko pogleda. Meni je zanimivo (pa ne samo to glede povodca ;) ).


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #43 : 26 Avgust 2006, 07:31:05
Psa jaz enako ne morem zmatrati niti ob teku z kolesom, rolerji in še kaj kot če je spuščen. On se takrat res izlavfa, ne samo lavfa in takrat da iz sebe vso energijo, ki jo ob teku ko je pripet vseeno ne more dat.

Lp nina

Se čisto strinjam!  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #44 : 28 Avgust 2006, 13:35:14
scythe, Cezar zagovarja povodec, da je pes vedno v željenem položaju - malenkost za njim, da hodi za vodnikom. Tako se namreč še dodatno povdari, kdo vodi in kdo sledi, če je pa pes spuščen, hodi zadaj samo če je tako naučen, ali star in se mu ne da ali kaka izjema ;)
Kar pa pri prevzgoji, ki jo on prakticira nikakor ne pride v poštev.
Poleg tega je pa Astor velik in težek pes, ki ima zaradi svoje fizionomije večje težave pri ohlajanju telesa kot recimo kak doberman. Niso na udaru samo psi s kratkimi gobčki, ampak tudi tisti, ki so masivni in težji...

Z mojo sem šla do zdaj 3x s kolesom in dvakrat z rolerji. V glavnem sem ugotovila, da moji ne paše tek ob kolesu pa čeprav bolj počasen po recimo vaški cesti, ker si nekako znuca blazince. Verjetno zaradi enakomernega teka. Po kolovozu - makadamu, ali kaki gozdi poti pa ni panike.
Rolerji so ji super. Tu ni tako enakomerno in je bolj kot če bi ves čas počasi tekla malo zašprintala ali pa samo stojim in se tudi večkrat ustavim, čeprav je pri teku ob kolesu spuščena, ob rolerjih pa zavezana.
Sicer ko sama dirka po asfaltu po žogico, ko izgleda kot da bo tace zadaj pustila pa nikoli ne pride do prask na blazincah in krogcev, ki spominjajo na žulje...

Prejšnje psice ni motilo nič.


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #45 : 28 Avgust 2006, 13:49:49
scythe,

kje in kdaj pa lahko vidim tega Dog Whispererja ?



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #46 : 28 Avgust 2006, 13:52:26
scythe, Cezar zagovarja povodec, da je pes vedno v željenem položaju - malenkost za njim, da hodi za vodnikom. Tako se namreč še dodatno povdari, kdo vodi in kdo sledi, če je pa pes spuščen, hodi zadaj samo če je tako naučen, ali star in se mu ne da ali kaka izjema
Ja ja, saj to mi je jasno. ;) Ampak glede na rožicino vprašanje (ali se lahko pes utrudi na povodcu), menim da se lahko. V kolikšni meri je spet drugo vprašanje. In potem sem dala za primer Cezarja, ki psa lahko utrudi tudi na povodcu (zakaj uporablja povodec je spet druga stvar). Zgolj primer. ;)

Citiraj
Poleg tega je pa Astor velik in težek pes, ki ima zaradi svoje fizionomije večje težave pri ohlajanju telesa kot recimo kak doberman. Niso na udaru samo psi s kratkimi gobčki, ampak tudi tisti, ki so masivni in težji...
To tudi vem.  :) Vendar vseeno menim, da ne bi bil tako izmučen, če bi takrat tekel na povodcu, kot pa da je cel sprehod brezglavo divjal, potem pa ga je vse "ujelo".

Drugače pa pri nas tek ni problem, ker tako ali tako tečemo samo po travi in gozdu. Hvalabogu za življenje "bogu za hrbtom", kjer ceste niso primerne za tek.  ;D


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #47 : 28 Avgust 2006, 13:53:31
Lahko kupiš njegove oddaje na cedeju ali pa pogledaš če so na netu...


No sej to maš pa itak prav ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #48 : 28 Avgust 2006, 13:54:12
scythe,

kje in kdaj pa lahko vidim tega Dog Whispererja ?
Vrti se na programu National Geographic. Kdaj ne vem (če se še sploh...). Da se kupiti tudi njegov DVD (preko njegove spletne strani). Obstajajo pa še drugi načini, vendar kot vemo vsi - niso legalni in jih ne moremo reklamirati.  ::)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #49 : 28 Avgust 2006, 14:22:43
Jaz nisem mislila, da se ne more utrudit na povodcu, ampak če mu je vseeno, ali je pripet ali spuščen. Milsim, da so vsi raje spuščeni. ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #50 : 28 Avgust 2006, 14:36:17
scythe.

a lahko delikatno na zs ?  :D



Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #51 : 28 Avgust 2006, 14:39:24
Namrec, me zanima, ker so na mail listi ClickerSolutions naredili paniko proti temu Cezarju al kaj je..mislim da je celo Milan.. ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #52 : 28 Avgust 2006, 15:54:09
Ni ravno za delat panike. Njegova metoda pač ni kliker metoda, ampak psov pa spet ne maltretira ali jih brca.

V bistvu s s psi pogovarja po pasje in deluje predvsem na tem, da je vodja on in o vsem odloča on, tudi če psom ne paše. Njegova metoda je hitrejša od kliker metode. V bistvu se pogovarja po pasje z njimi. Nič kaj novega prav za prav nisem vidla.
Torej če bo pes renčal na njega, ga bo potisnil ob tla in tukaj pride navzkriž s tem kar zagovarjajo nekateri klikeraši.

On PREVZGAJA pse in jih ne uči. To je treba ločit. Ker kliker ni za prevzgojo, oz. mogoče za kako stvar popravit izpilit. Če maš pa ti psa, ki bi najraje vse pogrizel in mu je to ljubše od hrance za nagradico, lahko klikaš kot obseden pol leta pa ti ne bo ratalo. Dejstvo.
Če je pa pes požrešen pa bi verjetno celo šlo skozi, če bi dobro vedel za kaj gre.

Če se česa boji in je to že v fazi fobije, s klikerjem ne boš dosegel nič. Ker ta pes v prvi fazi klikerja sploh ne pozna in mu je močnejši dražljaj fobija kot pa nagrada. Torej kliker odpove na celi črti. Lahko se še kdo tako razburja, ne pomaga nič.

Pasja psihologija je bolj zapletena od pogojevanja kar je kliker. Kliker je naprava za pogojevanje, in to dosežeš, če je nagrada dovolj močna motivacija za psa in kliker uporabljaš dovolj pogosto in seveda pravilno. Z njegovo pomočjo so naredili nešteto eksperimentov.
S pogojevanjem so celo dosegli, da je pes prostovoljno prejel elektrošok, da je zaslišal klik...
Tudi kliker je lahko mučenje živali v končni fazi...

Poveličevanje samo ene metode nikoli ni prav, kot tudi Millerjeve metode niso edine možne. Je pa res treba ločit učenje, vzgojo ali prevzgojo.

PS: Učim s klikerjem...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #53 : 28 Avgust 2006, 16:02:03
Andreja - boljše ne bi mogla povedati!  :o
Sem se tudi jaz na začetku zalotila, da sem mislila, da je Cesarjev način dela učenje in sem neke traparije poizkušala poizkusiti... In potem mi je potegnilo - pismu prevzgoja je fora!  ::) Tako, da zaenkrat od njega uporabljam samo uporabo povodca in "zatezne". Astorjevo vlečenje na povodcu se je znatno izboljšalo.
So pa njegove metode nekaj novega za začetnike v kinologiji - tako kot sem jaz. Za ljudi, ki ne poznajo in ne razumejo vseh pasjih signalov (oz. govorice). Veliko sem se naučila, uporabljati pa mi skorajda nič ni treba, ker na srečo moj pes nima fobij ali kakšnega drugega obsesivnega vedenja. Ni treba pogledati veliko delov, da dojameš, da je princip vedno enak. Preprosto, učinkovito. Vendar kot je rekla andreja - pri PREVZGOJI.

Target - kmalu te bo čakal ZS ;)


PS
Tudi jaz delam s klikerjem.  ;)


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #54 : 28 Avgust 2006, 16:49:16
No, sej nekaj izkusenj okrog pasje psihologije imam - nisem pa se videla njegovih podvigov, zato me zanima, kaj sploh tip dela..

Se posebej pa me zanima, ker trenutno sodelujem pri "prevzgoji", ce bi temu lahko tako rekli, enega prav posebno zanimivega primerka velike pasme - je bil ze oznacen kot izredno nevaren pes. No, sem obcasno tudi njegov groomer in me prav zaradi klikerja pesjan (zaenkrat sem se cela  ;) ) prav dobro prenasa.. mi da na lastnikov znak tudi ljubcka.. :-*

Sem tudi ze videla, kako se s prijemi tipa "ker kliker pac ne pomaga in je treba kej drugega uporabit" lepo pokvari ze tako problematicnega psa.

No, bomo vidli se strica Cezarja  8)




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #55 : 28 Avgust 2006, 17:24:02
S klikerjem res težko pokvariš. Tu ima ogromen plus.
Sila je velik problem.
Ampak po moje Cezar ne dela na silo, ampak vodi. Par dobrih for ma in jih tudi lepo razloži. Nima samo posnete oddaje, ampak tudi razlago svojih dejanj.
To bi ti bilo verjetno bolj zanimivo, čeprav, če ti psihologija ni tuja, je dovolj da pogledaš dve njegovi oddaji in skužiš njegov način, pol pa mogoče še kako s specifičnim problemom.

Ampak če temu psu nebi bilo do hrane in je sploh nebi vzel od tujca bi bilo verjetno malo težje. On gre s psom najprej na sprehod, kjer mora pes hodit za njim (vodja jevedno prvi pa da se malo na splošno spoznata), če je pes poln energije ga še dobro utrudi, da se mu ne bo dalo preveč upirat in podobne. Nikjer pa nisem vidla da bi psa udaril.
Ali pretirano uporabil silo. Točno preuči vsakega psa in se mu prilagodi, čeprav je bistvo enako pri vsakem: jaz sem šef in pika.
Najbolj pa pomaga njegova mirnost, drža, kretnje. V bistvu ogromno dela na sebi. Nobene živčnosti ni videt, samo veliko samozaupanje! In tudi pes to sigurno začuti, ker je itak veliko boljši opazovalec kot mi ljudje.
Sicer se pa meni čisto nič ne smili pes, ki bi me recimo hotel naskočit v znak dominance in bi zaradi tega po hitrem postopku letel na hrbet.
Vedno več ljudi to pojmuje kot prisilo. Ampak če me bo pes ugriznil ga bom jaz sigurno nazaj. Ne bom rekla, ne ne bom, to je prisila. Malo morgen... Ampak to pri vzgojenem psu (pravilno seveda), nikakor ni potrebno...

Ali pa če me pes potegne, ga bom nazaj. Če on zganja prisilo nad mano bom pa jaz nad njim. Najboljše, da me recimo 50 kg mrcina potegne, da padem...
S klikerjem je to dolgotrajnejši proces, če bi hotel prevzgajat, ker ni navajen... Vsakega psa pa se vlečenja lahko čisto odvadi v enem tednu in tudi manj. Pa brez kakih cukanj in dretja. Brez ene besedice.

No bom nehala nakladat, sej principe verjetno poznamo pa še tukaj ni ravno tema o prevzgoji na splošno ali o Millerju, ampak tipičen problem navajanja na povodec, ki bi ga jaz izpeljala z igro in hranco ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 03 September 2006, 20:53:36
Hay,
Pika je zdaj navajena na povodec.
Zoro pa bi bil skozi na povodcu potem ko ga spustim se bo malo zlavfal in hitro prišel nazaj samo da bi bil na povodcu.
Scythe ali lahko tudi meni na ZS?
lp,
Anja


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #57 : 03 September 2006, 21:15:43
Sem se tudi jaz na začetku zalotila, da sem mislila, da je Cesarjev način dela učenje in sem neke traparije poizkušala poizkusiti... In potem mi je potegnilo - pismu prevzgoja je fora!  ::) Tako, da zaenkrat od njega uporabljam samo uporabo povodca in "zatezne". Astorjevo vlečenje na povodcu se je znatno izboljšalo.

Zatezne? Ovratnice?
Jaz se nekaj trudim s to metodo, da pes hodi za mano, pa mi ne uspe, ce se na trepalnice postavim :'( najvec, kar je je, da hodi pol koraka pred mano in se trudi, da bi me cakal... ker ne zna/ne more hodit tako pocasi, on bi kar sibal in sibal - po plocniku pa ne morem ravno tec z njim...
Tako da, bi prosila za obrazlozitev ;)

battito animale


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #58 : 03 September 2006, 21:33:16
Hay,
Zoro ima tudi samo zatežne ovratnice, tako da ko povleče se ovratnica zategne in pes ne vleče.
lp,
Anja


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #59 : 04 September 2006, 12:04:55
Lilit,

hoje za tabo bos po moje prej naucila z uporabo targeta - palice. Najprej naucis Dotik, potem podaljsujes dotik tako, da pes s smrckom sledi palici, ko to obvlada - psi ponavadi obožujejo vajo Dotik - das kratko palico za hrbet in imas "Sledi mi"  :o  Zadevo sklikaš seveda  8).

Dotik potem lahko posplošiš tudi na dotik prsta ali pesti...

+1