Mladicki

Švigi · 75022

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #150 : 03 November 2010, 12:37:32
Deteljica, kozjo skuto imaš tudi na Koseški tržnici  ;)
No to pa je izvedljivo  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #151 : 03 November 2010, 13:54:55
Ali pa si poglej kdo dela kozjo skuto, pokliči in pejd iskati - mogoče dajo še popust na večje količine :)

Jaz kupujem na tržnici v Mostah, glavni štab pa imajo blizu Črnuč in bom naslednjič šla direkt do njih ker mi je bliže :)


Joj naši malčki so pa takoj ko so prvič zavihali meso ponoreli in pobasali vse :):):)


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 03 November 2010, 14:28:20

   
    še ena ideja: mi smo našim briketke namočili s kozjim mlekom in nato to vse skupaj "zmiksali" s paličnim   :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #153 : 04 November 2010, 14:55:02
Ali pa si poglej kdo dela kozjo skuto, pokliči in pejd iskati - mogoče dajo še popust na večje količine :)
Za moje mikro pse  ne rabim nekih večjih količin  :D
Zato me tudi cena dodatkov sploh ne vzemirja  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #154 : 08 Februar 2014, 11:21:22
Mogoče sem malo zgrešil temo, ampak niti ne vem kam naj postavim vprašanje ;)
Vprašanje se pa glasi: pri kakšni starosti pes ni več mladiček..  :D :D Kuža (samček) naj bi bil mladiček (pač najstnik ali kakorkoli že) dokler ne dvigne noge pri lulanju ali ne ? No moj 13 mesečni Argentinc še vedno ne dviguje nog, ampak lula kot samička, le občasno če je ob kaki ograji in ne more lulati kot samička, dvigne nogo.. Kar me sicer ne moti, moti me pa to da če lula kot samička, se vedno skoraj polula in ker imam kužata v stanovanju mu moram non stop prati tačke, in postaja že nadležno haha >:( Se pravi kaj to pomeni če kuža ne dviguje tačke pri lulanju ??

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #155 : 08 Februar 2014, 11:59:31
No, vsekakor samček, ko začne dvigovati nogo, ne neha biti mladiček, če je še vedno mladiček - beri star 4 mesece. In ni več mladiček, če je star eno leto in ne dviguje noge ;) . Kdaj začnejo dvigovati nogo je zelo različno. Večje pasme ponavadi odraščajo počasneje in začnejo dvigovati nogo kasneje. Očitno se tvojemu samcu markiranje še ne zdi tako zelo pomembno.  Moj pri 4 mesecih že kar dviguje nogo in markira, ampak o kakšni spolni zrelosti res še ni za govoriti...



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #156 : 08 Februar 2014, 12:25:18
ko se gre za markiranje jo dvigne v špago :D In kar se tiče spolnega nagona, ne vem če to pomeni da je spolno zrel ampak je pa zelo nagnjen temu. Vsako psičko bi naskočil ;) Saj ne da mislim da če ne dvigne nogo je pa še mladiček 3 mesce star oziroma če jo pa dvigne pri štirih mesecih da pa ni več mladiček.  Naj bi pa to bil nek znak da če kuža začne dvigovat nogo da je nekako dozorel..   Čudno mi je samo to, ker nisem še videl kužata starega eno leto, da ne bi dvignil noge.. Če se gre za markiranje ali lulanje ob neki oviri jo dvigne, če je pa to sredi travnika, pa kar lepo počepne in lula po prvih nogicah (ne vedno ampak vseeno...)  ::)

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #157 : 08 Februar 2014, 13:09:38
Moj ZP je prvic dvignil nogo sele pri 1,5 leta (tudi markirati je zacel zelo pozno, pomoje okoli enega leta), naskakoval je pa sestrice ze pri 3eh mesecih (sicer ni imelo veze s spolnim nagonom, pa vseeno) :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #158 : 08 Februar 2014, 14:03:42
No ja, saj verjetno bo tudi moj nekoč dojel, da je bolje da dvigne nogo, kot pa pa da mora vsak dan po 3x v tisto strašno kopalnico kjer se z muko tuširava :D

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


JaCi

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 08 Februar 2014, 14:28:50
moj se je enkrat stoje polulu.. :D tako da ni nujno, da bo težava rešena :P



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 08 Februar 2014, 14:38:15
Moj pri dveh letih in pol se vedno pocepne kadar ne lula ob nekaj. Sredi travnika pocepne, od drevesu pa dvigne nogo. Nogo je prvic dvignil pri 13 mesecih se mi zdi.



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #161 : 08 Februar 2014, 14:53:34
heheh, hecni so ti štirinožci :D Pa je to kakšen razlog za to ali se jim zdi brez veze dvigovati nogo če ni potrebe ?

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 08 Februar 2014, 15:01:12
Moj ne počepne... Samo stoji in lula. Je pa tudi pozno začel dvigovati nogo.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #163 : 08 Februar 2014, 20:04:47
Jaz prav opazam razliko med markiranjem in lulanjem iz potrebe. Takoj ko prideva ven lula (v pocepu), potem na sprehodu ce je potrebno kaj pomarkira (dvigne taco), ce je dolg sprehod potem spet lula v cepe (pa ce je ze ful zmatran ne bo vec dvignil tace in markiral - se mu ne da). Ce je na ravnem skoraj vedno tudi markira v pocepu, ce je stvar dvignjena dvigne taco. Sem ga pa ze videla tudi na ravnem markirat z dvignjeno nogo (spet, markiranje ne lulanje). Sem pa zelo vesela, da ni tak psiho glede markiranja - se ne ustavljava vsake 5m za to, ampak na polurnem sprehodu recimo ene 5x :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #164 : 09 Februar 2014, 16:43:40
Naš je tudi še pri 5,6 letih kdaj pa kdaj lulal čepe (je bil namreč zelo štorast in brez ravnotežja na samo 3 tacah :P ), sploh če ga je fajn tiščalo...markiral je pa vedno z dvignjeno taco...

:)


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #165 : 10 Februar 2014, 09:58:12
No moj še pri skoraj 12 letih lula čepe  :P - ampak v primeru, da ga res tišči in to takoj, ko pride ven...



denis93

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • Dogo Argentino/Argentinska Doga <3
Odgovori #166 : 10 Februar 2014, 14:54:32
torej me nima kaj skrbeti  :P :P

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself.”
― Josh Billings