Ali pesjanar podpira nerodovniško vzrejo?

Mel · 13806

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #30 : 29 Junij 2006, 14:51:19
Citiraj
(če je leglo nerodovniško, se mu lahko ponudi oglas pod ODDAMO, drugače pa pač nič)

Trigi tudi to pri določenih ne bo predstavljalo problema, namreč kdor mu bo to varianto ponudil bo rekel ja, ko ga bo pa potencialni novi lastnik kontaktiral bo pa prijazno povedal da je prišlo do napake v komunikaciji in da se leglo v bistvu prodaja, in nekdo ki se bo zaletel v nakup ga bo kljub temu vzel. Sem srečala kar veliko takih primerov >:(, se je celo meni zgodilo :-\, no jaz tam kužka nisem vzela in samo upam lahko da je našel dober dom, vedela ne bom nikdar :-\ :'(!

Tam kjer jaz živim se ljudem že ob omembi sterilizacije/ kastracije dvignejo lasje pokonci, imam lep primer ko sem se o tem pogovarjala z lastniki labradorke, sprva so me seveda poskušali pregovoriti da 1x jih itak mora imeti >:(, češ da so psičke potem bolj priden, ubogljive, nežnejše .... bla bla bla.... (beri še lahko naštevam) Ko sem jim le nekako dotajčila da to ne drži, se je v istem momentu pojavil problem pri denarju, ja sej veste kako je to drago poleg tega še nevarno.....  >:( pa da bodo itak pazili da do česa ne bo prišlo  >:( ::) Ja kako zgodba sledi že veste, psička je imela mladičke, sterlizirali je še vedno niso, kao naj bi hodili 2x letno po injekcije ki naj bi to zadevo preprečevale. Za ta primer bom rekla samo še to v to niti najmanj ne verjamem, ker vsako leto vemo kdaj se punca ženi, ker je celotna pasja banda okoli njenega pesjaka, takrat je edini čas ko imamo malo miru pred sosedovimi pesjani, edino ko se pelješ ali greš po ulici moraš biti previden ko naletiš na njih. Potem mam pa še primer svojih sosedov, ki imajo muce noben ne striliziran kaj šele kastriran(trenutno samo 1 samička) prej 3- 4, si lahko predstavljate, nekaj od njih se je naselilo pri nas in smo jim poiskali dobre domove. Babica od moje Mitzy je bila sploh 365 dni v letu vroča (resno), vsako leto je imela najman 2x letno leglo po 4-6 mladičkov, mucka je na koncu žalostno končala pri zadnji kotitvi je poginila, maternica in debelo črevo sta ji dobesedno pogledali ven. Da sploh ne omenim da jim s sterilizacijo in kastracijo nabijam že od dneva ko smo se priselili tja. No tudi po tem dogodku glede tega niso nič ukrenili in tudi ne verjamem da kdaj bodo, pa če se jaz še tako trudim, včasih ko sem že od vsega utrujena si mislim zakaj se sploh še trudim.  


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #31 : 29 Junij 2006, 15:01:17
Takole... prvi ukrep je bil že narejen ... poklical sem gospoda ki prodaja maltežana in mu povedal da nerodovniške kužke ne more objaviti pod PRODAM temveč edino pod ODDAM ... s tem se ni strinjal in preostalo ni drugega kot da sem oglas umaknil.

Lp, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #32 : 29 Junij 2006, 15:04:53
Prišlo smo točno do tega, ker je Sky predvidel že pri prvem sporočilu. Predlagam, da se debata na tem mestu zaključi, ker vsi vemo, da lahko traja v nedogled.
Tisti, ki ste si spomnili morebitna opozorila, ki bi se jih dodalo k oglasom, jih lahko pošljete na privat.

Danes je težek dan :-\

Lp nina