S psom na potovanje

Zala · 33079

Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
: 29 April 2006, 16:52:59
Odprla sem novo temo za lastnike s psmi, ki gredo na potovanje z avtodomom.
Za pse naj bi bilo najbolje, če so zaprti v boksu zadaj in so v kletki, kjer lahko ležijo. Ustavljali naj bi se na 100-200 km, jim dali svežo vodo in malo hrane. Najbolj je treba paziti na to, če v kampih dovolijo pse in pa da jih imaš vedno na vrvicah.
Nekje sem naletela na podatek, da je v nekaterih državah poleg ceplenja za steklino potrebno imeti opravljen pregled za kri (npr. v Angliji). Pa me zanima, če kdo ve kaj o tem, v katerih državah vse je potrebno imeti poleg ceplenja za steklino opravljen še kakšen pregled ali ceplenje?

lp, Zala

Zala & Ares


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 30 April 2006, 10:57:55
Najbolje da pogledaš pod temo 's psom na morje?'  ;)


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #2 : 01 Maj 2006, 18:07:30
http://europa.eu.int/comm/food/animal/liveanimals/pets/list_third_en.htm

a na tem linku naj bi blo za vsako državo posebej? k je v različnih jezikih... pa še odpret se mi noče.

samo drugač ni isto a greš s psom na potovanje, ali pa na morje...  ;) 

zgleda, da še nihče ni peljal psa dlje od hrvaške..  ??? oz. madžarske

Zala & Ares


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #3 : 01 Maj 2006, 18:47:33
Odprla sem novo temo za lastnike s psmi, ki gredo na potovanje z avtodomom.
Za pse naj bi bilo najbolje, če so zaprti v boksu zadaj in so v kletki, kjer lahko ležijo. Ustavljali naj bi se na 100-200 km, jim dali svežo vodo in malo hrane. Najbolj je treba paziti na to, če v kampih dovolijo pse in pa da jih imaš vedno na vrvicah.
Nekje sem naletela na podatek, da je v nekaterih državah poleg ceplenja za steklino potrebno imeti opravljen pregled za kri (npr. v Angliji). Pa me zanima, če kdo ve kaj o tem, v katerih državah vse je potrebno imeti poleg ceplenja za steklino opravljen še kakšen pregled ali ceplenje?

lp, Zala
Ravno včeraj smo prišli iz Budimpešte. Vozili smo se (s postanki in lutanjem vred) od pol petih popoldne do pol polnoči. Vsavljali smo se po kakšnih ovinkih, ali pa kadar smo veliko menjavali hitrost. Po avocesti se lahko malo dalj neprekinjeno peljejo, ker je hitrost večinoma skozi enaka, pa kakšnih groznih ovinkov ni.
Hrane med in pred vožnjo ni dobro dajat. Potem je psom slabo. Jim ne bo hudega če nekaj ur ne bodo jedli. Vodo pa jim ponudimo vsakič ko se vsavimo. Pa dobro je, da gredo malo iz avta, pa jih peljemo malo po postajališču gor pa dol. Pa nekje sem zasledila, da je dobro da jim navlažimo tačke... Našadva sta hodila po mokri travi (ker je bil dež).

lp, rina

Los je car!


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #4 : 01 Maj 2006, 21:13:44
ja, pravijo, da kar daš med vožnjo psu za jest, potem vse to dobiš nazaj  ;D ;D ;D

Zala & Ares


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #5 : 01 Maj 2006, 21:26:02
Jap. Pa tudi takoj po vožnji ni dobro da se pes napoka. Je fino če se najprej malo spočije, pa šele potem lepo v miru poje svoj obrok.

Los je car!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 01 Maj 2006, 21:30:11
mi rondotu tisti dan ne dajemo za jest, ko pa pridemo na cilj pa tako kot je že rina povedala dobi čez kakšne 3 urce.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #7 : 01 Maj 2006, 21:36:46
ja samo ravno cel dan ga ne smeš stradat, pomoje, da če mu, ko narediš daljši postanek daš malo briketkov ni nič narobe.

a v letalo pes ne sme ane?

Zala & Ares


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #8 : 01 Maj 2006, 21:37:02
Tudi mi smo pred in po vožnji s hranjenjem kar previdni. Dosti pomembeje je, da psa na vsaki 2 uri malo spustiš ven in razmigaš na svežem zraku. Seveda pa moramo pse, ki vožnje sicer niso navajeni postopno navajati.
Za večino držav je potrebno psu dati pregledati kri, da se z analizo ugotovi, če ima v krvi protitelesca za steklino. Ne vem pa kako je s članicami EU  ???



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #9 : 01 Maj 2006, 21:38:34
ja samo ravno cel dan ga ne smeš stradat, pomoje, da če mu, ko narediš daljši postanek daš malo briketkov ni nič narobe.

a v letalo pes ne sme ane?
Obstajajo letala, ki prevažajo kombinirani tovor za živali in za ljudi. Vendar ne vem kako jeto urejeno pri nas.
Evo link: http://www.arhiforum.si/zakoni/AR-4-3-10-ul-86-00.htm



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 01 Maj 2006, 21:40:22
V letalu se lahko prevažajo psi do teže 5 ali 7 kg (nekaj takega), kar je več je skupaj z tovorom v avio boksu, kjer ima pes na voljo hrano in vodo. Ponavadi je tako, da je na vsakem letalu lahko maximalno en pes. Je pa odvisno od letalske družbe...

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #11 : 01 Maj 2006, 22:03:42
ja samo ravno cel dan ga ne smeš stradat, pomoje, da če mu, ko narediš daljši postanek daš malo briketkov ni nič narobe.

pravijo, da naj bi pes ko poje obrok miroval zato odsvetujejo, da je pred vožnjo ali pa vmes je. Rondo ma enkrat na 3 tedne post...ja stradamo ga, da se mu rit spuca. sicer dobi priboljške pa te reči na sprehodu pa ko delava samo ne dobi glavnega obroka!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #12 : 01 Maj 2006, 23:17:32
Če pes 1 dan strada mu ne bo nič hudega, to lahko še celo dobro vpliva. Vodo pa mora imeti vedno na voljo. 
Seveda pa pes ne more stradat kar vsak drug dan.

lp

Los je car!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #13 : 02 Maj 2006, 19:11:14
Imam eno vprasanje - vem kaksne so zahteve za potovanje prek meje, me pa zanima, kako je z zivalmi, ki imajo "veterinarsko opravicilo" za cepljenje proti steklini. Je to opravicilo dovolj tudi za pot prek meje, oz. ali je s tako zivaljo, ki zaradi zdravstvenih tezav ne sme biti cepljena proti steklini, sploh mogoce preckati mejo.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #14 : 02 Maj 2006, 20:58:41
Imam eno vprasanje - vem kaksne so zahteve za potovanje prek meje, me pa zanima, kako je z zivalmi, ki imajo "veterinarsko opravicilo" za cepljenje proti steklini. Je to opravicilo dovolj tudi za pot prek meje, oz. ali je s tako zivaljo, ki zaradi zdravstvenih tezav ne sme biti cepljena proti steklini, sploh mogoce preckati mejo.
lp, m.
Ko smo šli mi lansko leto na morje še z prijateljico in njenimi psi so na meji pregledali potne liste psov in, ker mali (star je bil 3 mesece) še ni bil cepljen so vprašali zakaj ni cepljen in zakaj ima samo potrdilo veterinarja, da je zdrav smo povedali da je še premlad in niso delali nobenih problemov. sosedje na morju pa imajo Airdalskega terierja ( se opravičujem, če je narobe napisano) in ga zaradi zdravstvenih težav cepijo na 4 leta. na meji ne delajo nobenih problemov veterinar jim je v knjižico samo napisal zakaj ni cepljen!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #15 : 03 Maj 2006, 12:59:23

Naši psi vožnjo z avtom, še bolj pa s kemperjem dobesedno obožujejo.
Sicer imamo narejen v zadnjem stranskem delu velik boks za psa, vendar ga uporabimo le izjemoma ( kadar gresta z nama oba samca, ki se med seboj ravno ne razumeta ). Najrajši se vozijo  na sedežni garnituri, čim bližje vozniški kabini ali na tleh v prehodu.  Sploh pa je v zadnjem delu avtodoma manj prijetno, zadaj je krepko več tresljajev kot v sprednjem delu. Če že daste psa zadaj, poskrbite za čimmehkejšo in debelo blazinico.

Poskrbite tudi za primerno zračenje, če je v vozniški kabiti primerna klima, še ne pomeni, da je prijetno tudi zadaj!
Ustavljanje na 100-200 km: če bi tako pogosto ustavljali, na daljše relacije ne prideš nikamor :), se največkrat ustavljamo samo, ko tankamo.

Ne dajajte piti vode psom iz rezervoarja, voda tu le stoji nekaj dni in razvijejo se lahko škodljivi organizmi.
S seboj vedno peljemo ustekleničeno vodo za pse, da pri nenadni spremembi vode ne bi prišlo do driske. Priporočljiva je tudi pasja lekarna.
Za vsak slučaj vedno s seboj jemljemo tudi nagobčnik, na trajektih naj bi bili obvezni.

Za vožnjo med članicami EU-ja, razen izjem Skandinavija ( vsaj nekaj mesecev pred potovanjem priporočam študijo predpisov ), ne potrebuješ drugega kakor pasji potni list ( modra knjižica ).
Za vstop nazaj na ozemlje EU,  bi naj uradno potrebovali potrdilo o analizi protitelesc na steklino, vendar očitno tega še ne kontrolirajo, vsaj na SLO- HR meji ne. Moje potrdilo so prejšnji mesec na meji zelo čudno pogledali.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #16 : 03 Maj 2006, 14:00:30
Za vstop nazaj na ozemlje EU,  bi naj uradno potrebovali potrdilo o analizi protitelesc na steklino, vendar očitno tega še ne kontrolirajo, vsaj na SLO- HR meji ne. Moje potrdilo so prejšnji mesec na meji zelo čudno pogledali.

Za na Hrvaško in nazaj v Slo ne potrebuješ potrdila o titrih. Na srečo spada Hrvaška na t.i. C listo držav, za katere ni potrebno imeti tega potrdila... Potrebuješ ga pa za v Bih, Srbijo, Črno goro...



mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #17 : 03 Maj 2006, 14:19:35
Citiraj
Potrebuješ ga pa za v Bih, Srbijo, Črno goro...
ne za "v", pač pa za "iz".

In kako na meji vedo od kod prihajam???   Iz Hrvaške al iiz Srbije?   Če jim dam osebno iz Hrvaške, če pa potni list s SCG žigom pa iz Srbije ;D ::)

( priznam, da pravzaprav res ne vem, kakšna so prava pravila, vsak daje svoje info )


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #18 : 03 Maj 2006, 14:59:33
No, iz Hrvaške ne potrebuješ titrov. Če potuješ iz BIH, Srbije, Črne gore... potem pa potrebuješ... Saj verjetno potrebuješ to potrdilo že na Srbsko-Hrvaški meji...

Skratka, ko potuješ iz Hr, ga ne potrebuješ!!



mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #19 : 03 Maj 2006, 15:15:21
Citiraj
Saj verjetno potrebuješ to potrdilo že na Srbsko-Hrvaški meji...
Po mojih izkušnjah ga nihče ne pregleduje.

Upajva, da se oglasi kdo, ki bolj pogosto potuje v ex yu države. :)


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #20 : 29 Maj 2006, 09:26:15
V soboto sem peljala psa cepit proti steklini in beseda je nanesla tudi na potovanje s psom na morje. Ker sem bila jaz prepričana, da je dovolj za prestop meje (na Hrvaško in nazaj)modri potni list in da je pes najkasneje en mesec pred potovanjem cepljen proti steklini, me je malo presenetila izjava veterinarja, da bomo itak morali psa še enkrat pred morjem pripeljati, da bo dal žig v rubriko v potnem listu na str. 24 - Klinične preiskave - izjava, da je žival v dobrem zdravstvenem stanju in sposobna za potovanje v namembni kraj. Ali kdo kaj ve o tem? Namreč, prvič slišim, da bi morala imeti še ta žig, veterinarju pa ne zaupam - sem imela občutek, da bi rad še dodatno zaslužil z menoj... Ali kdo kaj ve o tem? Če je potrebno, bi si rada zagotovila vse, da ne bomo imeli že v startu zagrenjenega dopusta, vendar pa ne bi rada, da bi nekdo z menoj po "suhem" služil...

Gabi

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 29 Maj 2006, 09:34:17
V soboto sem peljala psa cepit proti steklini in beseda je nanesla tudi na potovanje s psom na morje. Ker sem bila jaz prepričana, da je dovolj za prestop meje (na Hrvaško in nazaj)modri potni list in da je pes najkasneje en mesec pred potovanjem cepljen proti steklini, me je malo presenetila izjava veterinarja, da bomo itak morali psa še enkrat pred morjem pripeljati, da bo dal žig v rubriko v potnem listu na str. 24 - Klinične preiskave - izjava, da je žival v dobrem zdravstvenem stanju in sposobna za potovanje v namembni kraj. Ali kdo kaj ve o tem? Namreč, prvič slišim, da bi morala imeti še ta žig, veterinarju pa ne zaupam - sem imela občutek, da bi rad še dodatno zaslužil z menoj... Ali kdo kaj ve o tem? Če je potrebno, bi si rada zagotovila vse, da ne bomo imeli že v startu zagrenjenega dopusta, vendar pa ne bi rada, da bi nekdo z menoj po "suhem" služil...

Gabi

Ja za prestop meje rabiš vet. potrdilo, da je pes zdrav. Plačaš pa neko takso to je bilo tri leta nazaj tam okoli 3500, koliko je danes ne vem. Res je, da skoz nekaj spreminjajo ampak tole mislim, da je ostalo in je še vedno potrebno.

Lp nina



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #22 : 29 Maj 2006, 09:39:52
Nina, ni res. Za prestop slo-hr meje ne potrebuješ vet. potrdila. Pes mora biti samo cepljen proti steklini. In o kakšni taksi govorite? Nič se ne plačuje! Dovolj je samo potni list za psa (modra knjižica) in pes cepljen proti steklini (in od tega ne sme biti več kot 1 leto)!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 29 Maj 2006, 09:43:28
Nina, ni res. Za prestop slo-hr meje ne potrebuješ vet. potrdila. Pes mora biti samo cepljen proti steklini. In o kakšni taksi govorite? Nič se ne plačuje! Dovolj je samo potni list za psa (modra knjižica) in pes cepljen proti steklini (in od tega ne sme biti več kot 1 leto)!


Včasih je bilo tako :-[ Ko so bile še tiste rumene knjižice, vem da so mi poštempljali, da je pes zdrav, takrat tudi še ni bilo čipov... saj pravim kakšne tri leta nazaj. Sem mislila, da tega niso spreminjali :-[

Lp nina



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #24 : 29 Maj 2006, 10:47:44
Kolikor je meni znano veterinarsko potrdilo še vedno potrebuješ. Sicer pa že preverjam...


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #25 : 29 Maj 2006, 10:52:48
Mi smo februarja klicali na mejo, pa so rekli, da potrebujemo samo modri potni list, kjer je potrdilo, da je cepljen. Je pa šlo za italijansko in francosko mejo. Sem pa šla pred kratkim v Varaždin, pa ni nihče zahteval tega potrdila.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #26 : 29 Maj 2006, 11:23:13
Sem si vzela čas in prečesala spletno stran Veterinarske uprave. Med Javnimi objavami sem našla potovanja s hišnimi živalimi. Je omenjen modri potni list in cepljenje proti steklini, pa nobeno dodatno potrjevanje (govorim za Hrvaško). Torej sklepam, da bi moj vrli veterinar rad zaslužil še enkrat samo s svojim podpisom in žigom.  Bom rajši Brunotu še kakšno igračo kupila namesto tega....
Hvala za pomoč,
G.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #27 : 31 Maj 2006, 09:12:08
Živjo!

Mi mislimo potovati na kratek oddih na hrvaško. Sedaj pa me zanima ali potrebuje za Hrvaško potrdilo o opravljenem zaščitnem cepljenju proti steklini in ali moramo odhod prijaviti na izpostavi Veterinarske Klinike oz. pridobi ustrezno mednarodno zdravniško spričevalo za prestop meje ?

lp

Toni



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #28 : 31 Maj 2006, 09:22:37
Ker se tud sama v kratkem s psom odpravljam čez mejo (na morje na Hrvaško), sem pri veterinarju preverila kako je s papirji za psa. Vse kar potrebuješ je Potni list, kjer je potrjeno, da je pes cepljen proti steklini ter čip (pes mora bit čipiran).


draga

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 01 Junij 2006, 12:51:35
lep pozdrav
Tudi jas sem preverila, kako je s prestopom Hrvaške meje skužiko.Odgovor-za prestop se potrebuje pasoš v katerem mora biti potrjeno da je pes čipiran in cepljemn proti steklini.

+1