S psom na potovanje

Zala · 33033

draga

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 01 Junij 2006, 17:35:19
to je odgovor z veterinarske klinike Maribor



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #31 : 19 Junij 2006, 21:24:20
kaj rabim, da grem s psom na počitnice v bosno ali na hrvaško? vem da more veterinar vtisniti žig da pes nima stekline samo me zanima koliko dni pred potovanjem in če je še kaj potrebno? pa koliko stane ta pregled in žig?




lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #32 : 19 Junij 2006, 21:44:50
Za Bosno mislim da rabiš titracijo za steklino narest, za Hrvaško pa samo potrdilo, da je cepljen proti steklini- v bistvu tisti modri potni list.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


daisy

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 29 Junij 2006, 12:41:09
zivjo,

full lepo bi prosila ce mi kdo, ki ze ima ze izskusnje s potovanjem s psom (z spalnim kombijem) svetuje kaj je dobro s sabo vzeti (gremo v španijo in francijo) in katera cepljenja (ali kar koli) so potrebna za ti dve drzavi.

naj naj naj lepsa hvala

lp




mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #34 : 29 Junij 2006, 16:26:07
Citiraj
Za Bosno mislim da rabiš titracijo za steklino narest
bosancev titracija ne zanima niti za vstop niti za izstop iz države, hrvatom pa ne boš povedala ;), da prihajaš z Bosne, pač pa si bila na dopustu samo na hrvaškem.

Citiraj
kaj je dobro s sabo vzeti (gremo v španijo in francijo)
v Španiji obvezno kupuj tudi za psa ustekleničeno vodo.
Ne bi bilo slabo psa tudi zaščititi proti filariji oz. s sredstvom, ki odganja vse leteče insekte npr. Advantix.
Posebnih dokumentov, razen modrega potnega lista ( pa še ta le, da se vrneš v Slo. >:( ) ne potrebuješ.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #35 : 29 Junij 2006, 18:04:43
bosancev titracija ne zanima niti za vstop niti za izstop iz države, hrvatom pa ne boš povedala ;), da prihajaš z Bosne, pač pa si bila na dopustu samo na hrvaškem.

oooo, pa jih zanima, če ti dajo štempelj v potni list ;) in potem točno vejo, da si bil v Bosni in ne samo na Hrvaškem. Ali greš v Bih lahko samo z osebno?



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #36 : 29 Junij 2006, 18:39:30
Po mojih zadnjih podatkih je ptreben potni list (brat je bil pred pol leta tam).
lp
T.

8)


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #37 : 29 Junij 2006, 19:07:54
Citiraj
oooo, pa jih zanima, če ti dajo štempelj v potni list

Ah, dej no!  Bosancem daš potni list, Hrvatom pa osebno ;D ;)
p.s. pravila so zato, da se kršijo ;)


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #38 : 29 Junij 2006, 19:18:00
Uf, tega se pa nisem nikoli spomnila :-[ :o :o Vem za drugič ;)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #39 : 29 Junij 2006, 19:57:17
Po mojih zadnjih podatkih je ptreben potni list (brat je bil pred pol leta tam).
lp
T.

Tečka,

žal tole drži samo delno  ;) Mi smo imeli lansko leto eno prav lepo prigodo, ko smo obiskali prvi adriatic cup v SCG. Kolega je imel s seboj samo osebno izkaznico in tega, ko smo šli dol, ni nihče od bosanskih carinikov opazil. Nazaj grede pa se je malo zakompliciralo, tako, da sem jaz postala kar naenkrat njegova "žena" in sem jamčila za resničnost njegovih podatkov.

Ko smo šli čez mesec dni po isti poti v Črno goro na drugi šampionat so nas bosanci spustili skozi svojo kratko obmorsko ozemlje kar z osebnimi izkaznicami. So zrihtali na črnogorski kinološki zvezi, za kar se imamo zahvaliti kinološkemu sodniku Miodragu Vreteničiću.

No, sedaj se lahko čez obmorko bosansko ozemlje v času od 01.05 pa do 30.08. potuje samo z osebno izkaznico. Enako so naredili tudi črnogorski obmejni organi.

Glede titrov pa, lepo vas prosim, prepotovali smo od Sicg, BIH, Romunije, Bolgarije ( v času najhujše pandemije ) pa nas nihče ni vprašal za njih. Komaj da vedo kaj morajo gledati v modrih knjižicah.

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #40 : 30 Junij 2006, 17:34:38



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #41 : 30 Junij 2006, 23:26:26
Miša hvala za uporabno informacijo. Kolegici zelo prav pride (mogoče meni tudi kdaj), ker gre v ČG na počitnice in si ji ravnokar prišparala denar za 3 pasoše  ;)
lp
T.

8)


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #42 : 01 Julij 2006, 12:58:58


Glede titrov pa, lepo vas prosim, prepotovali smo od Sicg, BIH, Romunije, Bolgarije ( v času najhujše pandemije ) pa nas nihče ni vprašal za njih. Komaj da vedo kaj morajo gledati v modrih knjižicah.

Miša


Kaj pa je to Sicg ?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #43 : 01 Julij 2006, 13:11:15
Kaj pa je to Sicg ?

Tole je pomojem tiskarska napak, in je mišljeno SCG (srbija in črna gora)  ;)



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #44 : 01 Julij 2006, 13:12:20
Aja  ;D Jaz sem pa mislila, da je to kakšna nalezljiva bolezen  :-[



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #45 : 06 Julij 2006, 20:51:34
Tečka,

žal tole drži samo delno  ;) Mi smo imeli lansko leto eno prav lepo prigodo, ko smo obiskali prvi adriatic cup v SCG. Kolega je imel s seboj samo osebno izkaznico in tega, ko smo šli dol, ni nihče od bosanskih carinikov opazil. Nazaj grede pa se je malo zakompliciralo, tako, da sem jaz postala kar naenkrat njegova "žena" in sem jamčila za resničnost njegovih podatkov.

Ko smo šli čez mesec dni po isti poti v Črno goro na drugi šampionat so nas bosanci spustili skozi svojo kratko obmorsko ozemlje kar z osebnimi izkaznicami. So zrihtali na črnogorski kinološki zvezi, za kar se imamo zahvaliti kinološkemu sodniku Miodragu Vreteničiću.

No, sedaj se lahko čez obmorko bosansko ozemlje v času od 01.05 pa do 30.08. potuje samo z osebno izkaznico. Enako so naredili tudi črnogorski obmejni organi.

Glede titrov pa, lepo vas prosim, prepotovali smo od Sicg, BIH, Romunije, Bolgarije ( v času najhujše pandemije ) pa nas nihče ni vprašal za njih. Komaj da vedo kaj morajo gledati v modrih knjižicah.

Miša



Mi smo bili sedaj prvič in je na črnogorski meji vse preveril- naše potne liste in od psov, tudi titracijo. Zanimivo je tudi to, da je obvezna zelena karta. Sicer se jo da kupiti na meji, samo za kolikor jaz vem, ni več obvezna ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 06 Julij 2006, 21:56:02
za na hrvaško rabiš pa samo modro knjižico ane? ali je treba imeti kakšen pregled pri veterinarju preden greš na hrvaško?


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #47 : 07 Julij 2006, 21:47:53
za na hrvaško rabiš pa samo modro knjižico ane? ali je treba imeti kakšen pregled pri veterinarju preden greš na hrvaško?


Samo modro knjižico. Pa preveri, da je Sib cepljen proti steklini in koliko je minilo od zadnjega cepljenja ;) (za vsak slučaj)

Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #48 : 20 Julij 2006, 10:52:20
Proti koncu avgusta se bomo s prikolico odpravili v Francijo. Ker bo šla z nami tudi Kana, bi prosila za čim več informacij in izkušenj v zvezi s Francijo. Kako je z nagobčniki, glede potnih listov in dokumentov, če imajo slučajno tudi kakšne pasje parke, koliko so sploh zaželjeni psi... Gremo pa v smeri Baskio (če se napiše tako). Na meji s Francijo in Španijo  ???



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #49 : 20 Julij 2006, 13:14:51
Evropski potni list, dobro je da vzameš tudi rodovnik, pa uno knjižco kjer maste cepljenja. To je tko v uni modri knjižici a ne?  ;)
Glede nagobčnikov pa ne vem.  ::)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #50 : 20 Julij 2006, 13:18:24
A tale evropski potni list, to je v bistvu modra knjižica?



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #51 : 20 Julij 2006, 19:44:57
Ja to je eno in isto.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #52 : 21 Julij 2006, 14:20:18
Par informacij:

Potovanje z mačko ali psom je sedaj mnogo lažje, saj lahko od katerega koli veterinarja dobite novi potni list EU za domače živali. Vse mačke in psi morajo imeti potni list z navedenimi podatki o veljavnem cepljenju proti steklini. Irska, Malta, Švedska in Združeno kraljestvo za omejeno obdobje zahtevajo tudi potrdilo, da je bilo cepljenje učinkovito. Potrebne teste je treba opraviti vsaj šest mesecev pred potovanjem na Irsko, Malto in v Združeno kraljestvo, v primeru Švedske pa 120 dni po cepljenju.

Za vstop na Irsko, Malto in v Združeno kraljestvo se zahteva tudi odprava klopov in trakulje (echinococcosis). Finska in Švedska zahtevata odpravo trakulje.

V naslednjih petih letih se bo začel uporabljati elektronski mikročip, ki bo omogočal enostavno identifikacijo živali. V vmesnem obdobju se za identifikacijo lahko uporablja vtetovirano znamenje, razen na Irskem, Malti in v Združenem kraljestvu, kjer se že sedaj zahteva mikročip.

http://europa.eu/abc/travel/pets/index_sl.htm

izgleda da imajo Irska, Malta, Švedska in Združeno kraljestvo drugačne zahteve kot druge evropske države

+1



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #53 : 21 Julij 2006, 16:43:22
Citiraj
Če potujete s hišnimi ljubljenci, potrebujete določena veterinarska dokazila (npr. za psa potrdilo o opravljenem zaščitnem cepljenju proti steklini v tekočem letu). Vsaj 12 ur pred odhodom morate na izpostavi Veterinarske uprave RS prijaviti, da se na pot odpravljate z živaljo. Za vašo žival bodo izdali ustrezno mednarodno zdravniško spričevalo za prestop meje

http://www.revijakapital.com/kapital/naslovnatema.php?idclanka=4054

Tole pa prvič slišim  :-\ Ima kdo kaj več informacij, če je to res potrebno? Tudi če greš v državo ki je članica EU?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #54 : 25 Julij 2006, 10:50:01
Jst rabim pomoč. Ima kdo podatke (ali pa ve kje se jih da dobiti) o veterinarjih v Franciji (naslovi in tel. št.). Ker to rabim, pač za vsak slučaj (nikoli ne veš kaj se bo zgodilo) :-\

Aja pa pisala sem že na VURS, pa so rekli da nimajo teh podatkov in so rekli da naj pišem na Veterinarsko zbornico Slovenije (ne najdem e-mail naslova), potem sem pisali na FCI (so me poslali na kin. zvezo v franciji), sedaj sem pa pisala še na to kin. zvezo v franciji in še čakam na odgovor.

P.S zdaj sem našla naslov tudi od veterinarske zbornice RS in sem pisala še njim, sedaj pa spet čakam na dogovor  ;D



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #55 : 25 Julij 2006, 13:26:59
Spet jst  ;D

Evo dobila sem odgovor od kin. zveze v Franciji. Dali so mi tale naslov, kjer samo vpišeš kaj iščeš in kje in ti vse izpiše  ;D



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #56 : 25 Julij 2006, 15:17:51
Aja še to sem pozabila. Ko sem vprašala, če imajo kakšna posebna pravila (kot npr. nagobčnik), je gospod odgovoril, da so posebna pravila samo za "nevarne pasme" (Rottweiller, American Staffordshire Terriers, Tosa...), za vse ostale pasme pa je zaželjeno da so na  javnih mestih na povodcu, ni pa obvezno.

zdej bom pa nehala pisarit, da ne bo cela stran z mojimi posti  ::)  :P

+1



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #57 : 22 Avgust 2006, 19:14:26
Jst bom samo povedala, da imajo tam kjer smo bili (Biarritz) res polno veterinarjev. V vsake mestu (pa niso to velika mesta) sta ponavadi kar dva veterinarja. Mi ga na srečo nismo potrebovali.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #58 : 29 Avgust 2006, 08:22:34
Da ne bom odpirala nove teme, se mi zdi da moje vprašanje še najbolj paše sem.
Naslednji vikend se odpravljamo na pasjo razstavo na Hrvaško. V avtomobilu bomo 3 osebe in 7 psov. Spomnim se, da so nam pri vračanju iz BiH proti Sloveniji delali težave, ker smo imeli v avtomobilu 6 psov, jih pa naj ne bi imeli več kot pet in smo potem kar nekaj časa stali na meji, na kar so se odločili da nas spustijo čez, ker smo zjutraj z enakim številom psov prečkali mejo proti BiH. Zdi se mi kot prvo zelo čudno, kako da nobenemu od handlerjev, ki so prišli z 10 in več psmi niso komplicirali.
Zanima pa me, če bi lahko kaj podobnega bilo tudi na Hrvaškem, ali je samo v BiH tak problem, da ne sme biti v avtu več kot pet psov?


pitt

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 08 September 2006, 15:45:36
Zivjo,

a mi lahko kdo cimprej odgovori na vprašanje,
rada bi šla z na pot čez Hrvaško v BiH za vikend pa je kužek star manj kot 3 mesece, ima oba cepljenja, 3. ga čaka konec meseca. Ima tudi potni list. Ali lahko potujeva brez problemov, sem že iskala po netu info. ter našla na VURS-ovi strani sledeče:

"2. Države članice lahko dovolijo premik živali, naštetih v delih A in B Priloge I, ki so stare manj kot tri mesece in necepljene, če so opremljene s potnim listom in so bile na kraju rojstva brez stikov z divjimi živalmi, ki bi lahko bile izpostavljene okužbi, ali če so v spremstvu mater, od katerih so še odvisne."


Ali to pomeni, da je to dovolj kar imava, ima tudi vet. potrdilo v potnem listu izdano 3 tedne nazaj :-\
HELP :(

Hvala