S psom na potovanje

Zala · 33079

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #60 : 09 September 2006, 11:27:50
Za BIH rabiš titer.  Pes mora biti že dovolj star, da je cepljen proti steklini, da se opravijo titri, če ne naj bi šel v karanteno. Vsaj mislim, da imajo taka pravila no.

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #61 : 14 September 2006, 13:33:22
Moje osebne izkušnje in pa večkratni letošnji prehodi bosanske meje so potrdilo, da cariniki na meji ne vedo kaj so to titri, kaj sploh v modrih knjižicah morajo gledati in pa seveda kaj vse kuža potrebuje za prestop bosanske meje.

Sama imam po navadi v vozilu več psov kot je njihovih lastnikov pa me še nikoli niso zaradi tega zaustavljali.

Škoda, da ljude tako malo berjo forumske strani za nazaj. Zato bom še enkrat zapisala:

Za slovenske državljane in njihove živali titri niso potrebni za vse države biše Yuge vključno z drugimi tujimi državami malo nižje od Slovenije, Bolgarijo, Romunijo, Madžarsko, Grčijo... Titre se potrebuje večinoma za tiste države, ki imajo stroge zakone o premiku živali in so večinoma bolj na severu Evrope

Na popotovanju z živalco se vam v najslabšem primeru lahko zgodi, da boste zanjo plačali tranzitno vizo, ki se giblje praviloma med 5 pa tja do 25 eu po živali. To se vam lahko zgodi tudi, če jim pokažete potrdilo o titrih. Praviloma to tranzitno vizo "poznajo" samo Srbi., ki pa so se zelo spremenili in to na bolje, v zadnjem mesecu od kar so odprli prenovljeni glavni mejni prehod med Hrvaško in Srbijo. Če potujete čez dan vam celo tranzitne vize za pse ne bodo več računali. Ob nočne prehodu meje pa še zmeraj lahko naletite na kakšnega pametnega carinika, ki "zahteva" plačilo tranzitne vize.

Bosanski cariniki tega ne poznajo in niti ne vedo kako se naj obnašajo pri prehodu živali. Vedno in povsod pa zahtevajo modro cepilno klnižico z urejenimi potrdili o cepljenju stekline. Drugo jih ne zanima.

Na srečo naših potujočih kužkov je tako, da so v večini držav zakoni na papirju izvršujejo pa se ne.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #62 : 14 September 2006, 17:57:19
Misa ali niso tudi za Scg potrebni titri? :-\

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #63 : 20 September 2006, 01:49:16
Apollo, ne !

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #64 : 20 September 2006, 08:24:05
Miša, ja pa so. Razen če so kaj spremenili v zadnjem času. Ampak po vstopu Slo v EU so pa bili potrebni. Če jih pa pregledujejo, je pa druga zgodba.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #65 : 20 September 2006, 08:41:57
Po zakonu kakor vem so še vedno potrebni in če se ne motim je nekje nekdo napisal (rožica mogoče ???), da so jim titre tudi pregledali ko so šli dol čez mejo. Lahko imaš srečo in ne pogledajo lahko pa... prideš do meje brez, te odslovijo in si naredil kar nekaj km zastonj.

Lp nina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #66 : 20 September 2006, 09:06:48
Ja, nam so jih pregledali  ;) in sicer za vsakega psa posebej. Niso pa nič komplicirali z datumom (glede na to, da en pes ni imel titracije narejene tri mesece prej). Italijan pa je s svojimi tremi psi prišel čez isto mejo brez titracije tako da mi res ni nič več jasno.  ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #67 : 20 September 2006, 09:44:18
Po navadi imajo itaq vedno najbolj prav tisti, ki še nikoli niso prestopili meje.

Jaz, ki pa jo prestopam najmanj 2x na mesec pa sem blond  ::)

Kljub vsemu vam želim vse najboljše pri prestopanju meje - z ali brez titrov.  ;D

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #68 : 20 September 2006, 09:54:30
Po navadi imajo itaq vedno najbolj prav tisti, ki še nikoli niso prestopili meje.

MIŠA samo zate:

NEKOMERCIALNI PREMIKI HIŠNIH ŽIVALI – SPISEK DRŽAV za katere ni potrebna laboratorijska preiskava na prisotnost protiteles - NOVOST

Države, za katere ni potrebno opraviti testa na prisotnost vakcinalnih protiteles, za vrnitev v EU.

1) Vse države članice EU

2) Države na listi B:
• Andora
• Islandija
• Lihtenštajn
• Monaco
• Norveška
• San Marino
• Švica
• Vatikan.

3) Države na listi C:
• Antigua in Barbuda
• Ascension Island
• Avstralija
• Bahrain
• Barbados
• Bermuda
• Kanada
• Falklandski otoki
• Fidji
• Francoska Polinezija
• Jamajka
• Japonska
• Mauritius
• Mayotte
• Montserrat
• Nova Kaledonija
• Nova Zelandija
• St. Helena
• St. Kitts & Nevis
• St. Pierre & Miquelon
• St. Vincent & Grenadines
• Singapur
• ZDA
• Vanuatu
• Wallis in Futuna
• Hrvaška !!!!!!!

Za vrnitev iz vseh ostalih držav, ki niso na gornjem spisku, je potrebno opraviti predpisane preiskave 3 mesece pred nameravano vrnitvijo na ozemlje EU.

Tole je kopirano iz mojpes.com žal bolj natančnega spiska trenutno na VURS-ovi strani ne najdem.

Lp nina





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #69 : 20 September 2006, 10:02:39
Evo dodajam http://www.vurs.gov.si/index.php?id=7320&no_cache=1

Za potovanje v Slovenijo ali druge države EU oz. vrnitev v navedene države iz tretjih držav, ki niso na »C listi« se zahteva, da so živali označene z mikročipom ali izjemoma s tetovirno številko. Žival mora spremljati izpolnjeno veterinarsko spričevalo, ki ga potrdi uradni veterinar, v primeru vrnitve v Slovenijo oz. na teritorij EU pa živali spremlja potni list. V obeh dokumentih mora biti potrjeno opravljeno veljavno cepljenje proti steklini oziroma ponovno cepljenje, če je potrebno, v skladu z navodili proizvajalca in WHO standardom. Poleg že navedenih zahtev je potrebno opraviti še test titracije z nevtralizacijo protiteles pri čemer mora biti titer protiteles najmanj enak 0,5 I.E./ml. Vzorec mora odvzeti pooblaščeni veterinar in sicer najmanj 30 dni po cepljenju in 3 mesece pred nameravanim potovanjem, preiskave pa morajo biti opravljene v enem izmed odobrenih laboratorijev.

Trimesečnega obdobja ni potrebno upoštevati pri vrnitvi v Slovenijo oz. drugo državo EU, pri živalih, katerih potni list potrjuje opravljen test titracije s pozitivnim rezultatom, preden je žival zapustila Slovenijo oz. drugo državo EU.

Tak je zakon, ali ga danes na carini spoštujejo ali ne ni važno, ko ga bodo začeli bodo kilometri do meje najbrž odveč.

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #70 : 20 September 2006, 10:43:42
Lepo, da si boldala: Države, za katere ni potrebno opraviti testa na prisotnost vakcinalnih protiteles, za vrnitev v EU.

Lepo si napisala ni potrebno.

Iz tega sledi, da za obisk oziroma za vstop  vBIH, SCG in ostalih držav, kjer prečkaš njihovo in Hrvaško mejo ni potrebno imeti titrov, saj vstopaš v njihovo državo

In o vstopu v BIH ali SCG je bilo tudi govora, ne pa o vrnitvi s Slo.

Pri vstopu na slovensko ozemlje pa moraš v vsakem primeru prečkati Hrvaško ali Madžarsko - kamor pa imamo slovenci vstop samo z osebno izkaznico.

Sklep iz tega sledi....

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


pitt

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 20 September 2006, 10:55:31
No naj povem, da na nobeni meji nismo imeli problemov, pri vstopu v Hrvasko so nam takoj vrnili knjizico, tudi odprli je niso, na Bosanski meji pa je zdolgocaseni policaj le odprl in bral osnovne podatke o kuzku, torej ime ::) psa.. pa se to je odprl le zato ker je cakal prometno dovoljenje in pac ni vedel kaj naj v tistem trenutku pocne :D

Pri vrnitvi v Slo ravno tako, takoj so nam vrnili knjizico, je tudi odprli niso.

Hvala za debato. 8)



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #72 : 20 September 2006, 13:27:40
Miša, iz tega sledi, da ko se vračaš iz BIH (Srbije, Črne gore) moraš imeti opravljene titre (za vstop na Hrvaško in EU) . Pa če jih gledajo ali ne. Pa če vstopaš z osebo izkaznico ali ne. Predpisani so titri. Ti se lahko 100x pelješ tja in nazaj, pa ne boš imela problemov. Nekdo se bo peljal 1x, pa ga ne bodo spustili iz BiH ali Srbije. Izbere naj pa vsak svojo možnost.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #73 : 20 September 2006, 21:04:27
Hmmm tole je pa zakomplicirano :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si