pasme

eva · 10188

eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
: 18 Avgust 2005, 22:05:38
To anketo sem postavila zato ker me daje firbec koliko pasem psov poznate.

lp



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #1 : 18 Avgust 2005, 22:18:05
jaz sem dala, da veliko :)...ker še vedno se najda kakšna čistokrvna pasma, ki jo kdaj prvič vidim :-\. vseeno pa mislim, da jih nekaj pa le poznam ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #2 : 18 Avgust 2005, 22:23:19
Hm, a da pasmo poznam pomeni da sem že slišala zanjo in vem približno kako izgleda, ali da poznam karakter, prvotni namen, malo standarda itd?

Los je car!


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #3 : 18 Avgust 2005, 23:07:49
Zelo veliko ravno ne moram rečt,lahko pa rečem veliko,saj sem "naštudirala" že ogrnomo knjig kjer so pasemski psi :)

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 18 Avgust 2005, 23:37:40
Sama sem glasovala za zelo veliko, skromnost pač ni moja lastnost  ;D ;D. Pred parimi leti sem stalno prebirala Enciklopedijo psov, kjer so praktično vse pasme (čeprav vsi predstavniki niso ravno tipični) in sem si s tem veliko pasem zapomnila. Še celo mami me je "spraševala pasme"  ;D, z roko je pokrila ime pasme, jaz pa sem morala povedati katera pasma je na slikic  ;D. Največ problemov mi delajo goniči, ker jih je res ogromno in vsi izgledajo podobno.

Aja, pa jaz štejem pod to da poznam pasmo, da bi jo prepoznalo, če bi jo videla na sliki ali v živo  ;). Zares poznaš pa pasmo potem, ko preštuderaš njen karakter, standard, zdravstvene težave itd.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #5 : 19 Avgust 2005, 05:17:17
Jaz sem pa glasoval za malo.  ;) ;) Ker dobro res poznam malo pasem, vse pa poznam tako tako. Zato sem raje glasoval malo!  ;D ;D ;D


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #6 : 19 Avgust 2005, 09:14:55
Pred parimi leti sem stalno prebirala Enciklopedijo psov, kjer so praktično vse pasme (čeprav vsi predstavniki niso ravno tipični)

Jaz jo še danes študiram.Sem glasovala za veliko...pasme poznam,kratice pa bolj  :-\.Se pa še učimo a ne :D.Poznam jih bolj po videzu in saj približno vem,katere so bolj zahtevne.Priznam pa,da mi male pasme niso kaj preveč znane...kakšen terier...drugače pa bolj "tavelke pasme".

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #7 : 19 Avgust 2005, 09:33:10
jay sem glasovala     %za veliko%

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #8 : 19 Avgust 2005, 20:25:20
Hm, a da pasmo poznam pomeni da sem že slišala zanjo in vem približno kako izgleda, ali da poznam karakter, prvotni namen, malo standarda itd?

s to anketo sem mislila da si že slišala zanjo in da veš kako izgleda.

lp



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #9 : 20 Avgust 2005, 00:02:19
No potem sem dala 'zelo veliko'. Mislim da poznam večino pasem, ne poznam vseh tistih goničev, ko so res vsi isti. No pa za kakšno zelo redko pasmo bi vrjetno morala malo ugibati.

Los je car!


Lanyca

  • Gost
Odgovori #10 : 30 Avgust 2005, 13:00:03
Jaz sem glasovala za veliko. Ne morem rečt, da poznam vsako pasmo. Verjetno za katere še sploh nisem slišala. no včasih pri podobnih pamah zamešam imena. :D ;)



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #11 : 30 Avgust 2005, 15:15:13
Jaz poznam vse.



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 02 September 2005, 20:53:24
ja, jaz sem tudi glasovala za "malo", šele potem sem videla, da bi po kriterijih lahko dala "veliko",če gre za "slišati za pasmo". no, jaz sem mislila, koliko pasem res poznam, tako čisto zares ;), ker moram rečt, da je takih malo in da se mi zdi, da jih nikoli niti ne bom vseh spoznala. se pa trudim!

lp, dada



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 05 Oktober 2005, 20:59:33
Moj glas je šel za "zelo veliko" poznam veliko večino pasem včasih mi uide kakšna manjša pasma ali lovski pes. Prebrala sem 6 "ornk" knjig o pasjem vedenju, govorici telesa, izvoru, načinu učenja. in nekaj knjig z opisom pasem. zdej se pa že mal hvalim a ne  . . .  ::)
                                                                   Lp !



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 05 Oktober 2005, 21:01:46
zdej se pa že mal hvalim a ne  . . .  ::)
                                                                   Lp !

čist mal ;D ::)

Lp nina



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 05 Oktober 2005, 21:20:29
Evo očitno sem edina,ki pozna zelo malo pasem  :'(  :'(  :'( ,no sej zato sem pa tukaj, da se kaj naučim  :P ...So mi pač mačke mal bližje-priznam  ;D

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 11 Oktober 2005, 14:11:51
   Že nekaj časa mi je grozno všeč nek pes, vendar še nisem zasledila te pasme. Nastopa v reklami mislim da na pop tv-ju ko nek par navidezno klika na daljinec pes pa se v zaboju, ki naj bi predstavljal televizor živčno obrača. Nato se pojavi napis: "Zmanjkalo za pohištvo ?" Nastopal je tudi mislim da isti pes v videospotu izvajalcev Jo-Zo- Liza ali Liza iz Pariza nekaj takega. Če kdo ve ime pasme bi bila zelo vesela da ga posreduje na forum. :-*

                                                                   Lp, Z+Z



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #17 : 11 Oktober 2005, 14:31:20
Hehhe

Ja... ta pasma je zelo redka ... kužika ki jo vidiš v reklami je Pirenejska Ovčarka ... njena skrbnica pa je Silvija Trkman.. aktualna svetovna prvakinja v agilitiyu :)

Kratek opis imaš tule:
http://www.mojpes.com/clanki/pasma6.html

LP, Črt



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #18 : 11 Oktober 2005, 15:43:54
En opis imaš tudi tukaj http://www.wrs1.com/vzreditelji/pirenejski_ovcar.html
Fotografije psičke La(in njen opis) http://www.geocities.com/sssiaaa/la.html
Spletna stran ene od vzrediteljic v Avstriji: http://members.aon.at/janes/
Še nekaj o pasmi(v angleščini): http://www2.dogomania.com/breed/breed514/

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #19 : 19 November 2005, 10:04:24
jst sem leksikon psov ;D ja to je pirenejski ovčar ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #20 : 19 November 2005, 10:29:27
hmmm ... ja jz priznam, da jih ne poznam glih velik!! hrtov ne poznam, ker me po pravici povedano sploh niso zanimali (vem samo za salukija pa vipeta), večinoma vem za velike pasme ... sm pa prebrala velik knjig .. pred tednom sem mela 3 doma (se ne spomnem naslovov) zdej pa mam:

* enciklopedija psov - esther J.J verhoef-verhallen
* psi za telebane
* vse o psih - gino pugnetti
* o psih - miroslav zidar :D



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #21 : 19 November 2005, 10:32:05
a si knjige sposodila v knjižnici?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #22 : 19 November 2005, 11:03:15
ja, sposodla sem si jih



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 10 April 2006, 06:30:19
Tudi jaz sem, ko smo kupili olija dobila veliko enciklopedijo o psih, celo sem prebrala, največkrat sem brala o psih ki so mi bili "luškani", poznam celo zgodovino čowčowa, pa še veliko, zelo pa me je zanimal tudi šarpej. presenečena sem bila nad tem, da ko je moj sošolec hotel kupiti irskega setra, in je prinesel knjigo, v njen ni bilo kokeršpanijela, v manjši enciklopediji, kaj menite?

                                           LP, Ewa, Dino in Oli!