Kodrasti prinašalec [Curly Coated Retriver]

Azu · 120082



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 18 December 2011, 08:53:09
Krasni sta s Pretty, pa čestitke za izpit in da boste šle na crufts! :o Imam spet eno vprašanje... ::) Kaj za curlyje se za vzrejo dela pregled kolkov, komolcev in oči?  :)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #93 : 19 December 2011, 12:11:32
Ja. Pri nas je obvezno: http://klub-retrieverjev.si/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=48, http://klub-retrieverjev.si/images/stories/SKR/vzreja/vzrejnipravilnik2011.pdf. Zal za CCRje doloceni DNK testi ne obstajajo (se?), zato se lahko naredi zal le letni klinicni pregled.

Heidi ima kolke HD-A, komolce ED-0(free). Slikati bom dala za OCD (ceprav pri nas ni obvezno, a v tujini delajo), klinicni pregled oci (za CCRje je pri nas za vzrejo dovolj le to, ker DNK testov za PRA za njih ni), DNK bom pa dala testirati: GSD IIIa, EIC in MH ter barve (ne vse naenkrat, ker stane; morda bom seznam kasneje se dopolnila).


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 19 December 2011, 14:08:11
Hvala!
Kaj Heidi bo mladičke imela? Kdaj pa? :)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #97 : 04 Januar 2012, 18:25:52
Heidin 2. "doghiking" na Kum skupaj s Kalo in 2. ne z mano (na daljso razdaljo, a se vedno sem bila "zraven"):


Na vrhu je imela se toliko energije...


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #102 : 17 Februar 2012, 19:01:43
Snezni trening (en mark je nasi mali pesjanki, Gei, koncal "globoko" v snegu, da ga je morala z rokami odkopati, dolgonoga Heidi ni imela tezav):

Je bila pa cisto naspidirana, ker ze dolgo nisva delali z divjadjo. Sicer so bili le marki (ker je bila na uvajanju najmlajsa pesjanka), ki jih ze dolgo nisva delali, a je tudi testirala spomin oz. je sla preverjati, ce je ostalo Gei kaj v snegu, kjer je odkopavala ven divjad.


Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 27 Marec 2012, 12:45:54
Na slikah je čisto nekaj drugega kot v živo. Heidi me je ful navdušla. Smo se je fajn nabožali. :)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #104 : 04 April 2012, 14:32:45
Heidi po kopanju v bani:




Na osnovni soli s Pretty (Drobizkom in Kalo):


Z mamo na tribuni na CAC Reka 2012:


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #105 : 19 April 2012, 20:01:56
Heidi te dni (sem najprej vrgla eno raco, ki sem jo uporabljala od lani in ni sla le malo pod gladino, temvec je sla samo dol-dol-dol in je ni bilo vec videti; eno majhno pa je odnesel tok - Heidi je videla oba marka in se ni mogla "pomiriti" oz. ju je hotela iskati se naprej). Sicer pa cedalje bolj uspesno ucimo, da se ne otresemo in spustimo raco, dokler ne prinesemo (vec idej smo probali, pa ni in ni slo; zato smo uporabli dejstvo, da se Heidi s prinosilom vecje vrednosti noce vsesti zraven mene, ce so v blizini se drugi psi, ker se pocuti ogrozeno zaradi plena - zato takoj ko pride/prihaja iz vode tam ze caka mama z nasima tollerkama in tecejo maksimalno do meter za njo, da prinsese prinosilo do mene brez da se otrese, brez da pljune ven - se pa ne vsede, ker so zraven kar dve "predatorke"). To morava se izpiliti oz. bi rada, da se v koncni fazi vsede pred mano z raco, brez da bi jo spustila in brez da bi se otresla. Korak po korak. (Je pa res, da ce v vodi ne rabi plavati oz. se minimaln zmoci, potem se ne ustavi, ko pride iz vode, da bi se otresla, ampak lepo prinese do mene, kot pri kopenskem delu.)






Po vlecki zajca (desno je Gea, poslana na iskanje):


Po vlecki fazana:


"Druzinska" po treningu (Pretty, Heidi, Gea, May):


Od novih "neumnosti" pa sva vzele slalom, ki ga pocadi kapira, ter nazaj okrog (vaja 29 pri RO), ki ji gre cedalje bolje (naceloma se zaveda svojega zadka).

Sicer je pa zdrava norica:


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #107 : 23 April 2012, 15:47:06
Vceraj je Heidi opravila TP-R z 201 od 204 tockami tj. 1. nagradni razred (tako bo sedaj lahko nastopala v razredu delavnih).

Imela je res dober dan, je pa tudi res, da je cedalje bolj zrela, da cedalje bolj razume kaj jaz zelim in da kar pridno delava. Sedaj bova imele kaksen teden pocitnic, nato pa vadili polsusnot za RO naprej (BBH ima ze narejen in jo/naju bi klasicne/osnovne vaje le dolgocasile in zamorile poslusnost), se izboljsevali usmerjanje na dalec (sem ugotovila, da najbolj deluje usmerjanje z roko in hkrati besedo "tja", kajti ce uporabim "left/desno", lahko hitro z roko pokazem narobe) na marke, memoryje, blinde, prosto iskale blinde, ko se atmosfera pa ogreje, bomo pa dali se vecji poudrek na vodo in usmerjanje/vodljivost v vodi.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #108 : 08 Maj 2012, 15:17:31
Tako izgleda curly, ko nima nobenega dela:

Ves cas nekaj pocne, se zabava, nori (na sprehodu - ampak res!, se je potrebno kar potruditi, da da iz prestave), znotraj hise je tam, kjer si ti (ce ima moznost), tu in tam gre sicer filat baterije (je Heidi navajena, da je to predvsem dopoldne), sicer pa nikoli na miru. Je pa res, da ko si ti na kavcu, je tudi ona zraven, po moznosti se stiska, in je cisto mirna, uziva, spi... Ko sedi zraven tebe, ti daje roko, da bi jo praskal, in ko jo praskas ima pogled kot bi bila zadeta, ce jo praskas, ko je na hrbtu, se veselo rezi, ko delam za pislano mizo, je pod pislano mizo oz. zleze pod posteljo, kamor ne grejo nasi 10 kg psi (jim ne pade na kraj pameti) - ne gre not/ven sicer z lahkoto, a curly se zgura povsod (je res, da ko leze ven, malo dviguje posteljo (jogi), a pride povsod.

Je cedalje manj zadrzana do tujcev (trkam na les), kar se je poznalo tudi pri poslusnosti na TP-R (zato sem sedaj malo bolj samozavestna za RO), ko pa dela delo, za katerega je bila pasma narejena, je pa popolnoma skoncentrirana, dela natancno, bolj pocasi kot hitro, brez napak (na treningih pred parimi meseci si je vseeno vzela cas in se povaljala v dreku, ker je mislila, da je ne vidim - pri vlecki - morda bi ji res morala kdaj potegniti vlecko po sveze pognojenem in jo dati na sledni povodec ter tako iti do najdbe(?)), z minimalno potrebno energije oz. je ne razmetava (zares nori le takrat, ko lovi Geo, da bi jo vlekla za usesa, ki so njen fetis), ne mara, da bi kaksen drug pes prisel v vidno polje med divjad in njo, sploh ko se ne ve, da bo tudi ona prisla na vrsto oz. ko caka na vrsto, je vsa nestrpna (se zna kar tresti), ko pa pride na vrsto, pa je cisto mirna (nobenega tresenja vec) - cisto drugace kot labradorji, katere sem imela moznost videti (oni so taki preprosti veseljaki, nic "tresenja" ko se caka, kakor da jim dol visi (pa jim sigurno ne), ko pa delajo, pa naredijo z vidnim veseljem oz. je to za njih prava zurka (in ne toliko delo) - samo pri nasi hisi nismo se nikoli imeli labradorjev in jih imam prilloznost videti le v pasjih solah in na lovskih preizkusih).


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #109 : 14 Maj 2012, 21:19:23
Heidi na Poti ob zici letos 12. 5. 2012:

Utrujena je bila le vmes, ko je sijalo sonce in ko so se temperature dvignile. Ko je imela moznost se namociti v vodi, je bila kot prerojena. Ko se je pa se ohladilo (se je prirpavljalo na dez), pa ni bilo vec videti utrujenosti (je pa res, da ni imela toliko energije kot na zacetku, ko sem sla prepocasi za njo in je imela cas poceti vmes se kaj drugega, letati levo-desno, opaziti vse ptice...). Ko smo prisle domov, me z Geo utrujene, je Heidi norela naprej... kakor da ni prehodila 35 km, velik del pa se prevlekla (ni vlekla le takrat, ko je bilo pretoplo in soncno). naslednji dan bi sla lahko ona se 1x ali pa 2x...


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #110 : 21 Maj 2012, 21:42:54
Pred 2. tradicionalnim dogtrekkingom po Roski pespoti (Kocevski rog):

Heidi in Kala.

Na poti:

Heidi z ocetom.

Malo kopanja:

Heidi in Kala.

Proti koncu:

Heidi.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #112 : 18 Junij 2012, 15:30:21
Nase punce na CACIB Bled 2012:

Heidi je zakljucila Ch. Slo :)
Naslednji, ki ga zakljucujeva, je hrvaski sampionat. Odprt je se italijanski, ki ga nameravava bolj pocasi koncati (razdalje so vecje), romati pa nameravava se v Avstrijo.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #113 : 19 Junij 2012, 13:11:07
Pri Heidi je DNK analiza zal EIC (preobremenitveni kolaps) zal pokazala, da je carrier :(
Za njo samo se nic ne spremeni, ce bo pa kdaj imela potomce, bo "le" potrebo izbrati EIC clear oceta, da se ne bi sporduciralo bolnih psov.


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 19 Junij 2012, 18:19:42
Čestitke Heidi za Ch Slo :) :) kar tako naprej...



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 19 Junij 2012, 18:33:37
Kak delavni izpit je potreben za retriverje da se lahko opravlja šampionat?



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 19 Junij 2012, 21:30:35
Čestitke Barbara in Heidi! :D



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #117 : 20 Junij 2012, 09:59:59
Kak delavni izpit je potreben za retriverje da se lahko opravlja šampionat?

LP-R, kjer se podeljuje CACT (samo, da je pozitivno opravljen, ni vazno stevilo tock in ne razred) ALI
TP-R, kjer ni potrebno, da se podeljujejo nazivi.

Pravilniki:
- LP-R: http://klub-retrieverjev.si/images/stories/SKR/delo/pravilnik_o_lovski_preizkunji_ret.pdf
- TP-R: http://klub-retrieverjev.si/images/stories/SKR/delo/pravilnik_tp-r_2009.pdf


Hvala za cestitke!


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 20 Junij 2012, 18:01:38
Hvala  :)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #119 : 03 Julij 2012, 19:40:03
Utrinki iz prinasalskega treninga v Rizani pri Kopru

Opazujejo delo flatov in cakajo na vrsto:


Po najini prvi umetni krvni sledi:


Pred strizenejm nohtkov (hvala Katji, Polonci in Justini za vso pomoc pri popoldnaskem podvigu):