Strah pred grmenjem

Rinchy · 34797

inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 04 Maj 2012, 15:29:57
Super ste to naredili, da bi le še naprej ne imela prilike za strah ;).-
Mi gremo letos tudi s šotorom in upam, da takrat ne bo prehudega grmenja, da ne bi kak strah na novo pridobili namreč.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #31 : 12 Junij 2012, 12:10:48
hej

Pri nas imamo en "problem".. Namrec, Cosmo se od majhnega ni bal niti pokov puske, niti grmenja, niti ognjemetov.. Nekako lani sem pa opazila, da ko se je zacelo pripravljat na dez, se je zacel umikat v sobo v svojo posteljo. Sedaj se to skoraj vedno zgodi, ze ce samo zacne dez padat (brez grmenja), se umakne, vidi se, da prestraseno pogleduje proti oknu. Isto ce zacne grmeti. Drugace fora pa je, ce sva pa zunaj, pa grmi, dez pada, on bo cisto vesel pes, popolnoma nic prestrasen, obnasa se popolnoma normalno, problem nastane samo, ko sva doma (ognjemetov in puske se se vedno nic ne boji).. Pa sem ga ze veckrat povabila na okno, da pogleda kaj se zunaj dogaja, ampak se vidi, da mu ni prijetno. Sicer gre in pogleda, ampak potem gre dol z okna in se gre skrit. Tolazim ga ne, takrat ko se skriva ga ignoriram.

Sedaj me zanima, imate mogoce kaksen nasvet zame? Razmisljala sem, ce ga probam takrat ko grmi peljat ven, in to veckrat ponavljam, da bo videl, da je isto brez nevarnosti ce grmi zunaj ali znotraj.. Samo ne vem, ce je to pravi nacin? Malo me je strah, kaj ce se bo se zunaj zacel bat..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 12 Junij 2012, 12:15:21
hej

Pri nas imamo en "problem".. Namrec, Cosmo se od majhnega ni bal niti pokov puske, niti grmenja, niti ognjemetov.. Nekako lani sem pa opazila, da ko se je zacelo pripravljat na dez, se je zacel umikat v sobo v svojo posteljo. Sedaj se to skoraj vedno zgodi, ze ce samo zacne dez padat (brez grmenja), se umakne, vidi se, da prestraseno pogleduje proti oknu. Isto ce zacne grmeti. Drugace fora pa je, ce sva pa zunaj, pa grmi, dez pada, on bo cisto vesel pes, popolnoma nic prestrasen, obnasa se popolnoma normalno, problem nastane samo, ko sva doma (ognjemetov in puske se se vedno nic ne boji).. Pa sem ga ze veckrat povabila na okno, da pogleda kaj se zunaj dogaja, ampak se vidi, da mu ni prijetno. Sicer gre in pogleda, ampak potem gre dol z okna in se gre skrit. Tolazim ga ne, takrat ko se skriva ga ignoriram.

Sedaj me zanima, imate mogoce kaksen nasvet zame? Razmisljala sem, ce ga probam takrat ko grmi peljat ven, in to veckrat ponavljam, da bo videl, da je isto brez nevarnosti ce grmi zunaj ali znotraj.. Samo ne vem, ce je to pravi nacin? Malo me je strah, kaj ce se bo se zunaj zacel bat..  :-[

Kaj pa če ga takrat zvabiš v igro? Medtem ko sta notri?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #33 : 12 Junij 2012, 12:31:04
Pri meni se je to, da smo šli v dežju in med grmenjem ven in se tam igrali zelo lepo obneslo, samo pri nas se je pokazal rahel strah kadar smo bili zunaj, ne notri. Če se boji grmenja samo kadar je v hiši, bi se šla igrice pač med nevihto v hiši.  Je pa pri tovrstnih desenzibilizacijah treba biti zelo pazljiv, če vidiš, da se strah povečuje, moraš takoj prekiniti in najti drug način.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #34 : 12 Junij 2012, 13:26:06
Hvala za predloge, bom poskusila se z igro v stanovanju, ko bo grmelo..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 14 Junij 2012, 16:15:49
Joj tudi pri nas je vedno huje.

V zadnjih nevihtnih dneh je bila doma panična tudi po 4 ure skupaj: glasno sopenje, slinjenje, stopicanje in tavanje po stanovanju sem in tja. Tudi ko je samo deževalo je pogledovala proti oknu in paničarila. To je tako grozen občutek, sploh glede na to, da je treba situacijo ignorirati, ti pa slišiš sopenje in stisko svojega kužka.
Med nevihto sva se igrale, ampak ker delam od doma in ko se zgodi, da je ves dan nevihten (kot prejšnje dni), se jaz ne morem ves dan z njo igrati....

Poskusila sem s povijanjem v deko....

Ne vem kaj naj, je pa vedno huje in zdaj bo stara dve leti.... Ali je res, da se streloplahost velikokrat pojavi šele kasneje in ne že prej ko so še mladiči? Ker prej je ni nič motilo, mirno je spala na terasi med nevihto....

LP T

htttp://www.sky-lab.si


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 15 Junij 2012, 10:55:10
Strah pred nečemu se lahko pojavi kadarkoli. Psi pa mentalno rastejo/zorijo kar dlje kot pa fizično. Prav ne poznam psa ki se nebi nekje med 2-3 letom kar precej spremenil. In tudi pridelani strahovi so lahko takrat bolj izraziti kot pri mladiču.

morda ti pride prav http://www.ttouchworld.com/2011/07/02/ttouch-and-the-thundershirt-team-up-to-calm-anxious-dogs-on-the-4th-of-july/
in pa http://positively.shop.musictoday.com/Dept.aspx?cp=54834_55890_55891

Ena moja se bolje počuti če lahko gre v svoj boksek (ki ga ima dodatno pokritega z deko - varni brlog stil), ki je precej majčken tako da se res konkretno zabubi notri. Ji pa precej pomaga to, da ignoriramo sopenje in začnemo počet kaj zabavnega. Pa se potem zgleduje po ostalih ki tega strahu nimajo. Ni povsem ok je pa strah postal toliko obvladljiv da jo lahko potegneš ven iz njenega filma.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 16 Junij 2012, 13:15:54
Hvala za nasvete :)

Tudi Zuma ima boks na voljo, ampak kadar grmi noče biti v njem...

Mislim, da bomo res vadili ob posnetih zvokih. Problem je samo to, da se ona boji tudi kadar samo vidi raketo in se poka ne sliši oz. kadar močno dežuje  in ne grmi....

Lep vikend!

T

htttp://www.sky-lab.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 16 Junij 2012, 15:16:42
S posnetki sicer lahko poskusiš, a vsaj pri tistih psih, ki imajo dostop v hišo načeloma ne deluje - zelo dobro ločijo virtualno od resničnega.