mleko za odraslega psa?

elarab · 11694

elarab

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 03 Julij 2006, 22:30:31
čaw, mene pa zanima, če so mleko in mlečni izdelki priporočljivi za odrasle pse, kot dodatek briketom npr.? mojemu kužiju se namreč zdi samo ta kombinacija, drugače je drugače le zaviha nos... Nekje sem prebrala, da naj bi mleko pospeševalo oz. povzročalo notranje zajedalce... ne vem, koliko je to res... ?



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1 : 03 Julij 2006, 22:37:56
Živjo!
Za zajedalce ne vem, vem pa da mleko povzroča drisko. Ima pa moja Theba blazno rada sir in ga zato uporabljam kot nagradice pri učenju. Občasno dobi pa tudi kakšno žličko skute in ob zadnjem rednem dajanju Pratela zajedalcev ni bilo.
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 04 Julij 2006, 09:35:48
Jaz dajem mleko redno po vsakem obroku. Dobivata ga od malega zato noben od njiju nima nikakršnih problemov. Če mu mleko paše mu ga lahko daješ brez problema.

Lp nina



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 04 Julij 2006, 11:21:00
Nekateri psi imajo težave s prebavo laktoze. Ti imajo po mleku drisko. Psi, ki nimajo teh težav pa lahko mleko v kateri koli užitni obliki brez škode dobivajo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 04 Julij 2006, 11:24:19
Baje, da je pri psih, ki mleko dobivajo od malega encim laktaza prisoten dokler mleko dobivajo in če ga dobivajo stalno ni problema. Pri tistih, ki pa ga od malega ne dobivajo in ga začnemo dajati kot odraslim psom pa tudi laktaza ni več prisotna in ne more razgraditi laktoze, zato potem pride tudi do problemov.

Lp nina



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 04 Julij 2006, 11:27:23
Mogoče res. Sicer pa se pri (odraslih) ljudeh pojavlje podoben problem.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 04 Julij 2006, 12:35:06
Nina, pa še tu so moje izkušnje take, da ima precej psov težave izključno z mlekom, z mlečnimi izdelki pa nikakršnih in jih lepo uživajo brez kakršnihkoli težav(jogurt, kefir, skuta).


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #7 : 06 Julij 2006, 09:21:36
Nina, pa še tu so moje izkušnje take, da ima precej psov težave izključno z mlekom, z mlečnimi izdelki pa nikakršnih in jih lepo uživajo brez kakršnihkoli težav(jogurt, kefir, skuta).

Tako je tudi pri nas: po mleku takoj driska, ostalo (sir, skuta,..) pa je zelo rad in nima problemov. Tudi mleko ima zelo rad, samo so posledice nezaželjene.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 08 Julij 2006, 09:45:49
Nak .. pri nas pa ni tako.  ::) Indi ima probleme po kakršnikoli hrani, ki ni briket. Recimo kosti, mleko, skuta. Po rižu nima nikoli driske, če tudi je notri meso.  ::) Sir kot priboljšek .. ga ima rad in nima driske po njem. Mogoče zaradi manjše količine. V glavnem ne vem. Mleka ne prenaša, skuto malo boljše .. ampak še vedno .. zelo redko jo dobi in v majhnih količinah.  :)



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #9 : 08 Julij 2006, 11:10:18
Tara  nima problemov z kravjim mlekom, kar rada ga pozimi pije :). Obožuje pa tudi sir, posebno staran (tisti za ribanje). Najraje ima ovčji sir za ribanje (pekorino) in grško feto (ovčji sir v slanici, če kdo ne pozna ;)), čeprav tega dobi zelooo malo , ker je precej slan ;D.  Za pse ki pa neprebavijo kravje mleko, se ga lahko zamenja s kozjim. :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #10 : 26 Avgust 2006, 07:15:26
Nak .. pri nas pa ni tako.  ::) Indi ima probleme po kakršnikoli hrani, ki ni briket. Recimo kosti, mleko, skuta. Po rižu nima nikoli driske, če tudi je notri meso.  ::) Sir kot priboljšek .. ga ima rad in nima driske po njem. Mogoče zaradi manjše količine. V glavnem ne vem. Mleka ne prenaša, skuto malo boljše .. ampak še vedno .. zelo redko jo dobi in v majhnih količinah.  :)
Ja nič čudnega, da po rižu nima driske, ker riž ravno zapira in je zelo priporočljiv, da se ga psu da, ko ima te težave. To so mi vetiji svetovali že pri prejšnjemu psu in to sem prakticirala tudi že pri Aski, ko je  imela te težave. Takrat je dobila čisti riž za jesti ravno zaradi tega in je bilo kaj hitro konec problemov. Ima pa riž tudi zelo rada, ga tudi kar tako kdaj pa kdaj dobi vmes med brikete.

Drugače pa Aska ima izredno rada prav vse mlečne izdelke, res vse od mleka, kislega mleka, skute, sira, jogurta.. Obožuje pač to. Sir sem tako kot je že Urška napisala uporabljala tudi kot priboljške (sej ga tudi sedaj še)..Pri tem pa nima nobenih neželjenih posledic in zato bo vse to dobivala še naprej :)

lp


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 30 Avgust 2006, 15:09:02
Če psa že kot mladička pričnemo hraniti tudi z mlekom se v črevesju tvorijo snovi ki jih telo mladiča še nima pa jih  stalnim dodajanjem ustvari. Praviloma taki psi potem nimajo težav z driskami in prebavnimi motnjami.Če pa seveda pričnemo psa hraniti z mlekom v zrelejši dobi ali šele kot mladega psa pa ima lahko vedno težave.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #12 : 30 Avgust 2006, 17:15:11
chory mrbit zato moja nima problemov z mlekom, ker ga ji dajem po malem že od malega...lp


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #13 : 31 Avgust 2006, 12:06:15
Če psa že kot mladička pričnemo hraniti tudi z mlekom se v črevesju tvorijo snovi ki jih telo mladiča še nima pa jih  stalnim dodajanjem ustvari. Praviloma taki psi potem nimajo težav z driskami in prebavnimi motnjami.Če pa seveda pričnemo psa hraniti z mlekom v zrelejši dobi ali šele kot mladega psa pa ima lahko vedno težave.

v bistvu je ravno obratno ... V crevesju maldicev je prisoten encim laktaza, ki razgrajuje mlecni sladkor = laktozo. Zivali, ki po odstavljenju (se rece tako ali sem spet izumila neko novo besedo?) ne dobivajo mleka, laktaze (encima) ne potrebujejo in telo ga neha izdelovati. Nerazgrajen mlecni sladkor pa je tisti, ki povzroci drisko.

Nekatere zivali, ki odreagirajo na kravje mleko, teh tezav nimajo po kozjem, zaradi drugacne strukture beljakovin je namrec lazje prebavljivo. Prav tako marsikatera zival nima tezav po skuti, smetani, siru in fermentiranih izdelkih (jogurti). Lahko zaradi vecje vsebnosti mascob (zelo po domace povedano - telo ukvarja z razgradnjo tistih mascob in se nima casa ukvarjati se z reakcijo na nerazgrajen mlecni sladkor ;D ), pri jogurti pa vsebujejo nekatere (koristne) bakterije, ki s svojimi izlocki delujejo podobno kot prej omenjeni encim.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


westyca

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
  • westy, I love it :)
Odgovori #14 : 31 Avgust 2006, 13:26:31
Živ!

Kaj pa kakšno kravje mleko ki je nemastno ali pa obogateno z vitamini?
Ali to kar si napisala maja01 velja za vse vrste kravjega mleka? :-[

L.p westyca

Živali so biseri sveta!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #15 : 31 Avgust 2006, 14:34:19
to kar je napisala maja01 velja za vse vrste mleka. Pravim samo, da je kozje lazje prebavljivo od kravjega in da vcasih kljub pomanjkanju laktaze ne pride do reakcije.

Sicer pa, ce mleko dajete, naj bo polnomastno, ne redceno, ker je verjetnost za drisko se vecja, po moznosti brez dodanih vitaminov in ostalih traparij. Najboljse je domace mleko, seveda prekuhano.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 31 Avgust 2006, 15:19:02
to kar je napisala maja01 velja za vse vrste mleka. Pravim samo, da je kozje lazje prebavljivo od kozjega in da vcasih kljub pomanjkanju laktaze ne pride do reakcije.

Verjetno si mislila kravjega ane  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #17 : 31 Avgust 2006, 20:09:35
 ;D seveda.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Neja**

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 11 December 2006, 19:31:25
Hei ;D
Nas Mingo pa full rd polize lonck od jogurta. Ponavad mu se zanalsc pou jogurta pustim da polize ;D :P

LP
Neja


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 31 Avgust 2009, 18:09:10
Moja Nala je bila predcej driskava zaradi mleka, zato smo prenehali že pred pol leta, ali več.