Voda ali mleko

*nastja* · 8178

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 05 Julij 2006, 13:18:27
Ali je bolje če mačka v teh vročih dneh pijeta vodo ali mleko. Če lahko mleko - kakšno? Toplo ali mrzlo?



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1 : 05 Julij 2006, 13:28:58
mleko ni pijača za mačke! Sploh ne za tiste, ki jih niso navajeni. In sploh ne mrzle pijače (recimo direkt iz hradilnika).



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 05 Julij 2006, 13:44:56
vse zivali morajo imeti vedno na voljo svezo vodo. Mleko je lahko kot dodatek (ce ga zival prenasa), se vedno pa mora poleg tega dobiti tudi vodo. Kot je rekla dog4ever - nobena pijaca ali hrana ne sme bit mrzla (npr. direkt iz hladilnika).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 05 Julij 2006, 19:56:49
Ja pa sej ne pravim da bi jima namesto vode dala za pit mleko. Pa ne me kregat. Ker pač zgleda ne zastopite kaj sem mislila. Mogoče pa sem jaz nerazumljivo povedla. Za vodo vem da jo morata imeti. Mleko pa .. pač .. prenašata ga (verjetno) - verjetno mlačnega ali kaj?



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4 : 05 Julij 2006, 20:39:34
Lahko mleko, ne ledeno, rajši mlačno. Mojedva ga imata skoraj vedno na razpolago, ga je pa v teh dneh treba kar pogosto menjati, ker se hitro skisa  ;).
lp
T.

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5 : 06 Julij 2006, 12:33:35
Pa ne me kregat.
Saj te ne.  ;)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #6 : 07 Julij 2006, 21:54:30
Moj muc tudi rad pije navadno mleko, pa ga normalno prebavi. Poleti sicer ima raje vodo, oboje pa mora imeti sobmo temperaturo. Dobi pa tudi mleko za muce od wiskas in felix, ki je narejeno za take muce ki navadnega ne prebavijo. Če muc ne prebavi kravjega, se mu lahko da kozje mleko. :)


delfinčika

  • Gost
Odgovori #7 : 15 Oktober 2009, 20:30:50
če maš mleko ga moraš razredčt.
Če nisi vedla.Če pa si pa oprosti.Naš pokojni mačkon je le 2 na let dobil malo mlekca



Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #8 : 15 Oktober 2009, 20:38:57
Naša muca pa ne mara mleka..prejšn pa ga je mel vedno poleg vode na razpolago...pa ni nujno, da ga razrečš..mi mu nismo nikol.

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


delfinčika

  • Gost
Odgovori #9 : 17 Oktober 2009, 22:47:51
hja no v eni knjigi v mačkah je pisal da je bolš če razredčš



delfinčika

  • Gost
Odgovori #10 : 19 Oktober 2009, 19:43:09
obstaja whiskas mleko, ki ima zelo malo laktoze ali pa je sploh nima:
http://whiskas.si/kravje-mleko

to smo mi za probo našmu Lumpiju kupil



Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #11 : 15 November 2009, 11:37:24
Naša mačka ob poletnih dneh rada pije vodo, pozimi pa se ji prileže mleko.
Ampak vseeno ji damo tudi ob poletnih dneh malo mlekca, pozimi pa tudi malo vode. :) ;)

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #12 : 16 November 2009, 14:26:21
Naša pokojna muca je vedno imela na razpolago le vodo. Mleko pa je velikokrat kradla iz lonca na štedilniku. Prebavnih motenj ni imela. Doživela pa je tudi kar dostojnih 18 let.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 18 November 2009, 10:34:52
Večina psov in mačk, ki živijo na kmetiji dobijo direkt pomolzeno mleko-ga prenašjo, navajeni od malega. Karo je vsakič zapel, ko je videl kanglo za po mleko in komaj, čakal, da je dobil svojo porcijo-direkt iz krave, brez kuhanja...Pa je bilo ve BP  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 22 November 2009, 13:35:55
Če mačka prenaša mleko, ga lahko dobi v kakršni koli obliki in nerazredčenega. Vendar je mleko za mačke hrana in ne pijača za žejo. (od vseh naših mačk, pasemskih in navadnih, samo ena ni prenašala mleka)


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 24 April 2010, 15:01:54
Saj če doječa samica prebavlja alpsko mleko ga lahko pije ???Me je vprašala babičina soseda ki se ne spozna na mačke in je svoji doječi muci dala mleko in jo je zanimalo ali škodi.Mačka mleko dobro prebavlja.Ali je lahko tudi kaj narobe z muckoma ???Njena mladička bomo verjetno vzeli mi in nočem imeti težav zaradi tega v poznejšem času. :)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #16 : 09 December 2011, 22:44:11
Naši dve muci pijeta mleko kot nekakšen posladek pri večerji. Jima ga razredčim z vodo (tudi tistega, ki je narejen prav za mačke, ker jim je vseeno premočen) in ga pogrejem v mikrovolvki, za pol minute. Naši ga čisto super prenašata in nimata nikakršnih problemov z njim.

Dogs are best friends ever!