Mladič in grizenje

bernardinka · 63510

malena3

  • Gost
Odgovori #60 : 10 Januar 2007, 12:13:10
BUGZ...pri polarcih z metanjem na hrbet narediš več škode kot koristi.

Bo treba nekej pogruntati. :)



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #61 : 10 Januar 2007, 12:14:36
Ja tega jaz nisem vedla - zakaj pa to?

Sej pri Bugzu tudi od tega nebi blo nič - sicer ga jaz brez problema dam na hrbet - ampak v določenih situacijah kjer bi to nardila na grobo pa nebi delovalo.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #62 : 10 Januar 2007, 12:17:59
Ja, kaže, da gre za zelo karakternega kužka.

Če prav razumem te ne samo grize, ampak hoče tudi vleči. Probaj tako: ko te bo naslednjič zgrabil, ga primi (ampak močno, ne se bat, psi so bistveno manj občitljivi na bolečino od nas) za spodnjo čeljust in odločno reci ne, šele potem pojdi proč in ko prideš nazaj v prostor, kjer je pes, ga za božjo voljo vsaj pol ure ignoriraj. Psi ne prenesejo, da se jih ignorira. Če ne bo zaleglo ga pa zvleci v "samico". Beri moje prejšnje nasvete. To bi moralo zaleči. Ostane samo še klofuta.

LP

Kristinca & Florinca


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #63 : 10 Januar 2007, 12:27:18
Ko te narahlo ugrizne spet zapusti prizorišče.

Tudi po moje met na hrbet tukaj ne bo imel željenega učinka. To je kar drastična zadeva. Vsekakor bo pa užaljen da bo kaj  ::)
Ti samo vstrajaj pri tem kar počneš. Ostali pa tudi. Če ugrizne drugega človeka, se pač reagira enako in gre.

Polarci so trme zase. Doker ne bodo 100% prepričani, da se jim ne splača bodo poskušali in še pol občasno, da ugotovijo, če še velja. Moja je podobna, ampak verjetno v milejši obliki, ker si zelo želi sodelovanja z mano in ne toliko nagajat. ;)

Rotti spet druga pesem. On je bolj usmerjen v vodnika (branjenje njega teritorija) in ga ti s tvojim negodovanjem lažje usmeriš na "prava" pota ;) Sicer jih ne poznam dobro, ampak kar sem do zdaj vidla in zvedla...
Pri moji delno (in pol smo bili seveda grozno užljeni), polarci pa skoraj nič ne odnesejo in se verjetno pol raje izgoibajo krvniku, kot pa da bi prenehali z nečim, kar jih veseli  :P

Vsak pes ma določene nagone bolj potencirane in nekatere manj - vsak pes ma svoj karakter. Veliko pri učenju se gradi na tem, no ne vse sicer, ampak na podlagi poznavanja teh nagonov se po moje lažje gibljemo tudi drugje, z drugačnimi pristopi šolanja.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #64 : 10 Januar 2007, 12:28:32
Pa še nekaj. Nič ti ne pomaga, če se pes zaveda, da dela narobe, če te pa nič ne upošteva.

Malena3, že nekajkrat si omenila, da psu škodi, če si ga podrediš s tem, ko ga prevališ na hrbet. Pa me zanima: kako mu škodi? So ti veterinarji pojasnili?




Kristinca & Florinca


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #65 : 10 Januar 2007, 12:35:14
Ja, kaže, da gre za zelo karakternega kužka.

Če prav razumem te ne samo grize, ampak hoče tudi vleči. Probaj tako: ko te bo naslednjič zgrabil, ga primi (ampak močno, ne se bat, psi so bistveno manj občitljivi na bolečino od nas) za spodnjo čeljust in odločno reci ne, šele potem pojdi proč in ko prideš nazaj v prostor, kjer je pes, ga za božjo voljo vsaj pol ure ignoriraj. Psi ne prenesejo, da se jih ignorira. Če ne bo zaleglo ga pa zvleci v "samico". Beri moje prejšnje nasvete. To bi moralo zaleči. Ostane samo še klofuta.

Japajade.

Preden zacnete delit nasvete pri vzgoji mladica z uporabo bolecine, dajte, prosim, najprej vprasat eno od nasih strokovnjakinj za vedenje psov za mnenje. Zelo me namrec zanima, katera od obeh bi se strinjala z zgornjimi nasveti.



malena3

  • Gost
Odgovori #66 : 10 Januar 2007, 12:39:39
Pa še nekaj. Nič ti ne pomaga, če se pes zaveda, da dela narobe, če te pa nič ne upošteva.

Malena3, že nekajkrat si omenila, da psu škodi, če si ga podrediš s tem, ko ga prevališ na hrbet. Pa me zanima: kako mu škodi? So ti veterinarji pojasnili?





FLORINCA..škodiš mu lahko tako, da vsi dosedanji uspehi splavajo po vodi.
Ne veterinar, ampak psiholog. Psiholog kvalificiran za polarne pse.
Jaz tega ne bom izvajala v nobenem primeru. Grem bolj na to: kdo je bolj trmast. V vsakem primeru bo izgubil on.
Z obračanjem na hrbet pa bi veliko izgubila jaz.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #67 : 10 Januar 2007, 12:42:10
Florinca, jaz sem na to na kratko in zelo široko odgovorila.
Za jasnejšo sliko je pa po navadi treba videt osebno, ker včasih nekdo, ki ima bolj nemcu podobnega psa po karakterju nikakor ne more razumet ;)

Za kaj naučit ne potrebujemo bolečine, samo vstrajnost. Res pravih kazni se pa poslužujemo v res ekstremnih primerih, če je res nujno. Je treba vedet kdaj in kako pa še takrat se lahko kdo zmotimo in je treba popravljat škodo.


To so samostojni psi s svojim dostojanstvom, če bi lahko tako rekla. Nikakor niso sužnji, ki jih lahko na hitro s silo upognemo ali zlomimo. Zato so pa dolgo časa veljali za neumne, ker se jih ni dalo izšolat s silo.
Jaz bi prej rekla, da so tako pametni, da se ne pustijo  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #68 : 10 Januar 2007, 12:43:51
Pa ti dovoli da ga ti na hrbet prevrneš - ne mislim nek grob način - tko če ti dovoli - ker mi je enkrat inštruktor povedal da vsak vodnik more bit zmožen psa zvrnit na hrbet - ker če se mu pes upira toliko da ga enmore prevrnit pomeni da vodnik ni alfa in to ni dobro.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #69 : 10 Januar 2007, 12:45:47
Tudi po moje met na hrbet tukaj ne bo imel željenega učinka. To je kar drastična zadeva. Vsekakor bo pa užaljen da bo kaj  ::)
Polarci so trme zase. Doker ne bodo 100% prepričani, da se jim ne splača bodo poskušali in še pol občasno, da ugotovijo, če še velja. Moja je podobna, ampak verjetno v milejši obliki, ker si zelo želi sodelovanja z mano in ne toliko nagajat. ;)
Točno tako. Dajanje psa na hrbet v tem primeru ne bo prav nič pomagalo. Pa tudi drugače se čimbolj izogibat temu, vsaj pri polarcih.
Da so poglavje zase, pa tudi to res drži. Vsaj pri Aski vidim, da če ne bo v nekaj prepričana, da se ji bo splačalo, bo trmoglavila. Sicer ni tako hudo. Sedaj ve kaj mora narediti. Z voljo in vstrajnostjo vama bo tudi vama s Kalom uspelo.
Vsak pes pa je poglavje zase.

Pa še to, pri polarcih kakršnakoli agresija nad njimi, naredi še bolj trmastega psa. So izredno inteligentni psi to.

Lp


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #70 : 10 Januar 2007, 12:50:41
Dominantnega psa težko prevališ na hrbet tudi, če si šef. To se marsikateremu psu zdi veliko ponižanje in se bo temu znal upirat, če ni navajen ali pa če so drugi psi zraven...

Pes ti mora to dovolit, ja. Če ne drugo zaradi obiskov pri vetu in lažjega življenja z njim. Je pa treba to naučit in to z občutkom.
Eni se pa mečejo po tleh samo če jih grdo pogledaš.
Moja prejšnja psica na primer  ::)

To vidiš že, če ga božaš in ti pokaže trebuh.
Iz izkušenj lahko povem, da se pes, ki je tvoj šef, ne obrne na hrbet, tudi ko ga božaš. Nikoli. Prej bo zarenčal nate, ko bo hotel da nehaš.
(Jaz 7-8 let in prvi pes od staršev in to hudo dominanten-rezultat: lahko bi bilo hudo)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


malena3

  • Gost
Odgovori #71 : 10 Januar 2007, 12:51:46
Jaz bi prej rekla, da so tako pametni, da se ne pustijo  :D

TOČNO TO ANDREJA.




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #72 : 10 Januar 2007, 12:54:02
Florinca sicer ne vem katero pasmo imaš ti, sama imam huskya in pri njih pride 100% podreditev - beri obrnitev na hrbet v uporabo samo v resnično skrajnem primeru, sibirc ni pasma ki se človeku 100% podredi, to je pasma pri kateri razmerje gospodar - pes deluje 50/50, od sibirca ne moreš zahtevati da je NO, ker NI. In da bi malena3 Kala obrnila zdaj na hrbet za nekaj kar ni tako drastično, lahko pride do čista kontra učinka, pri Huskyu moraš biti veliko bolj vztrajen in trmast kot on.
In kolikor sem skozi odraščanje svojega psa opazila je to za njihovo odraščanje nekje značilno, tudi njihova igra je v mladosti veliko bolj groba kot sem jo zasledila pri nekaterih drugih.

Sibirec ni bil vzgajan za varovanje doma ali čemur temu podobno, niti ni ta pasma bila skozi stoletja vzrejana v ta namen da bi se pes 100% prilagodil človeku, ta pasma je morala glede na pokrajino in namen za kateri je bila vzrejana obdržati nekaj svoje pameti in možganov, kar pomeni da mora v določenih momentih pes še vedno sam presodit če je smiselno ubogati povelje svojega musherja, zakaj psi imajo še vedno 6 čut ki ga spridoma uporabljajo in to v kraljestvu snega, ledu in mraza zelo pomembno, v prejšnih stoletjih je moral ta pes v divjini tudi znati preživeti, veliko pa se jih je v primeru izgube svojega vodnika zmešalo tudi z volkovi, kajti če boš imela kdaj priliko slišat zavijanje huskya boš opazila da je njihovo zavijanje veliko bolj podobno volčjemu kot od drugih pasem, izredno redko pa boš huskya slišala lajati.
Pa ne zdaj mislit da je to zabita pasma ker ni , je izredno inteligentna, pri nas imaš celo vzrediteljico ki je s psičko te pasme v polušnosti v sami špici.


malena3

  • Gost
Odgovori #73 : 10 Januar 2007, 12:56:46
Kal se mi prevrne sam na hrbet med igro.
Od malega sem ga že celega prebožala..začela sem postopoma...med igro se uleže in ga lahko pobožam kjerkoli, po trebuščku...
tudi med jedjo sem ga naučila.

Ampak, eno je igra, drugo met na hrbet kot kazen.
Kal bi to razločil.
In kaj bi dosegla? Da bi še kar sva do sedaj se naučila, bi splavalo po vodi.
Navsezadnje, sej se ljudje tudi ne mečemo na hrbte in tudi otroka je treba odvaditi cepetanja.
Tega ne mislim početi v nobenem primeru!
Tudi učenje v pasjih šolah na silo je pustilo veliko posledic-sama osebno poznam pse.



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #74 : 10 Januar 2007, 12:57:40
Ne sej mene je zanima tko če se pusti dat an hrbet - pol je vredu če se pusti.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


malena3

  • Gost
Odgovori #75 : 10 Januar 2007, 13:02:57
Gre se za to, da imam jeklene živce.
Polovica mojih znancev, jih nima.
Jaz jih imam..imam čas...imam voljo...Predno sem se odločila za Kala, sem vedla, kaj bom dobila.
Žival je vedno taka, kot jo gospodar nauči.
Kle mi ni problem, niti se ne pritožujem razen občasnega vzdihovanja. ;D
Samo kak nasvet je res dobrodošel, ker nebi rada delala v škodo Kalu.

SATIN....jaz ga za čuvaja sploh nimam. Edino če mi bo čuval čokolado, da mi jo kdo ne pohabsa.
Znanec ima husky-co, katera se pa noče igrati sploh.
Res je karakterno odvisno, kaj imaš.
Polarci prevzemajo vrh glede tega.

Ne, sploh niso neumni....še bolj inteligentni, kot se nam zdi.




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #76 : 10 Januar 2007, 13:04:30
malena3 to pa prav gotovo drži, da mu je učenje na silo pustilo veliko posledic.

Drugače imamo pa v SLO tudi eno izredno dobro reševalko Aljaško malamutko (andreja ti že veš o kateri govorim ;) )..

So res izredno inteligentni ti polarci.

Lp


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #77 : 10 Januar 2007, 13:09:22
Ja. Žal je njena vodnica umrla na svetovnem prvenstu. SKUPAJ STA BILI ODLIČNI! Zdaj pa ne vem kaj je s kužico. Mogoče je kdo prevzel nalogo vodnika iz družine. Nisem nič zasledila, da bi kdo o tem govoril, vprašala pa tudi nisem.  :-[

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #78 : 10 Januar 2007, 13:12:57
Ja ti mu kar pusti čuvat čokolado še posebaj če jo obožuje, ti jo bo prej zmazal predno bi ti jo uni pohapsali ;) :D :P

Sicer pa glede čuvajev, sem mislila na splošno.... Prosim no moj Lars je pravi bacek, čeprav občasno pa pokaže da mogoče pa bi nas le čuval, še posebaj mene pred kakimi dobrimi moškimi :o :D, enostavno si ne pusti vzeti prvega mesta v mojem življenju :D ;D :P

Lars prav uživa ob čohanju po trebuhu in na notranji strani stegen, le ko ga je potrebno počesati okrog njegov draguljev, mi nameni en tak funny pogled, "pazi so zelo dragoceni" :o :D >:D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #79 : 10 Januar 2007, 13:14:26
Andreja mislim da je Lanabela zadnjič omenila ko smo jo srečali na sprehodu (a while ago) da z njo dela ena druga vodnica ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #80 : 10 Januar 2007, 13:16:28
Ja. Žal je njena vodnica umrla na svetovnem prvenstu. SKUPAJ STA BILI ODLIČNI! Zdaj pa ne vem kaj je s kužico. Mogoče je kdo prevzel nalogo vodnika iz družine. Nisem nič zasledila, da bi kdo o tem govoril, vprašala pa tudi nisem.  :-[
Sedaj ena druga punca z njo trenira, tako, da je še aktivna :) :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #81 : 10 Januar 2007, 13:21:45
O! Super za psičko!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #82 : 10 Januar 2007, 13:24:59
Bugz,

psa od mladicka naprej navajamo na "obracanje na hrbet" v smislu, da ga na PRIJETEN nacin naucimo te vaje, ki jo potem lahko uporabimo pri vetu, kot trikec za zabavo - nastane preval lahko (naso in pasjo), jaz npr. uporabljam lego na hrbtu - ki mi jo pes izvede na moj znak in je vedno nagrajen zato - za krtacenje podvozja in krajsanje krempljev. Poleg nagradic v obliki hrane lahko uporabimo za nagrado tudi božanje in nežno masažo trebuha.

Ce imamo samozavestnega psa, je res, kot je napisala andreja, nam "lezanja na hrbtu" ne bo sam od sebe ponujal - v prisotnosti drugih psov pa se manj... se pa da vse dosec z nagrajevanjem pozicije na hrbtu - postopoma preidemo tudi v blizino drugih psov. V pasjih igralnih uricah lahko na zelo prijeten nacin naredimo vajo, ko vsi mladici istocasno naredijo to vajo  - ki jo lastniki seveda nagrajujejo.

Nima pa ta vaja nobene zveze s prisilnim metanjem psa na hrbet, tiščanjem psa dol in podobnimi neumnostmi.

Pri polarcih pa - kako je ze enkrat napisala Lanabela: kdor ima žilico zanje, super, kdor ne.... ???



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #83 : 10 Januar 2007, 13:25:37
Res več kot super :D 


Ula82

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 1
Odgovori #84 : 23 Januar 2007, 11:54:00
Živjo!Mene pa zanima koliko časa približno traja pri mladičku grizenje. Moja je stara 2 meseca, mešanka. Grizla bi vse kar vidi, celo stopala, tudi gola je že grizla. Rokave trenerko, rože....Sploh je ne morem spustit iz oči, ker bi uničila pohištvo. Poznate kakšno res dobro tehniko, kako jo odvrnit od tega. Jaz vpijem, jo držim za glavo, pa kar ne spusti svoje male čeljusti.Če jo pa pustim samo pa začne cvilit in jokat, non stop teka za mano. Help! :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #85 : 23 Januar 2007, 11:56:59
Preberi Tole in Tole. Če imaš še kakšno vprašanje pa vprašaj.

Lp nina



Ula82

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 1
Odgovori #86 : 23 Januar 2007, 23:42:16
Hvala, zanima pa me, koliko časa to približno traja, nekje sem zasledila, da do starosti 4 mesece. Znimivo mi je še nekaj. Ima ležišče, to je brisača in nato še rjuha čez, lepo položena. Ona pa je kar naenkrat začela s kremplji razmetavat rjuho. To je tudi, če se ne igra. A osebnost psa se da vidt že ko je tako majhen ali se le ta kasneje razvije. Še to. Non stop mi sledi, če je samo minuto sama v sobi začne jokat, kako naj jo navadim na to, da bo kdaj tudi sama v prostoru. Hvala za odgovore!



malena3

  • Gost
Odgovori #87 : 24 Januar 2007, 08:20:41
No Ula, jaz se s tem ubadam že kar nekaj časa pri Kalu.
Sem šla na posvet tudi k dr. Sabini.

Jaz delam po njenih navodilih in je sledeče:

Obleči nekej takega, da te ne bo bolelo, ko te bo grizel za noge.
Jaz vsakič, ko stopim v pesjak, dam Kalu povelje sedi. Npr vedno ko sem mu pucala pesjak, je skakl okoli mene, me cukal za rokave, noge, vse živo. Sedaj ga dam na sedi in držim komando. To se je lepo navadil, v primeru, pa da me kak dan ne uboga, ustanem, se postavim v miren položaj in počakam, da gre preč. To se naveliča vsak pes, tudi tvoj bi se moral.

Druga stvar je, da mu ne smeš sploh pustiti, da bi imel šanso te zgrabiti npr za roko, rokav. Se že prej umakneš oziroma daš roke k sebi.
Če pa te že zagrize, pa mu rečeš Fuj in počakaš da se odstrani.

No, veliko napako delaš, ker jo sploh držiš in vpiješ. Pes sliši 5x boljše kot človek in ko ti zavpiješ, on smatra, da je naredil hudo napako, ampak se z grizenjem naprej brani.
S tem, ko ga držiš, pa ga samo še dodatno motiviraš in misli, da je to igra.

Pa ne smeš mu tiščati igrač, ko grize. Jaz sem mu vzela vse, posebej cufi, ker jo je vlekel in otresal z glavo. Igrače imava samo za igro, ima pa za gristi razne kosti in prekajena ušesa, ali pa bikovke.

S tem, ko joka in cvili, pa ne vem kako si ga odvajala. Jaz sem začela postopoma, sem ga puščala samega po 5 minut, 10 in kmalu se je navadil. Sploh pa nisem tekla k njemu, ko je jokal ali tulil. Sej velikokrat še tuli, posebej ko grem od doma, sam kmalu neha.

Da vleče svoje ležišče, ni nič takega. To počenjajo skoraj vsi psi. Kal izvleče vse deke iz pesjaka.
Osebnost pa se ne da že zdaj kar določiti. Mogoče nebi bilo slabo, da bi začela s pasjo šolo. Pa tudi učenje doma (sedi, prostor).
Kal se je tudi naučil, da se mora ko nr prinesem hrano, vodo, povodec, sprehod, najprej mi izpolni ukaz, potem pa dobi svoje.
Gre za avtoriteto in tudi pri vama jo manjka.

Z silo in dretjem boš naredila še bolj slabše. Če se ti zapodi v noge, miruješ, daš roke k sebi in se obrneš stran, ga ne gledaš. To je še vsakič delovalo, ker mu ni več zanimivo. Če pa brcaš, vpiješ, se dereš smatra, da je to igra.

Koliko pa imata kaj učenja in sprehodov na dan?

Upam, da sem ti kaj pomagala.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #88 : 24 Januar 2007, 10:47:43
Karakter se pa da že zelo zgodaj videt. To drži kot pribito, ampak tu pa nastopi naša vzgoja, če nam kaj ni všeč in to omilimo.

Nagnjenost h grizenju je navadno do menjave zob. Če maš pa tako kot jaz, je pa grizenje doživljenjso, če ji je dolgas.
Razne palčke oz. umetne kosti in gumjaste igračke so dobre za srbeče dlesni.

Čisto vsi psi skoraj pa si hočejo sami popravit ležišče. Moja prejšnja je svojo kar veliko blazino vlačla po celem stanovanju in jo obračala in mečkala in se metala nanjo, dokler ni bila točno taka, kot si jo je ona zamislila.  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #89 : 24 Januar 2007, 11:16:30
Tudi moj je na začetku vlačil not pa ven svoje dekice in brisačke, zato smo mu zdaj delo malo olajšali in smo mu naštimali še dekice in brisačke še pred hiško da se lahko naš princ izležava na mehkem :D 8), vendar pa ima še vedno rituale daje treba dekice in brisačke orenk premečkat in zboksat, da so potem ravno prav mehke in udobne, pa brisačko si vedno tako naštima da ima povšterček za glavo :o :D

Kako so pa vaši in navezanost na njihove dekice, namreč Lars ima najljubšo dekico in brisačko in ti dve prav vahta da mu jih ne bi zgubili ali še huje stran vrgli :o 8) :D