"Elektronske" Ovratnice

trigi · 150835

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
: 20 Avgust 2005, 13:39:17
Ohhh ja  ;D

Tole je moj stric dobil danes po mailu :) Da boste videli kaj vse se da kupiti na našem tržišču! GROZA  :-X :-X
Mogoče pa ste vi tudi že čisto na koncu z živci, in je tole ravno za vas in vašega ljubega pesjana  ::) ::)

 ELEKTRONSKE PASJE OVRATNICE
    -   za neposlušne, nepredvidljive, agresivne pse
    -   vodo tesno zaprt sprejemnik na ovratnici, vodo odporen oddajnik
    -   neomejeno število nivojev stimulacije  ??? ??? Kakšne stimulacije? Jaz si pod elektrošokom predstavljam samo kazen? Mogoče Kdo Kaj Več Ve Od Mene  ??? ???
    -   Nick gumb za 1/12 sekunde dolgo stimulacijo
    -   Constant gumb za do 12 sekund dolgo stimulacijo ;; Odlično za zelo trmaste pse  :-\ :-\
    -   Pager gumb samo za vibracije
    -   brez zunanje antene sprejemnika na ovratnici ;; Vse, le da je v stilu, bog ne daj da mi pes leta okoli kot kakšen marsovec :)
    -   velik domet ;; primerno tudi če se pes požene za srno ali podobnim, deluje tudi v gozdu, sigurno na vsaj 2km :) MISLM!
    -   NiMH akumulatorski bateriji za 3 do 4 tedne uporabe
    -   ustreza evropskim standardom (CE certifikat) ;; certifikat za? da psa dobro šokira??
 
   ELEKTRONSKE OGRAJE
    -   vodo tesno zaprt sprejemnik na ovratnici ;; si predstavljate da pride voda notri in ga nonstop stimulira??
    -   stacionaren oddajnik
    -   Pager/Vibration signal, ki opozori psa pred stimulacijo ;; spet odlična raba besede :)
    -   nastavljiva jakost signala ;; hmmm, le kaj bi to pomenilo?? Mogoče lahko pes posluša radio prek ovratnice?
    -   nastavljiva razdalja, ko se stimulacija sproži
    -   NiMH akumulatorska baterija na sprejemniku
    -   pokriva zelo velik del ozemlja
    -   uporabniku prijazne kontrole ;; ne verjamem da bi se psi (uporabniki) strinjali :)
    -   ogradna žica
    -   navodila za postavitev in knjiga treninga ;; trening verjetno temelji na pozitvni motivaciji  ::) ::) ups stimulaciji
    -   ustreza evropskim standardom (CE certifikat)

www.dogtra-slovenija.com pa je naš ljubi prodajalec stimulativne opreme :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1 : 20 Avgust 2005, 13:53:23
Najbol,da naštimajo v ovratnico agregator...ne kar električno napeljavo skozi celega psa >:(.Ograjo (električno) je imel okoliški veterinar (psa ni več...je enkrat zarenčal nad lastnikom :o)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #2 : 22 Avgust 2005, 10:48:21
Mene strese samo, da slišim električna ovratnica..........mi NE BOMO NIKOLI uporabljali električne ovratnice. sEm pa zadnjič srečale enega možakarja v pasji trgovini(nevem točno katera je bila) pa sem malo gledala po ovratnicah (navadnih najlonskih) pa mi tisti gospod reče....kaj to gledaš raje mene pokliči pa ti zrihtam orng močno elek. ovratnico..jest sem samo gledala :o se obrnila in samo šla. čez nekaj čsa ko sem šla nazaj mimo je šlo iz trgovine kar nekaj ljudi ven z njegovo kartico in št. ...bogi pesjani.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #3 : 22 Avgust 2005, 11:42:50
Jaz bi najprej vsakmu lastniku psa, ki bi kupil takšno "Elektronsko" ovratnico, najprej njemu namotiral okoli vratu. In bi ga orng "seštromal", da bi se mu iz ....... kadilo! Haha ;) Če pa to nebi pomagalo, bi pa priklopil kr na 240 V!   8)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 24 Avgust 2005, 13:24:29
to je pa nemogoče ... ka si še ne bodo zmisnaliiiii :-[ :-\  >:( Breeez veze to ... kake elektronske ovratnce ... sy obstajajo tut take k zategnejo pa koj neha vlečt al pa karkol >:( >:(



Lanyca

  • Gost
Odgovori #5 : 24 Avgust 2005, 18:30:32
Mučenje psov. Meni je to bedno. Tega ne bi kupila pa kakega koli psa bi mela. Naj ga pravilno vzgojijo ne pa elektrika. Tistega, ki to kupi je že pošteno streslo, da je tako nor, da bo to kupoval. eh  :o >:(



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #6 : 24 Avgust 2005, 19:09:17
že zatezne ovratnice se meni ne zdijo kaj preveč v redu. kaj šele elektronske. >:( >:(


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 24 Avgust 2005, 20:05:42
A veste kaj me zanima, čisto teoretični predlogi, prakse verjetno s takim psom nimate;

predstavljajte si, da imate velik zagrajen vrt in psa, ki laja na vsak šum (pa ne lajajoči maltežan ampak lajajoči velik pes, z močnim glasom). In predstavljajte si, da to sosede seveda moti. Pes laja na oso, pes laja na ljudi, pes laja na živali, pes laja na avte, pes laja na VSEEE! Na lep način seveda ne gre, saj je psu bolj kot nagrada pomebno, da nadere mimoidočega. Kaj storite?

PS: da ne bo kdo mislil, da govorim o svojem primeru. Imam majhen vrtiček in psa na 10 m štriku, tako da ga takoj začopatim ;) Priznam pa, da ne vem kaj bi storila če bi bilo to posestvo 1000 kvadratov ali več.

Drugi primer; predstavljate si, da živite v bloku. Pes naredi eno ogromno neumnost in vi ga kaznujete:

a) kregam ga in ne dosežem nič, saj psa briga, če se vi derete
b) psa osamim v zaprt prostor in si želim, da bi bila to dovolj velika kazen; pes začne v prostoru tuliti nepretrgoma, sosedom se zmeša, spraska vam vrata. Preostane vam samo to, da psa spet spustite in ne dosežete nič.

Tretji primer: pes ima blazno močan lovski nagon in se požene na vsako sled, ki jo zavoha. No, vsi vemo, da pes, ki je celo življenje na štriku, ne more biti verjetno normalen. Kako sedaj to odpraviti?


Me prav zanimajo vaši predlogi.

Lahko je tistim, ki imajo mirne pse, neodominantne, stabilne,....kakorkoli hočete. Ne zagovarjam teletaktov, verjemite pa mi, da sem že velikokrat razmišljala, da bi z njim probala.



Lanyca

  • Gost
Odgovori #8 : 24 Avgust 2005, 20:08:38
že zatezne ovratnice se meni ne zdijo kaj preveč v redu. kaj šele elektronske. >:( >:(
Mi pa mamo ovratnico na zateg meni se zdi v redu.



Lanyca

  • Gost
Odgovori #9 : 24 Avgust 2005, 20:11:57
Jah andi bi ga morali privajati že od malega, pa ga pravilno vzgajali. Z takimi agresivnimi  metodami pa se jaz ne strinjam. Da ga mučijo ker ne uboga. Ne ne to nipravi način.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #10 : 24 Avgust 2005, 20:22:53
nenormalno ... te ovratnice niso vredu. Verjetno pes, ki laja na oso, na avtomobile in na ostale stvari nima dobrih izkušenj z njimi ...  :) našega Indija privajamo da ne laja na mačke ker imamo grozno sosedo, ki vsako jutro vpraša kaj je s psom da tako laja.  >:(



andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 24 Avgust 2005, 20:23:19
Veš, tudi 2 meseca star mladič ima močan glas, ki sosede lahko fajn moti.
Ajde, drugi in tretji primer sta od mojega psa.

Kaj pa če posvojiš že odraslega psa, za katerega se izkaže, da ima podobne vedenjske probleme? Kaj potem?



andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 24 Avgust 2005, 20:24:26
Nastya, zgrešila si bistvo. Ni govora o nikakršnih slabih izkušnjah, govora je o ihtavosti o razburjenju, o trmarjenju.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 24 Avgust 2005, 20:30:41
ok ok :) to je pa res nerodno če takega psa dobiš ...  :)



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #14 : 24 Avgust 2005, 20:31:35
Andi ne vem, če bi bilo z našo kakšna taka težava sigurno nebi reševala z elektronsko ovratnico. Mislim da jo za kazni sploh ne bi zapirala ampak enostavno ignorirala nezaželeno vedenje. saj začneš pri mladiču  pa se navadi.


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 24 Avgust 2005, 20:33:35
Čakaj malo; recimo, da ti pes grize knjigo in ti ga zalotiš. Ga ignoriraš?



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #16 : 24 Avgust 2005, 20:37:08
ja dobro pritakih stvareh mu pač rečeš ne, ali pa mu knjigo vzameš iz gobca.. problem?


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #17 : 24 Avgust 2005, 20:38:13
ga boš stresla s to ovratnico ???


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 24 Avgust 2005, 20:40:37
Ok, a moram narisati; pes, ki je dominanten, ki se stalno upira lastniku, se nikakor ne zadovolji z besedo NEEE!!!!! V tem je problem ja!

Kot sem napisala, dokler imate mehke pse, lahko govorite:"zatezna ovratnica je kruta ipd", ko pa se boste srečale z dominantnim, močnim psom, ki ima voljo, da kontrira lastniku, boste začele razmišljati malce drugače.

Doma imam psico, ki je izredno mehka, uboga na prvo besedo, pri njej je tihek NE popolnoma zadosti.

Če ga kdaj bom, bo to čisto moja stvar, mene zanima kaj konkretno bi ve naredile. Čisto lahko se zgodi, da bo tak vaš naslednji mladiček in bo ob vašem NEEE samo pomežiknil. Kaj pa potem?



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #19 : 24 Avgust 2005, 20:44:39
kk ti pa more knjigo grizt. ne more je če jo imaš na pravem mestu, kjer je nedosegljiva za pse.  :)



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #20 : 24 Avgust 2005, 20:45:34
jah potem pa ne vem no... če so pa taki psi nej bodo pa tudi lastniki taki. itak pa vsak lastnik dela s svojim psom kakor hoče. meni se to zdi kruto potem pa kakor veš in znaš. sej so tukaj samo mnenja? :)


Lanyca

  • Gost
Odgovori #21 : 24 Avgust 2005, 20:46:11
Ne ampak elektrika vseeno ni pravi način. Naj ga šolajo ali kaj jaz vem. Ampak to je pa preagresivno ovratnice ne zatek se mi ne zdijo take ampak to čakaj malo. To je mučenje. Ne boškodilo če narišeš. Samo hecam se ;D



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #22 : 24 Avgust 2005, 20:48:30
ja, dobro no ok res je da so ovratnice na zateg čisto ok če z njo ne pretiravaš. kakor eni.. ampak ok to ni ta tema. ja bi se dalo šolati psa da bi vedel kdo ima avtoriteto. če se mu pa kar tako pustiš potem je pa smola ja. zato pa začenjajo pri mladičih.


Lanyca

  • Gost
Odgovori #23 : 24 Avgust 2005, 20:48:56
Ampak to je pa to. Naj si knjigo pospravijo ali pa če je tak naj ga imajo zunaj. Lastniku, ki bi sprožil el. ovratnico, ker pes grize knjigo bi morali psa odvzeti.



andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 24 Avgust 2005, 20:49:14
Nastya; ne bodim pikolovski. Lahko ti dam malce boljši primer, da si boš lažje predstavljala, če tukaj ne gre. Ga zalotiš, da grize stol! Boš stol odstranila, mizo, sedežno, posteljo?
Punce, nihče ne govori, da je potrebno psa stresti, če zgrize knjigo. Hudiča, moj pes bi moral biti že pravi skeletonček, če bi bilo tako. Sprašujem vas kaj bi storile?



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #25 : 24 Avgust 2005, 20:49:24
mučenje, mučenje, mučenje....živali (norci >:()

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #26 : 24 Avgust 2005, 20:50:16
andi, zato pa začenjaš ko je še mladič! takoj ko pride domov! pa nimaš problemov!!


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 24 Avgust 2005, 20:52:34
Ja a mladiči pa ne grizejo stvari al kaj? Mladiči ne lajajo in praskajo po vratih?

Ok, brezveze, da sprašujem naprej. Pohvalno, da mislite, da je to mučenje, sprašujte se malo še o teh vprašanjih, ki sem jih postavila. Saj ni treba takoj odgovoriti, lahko jutri,...



Lanyca

  • Gost
Odgovori #28 : 24 Avgust 2005, 20:53:03
Ja odločno mu povej ne pa ga za kazen ven spodi. Še nekajkrat bo poskusil pa ne bo več upal. Ja pes mora vedeti, da si ti alfa.



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #29 : 24 Avgust 2005, 20:54:01
joj nee!!! poglej, če je še mladič bo on glavni? madona, boš pa že pokazal da si ti glavni pri hiši, saj ko je majhen se nauči stvari, ki jih ne sme delat pa če je še tako dominanten, mladiču boš pa ja preprečil no!