Pes na trajektu

*LuNa* · 10208

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
: 11 Julij 2006, 11:45:37
Ker gremo prvič s psom na trajekt, me zanima, če mora nositi nagobčnik. Gre pa seveda za Hrvaško.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1 : 11 Julij 2006, 11:47:40
Mi smo bili v enem tednu štirikrat na trajektu na dveh različnih lokacijah pa nikjer ni potreboval nagobčnika.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 11 Julij 2006, 11:48:30
Rina je bila lani z nami na morju in smo šli tudi na trajekt.Nagobčnik sem imela s sabo,če bi slučajno kdo zatežil,ampak ga nismo rabili.Z nami je sedela gor pri klopcah,pa ni noben nič rekel.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #3 : 11 Julij 2006, 12:02:20
Na spletnih straneh Jadrolinije sicer piše, da morajo psi nositi nagobčnik, vendar s tem v praksi nihče ne teži. ;) Jaz sem ga ravno zato nameravala kupiti, pa sem si potem premislila, ker ga drugače nikjer ne potrebujeva, in se odločila, da se naredim neumno, če bi kdo kaj vprašal, ampak seveda nihče nič.  :P Pa še ena s trajekta. :D

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4 : 11 Julij 2006, 12:05:51
Če greste s psom na trajekt pazite na tačke. Na stopnicah in po tleh zna biti peklensko vroče, se mi je lani japonka sezula... je pa odvisno ali je star ali nov trajekt... Nagobčnika pa sigurno ne potrebuje, ker je bil lani z nami na trajektu en zelo hud pesjan, pa je bil brez.
lp
T.

8)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5 : 11 Julij 2006, 19:25:36
Kaj pa naredis s psom na dalsjih voznjah, recimo Benetke - Grcija ??? kam ga peljes lulat, recimo? Ima kdo tako izkusnjo?

+1

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 11 Julij 2006, 22:12:00
Imam občutek, kot da sem tole v eni temi že pisala, pa bom še enkrat. Pazite na svoje kužke, ko ste na trajektu! Ko smo šli lani iz Benetk v Atene je na ladji bil tudi mali super luškan bokserček. Ponoči je ubošček nekako padel z ladje  :'( nihče ni mogel nič storiti...meni je bilo tako hudo, ko sem izvedela in ne predstavljam si, kako hudo je bilo šele lastnici. Zato pa kužke na vrvico!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 11 Julij 2006, 22:18:50



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 11 Julij 2006, 22:20:36
Hvala Galy, bolje veš kaj pišem kot jaz  ;D pa sem dala v iskalnik trajekt in ni nič našel...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9 : 12 Julij 2006, 01:15:36
Ja sej te zgodbice se spomnem, te in se ene, da so nekomu ukradli psa, ki ga je imel na povodcu ob sebi, medtem ko je spal :'(

Zato sem tudi vprasala, ce ima kdo iz prve roke to izkusnjo.

battito animale


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #10 : 20 Julij 2006, 08:48:01


No, mi smo trajekt preživeli, nazadnje to soboto, relacija Sučuraj - Drvenik, kakšne pol urce....Bruno si ni upal niti za tja, niti za nazaj po stopnicah gor, tako, da smo sedeli pri avtomobilih, kjer nam tudi ni nič manjkalo. Nagobčnika niso zahtevali, pravzaprav nama nobeden ni težil, čeprav sem pa nekje brala nek članek, da morajo imeti rotweilerji, stafordi, šarplaninci in mešanci le-teh, pa ne vem katere vse pasme na Hrvaškem nagobčnike in biti na povodcu. Po mojem vse skupaj deluje tako, da če zgleda osebju prijazen pes ne težijo, če pa se ga bojijo že tisti, ki te spustijo na trajekt, potem si lahko ziher, da boš moral dat gor nagobčnik...Itak pa vsak sam ve, kakšen je njegov pes in temu primerno postopa.


_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


*alfa*

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 31 Oktober 2006, 17:28:04
hej

mi smo šli z našo Ylso na Korziko in na trajektu nismo rabil nagobčnika...smo se 4 ure fural sam je vredu preživela vožnjo....pa tudi potem na plaži je kar laufala od veselja da je končn spet lahko spuščena  :P

lp urška


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 31 Oktober 2006, 18:34:18
Mi smo naleteli celo na razburkano morje. Na najvišji palubi si se komaj držal na nogah, Lena pa kot da ni nič.
Pa še slikca   http://lena.moj-album.com/album/5112301/?os=5112474


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #13 : 02 Januar 2007, 13:55:45
čeprav nimam teh izkušenj pa mislim da ne zahtevajo nagobčnika zahtevajo verjetno samo to da je na povodcu

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #14 : 20 Junij 2007, 13:19:33
ne gre ravno za trajekt, pa kljub temu  :)

torej vprašanje je:
tisti, ki na morju več potujete s čolnom mi boste znal pomagat: Ali imate za vašega psa rešilni jopič in ali mu ga nadenete, ko se vozite s čolnom?
Pa če ga imate, kje se ga kupi?

Hvala



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #15 : 11 Julij 2007, 08:53:47
Za trajekte Jadrolinije:

 
Kućni ljubimci smiju se prevoziti samo ako ne predstavljaju opasnost ili smetnju za putnike ili brod i ne smije ih se unositi u zatvorene putničke prostorije. Vlasnici preuzimaju rizik i odgovornost za eventualne štete na putovanju. Psi moraju imati brnjicu (izuzev psa vodiča slijepe osobe) i moraju se voditi na povodniku, mačke moraju biti u kutijama, a ptice u krletkama.

 
 
 
 



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #16 : 11 Julij 2007, 09:08:31
katjaT: večinoma ljudje ne uporabljajo rešilnih jopičev za vožnjo s čolnom (gumenjakom ali podobnim), če pa gre za večji čoln (gliser ali jadrnico) pa si dostikrat omislijo tudi rešilni jopič.

Trenutno vem samo za en rešilni jopič in sicer  Ruffwear - K9 Float Coat, možno ga je kupiti tudi pri nas, trenutno še nimam cene, vendar če želiš se lahko pozanimam.

Lp, Črt



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #17 : 11 Julij 2007, 09:36:19
Mi smo lani nabavili en tak plavalni jopič, in sicer v zootic-u




Sicer bolj za podporo pri plavanju (moj do takrat ni maral plavanja) ampak je res ena fajna zadeva. Cene se žal ne spomnim več, najbolje da greš pogledat. Bi ga pa tudi jaz uporabljala za psa, če bi se pogosto vozila s čolnom.


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #18 : 11 Julij 2007, 09:38:36
Najlepša hvala obema!


Bom šla pogledat v Zootica. Ker to bi se za letos še splačalo, za naročanje iz tujine sem pa žal že malo pozna.
Sicer tisti iz K9? zgleda bolj prilegajoč, sam za prvo silo bi tudi tak bil super.

LP





Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 23 Marec 2013, 09:30:27
Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s psom na trajektu na daljše razdalje, npr. do Grčije. Uradne informacije posameznih linij najdem, bolj me pa zanimajo konkretne izkušnje.