Kuhana hrana

ninci · 249966

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #90 : 07 Junij 2007, 18:28:02
Ne, nisem dr. vet. med., sele bom - veterino namrec sele studiram.

Se pa spodnji ciat bere nekoliko drugace kot je bil interpretiran. Namrec mleko povzroca razvoj glist (in ne povzroca nastanka glistavosti), zival sama mora bit namrec inficirana in zaradi nepravilne prebave mleka (vzrok glej v zgornjem clanku) paraziti lahko dobijo proteine in ostale potrebne hranilne snovi, kar pospesuje njihovo rast in razvoj. Druga moznost, katera je verjetno misljena v delu, ki sem ga citirala, pa je to, daje domace mleko lahko inficirano in ce se daje surovega, se lahko okuzijo tudi psi (se pa mleko ne okuzi kar tako samo od sebe, ce bi satlo na odprtem, ampak prek okuzene krave). Vse ostalo o laktozi, intoleranci in vsem mi je dobro poznano. Jaz sem se "obesila" zgolj na izjavo, da mleko povzroca gliste. To pa enostavno ni res, samo mleko jih ne povzroca. Pac pri povzemnju in interpretaciji napisanega je potrebno to dobro prebrat ...

Mleko (še posebej domače) namreč povzroča razvoj glist, nastanek driske,…ipd,

en vzorec jedilnika npisem kasneje, zdajle nimam casa.
lp, m.


-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


marjan

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 07 Junij 2007, 20:23:13
Pri nas Sky dobi zjutraj brikete, včasih prelite z jogurtom.
Popoldne pa dobi kuhan obrok.
Skuham meso narezano na večje kose, največkrat dobi purana, piščanca ali jagnjetino, včasih tudi ribe. Zraven mesa dodam korenje, peteršilj, brokoli, por... Izogibam se cvetači, ker ga po njej dajejo hudi vetrovi  :o in pa stročnicam. Največkrat od ogljikovih hidratov dobi riž, pa tudi pašto, proseno kašo, ajdovo kašo in ovsene kosmiče. Ponavadi se vse skupaj kuha v enem loncu, včasih dodam tudi jajce ali malo olivnega olja.
Sky tak obrok res z užitkom poje in se začne sliniti že ko vidi lonec, se je že navadil, kateri je njegov. :P
Provali smo mu dati tudi krompir, vendar je po njem imel mehko blato, tako da ga ne dobiva več.
Med obrokoma pa dobi kakšen kupljen priboljšek, od domačih pa sadje, zelo rad ima banano, jabolka, pomaranče, celo kivi poje... Včasih dobi tudi košček suheha kruha ali žlico medu, pa košček sira....
Skratka je kar raznoliko hrano in mislim, da mu nič ne manjka.
Če pa ima kdo še kakšen predlog za pasji obrok, pa kar na dan z njim.
Lp



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #92 : 07 Junij 2007, 21:25:54
Nejcika jaz sem tudi brala nekaj knjig in ti povem nikjer ni pisalo, da po mleku lahko dobijo gliste. razen če je krava ki je proizvedla mleko okužena krava kot je že lepo napisala maja01.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 07 Junij 2007, 21:30:01
Čaw,

jest ne vem več kaj naj mu še dam, riž + piščanec (kuhan)=driska, makaroni + puran = driska (malo manj ampak vseeno), kaj mislite strokovnjaki, kje je problem ?

L.P.P. Špela



Fana

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 1
Odgovori #94 : 07 Junij 2007, 21:51:51
Špela,
mogoče je problem v puranu ...
Pri nas jesta oba kuhano večerjo in sicer makarone in mleto goveje ali konjsko meso z veliko korenčka in cvetače. Nobene driske nikoli. Probaj mogoče bo pa boljše.

Lp,
Nataša

From Carantania


malena3

  • Gost
Odgovori #95 : 07 Junij 2007, 22:24:25
Fana, saj mu daje tudi piščanca, tako da ni problem samo puran..

Hm, je pa res, da se driska lahko vleče do 3 dni tudi od ene hrane, torej, če je v ponedeljek jedel piščanca, v torek purana, še ni nujno, da je zaradi purana driska.

Costa, zakaj pa ga tako hranite? Ima kako posebej dieto?


Kot prvo predlagam, da mu daš vsaj 3 dni zapored enako hrano...sicer naj nebi riž delal kake probleme, so pa seveda spet izjeme.
Kako kuhate riž? Tudi v vodi, sam riž, brez soli?



Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 08 Junij 2007, 05:31:37
heja majcek,pa dobro pa to mleko,v redu je  ;D mas prav  :D , majao1 saj sem vedela, da si s tega faha,drugace nebi precizno pisala, veliko srece pri studiju, mogoce te bomo se kdaj fejst rabli ,za nase pesjanarje in nasploh.....jaz sem mela tudi idejo iti na med., pa sem postala nekaj drugega :)....in en lep pozdrav tudi babsy_ki in njenemu lepotcu....
je fino razcistiti teme, vsaj ves kaj je tocno res in kaj ni....fina zadeva tale forum......
Pridni bodite se naprej , se se kaj tipkamo kje drugje.....cau...



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 08 Junij 2007, 13:22:49
Fana, saj mu daje tudi piščanca, tako da ni problem samo puran..

Hm, je pa res, da se driska lahko vleče do 3 dni tudi od ene hrane, torej, če je v ponedeljek jedel piščanca, v torek purana, še ni nujno, da je zaradi purana driska.

Costa, zakaj pa ga tako hranite? Ima kako posebej dieto?


Kot prvo predlagam, da mu daš vsaj 3 dni zapored enako hrano...sicer naj nebi riž delal kake probleme, so pa seveda spet izjeme.
Kako kuhate riž? Tudi v vodi, sam riž, brez soli?

Čaw,

v bistvu je dobil nekako prvič piščanca (kuhan z rižem - v vodi nič soli), drugače večinoma dobiva purana ter govedno (kuhano) z makaroni pa tudi makarone z tuno. Ja ja vem, olje odlijem.

Ne, nima nobene diete ali kaj. Zjutraj in popoldan briketi, zvečer kuhana hrana, da dobi na masi.


Špela,
mogoče je problem v puranu ...
Pri nas jesta oba kuhano večerjo in sicer makarone in mleto goveje ali konjsko meso z veliko korenčka in cvetače. Nobene driske nikoli. Probaj mogoče bo pa boljše.

Lp,
Nataša

Ja hvala, bom probala.

L.P.P. Špela



malena3

  • Gost
Odgovori #98 : 08 Junij 2007, 13:28:41
Naša mrcina je imela drisko po tuni, ali sem odlila olje, ali sem kupila tuno v lastnem soku.
Mogoče črtaj to, še vedno priporočam, da ne mešaš hrane, probaj vsaj 2x mu za večerjo dati enako, tako boš lahko pogruntala, kaj mu ne paše.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #99 : 08 Junij 2007, 13:39:18
Moj nasvet morda ne bo kaj prida koristil, pa vendar. Ko sem še imela mucka in kadar je imel drisko, je bil nasvet veterinarjev vedno naslednji:

"En dan nič jesti in če ne bo bolje na veterino."

Lahko pa daš psu samo brikete (brez kakršnih koli dodatkov), kajti lahko da gre za alergijo. Koliko pa je star pes? Mladiči (pasji, prašičji, zajčji - mama je s kmetov doma  ;) ) imajo namreč pogosto drisko. Pazit je treba, da ne dehidrira. Voda, voda in še enkrat voda.

Kar se pa jedilnikov tiče, priporočam knjigo: Dmača pasja kuharica.


Kristinca & Florinca


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #100 : 08 Junij 2007, 13:53:17
jest ne vem več kaj naj mu še dam, riž + piščanec (kuhan)=driska, makaroni + puran = driska (malo manj ampak vseeno), kaj mislite strokovnjaki, kje je problem ?

nismo ravno strokovnjaki ... Ampak bi znal bit problem v perutnini.
Jaz bi na tvojem emstu poskusila tako, da bi se nekaj dni - dokler se prebava ne uredi - poskusila izogibat perutnini in jajcem, potem bi mu pa dala pusto piscancje meso z rizem (prsa). Lahko bi bil rpoblem tudi v kozi oz. mascobi, ne vem, kateri dle mase si mu dala in koliko koze je bilo zraven (koza, predvsem puranja, je zelo mastna in lahko povzroca tezave, celo bistveno hujese od driske - npr. akutni pankreatitis).
Ce mu perutnina ne ustreza (mozno), ti se vedno ostane kar nekaj vrst mesa - govedina, konjsko, ribe, ... Od virov OH je riz veliko boljsi kot makaroni (lazje prebavljiv - skoraj 100%, med tem ko so makaroni in vecian ostalih stvari bistveno manj). Jaz bi ti priporocala, da mu vsaj, dokler ne odkrijes problema, rajsi dajes riz kot testenine. Kot so ti ze napisali, poskusi se drzat neke hrane par dni, da bos sploh vedela od cesa je tezava (v tem casu tudi ne dajaj nobenih dodatkov).

No, pa se primer jedilnika. Samo nas je precej monoton, ker je Spela zaradi alergije na dieti.
Zjutraj: riz + 1/4kg skute, popoldan: riz z govejim mesom slabe 1/2 kg + zelenjava (trenutno uporabljam bucke, kumare, radic - ko je), zvecer: riz + meso ali/in skuta, kaksno jabolko, hruske, zlica medu (ok, k mesu tega ne dajem ...).

Od mesa dobiva govedino (mleto ali v kosu), konjsko meso, obcasno tudi svinjino (pazim pri izbiri kaksno meso - da ni premastno) in vsaj enkrat tedensko drobovino - srce, jetra, vranice, ... od OH pa riz in krompir (pire). Obcasno dobi tudi mleko ali jogurt.

Za normalnega psa je fajn vir OH tudi ajdova kasa - lahko prebavljiva, je pa precej malo kaloricna, pa pira, prosena kasa. Drugace pa se lahko igrate z jedilniki kolikor vas je volja. Fajn so tudi razni kosmici in otrobi, samo je treba pri uvajanju malo pazit - vsebujejo veliko vlaknin in je lahko na zacetku kaksna driska. Od sadja in zelenajve lahko psi sicer jedo skoraj vse, izogibat se je treba cebuli, grozdju, vseh vrst sadnih pesk (vsebujejo cianide) in cesnu v velikih kolicinah (cebula in cesen v vecjih kolicinah lahko povzrocita anemijo, grozdje & rozine pa lahko povzrocijo odpoved ledvic). Previden je treba biti tudi z jagodami, oreski (makadamije so toksicne!) in morskimi zadevami - ker znajo pvzrocat alergije.
Kar se tice rib - sveze so super, pri konzervah pa je lahko problem olje in histamin, ki ga nekatere vsebujejo veliko.

Riz jaz kuham v vodi, solim ga ali cisto malo, navadno pa sploh ne.

Ce pride do driske (ne samo mehkejsega blata ampak driske) - en dan posta (voda v majhni kolicini) in ce je bolje potem nekaj dni lahka hrana (razkuhan riz, piscancja prsa, oslic, lahko tudi probioticni jogurt ali linex za obnovitev crevesne flore), ce driska traja dlje kot dan, pa veterinar ...
m.

p.s. mlaldic je se vedno kuncji, tudi ce je mama doma s kmetov.
p.p.s se opravicujem za pravopisne napake, ampak na eno oko malo slabse vidim danes...

+1





-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 08 Junij 2007, 14:00:12
Čaw,

no sej ni tako hudo, sej ne driska vedno. Ponavadi bolj mehko kaka oz. tako, ko ga dam zjutraj takoj ven, navaden, potem mu dam brikete in se nažlampa, potem spet ven in potem pa ali mehko kaka ali pa driska. In tako še ene parkrat potem se očitno spuca in spet vredu.

Bom pa probala tudi to ja, da mu dam parkrat zaporedoma isto.

Mali bo star 5 mesecev. Baje pa tudi pomaga, da mu po večerji za nekaj časa umaknem vodo.

L.P.P. Špela



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 08 Junij 2007, 14:01:31
Čaw,

dobil je piščanca mislim da bedra brez kosti brez kože.



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #103 : 08 Junij 2007, 17:15:15
Kar se pa jedilnikov tiče, priporočam knjigo: Dmača pasja kuharica.




glede knijge: jaz sem jo enkrat vzela in je res super knjiga!!!
ima ful dobre recepte. COSTA enkrat jo vzemi in si preberi en recept pa mu to ponudi (nasvet: nekaj kar je bolj suho če veš kaj mislim)

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 09 Junij 2007, 10:55:15
Čaw,

no predvčerajšnjim in včeraj je dobil riž in tuno pa je danes driskal ko vidra  :( . Ampak spet zjutraj navadno doma na papirju, potem zunaj pa. Ne vem.

Ali naj mu še dam tuno ali je to že dovolj ?

L.P.P. Špela

P.S. majcek, razumem  ;) .



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #105 : 09 Junij 2007, 11:12:55
Nekateri psi ratajo čez noč občutljivi na kuhano hrano, nekateri so občutljivi na brikete, nekateri kar naenkrat ratajo občutljivi na priboljške....

costa jaz bi psa en dan postila da se zadeva stabilizira, potem pa bi mu dajala suhe brikete, pa se potem pokaže ali je to ali ni.
Bi mu pa sedaj ko je takole driskal, dala kapsulo FARMATANA- ŠČITI SLUZNICO PRED DRAŽLJAJI IN POMIRJA ČREVO
Dobi le pri veterinarju.

Citiraj
est ne vem več kaj naj mu še dam, riž + piščanec (kuhan)=driska, makaroni + puran = driska (malo manj ampak vseeno)
mu pa vseekakor nebi več kuhala in ekspiremintirala če po vsem tem kar si napisala driska

Prej si omenjala da mu daješ kuhano hrano zaradi mase ???





maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #106 : 09 Junij 2007, 11:37:15
se strinjam, da malo prekini kuharijo (vsaj teden dni, potem pa pocasi zacni z majhnimi kolicinami razkuhanega riza in majhnimi kolicinami pustega mesa), da se crevo umiri, ker takele zaporedne driskalne epizode ne naredijo nic dobrega. Bi mu pa jaz poleg kaksne kapsule farmatana, dala linex. Ce farmatana nimas, lahko tudi samo slednjega.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 09 Junij 2007, 19:30:51
Čaw,

zdejle sem ga imela zunaj in je kaku pa je bilo spet boljš. Danes zvečer dobi brikete, jutri pa post, prav ?  :)

L.P.P. Špela



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 15 Junij 2007, 16:33:56
se strinjam, da malo prekini kuharijo (vsaj teden dni, potem pa pocasi zacni z majhnimi kolicinami razkuhanega riza in majhnimi kolicinami pustega mesa), da se crevo umiri, ker takele zaporedne driskalne epizode ne naredijo nic dobrega. Bi mu pa jaz poleg kaksne kapsule farmatana, dala linex. Ce farmatana nimas, lahko tudi samo slednjega.
m.

Čaw,

no danes je že veliko boljše  :) in tako mu danes nameravam dati riž (mora biti nujno razkuhan ?) in pusto meso. Lahko dam tudi malo zelenjavice (cvetača, brokoli, korenjčka) ?

L.P.P. Špela



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #109 : 15 Junij 2007, 18:09:37
Nisem prej videla ...

Danes zvečer dobi brikete, jutri pa post, prav ?  :)

To nima nobenega smisla. Ce driska traja dlje kot dan ali ce je res huda, naredis post takoj. Dajat brikete driskajocemu psu ni fajn, ker je crevo ze povsem razdrazeno, normalen obrok ga pa razdrazi se bolj.

Pises, d aje danes veliko boljse. Ce ni POVSEM ok, mu ne dajaj kuhane hrane. Predvsem mu pa jaz res ne bi dajala toliko enih novih stvari naenkrat, ker na ta nacin nikoli ne bos ugotovila po cem ima tezave. Ce ze, mu daj riz in pusto meso, z zelenjavo pa pocakaj vsaj nekaj dni, pa se potem postopoma uvajaj vsako novo stvar (prej naj par dni je isto hrano). Primer. Danes in se tri dni zapored mu dajas samo riz in meso. Cetrti dan dodas korencek in tako "natepava" riz, meso in korenje (korenje skuhaj, ker je lazje prebavljivo kot surovo), potem spet po treh dneh dodas npr. brokoli, pa potem po treh dneh tuno, ... Jasno, ce se tezave ponovijo, zadevo prekines. Pa se boljse kot na tri dni je na 1 teden.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #110 : 02 Julij 2007, 10:10:25
Oj! Je normalno da pes manj iztreblja, če je na kuhani krani? Ali to pomeni, da je treba povišat dozo, mogoče mam razmirje med beljakovinami in OH pa vitamini in minerali napačno...Gre se za mlalo starejšega psa, ki ima na dan prb 1,5 h sprehoda. vmes pa veliiiko spi, se igramo vmes...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #111 : 02 Julij 2007, 22:37:42
to je cisto ok in pomeni smao to, da pac veliko bolj izkoristi hrano, ki jo zauzije - je notri manj balasta. Ce ze ravno hoces povecati volumen iztrebkov mu dodaj vlaknine - npr. listnato zelenjavo, kosmice, otrobe, ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #112 : 01 Avgust 2007, 20:55:19
Čim manj menjajte različne vrste hrane pri mladičih! To je najslabše. Prebavni trakt še ni razvit pri mladičih, zato je vsaka menjava hrane totalen stres za mladičkovo telo. Jaz prisegam na brikete, če pes le ni izbirčen do amena. Če ste se odločili za brikete - hranite ENO vrsto in ne menjavajte takoj, ko pride kak mehek drekec ven. Drisko lahko povzroči tudi novo okolje, menjava temperatur, sprehod, obisk itd...
Govorim iz izkušenj (ko je bila Tana še mladič), ker sem ful menjala hrane (brikete), probavala s kuhanjem, probavala z vsem možnim. Začetniška napaka pač!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #113 : 02 Avgust 2007, 12:22:24
takšno kartako menjavanje hrane res ničemur ne koristi. Vendar pa se mi zdi dobro, če vzreditelj mladiče navadi na vse vrste hrane. Najbolj varno in najbolj komot je res, da mladičem že od začetka daješ samo eno vrsto visokokvalitetne tovarniško pripravljene hrane. Samo če pri takem mladiču začne novi lastnik kaj eksperimentirati, ima takoj probleme. Meni se je najbolje obneslo, če so imeli eno vrsto dobrih briketov za osnovo. Zraven pa so v manjših količinah dobivali vse mogoče, kuhano, surovo, mlečno, mesno, polento, makarone...In obvezno še majhne količine kakšnih drugih briketov, lahko tudi manj kakovostnih. Pri takem mladiču je lahko novi lastnik pozabil vsa navodila in takoj prvi dan prešaltal na kakšen Pedigree ali pa kuhal sam, menjal hrano, kar je hotel, pa ni bilo nobenega problema.


Jurcek

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 16 September 2007, 15:32:27
Jaz mojemu peseku kuham testenine pa meso (no mami pa ati tut pomagata ;D)...to ima najbolj rad ( skoraj zmeraj pa mu v to hrano naribamo tut korenje ki je nasploh zdravo pa še s kakanjem potem ni problemov, če pa so, dobi vmes tut brikete:) Je pa po mojem zelo vredu če psa navadiš na kuhano hrano...ne rabiš zmeraj kupovat konzerv ipd. pa še zdravo je da dobi testenine, riž, meso:), ker pomoje v briketih ni ravno tisto lepo meso, ampak so sami ostanki...

Lep pozdrav



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 16 September 2007, 17:36:05
pa še zdravo je da dobi testenine, riž, meso:)...

Ja, če je to v pravih razmerjih. Vsekakor pa je samo meso, testenine, riž in korenje čisto premalo...


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #116 : 16 September 2007, 18:09:24
Jurcek.... mislim, da se zelo motiš kaj je zdravo in kaj preprosto. Riž in testenine moraš kuhati vsak dan... meso mora biti sveže, če hočeš, da je užitno. Meso moraš potem kupiti vsak dan ali vsak drugi dan.  Po vrečo briketov pa greš enkrat na mesec. Če si študent ali upokojenec, potem se lahko hecaš in pripravljaš kosilo še za psa...  ??? Če pa hodiš v službo, potem, pa je lažje in bolj preprosto, če kupiš vrečo kvalitetnih briketov in kakšno konzervico za priboljšek.  :-[
Tudi briketi premium kvalitete (Pro Plan, Hills, Almo Nature...in ostale znamke) so tako dobro sestavljeni, da v njih ni mesa tretje kvalitete in za brikete uporabljajo meso, ki bi bilo primerno tudi za humano prehrano. Briketi pa vsebujejo tudi sestavine, ki izboljšajo prebavo, vonj kakca ni tako močan zaradi zelišč, ki jih vsebujejo, poleg tega imajo tudi pravo razmerje  maščob, proteinov, kalcija in ostalega za mladičke, odrasle, aktivne pse, občutljive pse itd... Tako da lahko za vsak tip psa dobiš prave brikete in pravi okus, ki ga bo imel pes rad. Ko pa hraniš s kuhano hrano ne veš, koliko maščob ali proteinov vsebuje tvoj obrok... Toliko o kuhanju in skuhani hrani. Jurček, premisli!  ::)



Jurcek

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 16 September 2007, 18:53:45
Hvala vam za komentarje ;D ampak glede svežega mesa...kupimo čisto sveže odrezke pri mesarju( zraven so kite od krav ipd.), kar za ljudi ni...Psu kuhamo VSAK dan, pa čeprav sta starša zaposlena jaz pa tut hodim v srednjo šolo ;) zraven testenin, riža in mesa, dobi kdaj pa kdaj tut kak rumenjak od jajc, pa tudi še kaj drugega :) glede briketov imam pač svoje mnenje...saj jih imamo doma...ene izmed najboljših ;D in mu jih tut hranimo...vendar raje mu kaj skuhamo ker ima to tudi rajši  :D korenje je pa za pasjo prebavo zelo zdravo...izboljša kvaliteto kakca ;) ;) ;) pa da nebom predolg...mislim da mu ta prehrana ustreza ker ima lepo dlako, prav tako ni predebel ali presuh in kaj podobnega...Pričakujem še kak komentar

Pasji pozdrav ;)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 16 September 2007, 20:29:04
meso mora biti sveže, če hočeš, da je užitno. Meso moraš potem kupiti vsak dan ali vsak drugi dan.  Po vrečo briketov pa greš enkrat na mesec. Če si študent ali upokojenec, potem se lahko hecaš in pripravljaš kosilo še za psa...  ??? Če pa hodiš v službo, potem, pa je lažje in bolj preprosto...

Pri vas nimate hladilnika in hladilne skrinje?  ;D
Aja, meni osebno je čisto vseeno tudi, če med kuhanjem kosila za nas zraven pristavim še en lonec za pse in mačke. Saj kuha se samo  ::)

Sicer pa se s takšnim pripravljanjem obrokov, kot je napisal Jurcek, definitivno ne strinjam. V tem primeru so definitivno boljši kvalitetni briketi.


Jurcek

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 16 September 2007, 20:55:35
Zanima me samo to, kaj je narobe s tako pripravljeno hrano?

aja...pa seveda tiste odrezke ki jih kupimo narežemo na kocke in damo v skrinjo... ;D

Lpe pozdrav