Kuhana hrana

ninci · 249228

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #30 : 23 Februar 2006, 13:28:15
Nina, meso kupujem "v kosu" s pomočjo lokalne trgovine, ki pa je samo posrednik med menoj in mesarjem (da je vse legalno). Vzamem cca 10 kg naenkrat, cena je med 500 in 700 SIT za kg. Če bi imela skrinjo posebej za pse bi vzela še več naenkrat pa tisto bi se dalo direktno od mesarja (50-100 kg). Splača pa se kupiti tudi kakšnega kozlička direktno od kmetov, saj se drobnico lahko še vedno kolje doma.

Goltancev, vratov ipd. ne dajem, občasno dam drobovino (enkrat do max. dvakrat na mesec). Če kupim piščanca ali purana je to prsni kos (včasih pa se je ful splačalo kupovati puranova stegna in perutke). Včasih kupim celega piščanca in ga za spremembo spečem.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #31 : 23 Februar 2006, 13:46:10
A lahko majhni psi oz. mladi jedo skuto poleg briketov?

Mislim zato, da ne bi bilo prevec kalcija.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #32 : 23 Februar 2006, 16:49:15
No, te recepte poznam, pa se mi zdijo neuravnoteženi (150 g mesa in 400g kuhanih testenin?) in nekatere sestavine so milo rečeno hudo čudne; pekoča paprika v prahu npr.

količina posameznih sestavin se lahko prilagaja ;), pa tudi nekatere se lahko preprosto izpustijo. tisto so samo ideje, kako pripraviti jedi (hočem reči, da ni treba vsega dobesedno vzeti) ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #33 : 23 Februar 2006, 16:59:25
Goltanci se ponavadi goveji kupijejo. Tam so obročki, ki jih je treba na pol prerezat, drgač so pa super.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #34 : 24 Februar 2006, 15:17:56
količina posameznih sestavin se lahko prilagaja ;), pa tudi nekatere se lahko preprosto izpustijo. tisto so samo ideje, kako pripraviti jedi (hočem reči, da ni treba vsega dobesedno vzeti) ...

Glede na neznanje večine "domačih kuharjev" je po mojem mnenju škodljivo objavljati recepte za neuravnotežene obroke. Potem se zdi ljudem normalno, da v pol kile kuhanih makaronov psu stresejo eno ribjo konzervo. :-\


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #35 : 12 April 2006, 11:54:44
No, želela sem deliti še eno idejo za domač obrok in sicer sem za pokušino na parih žlicah olja popražila in podušila zrezano jušno zelenjavo (korenje, koleraba, paradižnik, kasneje sem dodala še peteršilj), potem pa sem dodala oprano proseno kašo in zalila z vodo. Zadeva se je lepo nakuhala (še preveč, "lonček kuhaj" varianta). Okus je zelo dober, dodaš samo še meso in obrok je tu.


nenanena

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 07 Maj 2006, 16:34:27
Mam eno vprašanje

Mam mladička pasme AST, in zadnjič sem mu kupila brikete Royal canin, kupila sem jih za pokušino in seveda samo 1kg, včeraj se mi je zdelo da jih bo še zadosti zdaj mi pa jih je zmanjkalo, me je kar sram povedat vem da sem bila neodgovorna glede tega... :-[
Zanima pa me kaj naj psičku naredim za večerjo, nekaj lahkega pa nekaj dobrega za mladička...?
Zjutraj pa seveda takoj v trgovino po večkilogramsko vrečo  :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #37 : 07 Maj 2006, 16:48:37
Mladiček mora jesti 4-krat dnevno. Ima namreč premajhen želodček, da bi lahko hrano, ki jo organizem potrebuje za rast, dobil iz enega ali dveh obrokov.

Skuhaš mu lahko marsikaj, odvisno, kaj prenaša.

2 jajci, malo mleka, nekaj žlic moke zmešaš v maso in spečeš neke vrste omleto. Za boljši okus dodaš malo nasekljane šunke, hrenovke ali poli salamce.

V mleko vmešaš jajce, pustiš da prevre in dodaš kosmiče.

Če imaš kakno ribjo konzervo potem odcediš olje, zmečkaš ribo in skuhaš nekaj žlic riža, ribo in riž zmešaš skupaj in obrok je tu.

Najdi en beljakovinski vir (meso, jajce ali sir...) pa nekaj ogljikovih hidratov, pa malo zelenjavice, če jo imaš, pa bo obrok tu!


marelica

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 20 Junij 2006, 13:57:48
Jaz mojemu kužotu enkrat na dan kuham, dvakrat na dan pa dobi brikete (ker je še mladiček). Zanima me, kako je s testeninami in krompirjem. Nekateri trdijo, da ju pes ne sme jesti spet drugje slišim ali preberem, da lahko. :-\
Res bi rada en natančen odgovor, da vem kako naprej. Hvala



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #39 : 20 Junij 2006, 15:04:10
O krompirju smo debatirali Tule.

Lp nina



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #40 : 19 Avgust 2006, 13:39:26
Dobili smo par kg govejih jetrc in nimam pojma kaj naj z njimi pocnem, niti kako jih dozirati. Psica dobi drugace okrog 200g briketov na dan, pa se kaki priboljski padejo, kruh..

Prav bi mi prisli kaki recepti (tudi ne vem ali naj bodo jetrca kot dodatek briketom ali kot posamezen obrok).

Pa se kaksna informacija ki je mogoce ne vem. Ocitno ni dobro prevec futrati psa z drobovino, tako da bomo verjetno meli tele jetre za celo leto :D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #41 : 19 Avgust 2006, 13:45:58
Enkrat na teden ji komot das jetrca. Preveckrat ne zaradi holesterola, ampak imajo pa ful zeleza in vitamina B.

Jaz mojemu kuham piscancjo/govejo drobovino z isto kolicino zelenjave in zitaric, to dobi nekako na 10 dni namesto briketov.
Doziram po obcutku, tako da ti natancno ne znam povedat... baje naj bi bilo "pravilo", da je obrok priblizno 2% pasje teze.

battito animale


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #42 : 13 September 2006, 19:03:58
Tana ima samo še dobre 3 tedne do kotitve... pa bi mogla jest malo boljšo im nočnejšo hrano.
Imam eno vprašanje za vse izkušne lastnike psic... Tana je nehala jest brikete. Ne je ne namočenih, ne zmešanih v multipraktiku s tuno, ki jo je imela do sedaj najraje... Odklanja vse kar JE oz. kar včasih "JE BIL briket". Do sedaj jih je normalno jedla skupaj s kakšno žlico konzerve, ali juhe... Sedaj pa ništa... Ne vem, kako ji naj hranim meso. Od mam, babic (itd) dobivam kuhano govedino iz juhe, saj bi me tadobre konzerve prišle celo bogastvo. Koliko mesa ji naj hranim? A ima kdo psa na kuhani hrani ali vsi dajete brikete?
Se mi zdi da bi bilo 200 g mesa na dan dosti. Ampak a 200 g surovega mesa ali kuhanega?

Probala sem že s štarterjem od royal canina (zelo majčkeni briketi), ker sem mislila, da bo užgalo, saj mački poje vse briketke iz mačkove sklede. Po treh dnevih ni več užgalo, da sem Tanine brikete dajala v posodo od mačke. ;-)

Ideje?



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #43 : 13 September 2006, 20:27:43
Hmmm ... na splošno naj bi pes dobil 1/3 beljakovin (meso, rumenjak, sir, skuta...), 1/3 ogljikovih hidratov (riž, testenine, koruzni kosmiči, kaša...) in 1/3 mineralov in vitaminov (torej zelenjave). Na brejost se ne spoznam, če je potrebno zaradi tega npr. več beljakovin, pač to nekako izračunaš. Glede mesa pa - jaz bi dala kuhano.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #44 : 14 September 2006, 00:37:24
To že... ampak količinsko... kolk gramov mesa npr... Tega pa nikjer ne zasledim na forumih. :(



malena3

  • Gost
Odgovori #45 : 03 December 2006, 23:49:28
Jaz Kal-u trenutno kuham hrano samo na osnovi vode.
Rižek, korenček in pisščanček.
Bom poizkusila tudi palo purana, ampak brez kakršnih koli začimb. Niti soli ne.
Nd rižem se včasih zmrduje, piščančka pa ima zelo, zelo rad.
Je dobil tudi malo juhice, ampak v bistvu je bila skoraj voda, in notri malo zakuhe.
Drugega trenutno ne sme, bomo pa kasneje še kaj več probali.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #46 : 04 December 2006, 08:37:20
Sol mora pes dobit. Ne vi taki količini kot človek, ampak samo 1/3 človekove mere. Jaz psom vedno solim juhe in meso (ampak malo).



malena3

  • Gost
Odgovori #47 : 04 December 2006, 08:39:41
Vem da mora sol dobiti, samo trenutno je Kal ne sme. :) Je na dieti. :)



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #48 : 04 December 2006, 09:07:24
Ah, ok, potem pa razumem! ;)



malena3

  • Gost
Odgovori #49 : 11 December 2006, 11:10:21
Men je zmankalo idej glede kuhane hrane.
Zdej sva prišla iz dietne na normalno (končno).
Ampak seveda vse lepo postopoma.
Riža videti noče, zadnjič sem mu malo kuhanega krompirčka dala in pšančka, pa je krompir pustu.
Zdej je pretežno purana, piščančka, malo govedne.
Za priboljšek dobi skutko z medom, to ima zelo rad.

Zdej me pa zanima, kaj naj mu še kuham. Vsega tega mesa se je že malo prenajedel.
Kaka poli salama pride v poštev?
Mu lahko naredim jajčno omletko, glede na to, da bo star šele 8 tednov?
Kaj pa jetrca?
Pa še glede sirčka. Mu lahko narežem malo sirčka na kocke? Seveda ne preveč mastnega?

Res mi je zmankalo idej. :-\



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #50 : 11 December 2006, 11:26:14
Meni so moji vzreditelji za kosilo svetovali, naj dajem Brunotu navaden jogurt pomešan s cornflakesom. Bruno bo ta mesec star eno leto in počasi bova s tem nehala, vendar je to jedel celo leto za kosilo in še zdaj zmlati z največjim užitkom. Probaj, mogoče bo všeč tudi tvojemu, Malena. Drugače pa smo za zajtrk in večerjo na briketih, čeprav, če bi imela več časa, bi mu rade volje kuhala. Pa kaj, ko nam časa za kuharijo še za ljudi zmanjka...

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #51 : 11 December 2006, 11:38:45
Poli samalca je idealna kot nagrada, ker jo večina psov res obožuje.  :)

Kaj ti si sedaj čisto opustila brikete in mu samo kuhaš??

Kaj pa testenine? Mogoče lahko daš tudi kakšne srčke, jetrca, ribe (huskyji jih obožujejo). K rižu pa dodaj kakpno primešano meso, mogoče ga bo rajši pojedel.
pa mogoče mu lahko spečeš kakšna umešanaj jajca, jajšno omletko kot si predlagala.
Tudi s kakšnimi kosmiči, žitaricami, zmešanimi s skutko lahko poskusiš.  :)

Sirčka, pa moja ne je, tako da ti tu ne vem svetovati. Narežeš ga na kockice, pa verjetno ni fajn da je ravno polnomasten...

Predlagam pa ti da ga počasi malo navadiš tudi na brikete, da se ti ne bo preveč razvadil s kuhano hrano.  :P



LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #52 : 11 December 2006, 11:42:45
BRUNO..bom probala še tvoj recept. Upam, da se ne bo zmrdoval.

Majch, brikete je, kuhano hrano ima 2x na dan, tudi po pogovoru z veterinarjem, že zaradi tega mu ni potrebno zaenkrat jesti vitaminov. Jo dobijo z kuhano hrano.

V riž sem mu dala že vse sorte, pa ni huska. Tud v testenine ne. Vse prebrska.
Za sir tud jaz nisem prepričana ja. Mu bom pa jajčno omletko nardila kar na olivnem olju.
Zadnjič sem mu dala sardelce, se je skremžil. :)
Ima pa dokaj rad tuno ja.
Danes mu bom popekla na čisto malo olja osliča. Da vidim kako bo.

Zbirčko je ja.
Ampak skutko pa vso poliže. Pomije posodo. :P



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #53 : 11 December 2006, 11:45:11
Naceloma psu lahko das skoraj karkoli za jest. Od zitaric lahko dajes, poleg riza, rjav riz, jecmen, oves, proso, ajdovo kaso...
Od mesa lahko das tudi skoraj vse (ceprav nekateri psi ne prenasajo dobro svinjine ali govedine, to moras pac probat). Od zelenjave razen cebule tudi.

Ampak glede na to, da ima komaj 8 tednov, ne vem, ce lahko tudi tako majhnemu mladicku das kar vse po vrsti?

Zakaj pa je bil na dieti?

battito animale


malena3

  • Gost
Odgovori #54 : 11 December 2006, 11:48:57
Na dieti je bil ker sem ga dobila z tolikimi notranjimi zajedalci, da mu je koža smrdela po njih.
Potem se mu je porušil imunski sistem, je bil celi teden na infuziji.
In zaradi tega je imel od začetka bolj dietno hrano, da se mu želodček navadi.




BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #55 : 11 December 2006, 11:58:46
No, jaz glede hrane res nisem noben "stručko", pri nas ta jogurt s cornflakesom resnično je od majhnega, kdo ve, če bo tvojemu sploh všeč... Se pa spomnim, da smo pred davnimi davnimi leti dobili tako majhnega nemškega ovčarja, takrat se je o tej briketirani hrani vedelo skoraj nič in smo seveda psu kuhali. Vem, da smo kupovali tudi pljuča, jih kuhali, vse skupaj zmleli ali nekaj podobnega in dajali skupaj pomešano z pšeničnim zdrobom (normalno skuhanim na mleku).... Kdo ve, kaj bi se še spomnila za 25 let nazaj....počeli smo vse živo....ampak za tiste čase je bilo v redu.
Bom rekla, probavaj pri tvojem psu s pametjo, malena....saj veš, ljudje smo polni nasvetov, pravih in nepravih. Kuža ima komaj 8 tednov, po mojem vseeno ne smeš še preveč eksperimentirati na njem....Počasi in s pametjo!!!

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #56 : 11 December 2006, 12:36:40
Malena meso kuhaš ali popečeš, v primeru da ga kuhaš probaj v vodi v kateri si skuhala meso skuhat tudi makarone ali riž, mi tako delamo za Larsa makarone in jih z veseljem potem pomljacka ko vse skupaj zmešamo z zelenjavo in vodo, riža pa tudi on ne mara.
Glede sirčka ga pa lepo na kockice nareži, glede mastnosti pa raje vprašaj veterinarko, moj ima rad ves sir ok dietni se mu malo zatika v riti ampak če ni drugega je tudi ta užiten


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #57 : 18 December 2006, 19:25:04
Hej!!
Js sem pa danes v knjižnici vzela knjigo "Domača pasja kuharica".
Maš tam notri diete, sladice, torte, "fast food", kolačke, pice, prehrana pri vzreji,.............

                   SRCE IN RDEČA PESA

-2 krompirja
-4 rezine rdeče pese
-500 g govejega srca

Skuhajte krompir in ga skupaj z rdečo peso in govejim srcem (surovim) zmeljite v mešalniku.


                  RIBJI POTPURI

-200 g slanika
-100 g skuše
-2 korenčka
-150 g ostriževega fileja

Slanika in skušo skuhajte v malo vode in jima skrbno odstranite kosti. Nato ju skupaj s korenjem s zmeljite v mešalniku. Ostrižev file na hitro popecite in ga pimešajte preostalim sestavinam.


                ZAKAJ NE SUŠI? ;) ;) ;) ;)

-100 g tuninega fileja
-100 g lososovega fileja
-100 g fileja navadnega jezika
-100 g škampov

Sestavine razrežite na grižljajčke in postrezite.


                OMLETA Z JETRNO KLOBASO IN TOPLJENIM SIROM

-2 jajci
-1 skodelica mleka
-1 skodelica moke
-jetrna klobasa
-1 kos topljenega sira

Zmešajtejajci, mleko in moko, zmes specite v ponvi, jo obložite z jetrno klobaso in vseskupaj pomažite s sirom.


                  KALORIČNA BOMBA

-250 g govejih jeter
-250 g mlete govedine
-2 rezini črnega kruha
-1 rezina belega kruha
-1/2 belega kruha
-100 g sladke koruze iz pločevinke
- žlici olja (sončnično, oljčno)

Jetra inmleto meso na hitro prekuhajte. Kruh, avokado in koruzo zmeljite v mešalniku, dodajte olje in jetra in vse skupaj še malo zmešajte. Iz zmesi oblikujte kroglice in postrezite. Ta recept je izredno dober za zelo dejavne kosmatince.




OK, dovolj receptov z moje strani. :P :P :P :P :P Me že roke bolijo ::) ::) Nisem vajena toliko pisat.
Bom še napisala ju3. Sicer pa to knjgo zelo priporočam vsem!!!!!!!!!!! ;) ;) ;) ;) :)

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #58 : 18 December 2006, 20:08:48
Meni so se zdeli recepti iz te knjige cisto prevec eksoticni. Se zame ne kuham tako komplicirano ::)

battito animale


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #59 : 18 December 2006, 21:44:34
meybi res. ampak vse za naše kosmatince ;) ;) :P :P :P :P :P :P :P

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^