Kupiranje ušes in repov

*LuNa* · 184638

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #30 : 05 Oktober 2006, 08:28:59
Bravo rotiji  :) !
Edino kar mi ni jasno- a niso dobermani tudi nemška pasma  ??? ?
zakaj se pa pri njih ista logika ne prime  :( ?
Predvidevam,da imamo tako zanič vzreditelje, da itak ne upajo v Nemčijo na razstave  :P in torej sodijo v isto IQ skupino s šteparji rotweilerjev  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #31 : 05 Oktober 2006, 09:15:21
Ne, pri dobermanih je situacija drugačna in ravno obratna od te, na katero namiguješ. Najboljši dobermani za že dolgo niso več vzrejeni v Nemčiji, ampak v Sloveniji, Jugoslaviji, Italiji.... Enako velja za bokserje. In zato tu nemška pravila ne pomagajo prav nič.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #32 : 05 Oktober 2006, 09:30:19
Tisto je bilo mal za provokacijo- glede kvalitete ;)
Ampak po logiki, da bi se želeli predstaviti v matičn državi bi pa lahko bilo enako- glede na logiko države izvora oz matične države.
Vseeno sumim,da se je pasma pokvarila ,ne popravila (če ne po zunanjosti pa po uporabnosti in značaju) . Drugoče je Nemci ne bi dali na "stranski tir" in prepustili lokomotive balkanu  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #33 : 05 Oktober 2006, 16:52:32
Malce off topic, ampak jaz sem se pri rotijih kar lepo navadila na to, da imajo rep. Pa zsi se mi, da mu nekaj ostrine vzame, če pes lepo veselo maha z dolgim repom. :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #34 : 05 Oktober 2006, 16:58:20
Čudno, jaz pa še niti enega repatega nisem videla. Samo enega nerodovniškega s pol repa. Sploh ne vem, kakšne repe imajo.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #35 : 05 Oktober 2006, 17:27:49
Jaz si ga brez repa sploh ne predstavljam več. Repe pa imajo sorazmerne telesu.

Primer: Yaska von der Scherau v lasti Michaela Erhardta (vir: http://www.rottweiler-erhardt.net/lauberg/index.html )


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #36 : 05 Oktober 2006, 18:18:48
Rotte pa res na razstavah vidiš skoraj samo še repate, je prav lep pogled.

Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #37 : 05 Oktober 2006, 19:11:04
Pri nas v pasji šoli je tudi en repati, tako da sem se že navadila. Mi pa res da dobermani čudno izgledajo če vidim kakšnega repatega  :D Ampak to se moraš navaditi. Če ti pa pes z repom, ozr. z visečimi ušesi ni všeč, ga enostavno nimaš (če ti je pa karakter in ostalo tako všeč, se boš sprijaznil tudi z repom  ;) )
 Lorry tvoja psička bo potem tudi imela rep?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 06 Oktober 2006, 14:45:17
Tale repata rotvajlerka se mi zdi veliko lepša od kupiranih. Saj tudi repati dobermani niso slabi - samo kaj ko niso več podobni dobermanom ampak goničem.


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 06 Oktober 2006, 15:32:59
Hja pac so...... saj itak izbiramo pse glede na njihove karakterje in kompatibilnost leteh z nasim zivljenjskim stilom, ne pa glede na izgled. Ta je postranskega pomena  :)....

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #40 : 06 Oktober 2006, 17:44:39
Meni osebno so veliko lepši rottweiler z nekupiranim repom. Dobermana z nekupiranim repom pa še nisem videla.

Lp,  ;)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #41 : 06 Oktober 2006, 17:53:56
Ena slikica dobermana z visečimi ušesi in repom http://www.doberman.sk/images/borana.jpg

Meni so bolj všeč kupirani dobermani (mogoče ravno zato ker sem takega navajena)  :-\

In še repati rotvajlerji: klik, klik, klik



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #42 : 06 Oktober 2006, 17:57:57
Jaz bom čisto iskrena. Rottiji in boxerji so mi tudi nekupirani čisto všeč. Ko sem pa prvič videla dobermana, pa sploh nisem vedela za katero pasmo gre  :-[. Mogoče bi se jih privadila, samo meni se res sploh ne zdi kot isti pes. Je pa res, da mi nobena od teh pasem karakterno ne odgovarja (no ja mogoče bi imela kakšnega lenega boxerja, če bi ga našla  ;)) in jih samo gledam. Za ostale pasme pa sem že tako bolj navajena nekupiranih...
lp
T.

8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #43 : 07 Oktober 2006, 13:43:42
Ja rotvajlerji z repi so še vedno rotvajlerji, rep je (po slikah sodeč) v bistvu nemoteč (ali bi repe puščali tudi če bi bili recimo po prašičje zaviti ali pa preveč košati in bi psa kazili je pa druga zgodba). Nekupiran doberman je pa povsem drug pes. Ni grd, še vedno je eleganten ampak ni doberman kakršnega smo navajeni. Zato se mi zdi povsem razumljivo, da  ravno lastnike teh psov najbolj jezi prepoved. In da iščejo vsako luknjo da bi lahko izigrali zakon. Bo pa nekupiranih čedalje več in prav zanima me, če se bodo pojavile tudi kakšne razlike v vedenju med kupiranimi in nekupiranimi.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #44 : 08 Oktober 2006, 01:56:00
Ja rotvajlerji z repi so še vedno rotvajlerji, rep je (po slikah sodeč) v bistvu nemoteč (ali bi repe puščali tudi če bi bili recimo po prašičje zaviti ali pa preveč košati in bi psa kazili je pa druga zgodba). Nekupiran doberman je pa povsem drug pes. Ni grd, še vedno je eleganten ampak ni doberman kakršnega smo navajeni. Zato se mi zdi povsem razumljivo, da  ravno lastnike teh psov najbolj jezi prepoved. In da iščejo vsako luknjo da bi lahko izigrali zakon. Bo pa nekupiranih čedalje več in prav zanima me, če se bodo pojavile tudi kakšne razlike v vedenju med kupiranimi in nekupiranimi.

Repi pri rottweilerjih so zelo različni, ker je bil to pač dolga leta neselekcioniran dela telesa. Predvsem pri psih s kratkim hrbtom je rep pogosto zavihan nazaj. Za razliko od večine ostalih kupiranih pasem pa se pri rottweilerjih pojavljajo tudi mladički, ki se brezrepi že skotijo.

Ta repata rottweilerka je pa lepša od kupiranih tudi zato, ker je zelo tipična in zelo lepa, tisti, ki jih ponavadi videvaš ti, pa verjetno ne premorejo rodovnika.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #45 : 08 Oktober 2006, 09:37:19
Sem tudi proti kupiranju tako ušes kot repov. Videla že kar nakja bokserjev z repom, res so prav tako prav cotkani in tudi rotiji in dobermani z nekupiranimi ušesi so mi še bolj všeč. Upam, da se nobenih psov več ne kupiralo, tako repov kot ušes..lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #46 : 09 Oktober 2006, 11:47:46
Po pravici povedano na našem koncu skoraj ne videvam več mladih rotvajlerjev, ne rodovniški ne nerodovniških, se pa občasno pojavi kakšen mešanec ki ne more skriti da je imel roti "prste" vmes. Tastari so bili večinoma rodovniški, nekateri tudi zelo lepi in uspešni na razstavah, mlajši so pa res večinoma nerodovniški in čedalje slabši za pogledat.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #47 : 09 Oktober 2006, 17:45:05
Mene po pravici povedano vedno bolj preseneča razlika v karakterju med rodovniškimi (tistimi iz "celostne" vzreje - pa s tem ne mislim le z repi pač pa vzrejo kateri je pomemben pravi tip in značaj psa) in psi brez rodovnika. Če bi imela več časa bi na to temo naredila kakšno raziskavo.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #48 : 09 Oktober 2006, 20:47:29
Urška mislim da bi bila raziskava na temo rodovniški (tapravi) proti nerodovniški pri vsaki pasmi zelo zanimiva  :) Zanimive raziskave nastanejo že če primerjaš samo dve posamezni psarni ki imata reciimo obe top of top vzrejo. Neverjetno kako veliko razlik se najde  :P

Moje mnenje glede kupiranja...psu mora pasat potem se pa mogoče strinjam z njim. Moji psi (če bo kakšna ND) verjetno kupirani ne bodo moram pa priznati da mi ob pogledu na kej takega http://www.valvasorsland.com/images/22.jpg ali takega http://www.valvasorsland.com/images/89.jpg začnejo cediti sline po eni lepi kupirani bučki.

Slike vzete iz strani http://www.valvasorsland.com

Bom rekla kar tako če psu paše nimam nič proti če ni za to pa raje ne. Je pa to samo moje mnenje, ki temelji na videzu psa. Zdravstva pa zraven nisem vpletala.

So mi pa nekupirani roti prav tako lepi kot kupirani za dobermane pa tega ne morem trditi...zgledajo kot nek ponesrečen približek nekdanji pasmi.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #49 : 09 Oktober 2006, 20:51:02
za začetek bi zadostovalo, če bi sprejeli pravilo, da kupiran pes ne more dobit odlične ocene in s tem naziva ali pa I vzrejne skupine- kar je logično, saj odrezanih delov ni mogoče oceniti ;)

Zanimivo - v Ameriki (maticni drzavi avstralcev, kjer repe se vedno obvezno kupirajo) so nekateri obratnega mnenja - avstralci z repom bi morali biti penalizirani - ker v standardu ni repa, torej naj se rep obravnava kot napaka 8)

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #50 : 10 Oktober 2006, 12:39:52
Ali se repati tam sploh lahko razstavljajo?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #51 : 10 Oktober 2006, 12:46:50
Glede na to, da je bil povod za debato repat pes, ki je bil rBIS na drzavni specialki v Ameriki, domnevam, da ja, vsaj v okviru maticne organizacije. Mogoce ima pa AKC drugacna pravila, to ne vem...

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #52 : 11 Oktober 2006, 10:01:29
Evo, ko je bila prej debata o repatih rotijih. Z Astorjem dela Bbh izpit en rodovniški roti, ki ima rep.  8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #53 : 17 Oktober 2006, 10:22:56
Sem danes prebrala na enem tujem forumu... po svetovni razstavi leta 2008 bo na švedskem prepovedano razstavljanje kupiranih psov (repi, ušesa ali oboje skupaj), razen če je pes rojen pred 1.1.2007. Torej se z novim letom kupiranje pri švedih praktično konča.

Lp nina



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #54 : 26 Oktober 2006, 18:53:49
brezveze ???



Stella

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 22 December 2006, 00:40:17
Roxa, sigurno take prepovedi niso brez razloga!
Se bomo že sprijaznili vsi skupaj. Sicer meni je bolj ali manj vseeno, ker je moje zanimanje usmerjeno v drugačne pasme, priznam pa, da so predvsem dobermani res smešni nekupirani. Rotti z repki so mi čisto okej, tudi dog z ušesi sem se zlahka privadila...



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #56 : 22 December 2006, 07:15:57
Jaz morem priznat da si na začetku sploh nisem mogla predstavljat rottija z repom - samo potem sem začela videvat vedno več rottijev z repi in sem se počasi navadla na repke in zdej so mi prav simpatični. Sicer moj Bugz nima repa ga bo pa moj naslednji pes sigurno imel. Nemške doge so mi pa od nekdaj ble všeč z ušesi in brez tako da tukaj ni problema. Pri dobermanih je pa malo drugače ker je doberman tolko kupiran da je potem naraven doberman čisto nekaj drugega - vsaj meni zgleda kot en lovski pes - ne morem rečt da mi ni všeč ker je full simpatičen z repkom in ušeski se pa v eleganci nemore primerjat z lepo kupiranim dobermanom. Jaz čisto razumem zakaj je dosti lastnikov dobermanov proti kupiranju - ker bi to čisto spremenilo njihovo pasmo.

To je pač moje mnenje...

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #57 : 17 Januar 2007, 10:33:30
Tole sem zasledila že včeraj na tujem forumu pa nekako nisem mogla verjeti. No pa je mefisto v temi o neapeljcih vse samo potrdila.


V ITALIJI SO PREPOVEDALI KUPIRANJE!!!


http://www.mefisto.si/mastino/images/prepoved_kupiranja_italija.pdf

Če kdo zna italijansko bi bil prevod dela o kupiranju dobrodošel ;) da se ne matram z slovarji ;D

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #58 : 17 Januar 2007, 12:26:53
Kot prvo, tole je že kar stara stvar, ki smo si jo pošiljali samo po mailih, ker zadeva še ni dokončno potrjena. Obstajajo tudi neodobravanja, nestrinjanja, pritožbeni roki...nič še ni dokončno odločeno.

Tudi v Sloveniji je prepovedano rezanje in kupiranje. Pa kaj ? Nekateri "znani" vzreditelji nemških dog imajo skoraj vse mladičke kupirane, pa jih veselo razstavljajo in "nikome ništa".

Nobena župa se ne poje tako vroča, kot se skuha.

Žal obstajajo osebki, ki potrebujejo "senzacionalnosti" okrog sebe, če ne niso zdravi  ::)

Missa



Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #59 : 17 Januar 2007, 12:27:13
Tukaj je do prvega člena. Uradna terminologija je verjetno napačna, ampak upam, da se da razumet. Je do prvega člena. Ostalo pa kasneje ;)


MINISTERSTVO ZA ZDRAVJE – UREDBA 12. DECEMBER 2006
ZAŠČITA NEDOTAKLJIVOSTI JAVNOSTI PRED PASJO AGRESIVNOSTJO


MINISTRSTVO ZA ZDRAVJE
UREDBA 12. DECEMBER 2006
ZAŠČITA NEDOTAKLJIVOSTI JAVNOSTI PRED PASJO AGRESIVNOSTJO



MINISTRSTVO ZA ZDRAVJE

Glede na sprejeti pravilnik veterinarske inšpekcije potrjen s strani predsednika republike 8. februarja 1954, št. 320;
Glede na 32. člen Zakona sprejetega 23. decembra 1978, št. 833;
Glede na 10. člen Evropske konvencije za zaščito družnih živali, sprejeta v Strazburu 13. novembra 1987, katere podpisnica je tudi Italija;
Glede na Zakon sprejet 14. avgusta 1991, št. 281, nanaša se na družne živali in preventivo zapuščanja živali, posebno v 1.členu, ki določa, da država spodbuja in kaznuje zaščito družnih živali, obsoja mučenje in spodbuja primeren način sobivanja med človekom in živaljo;
Glede na podpis predsednika parlamenta  28. februarja 2003, ki ratificira sporazum iz 6. februarja 2003 med Ministrstvom za zdravje in med regijami ter samostojnimi občinami iz območja Trente in Bolzana, ki obravnava dobro počutje družnih živali in pet-terapy;
Upoštevaje, da lahko uporaba električnih ovratnic ali drugih električnih naprav, ki se uporabljajo za povzročanje električnih šokov na psih, povzroča strah in trpljenje in lahko povzroči agresivno reakcijo s strani samih živali, je uporaba takih pripomočkov smatrana kot mučenje živali in vsakdo, ki to uporablja, je lahko preganjan v skladu z zakonov iz 20. julija 2004, št. 189;
Glede na dogodke agresivnosti psov na ljudi;
Izhaja potreba in nujnost sprejetja navodil javne varnosti, do sprejetja uradnih normativov.

ZAPOVEDUJE:
1.   Člen

1. Prepovedano je:
a)   intenzivno dresiranje, ki bi spodbujalo pasjo agresivnost;
b)   intenzivno dresiranje pasem in njihovih mešancev, katerih seznam pasem je priložen, ki povečuje možnost večje agresivnosti;
c)   katerikoli selekcija ali mešanje pasem s ciljem povečanja agresivnosti;
d)   pasji doping, kot ga določa tako 1. člen kot 2. in 3. Zakona iz 14. decembra 200, št. 376;
e)   kirurški posegi, ki modificirajo izgled psa in niso opravljeni zaradi zdravstvenih razlogov, predvsem:
i)   kupiranje repa;
ii)   kupiranje ušes;
iii)  odsrtranitev glasilk;
2.  Prepoved iz 1. člena, točke e) se ne upošteva pri veterinarskih postopkih, ki so nujni zaradi zdravstvenih razlogov.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P