tehnika in tehnične težave

ninci · 214361

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 09 Maj 2005, 21:44:55
Tule bomo poskusili reševati vaše tehnične težave ::)

LP nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #1 : 10 Maj 2005, 11:04:12
Stran je SUPER!!! Samo zanima me, če se lahko že dodajo kakšne fotke!!  8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 10 Maj 2005, 11:10:59
Kakor vem dela. Stestiraj še ti, mogoče bo treba še kaj popraviti.  ::)

LP nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #3 : 10 Maj 2005, 12:03:59
Sem probal, pa mi še ni ratalo!!! Bom pa še probal!! ??? ::)

Lp, M  ;)


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #4 : 10 Maj 2005, 14:09:19
Meni še vedno ne dela!!!  ??? ???

Ko se hočem prijaviti, mi prijava uspe in dobim pošto za registracijo na mail. Ko pa kliknem na link, mi pa nič ne nerdi!!! 

http:///register.php?activat...... ( To je začetek linka ) Ali je to OK??  ???

Lp, M


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #5 : 10 Maj 2005, 20:57:46
Živjo

Marko, problem pri tebi je bil da še nisi bil aktiviran, sicer ne vem zakaj, ampak v tem je bil problem. Ko si ustvaril drugo uporabniško ime, sem šel pogledat kaj je narobe in te aktiviral
tako da sedaj bi moral imeti možnost nalaganja slik.

Aja, zdle sm vidu, pr linku zgleda manjka "www.pesjanar.si"

LP, Črt



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #6 : 11 Maj 2005, 13:04:28
Sem probal, pa mi še vedno ne gre.  ;D Vedno mi napiše ( Pixel toleranca prekoračena )!!

Kako naj to popravim??  ???

Lp, M


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 11 Maj 2005, 20:29:13
Pomanjšaj sliko, max. je 600x600 pikslov in 40kb, tega ne smeš presešt!

LP nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #8 : 12 Maj 2005, 10:39:33
Pa mi je le ratalo!! Hvala!!  :D :D

Lp, M


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 12 Maj 2005, 10:42:37
Super, smo videli vse tvoje tri razvajence ;D



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #10 : 12 Maj 2005, 10:50:46
Sej, če mi kaj ne bo šlo, bom zopet malo zasitnaril!! Haha!!  ;D


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #11 : 28 Junij 2005, 20:11:20
Stran je ful dobra.Res je enkratna samo nekaj mi je čudno.Kao da se sporočila berejo od spodaj do vrha in,da je začetek teme na 2. strani,nadaljevanje pa na 1.Ali imam to samo jaz??

Lp,Tjaša

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 28 Junij 2005, 21:07:48
Citiraj
Kao da se sporočila berejo od spodaj do vrha in,da je začetek teme na 2. strani,nadaljevanje pa na 1.Ali imam to samo jaz??

Pojdi v svoj profil in izberi nastavitev izgleda tam imaš opcijo najnovejše prikaži na vrhu in odstrani kljukico. Mislim, da bi moralo delovati ;)

Lp nina




T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #13 : 28 Junij 2005, 21:38:55
Ninci hvala ti.Je sedaj vredu.Mi je šlo na živce...sedaj je pa ful dobr. :)
Forum pa tudi perfekten...hehe

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #14 : 30 Junij 2005, 20:29:42
Samo da je zdej vse vredu :)

LP, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #15 : 18 Avgust 2005, 22:32:13
Moram še jaz pohvaliti to stran. ;)

Je res zelo zakon, tako domača in prijetna se mi zdi, brez kakšnih napetosti. :D
Pa še izgled mi je ful všeč, ta oranžna barva. :)

Imam pa en problemček. Pri prijavi. Vsakič se moram na novo prijaviti na forum, tudi če se vpišem "za vedno". ??? A je to mogoče zaradi tega ker včasih dostopam z explorerjem, včasih pa z mozillo?

lp, rina

Los je car!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #16 : 18 Avgust 2005, 22:45:46
Citiraj
Pa še izgled mi je ful všeč, ta oranžna barva.

ja ane...vedno pozabim napisat....taka barva, da ti da energije :) ;)

Citiraj
Imam pa en problemček. Pri prijavi. Vsakič se moram na novo prijaviti na forum, tudi če se vpišem "za vedno".  A je to mogoče zaradi tega ker včasih dostopam z explorerjem, včasih pa z mozillo?
možno....probej samo z enim pa boš videla...to sicer ni bilo pri meni, ampak moji prijateljici to dela težave, če se kdaj dostopa z drugim. probej...

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #17 : 21 Avgust 2005, 12:11:03
Ojla

Tehnični odgovor:  ;D  Avtomatična prijava na forum poteka s pomočjo piškotkov (eng. Cookies) ki jih vsak od brskalnikov shranjuje na svoje mesto, zato se ti dogaja če greš iz IE v Mozzilo da nisi prijavljena, v okviru tega priporočam uporabo samo enega (osebno priporočam Firefox oz. Mozzila).

Druga možnost ki obstaja pa je program ki varuje tvojo zasebnost s tem da vsakič ko zapreš brskalnik, pobriše vse tvoje piškotke... malo poglej, to se da nastaviti v samem brskalniku (vsaj boljših) ali pa imaš nameščen poseben program ki skrbi za tvojo zasebnost, če je temu tako ima verjetno tudi nastavitev ki omogoča hranjenje določenih piškotkov.

Upam da sem kaj pomagal :)

LP, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #18 : 21 Avgust 2005, 14:13:50
Tehnični odgovor:  ;D  Avtomatična prijava na forum poteka s pomočjo piškotkov (eng. Cookies) ki jih vsak od brskalnikov shranjuje na svoje mesto, zato se ti dogaja če greš iz IE v Mozzilo da nisi prijavljena, v okviru tega priporočam uporabo samo enega (osebno priporočam Firefox oz. Mozzila).

Upam da sem kaj pomagal :)

Si pomagal, hvala. Pa hvala tudi tebi, irenchy. ;)

Problem je bil v tem, ker maile vedno pogledam v explorerju in ko dobim mail o odgovoru na Pesjanarju moram hitro pogledat kaj je. ;D Se bom od sedaj naprej probala toliko zadržati da se bo vsaj mozzila odprla. ;D No, to prakticiram že ene tri dni in forum dela tako kot je treba. :)

lp,rina



Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #19 : 21 Avgust 2005, 14:18:02
Mislim da ti lahko pomagam pri tem,

Če se ne motim, če klikneš na link v mailu, se odpre program ki je nastavljen kot privzeti brskalnik, torej če nastaviš Firefox oz. Moziila koz privzeti brskalnik, ti bo povezave v mailih odprlo z njim...
Razen seveda če maile pregleduješ preko weba prav v IE.

LP, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #20 : 22 Avgust 2005, 16:28:53
Sem se malo gledala po raznih nastavitvah pa nisem pogruntala kje se nastavi privzeti brskalnik. ???

lp

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #21 : 22 Avgust 2005, 21:41:22
Ojla

Stvar se glede na sistem in brskalnik nastavi drugače, jaz ti lahko povem približno kako gre to v
WIN XP-SP2, FireFoxu in IEju.

Pri WIN XP-SP2 je v sistemu inštaliran program ki skrbi za te povezave... mislim da se imenuje "Program Access Manager" al neki tazga, ponavadi se ikona nahaja direktno pod Startom, malo raziskuj..tam notri se nastavi kateri predvajalnik naj bo glavi za predvajanje zvok,a videa....

Pri FireFox-u to nastaviš pod Orodji in Možnostmi ... V splošnih nastavitvah (Ko enkrat uspeš nastaviti FireFox kot privzeti brskalnik, ne smeš pustiti IEju da to spremeni)

Pri IE-ju pa se to naredi v....Internet Options in zavihek Programs, kjer se spodaj nahaja gumbek ki določa ali ob zagonu IE preverja če je privzeti brskalnik.

LP, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #22 : 22 Avgust 2005, 22:11:48
Oj!

No sem ugotovila da je firefox že nastavljen za privzeti brskalnik. Samo linkov v mailih mi pa še vedno ne odpre v firefixu. Pa saj bom preživela. Aja, maile pa v explorerju gledam zato, ker se mi explorer odpre ko kliknem ikonco za pošto na msn messengerju. Saj se mi v prihodnosti nekoč obeta nov mail, ne pa ta od hotmaila. Je čisto neuporaben.

lp, rina

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #23 : 22 Avgust 2005, 22:18:18
Ahaaaa

Kot sem že rekel dva posta nazaj, če pošto pregleduješ preko interneta (hotmail, email.si in podobno) v internet explorerju, potem bo le ta povezave odprl v svojem oknu...

Priporočam pa... da si downloadaš od Mozzile E-mail client Thunderbird in si v njem naštimaš da ti pobira maile iz Hotmailovega računa...tako boš imela svoje maile lepo shranjene na rač. obenem pa se ti bodo tudi povezave odpirale v FireFoxu.

Link do Thunderbirda pa je Tukaj

LP, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #24 : 22 Avgust 2005, 22:40:58
A, to je to. :-[

No, hvala za ves trud. ;)
Če ne bo šlo drugače bom nekaj ščarala s tem thunderbirdom.

lp, rina

Los je car!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #25 : 07 September 2005, 18:28:06
Mene pa zanima, zakaj mi včasih sploh noče odpret kakšne teme? na primer včeraj nikakor nisem mogla odpret teme kaj vse testirajo na živalih?  in vsakič, ko sem kliknila me je vrglo ven! vse ostale so mi delale! Ali pa včasih sploh ne morem napisati odgovora, ko pritisnem pošlji mi vse zbriše in vrže ven (to je bilo zadnjič, ko sem pisala tiggyju v slovo in potem sem mogla še enkrat :(...kriza) A se to dogaja samo meni? ali ma še kdo iste probleme?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #26 : 08 September 2005, 12:49:04
Ojla

najprej te lahko potolažim da nimaš samo ti take probleme :)

Točen vzrok tega pa ni popolnoma znan, predvidevam pa da je včasih strežnik preobremenjen in takrat vrne obvestilo da ni mogoče priti do tiste strani... vendar predvidevam da se to zgodi samo pri enem poizkusu.

Pri ostalih poizkusih da bi prišla v temo pa predvidevam da se zgodi sledeče. Brskalnik ima svoj "predpomnilnik" v katerem si nalaga strani ki jih je že obiskal, zato da bi vi hitrejše srfali. In predvidevam tudi da če poizkusiš priti na določeno stran in se le ta ne odpre, si brskalnik to zapomne in ti naslednjič ko poizkusiš spet priti v temo, že vnaprej pove da ne moreš, čeprav sploh ni poizkusil. Dokler seveda ne izprazne svojega "spomina" to lahko narediš sama pod nastavitvami, ponavadi pa se to tudi zgodi ko zapreš brskalnik (vsa okna).

Torej... naslednjič ko ne boš in ne boš mogla priti v določeno temo poizkusi izprazniti brskalnikov "spomin"  oz. po angleško cache.

Mogoče bo pomagalo :)

LP, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #27 : 08 September 2005, 14:01:55
hvala :)
Citiraj
najprej te lahko potolažim da nimaš samo ti take probleme

hehe
No sem danes vprašala računalničarja, ker je prišel nekaj v pisarno porihtat in je rekel, da nič čudnega, da se to dogaja in to je vrjetno zaradi tega ker je strežnik preobremenjen...to se mi dogaja ponavadi zvečer...ko je največ ljudi na računalniku!

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #28 : 17 September 2005, 21:09:21
Imam naslednji problem: ko kliknem na temo, tako da se odpre še neprebrano - na forumu je to na desni strani pa piše npr. zadnje sporočilo danes ob 21.00....spodaj pa je link - me ne vrže na prvo neprebrano sporočilo, ampak nekam nazaj.
Bi mi mogoče kdo znal razložiti zakaj pride do tega?

Dodajam še to, da mi tega ne dela vedno, ampak samo včasih in mislim da samo pri določenih temah.

Hvala in lep dan

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #29 : 18 September 2005, 11:11:43
Ojla

Tudi meni se to pri določeni temi dogaja... predvidevam pa da zato ker nisem kliknil na link v mailu ki sem ga dobil v obvestilu o Temi...poizkusi mogoče uspe.
Ker v bazi se zapisuje kateri je zadnji post ki si ga prebrala in verjetno to zapiše samo takrat ko klikneš iz maila... če pa ni temu tako, potem pa nimam pojma :) Mogoče napaka baze... kaj ga veš :)

Saj ta forum je še dokaj nov...je trenutno v verziji 1.0.5 .. se pa že aktivno testira verzija 1.1 ki je trenutno še v Beta fazi ... torej bo kmalu na voljo za redno uporabo ... mogoče bo tam to že popravljeno, kot tudi problemi z odpiranjem določene teme, kar sem zadnjič izkusil da ni pogojeno izključno z preobremenjenostjo strežnika.

LP, Črt