tehnika in tehnične težave

ninci · 213825

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #30 : 18 September 2005, 13:47:09
Nisem vedela kam naj dam tale post pa ga naj Trigi ali Ninci prestavita kam drugam...
Zanima me kaj pomeni rumen krog pod nickom osebe in piše NA VERIGI?Ker sem samo pri nekom opazila to pa si ne znam predstavljati :-[.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #31 : 18 September 2005, 14:12:19
T.M.T odgovor najdeš tuleVizualna opozorila.
Zaenkrat ima to opozorilo res samo ena oseba. Tale na verigi pa konkretno pomeni, da preden se sporočilo objavi na forumu ga moram jaz potrditi. Ker so bila pač nekatera sporočila te osebe samo provuciranje in žaljenje drugih forumašev.

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #32 : 18 September 2005, 16:27:54
Tudi meni se to pri določeni temi dogaja... predvidevam pa da zato ker nisem kliknil na link v mailu ki sem ga dobil v obvestilu o Temi...poizkusi mogoče uspe.
Ker v bazi se zapisuje kateri je zadnji post ki si ga prebrala in verjetno to zapiše samo takrat ko klikneš iz maila... če pa ni temu tako, potem pa nimam pojma :) Mogoče napaka baze... kaj ga veš :)

Saj ta forum je še dokaj nov...je trenutno v verziji 1.0.5 .. se pa že aktivno testira verzija 1.1 ki je trenutno še v Beta fazi ... torej bo kmalu na voljo za redno uporabo ... mogoče bo tam to že popravljeno, kot tudi problemi z odpiranjem določene teme, kar sem zadnjič izkusil da ni pogojeno izključno z preobremenjenostjo strežnika.

Aha, no saj ni panike, ni preveč moteče :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #33 : 18 September 2005, 18:22:45
T.M.T odgovor najdeš tuleVizualna opozorila.
Zaenkrat ima to opozorilo res samo ena oseba. Tale na verigi pa konkretno pomeni, da preden se sporočilo objavi na forumu ga moram jaz potrditi. Ker so bila pač nekatera sporočila te osebe samo provuciranje in žaljenje drugih forumašev.

Aha...sem mislila,da je banan.Je pa tole kar vredu,ker so šla meni neka sporočila na živce ::).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 25 Oktober 2005, 12:59:16
Imam eno vprašanje;
kaj lahko objavim na forumu sliko ki sem jo dobila po mailu?se pravi nisem jaz avtor fotografije?
se opravičujem če kje že piše.... :-\
LP,Petra



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #35 : 25 Oktober 2005, 13:05:53
Slikco najprej shraniš na http://moj-album.com/. Če tam še nimaš narejenega albumčka, si ga lepo ustvariš. Sej ni težko. Imaš vse napisano. Potem ko pa napišeš post, pa na ikonco ( vstavi sliko ) in tja not napišeš povezavo na sliko :

Primer: http://moj-album.com/slike/663228/RZtEEjG_6vvVD9xn.jpg ( tako mora biti napisana povezava ).



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 25 Oktober 2005, 13:09:01
ja ja...to vse znam naredit, imam sliko tudi v albumu, ampak problem je v tem, ker nisem jaz avtor slike, ampak sem jo dobila po mailu-in nimam pojma kdo je avtor.se pravi, zanima me, če lahko kljub temu dam sliko na forum?ker na sosednjem forumu je precej natančno glede tega avtorstva itd....



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #37 : 25 Oktober 2005, 13:10:29
hehe,Marko,še enkrat preberi kaj Petra sprašuje ;)
Če lahko objavi sliko,ki jo je dobila prek maila in ona ni lastnik slike.
Ja.Petra mislim da lahko,vsaj link če že ne to,da nalepiš sliko ;)

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #38 : 25 Oktober 2005, 13:13:02
hehe,Marko,še enkrat preberi kaj Petra sprašuje ;)
Če lahko objavi sliko,ki jo je dobila prek maila in ona ni lastnik slike.
Ja.Petra mislim da lahko,vsaj link če že ne to,da nalepiš sliko ;)

Upssss!! Sorry!!  :-X :-X :-X :-X ;) ;) ;) ;) :-[ :-[ :-[


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #39 : 25 Oktober 2005, 13:28:38
Upssss!! Sorry!!  :-X :-X :-X :-X ;) ;) ;) ;) :-[ :-[ :-[
Se zgodi....tut najboljšim ;D ;D ;)

Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #40 : 25 Oktober 2005, 14:04:47
Link do slike lahko daš brez problema ...

Tako ali tako za vsebino odgovarjaš sama ;D

LP, Črt



Petra

  • *
    • Prispevkov: 149
    • Točke: 1
Odgovori #41 : 25 Oktober 2005, 14:47:35
o super, bom prilepila takoj ;D
ampak...heh, imam še en problemček, ne vem kam :-[ novo temo mi je brezveze odpirat, ker je samo ena slikca, a imamo temo kamor se samo slike lepijo? :-[
ok...bom malo poiskala....drugače pa počakala na odgovor ;D



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #42 : 25 Oktober 2005, 18:05:56
Kakšna pa je slika?

Če je slika narave imaš temo o slikanju narave ...

Če gre za pogrešano ali najdeno živalco odpreš novo temo ...

Če je slika zabavne narave jo lahko daš pod filmčke v zabavi ...

LP, Črt



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #43 : 25 Oktober 2005, 20:12:49
Jaz imam tudi težave-pa ne na forumu, ampak pri galeriji in chat-u...sem se (v galeriji) že registrirala in potem naj bi prišla naj moj e-mail pošta za aktiviranje....no pa sem šla na e-mail in opazila, da imam prepoln inbox. Zbrisala sem večino sporočil, toda sedaj še vedno nisem dobila e-maila, za aktiviranje... :-X Ali mogoče pošta ni prispela, ker sem imela takrat prepolno prispelo pošto? Ali mi jo lahko (v tem primeru) pošljete še enkrat (Ninci, trigi...)? ???

Pa, lp ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #44 : 25 Oktober 2005, 20:34:30
Tosy: res je... imela si prepoln račun in zaradi tega ni bilo mogoče dostaviti aktivacijskega maila, se bom potrudil da še enkrat dobiš le tega.

Chat pa je trenutno izklopljen ... ker ni deloval zadovoljivo (velik zamik med tem ko nekaj napišeš in se pojavi pri drugih, pa tudi nisi smel prehitro pisati :) ) Tako da iščem kakšno boljšo skripto.

LP, Črt



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #45 : 26 Oktober 2005, 19:55:43
Aha, hvala za odgovore... ;) :D Drugače si moram pa tako ali tako uredit drug e-mail...iz devetih strani sem zbrisala skupaj toliko sporočil, da mi jih je ostalo samo še devet...in e-box mi napiše "vaš poštni račun je skoraj polen...." eh, daj no daj...včasih sem imela po štiri strani pa sem lahko normalno dobivala e-maile... ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #46 : 26 Oktober 2005, 22:51:28
Tosy hoče gmail? Tam ti zlepa ne bo zmanjkalo prostora. Na ZS mi napiši mail pa dobiš vabilo (isto velja za ostale)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #47 : 27 Oktober 2005, 00:01:02
Tosy ... ne vem če te je forum kaj obvestil ampak sem aktiviral tvoj račun ... tako da lahko sedaj tudi nalagaš slike v svoj album (rezervirano imaš 1MB, vsaka slika pa mislim da je lahko velika max. 40kb in dimenzij 600x600)

LP, Črt



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #48 : 27 Oktober 2005, 20:26:33
Hvala trigi.... ;) Drugače pa hvala tudi tebi Neyka...ampak sem si že v tem času že zrihtala drug e-mail :

[email protected]

...hvala za pomoč še enkrat...sicer bo pa mogoče kmalu zopet prišel na plan novi problem... ??? ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #49 : 15 November 2005, 19:09:45
jaz imam pa probleme z emailom... namreč pošilja mi ogromno sporočil ki so nova v pesjanar temah tako da imam vedno poln email in se težko znajdem in tako ne znam izklopiti funkcije... prosim za pomoč

hvala in LP

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #50 : 15 November 2005, 19:24:37
Sib: ko oddajaš odgovor moraš paziti kaj je označeno pod "Dodatne Možnosti" (odpreš tako da pač klikneš na link) ... če je označeno "Obvesti me o odgovorih" pomeni da boš dobival obvestila ...

Da pa izklopiš obveščanje o temah na katere si že prijavljen pa moraš iti v svoj profil ... Greš pod "Obvestila in E-mail" (na levi strani) in ti bo izpisalo na katere teme si prijavljen... da se odjaviš enostavno označiš teme od katerih se želiš odjaviti in klikneš "Odjavi Se" :)

Upam da sem dovolj nazorno razložil :)

LP, Črt



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #51 : 15 November 2005, 19:29:03
Oki rešeno  ;), hvala trigi...


LP

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #52 : 19 November 2005, 10:49:48
...spet jaz... :P

Imam pa podoben problem, glede slik, kakorkoli že naredim (kot napr. Marko)

Se mi naredi takole:



Zdaj prepišem kodo z presledki, da se ve, kaj sem hotela prikazati:

[ img ] http://tosca.moj-album.com/slika/771209/opzJ4vPssLYcOF8M.jpg [ /img ]

Ko pa dam ta naslov kot url stran:

http://tosca.moj-album.com/slika/771209/opzJ4vPssLYcOF8M.jpg

...pa pokaže "ta stran ne obstaja, pojdi na vstopno stran" , ali nekaj takega...

Kaj je narobe?

Drugače pa je ta slikica tole :

http://tosca.moj-album.com/album/790225/?os=790408

lp, Tosy

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #53 : 19 November 2005, 11:22:57
Daj desni klik na miško,potem pa lastnosti(properties) in prekopiraj URL : http://tosca.moj-album.com/slike/771209/opzJ4vPssLYcOF8M.v.jpg .Potem pa to povezavo kopiraj med tist [img ] [ /img]Samo u vednost,na nekaterih forumih je največja dovoljena velikost 30-35 Kb .Ta tvoja slika jih ima 46Kb ;)

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #54 : 19 November 2005, 13:11:29


[ img ]http://tosca.moj-album.com/slike/771209/opzJ4vPssLYcOF8M.v.jpg[ /img ]

...tako? :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #55 : 19 November 2005, 13:12:11
Joj, Rinchy, vidim, da je uspelo...tale ".v." mi je manjkal... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lanyca

  • Gost
Odgovori #56 : 19 November 2005, 22:57:57
No jaz mam eno težavco ko  kliknem na chat mi vedno prikaže O nas pa pravilno gor kliknem pa vse pa nič.
Ve kdo kaj je to? ??? ??? ??? >:( ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #57 : 19 November 2005, 23:00:09
Chata ni več nameščenega,zato te "vrže" na prvo stran ;)

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanyca

  • Gost
Odgovori #58 : 19 November 2005, 23:11:15
Res no se vidi da sem bila ene ne vem dvakrat gor. :o ::)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #59 : 20 November 2005, 18:43:32
Mene pa zanima....full velikokrat se mi naredi Cannot find....zakaj, pa ponavadi se mi kar počasi odpirajo teme...napr. Mojpes mi pa zelo hitro dela...kaj je ta razlika? ???
 
P.s. Zakaj mi pri moji starosti piše N/A ? ??? ::) A ker sem "otrok do 14 let"? ;D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."