Tibetanski terier [Tibetan Terrier]

Vansy* · 78406

Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 21 Januar 2010, 12:15:17
Zivijo,
kje se skrivate šolarji in smejkoti?
lp
Jasi

Jasi


S_ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 04 Februar 2010, 00:01:22
no da se jaz mal javm ;D

Midve s Tashi se imave luštn ;D Tashi je bila vmes 2x postrižena (no, prvič je bila bolj ko ne pobrita =P) ampak sedaj ima že skoraj vso dlako nazaj in še bolj gosto. V teh sneženih dneh ima veliko kep na tacah, ki jih spravljave dol s toplo vodo in fenom.Samo ima zaradi tega snega kar veliko vozljev,ki pa jih ne odpravljave vsak dan (nisve preveč pridne za krtačt :-[ :-\) ampak na vsake par dni. Vmes se učive novih trikcev, poleg in ostalo poslušnost sva pa malo zanemarili zaradi snega. Drugače pa sva začeli trenirat vmes tudi agility,kjer uživave; Tashi je blazno všeč redna pasja družba,meni pa delo z njo in številni nasveti so-agilitašev.Zna zelo lepo delat,kadar ni motečega faktorja (beri:drugega psa),ker če ne bi se ona raje igrala z njim >:D vendar ko ugotovi,da je mislimo resno, pol je pa fajn  8)
prejšnjič sem šla tečt na smučeh in sem Tashi s sabo vzela.Bila je pridna in je lepo tekla v moji bližini.Bila je spuščena in 3x je ful zašprintala :o, kar je bilo zelo zabavno za gledat ;D

no to je najino malo poročanje ;D

lp sara&tashi
 
pa še slikce:

- http://www.facebook.com/profile.php?ref=name&id=1633986019#!/album.php?aid=22977&id=1633986019

- http://www.facebook.com/profile.php?ref=name&id=1633986019#!/album.php?aid=11643&id=1633986019
- http://www.facebook.com/profile.php?ref=name&id=1633986019#!/album.php?aid=11650&id=1633986019
- http://www.facebook.com/profile.php?ref=name&id=1633986019#!/album.php?aid=11640&id=1633986019





Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 10 Februar 2010, 11:16:09
Tashi zgleda super, tudi v postriženi izvedbi. Kje pa trenirata agility? Mi smo bili na Iliriji, ampak sta sedaj oba v zasluženi "penziji", Lola bo 14 in Arki 13. Tek na smučeh pa je tudi super zadeva, če "deluje" poslušnost. lp

Jasi


S_ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 12 Februar 2010, 21:50:22
trenirave v Krimu.
tole je pa lepa starost :)



Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 20 Februar 2010, 19:56:54
Pri kom pa trenitata in kdaj bosta šli na prvo tekmo? Bomo prišli navijat.
Starost je lepa in oba sta še zelo vitalna  :)

Jasi


S_ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 24 Februar 2010, 20:04:48
Trenirava pri Katji Dermol.
glede prve tekme bomo pa še vidl ::) ker bo treba še precej delat na poslušnosti okol drugih psov.
tole je pa lepo slišat ;D kako je šlo pa vam pri agilityu?A ste hodili tudi na tekme?  :)



Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 25 Februar 2010, 11:54:17
 ;D  pozdravi Katja
smo hodili na temke, do Lolinega dopolnjenega 12 in Arkijeva 11 leta. Oba sta imela narejen izpit A3, Lola je tam eno leto tekmovala, potem st abil aob apri veteranih. Nista bila ravno perli, sem naredila v zacetku prevec napak, faj smo se pa imeli. lp J

Jasi


S_ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 06 Marec 2010, 08:58:16
bom pozdravla Katjo 8)
Ta teden smo že spet začeli ;D po dveh mescih premora zaradi snega.Tashi je bila zelooooooooo pridna; možnost,da zaradi posledice hrenovke v žepu ::) ampak imam občutek, da se bo počasi malo umirila in začela bolj poslušat :)




Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 07 Marec 2010, 20:33:56
Samo, da si te preveč ne umiri, ker je ravno tako šment  :)
Vsaj meni je ljubše, če je zmešana in dela napake na parkurju, kot da se vleče po prakurju, kot se je znala občasno moja Lojzka  :D

Jasi


S_ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 28 Marec 2010, 00:36:21
Imam občutek, da se mi ne bo tako zelo umirila...ker zdej smo nove "sošolce" na agi dobili in je že spet vsa v luftu, ker je treba še njih "naštudirat" in se z njimi naigrat >:( ;D  ampak ne bomo se predal in bomo vztrajal,da bo že spet malo bolj zbrano poslušala :)

Ampak jih je pa potem tako luštno gledat kako divjajo in se podijo ter "pasejo". Največkrat je Tashi v vlogi hitre ovčke oni pa jo lovijo in držijo za dlako. Imam vedno bolj občutek, da je psom Tashina dlaka fajn za držat v gobcu >:D ampak na srečo Tashi to nič ne moti oz. vsaj ne tako zelo,da bi se sekirala=D

Drugače je pa tudi meni bolj všeč,da Tashi malo bolj nori naokoli,kakor da voha tla pa se ne premakne s takim veseljem (ravno v sredo je bilo tako,ker so bila tla res zanimiva ::)) tako, da se kar strinjam z vami :)

Ali ste bili na klubskem dnevu danes? Jaz sem mislila, da je jutri (v nedeljo) in se ga zato nisem nameravala udeležiti (sem se rajši odločila za Repkov tek), vendar pa če bi si prej pogledala,da je v soboto mi pa šla. Ampak smo tako bili na Krasu, kjer je Tashi uživala v družbi konj in baucerona s katerim sta dirkala po travniku ko nora :o

lp Sara&Tashi



Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 30 Marec 2010, 19:45:28
Hojla,
sam, da norita  ;D sicer sem ziher, da bo Katja poskrbela za to.
In super, da sta se udeležili Repkovega teka
Od naše bande, sem bila na klubskem dvenu sama, sem delala, pesoti pa so ostali doma. So bili deležni enournega jutranjega sprehoda in še popoldne smo spravljali not  ;D
Pridita pa s Tashi pogledat 22.5. na Barje, ko bomo imeli "tibetansko rajanje" na vadbišču Šrvkove šole
več je na :
http://www.klub-ktp.si/
sploh bi potrebovali koga, ki go pokazal agility, zdaj ko moji ne morejo več  :)

Jasi


S_ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 30 Marec 2010, 20:51:37
oja noriva,noriva  :o
Torej niso bili prikrajšani za obilico gibanja=P

Če bom imela čas z veseljem pridem na "tibetansko rajanje" in pokažem kako se (ne)dela agility ::)  ;D

Sva na Repkovem teku to že pokazali >:D Po enem krogu teka (sva se obe preveč zagnali {okoli 2km v 10min} in zato nisva zmogli še enega kroga) sva potem še "odtekli" agility.To je pa izgledalo nekako takole:Tashi sem spustila in prvo je šla pogledat mal na okrog,kaj se dogaja.Nato je prišla do mene,skočila dva skokca in že spet šla malo pogledat pse.Potem je sledil tunel in slalom (ki ga je kar v redu naredila,čeprav je bilo prvi prvih palicah malo težav),nakar je ugotovila, da že reeeeees dolgo ni naredila obhoda.Ko je opravila obhod se je vrnila do mene in je šla skozi tunel in se ustavila med ovirami in šla že spet malo naokrog.Nazaj sem jo pridobila tako,da sem ji pokazala gugo,ki jo obožuje (kakor vse višinske stvarščine)in še dva skokca ven in hitro nazaj na fleksi   >:D
Morali sva narediti malo zabave in pokazati tistim, ki imajo tako nagajive in svojeglave pse,da niso sami na svetu in da se velikom da z nekaj potrpljenja :) Kar sem se sama ob Tashi naučila,saj sem porabila za njo že veliko živcev in sem že parkrat obupala v smislu,da bo kdaj kej ubogala,vendar sem toliko bolj vesela,kadar je pokazala/pokaže kaj napredka oz. me posluša kljub dogajanju okoli mene ;D

Moram pa še povedati,kako Tashi najde pravi čas za kopanje.Sem jo nameravala v tem tednu enkrat po sredi skopat,vendar je poskrbela,da sem jo že včeraj.Ker je bila na sprehodu v gozdu na hribu z očijem in je bila spuščena, je zgleda najdla neki gnoj oz. neko sranje ter se v njem povaljala.Domov je prišla direktno pripravljena za obilno kopanje,ker je nisem mogla vohat.Tako sem zapravila dobro uro za kopanje in sušenje,namesto da bi se učila ::)

Kupila pa sem ji tudi miselno igro od Nine Ottosson in sva obe navdušeni nad njo :o

lp od občasno obupane Sare in vedno nagajive Tashi



Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 31 Marec 2010, 13:08:51
Točno tako rabimo, kot je Tashi  ;D
In nič ne obupat, če dela kroge sreče med ovirami, dosti boljše, kot če bi se spremenila v kip, kar  je bila Lolina specialnost oziroma je znala prav počasi obhodit parkur, še posebej dosti časa si je vzela na mostu... sem včasih že dvomila, da se premika... no ampak smo tudi to tekom let popravili  ;D

Jasi


S_ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 07 April 2010, 22:27:58
Tashi ima pa danes 2.rojstni dan  :o ;D
Vse najbolše moja mala kosmatinka in da boš še naprej živahna,nagajiva in občasno kaj poslušna tibetanka ;D

ps:tortico smo že pojedli :) sicer je bila samo konzervica z obrobljena z briketi in dve palčkastama pribolškoma,ampak je bila pa zeeeloooo okusna,ker je bila konzerva zelooo dobra ;D

ps2:s čim vi hranite svoja dva tibetanca?ker jaz mojo hranim s Fitness trainer natural in ji dajem manj kot je napisano,ker bi mogla shujšat za kakšno kilo (ima 12kg in je za tibetanca kar moćnejše postave=P),vendar mi ona zmeraj,da je še lačna.

lp



Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 09 April 2010, 13:46:15
Vse najboljše Tashi  :-*
Sara, upam da me slučajno nimaš na "vi" in misliš na celo familijo s čim hranimo... smo bolj ko ne na briketih. Lola je na Orijen ali pa Acani , ji oboji zelo odgovarjajo in jih menjam ko se enih naveliča, za vikend pa tudi kaj skuham.
Arki ima težave s sečnimi kamni in mora biti večinoma na Hills C/D ali RC Urinarium - odvisno od tega kakšen je rezultat PH njegovega urina,
Don (možev PON) pa je diabetik in mora jest Eucanuba -diabetis.
Koliko pa ima Tashi plečno višino? Moja Lola ima 39 ima ima zdaj pri 14 letih 12 kil, pa ni debela, so jo same mišice. Prej pa je bila vedno nekje med 10-11 kg. Aki ima 38 plečne in 10 kg, v mladih letih pa je imel orkog 8.
Aja, je pa Lola tudi vedno lačna in če jo slučajno preveč hujšam pobegne na sosedov kompost in spravi vse not  ;)
lp

Jasi


S_ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 15 April 2010, 18:04:43
Tashi se zahvaljuje za čestitke :)
evo te že nimam več na ti ::)
Kje se pa kupijo Orijen in Acani,ker prvič slišim za teli dve znamki :-[
Tashi ima plečno višino 40.
hehe, glede sosedovega komposta pa vem kako je ::) sicer mi Tashi tega ne dela - ona gre "samo" po sosedove kosti,vendar  zadnje čase pride nazaj,če uporabim kakšno finto  in jo pokličem še preden kakšno najde>:D - ampak je to stalno delala od babi zlata prinašalka,vendar se ji na stara leta ne da več na komposte hodit; stara je 13.let 8) in ni več tako aktivna.
aja pa še neki me zanima glede "tibetanskega rajanja":a za to da bi prikazali agility se moram javit organizatorjem ali se da tam zmenit?

lp



Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 16 April 2010, 09:06:23
Hoj,
Orijen in Acano kupiš v spletnhi trgovinica Pasji Net in pa  Hov-How. Če pa prebereš pesjanarja pod rubriko hrana, boš videla še v katerih trgovinah se dobi in mnenja o obeh hranah  :)
Tashi bo najbolje pretipat in videt v živo, mogoče pa so same mišioce in ni treba hujšat, ali pa Katjo vprašaj njen Link ima tud vedno dobro linijo, bo že vedela.
Za agi se lahko javiš kar meni, bom imela sicer na oskrbi otroški kotiček, če bo kaj otrok  ::)

Jasi


S_ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 09 Maj 2010, 20:31:46
hejla :)
Pasjo hrano bom res morala zgleda še dobro preučiti...
Katja mi je nekaj časa nazaj res rekla,da je Tashi bajsek ::) :-[ tko da bomo moral kaj naredit glede tega. Danes smo že pridno začeli in bili na Krasu 4 ure v družbi baucerona in konj. Tashi je bila bila vmes tudi 1h privezana (da mi ne teče za konjem,ker je ni navajen) in je bila prvič čisto tiho ;D Seveda je pa vse ostalo tekala z bauceronom, meni delala družbo med jahanjem drugega konjička in šla še malo med vinograde na sprehod z mano in konjičem 8)
Včeraj sem jo prvič sama postrigla in je zgleda zelo v redu glede na moje sposobnosti striženja ::) 8) in zdaj smo tudi zamenjale ime v Jagnje oz. Ovca odvisno od razpoloženja in situacije ;D
Tako da midve uživave in komaj čakave, da se meni ne bo treba več toliko učit in da bove raje več časa preživele v naravi :)
aja pa komaj čakave na tibetansko rajanje :o

lp



Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 18 Maj 2010, 11:44:07
Hoj,
sliši se super  :)
A se v soboto vidimo? Me prav zanima kako bo tibetansko jagnje skaklo čez ovire?  :D

Jasi


S_ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 18 Maj 2010, 20:10:36
ja v soboto se absolutno vidimo :o ;D tudi mene zanima kako bo glede na to,da bo najbrž še kar lepo število neznanih psov (saj jih bo veliko,a ne?) katere bo Jagnje najbrž nujno moralo vse pozdravt ::) ::) 8) važn je da se bomo zabavali :o :o

se vidimo ;) ;D
lp Ovčka&Sara



Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 24 Maj 2010, 12:21:07
Fajn vaju je bilo s Tashi spoznat v zivo  :)
Zdaj pa samo javi, kdaj bosta prvic na tekmi, da pridemo navijat  :D

Jasi


S_ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 28 Maj 2010, 21:03:40
Tudi tebe je bilo spoznat izzvem računslniških okvirjev :)
bom javila bom :)upam,da čimprej ::) ;D



cofi

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 11 Avgust 2010, 10:06:46
Živjo:)
Da se še jaz predstavim in da vas malo pozdravim. Sem skoraj enoletna TTjka Cofi. Malo trmasta, zelo požrešna (ti dve lastnosti se pri šolanju izničita:)), predvsem pa nagajiva in zelo hiperaktivna =)

Lp, P&C

www.terier.si
https://www.facebook.com/tibetanskiterier

“Everyone needs a dog to adore him, and a cat to bring him back to reality”


Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 20 Avgust 2010, 08:58:45
Živijo Cofi,
kje pa živiš in od kod si- pedigree? Daj še kakšno slikco, da vidimo požrešnico v živo.
In kako Sara in Tashi?
Pri nas nič novega, le 2.8. smo praznovali Lolin 14. rojstni dan. Z izjemo naglišnosti se ji leta ne poznajo kaj dosti, sta Arki in Don v precej slabšem stanju.
lp vsem,

Jasi


cofi

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 22 Avgust 2010, 00:10:57
Cofi je iz Češke, uradno ji je ime Bag-yang Bindu. Mi je pa kar malo žal, da je ne kličem Bindu, ampak sem se že mnogo preden sem jo dobila, odločila da bom nekoč imela TT psičko, ki ji bo ime Cofi. No in šele ko sem jo imela doma že nekaj dni in se je že začela odzivat na Cofi, sem ugotovila, da mi nje Bindu tudi všeč, ampak je bilo že rahlo prepozno in nisem hotela še dodatno zmest "uboge" psičke ;)
Smo pa iz Ljubljane, no ja uradno je okolica ljubljene, ampak zame kar ljubljana=)

Jo morem pa še tukaj pohvalit, da ni samo požrešnica, ampak je tudi prava reševalka. Cofi obožuje muce in ta teden je na sprehodu našla 3 zapuščene muce, ki jih je nek brezsrčnež pustil zalepljene v škatli na cesti :( No muce so bile vse zdrave in čakajo na nove lastnike :)

Pa vse najboljše Loli za rojstni dan ;D Tudi jaz upam da bom nekoč spekla torto za Cofin 14 rojstni dan :o

No pa še slika moje žverce:

www.terier.si
https://www.facebook.com/tibetanskiterier

“Everyone needs a dog to adore him, and a cat to bring him back to reality”


S_ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 29 Avgust 2010, 15:01:51
Hejla :)

Najprej čestitke za Lolin rojstni dan pa še veliko skupnih let vam želim ;D

Cofi je pa blazno lušna :-*
 
No midve s Tashi sva pa končno zadosti zreli,da greve na najino prvo agi tekmo (sicer moram še delovno knjižico dobit ampak sem prepričana 90% da jo bove imeli do takrat)  :o ki bo na domačem terenu KD Krima v soboto, 4. septembra tako,da kdor ima čas lahko pride gledat kajti TTji se vračajo v agi 8) predvidevam,da bo še zelo zabavno in komi čakam :o

lp Tashi&Sara



Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 29 Avgust 2010, 19:49:11
Sara, če bo le možno NUJNO pridemo navijat! To je super novica.
In se strinjam, Cofi je lepotička n akvadrat.
lp

Jasi


S_ara

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 04 September 2010, 21:05:29
Hejla ;D


No pa je 1. tekma za nama 8)

Na Krimu sva bile 6.40 in ko smo približno vse postavili smo šli pse peljat na jutranji sprehod. Tashi seveda ne bi bila Tashi, če ne bi najdla sproščujoče blatne kopeli,da se znebi stresa zaradi tekme ::) Tako smo bili prisiljeni iti v Savo in tam sem šla s Tashi skupaj noter, da sem jo skopala (njej se glih ni dal it sami vležt noter in se tako sprati >:() to je trajalo približno pol ure do 24.min (ta podatek je važen za kasneje ;)) Potem sem šla še tri kroge po celem vadbišču z njo (tudi ta podatek važen za pol >:D).

No in tako je Tashi izpolnila moja pričakovanja in se na prvem teku (jumpingu) dobesedno posrala nanjgaXD tako da sva bile diskane ::) 8)

2. tek (agility) pa je Tashi opravila z odliko (za moje pojme) 8) Sicer je po prvem skoku hotela it na palisado (dva skoka sta bila tko v polkrogu) in si je par cm prej premislila in šla na skos po mojem klicanju. Naprej je naredila cone in skokce brez napak ampak bi se pri slalomu že skoraj malo zmedla,vendar ga je potek naredila pravilno ;D Tako da tek bi bil lahko 0 ampak si je Tashi danes vzela med tekom mal preveč časa in tako sva dobile skoraj 7 kazenskih za čas ::)

Ampak sem z njo SUPER FUL zadovoljna,ker mi ni niti enkrat poskusila pobegnit do drugih psov, kar je zanjo res velik napredek in uspeh glede na najine nič-kaj-obetavne začetke 8) ;D 8) ;D

Tashi je bila sicer po tekih več ali manj nezadovoljna,ker je morala biti v boksu, ker sem jaz morala pomagati pri parkurju, vendar sem jo proti koncu imela pri sebi oz. bila je privezana na stol (neotežen) medtem ko sem jaz pobirala in prestavljala povodce, tako da sva vadili še malo čakanje :)

Je pa na koncu seveda prišla na svoj račun, ker so imeli "VIP" dirkalni klub 8) in Tashi je prišla na odpoklic iz igre :o :o :o ;D

Na Tashi sem danes postala še 10000% bolj ponosna ;) 8)

No tole je poročilo in za zaključek lahko povem,da začnite trenirat agility,ker tole je neprecenljivo! :)



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 05 September 2010, 22:37:34
Go Tashi, go Sara!!!  :o :o :o