Coton de tulear [Coton de tulear]

*nastya_lony* · 353130

zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #30 : 09 Julij 2007, 15:09:21
Ampak je res ena cukrasta kepica..   ;D


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 09 Julij 2007, 16:06:50
Zlatolasska, res je ena mala cukrasta kepica  :D :D V živo je še večja kepica kot na slikah.
Vzreditelji so pa res zelo zelo vredu in mi ni niti najmanj žal da sem se odločila za njih.


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #32 : 09 Julij 2007, 18:52:38
No, me veseli!  :) Jaz sem tudi z mojo zadovoljna. Je bila res prijazna in vse, ko sva jo prisli iskat...
Res upam, da se bomo kaj srecali v Trbovljah... Bi bilo fino spoznat tebe pa se videt malo bombazno kepico..  :)


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 12 Julij 2007, 15:27:58
Naša kepica je imela včeraj 3 mesece :D.
Še nekaj njenih slikic:



















Jelenka

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 26 Julij 2007, 18:29:01
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kok je srčkana.  :o Res je cukrček. Jst sem si tudi rezerverala cotončka in sicer samičko. Skotili pa se bojo v začetku avgusta. Zdej pa sam še moram upati da bo samička.  :D Kathy, ful bi te prosila če bi mi na kratko opisala življenje s cotončkom. Koliko časa na dan mu posvetiš, kaj rad je,....... Hvala!



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #35 : 26 Julij 2007, 18:36:08
Jelenka, od kod bo tvoj coton? Si prebrala kaj o negi psa? Ves, kako cesati, kje sprehajati, koliko in s katerimi samponi kopati? Ves, kaksen karakter ima pes? Si prepricana, da je coton prava pasma zate? Prosim, da s temi vprasanji zasujes tudi vzrediteljico, ki naj ti ob nakupu psa da tudi vse sampone, krtace in hrano, ki jo bo pes jedel. Pokaze naj ti tudi na odraslem psu, kako se ga cese in kopa. Gnjavi jo/ga za vsako malenkost, ki te zanima, saj ti jo mora razjasniti.

Pridi tudi na razstavo v Trbovlje, kjer bo veliko kotonov, pa bos lahko lastnike v zivo vprašala, kaj te zanima. Ce tu ne bos dobila zelenih odgovorov, si naredi seznam in sprasuj, glej, raziskuj. Lp N.


Los je car.


Jelenka

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 27 Julij 2007, 14:13:54
Pozdravček Agnes!

Cotončka bom kupila v Srbiji pri vzrediteljici,ki vzreja bichon frise in coton de tulearje. Verjemi, da vse vem o tem kužku.  ;) Prebrala sem dosti o njem. Samo stvar je v tem, da bi rada kej več o tem, kako živeti z cotončkom, izvedela iz prve roke.  :) Tudi o negi psa vem dosti saj imamo doma aljaškega malamuta in je treba kar dosti skrbeti za njega in ga tudi dosti peljati na sprehod. Sploh pa je pri njemu najbolj težavna dlaka saj jo ogromno pušča in ga je treba skoraj vsak dan česati. Drugače pa hvala za tvojo skrb. Vem, da danes ljudje kupujejo psa ne da bi premislili o tem ali je sploh primeren za njih ali ne. Kathy ima prečudovitega cotončka in kolikor pravi je zelooo zadovoljna z njim. Upam, da bo v mojem primeru tudi  tako.

P.S. Tu je še spletna stran vzrediteljice pri kateri bom cotončka kupila: http://www.littlebichonland.com/page001.html  (v zgornjem desnem kotu lahko pogledaš njene cotončke).



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 27 Julij 2007, 17:27:09
Pozdrvaljene.

Ker mi radovednost ni dala miru sem se registrirala tudi tukaj.
Jelenka, kako pa to da si se odločila da cotona kupiš v Srbiji? In morda veš s kje so cotoni, ki jih ima ta gospa (od katerih vzrediteljev prihajajo)?

Lp P


Jelenka

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 27 Julij 2007, 22:19:25
Vzrediteljica je ona sama. Sama jih vzreja in zdi se mi da zalo lepo skrbi za vse. Najprej sem hotela pri nekemu "vzreditelju" na Češkem kupiti cotončka, ki je bil skoten 12.6.2007, on pa mi ga je hotel že takoj po 14 dneh pripeljati. Halo!  ??? Kužka naj ne bi ločil od mamice najmanj 8 tednov. Ta gospa iz Srbije pa mi je razložila in povedala vse tako kot mora biti. Najprej ga veterinar pregleda, čez 7 tednov ga cepi in mu vgradi mikročip, dobi export pedigre rodovnik, potni list in pa neko FCI mednarodno potrdilo rodovnika.... Tako, da sem čisto brez skrbi. Da pa bi bila še bolj 100% sem se pozanimala na kinološki zvezi Srbije in tudi tam so mi, da res je vzrediteljica cotonov.  :D

Lp. 



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #39 : 28 Julij 2007, 21:39:59
Jasno da jih zdaj vzreja sama, samo nekje je enkrat morala kupit cotone, pa sem mislila da veš. Koliko časa pa že vzreja cotone?
Kako pa to da se nisi odločila za kakšnega slovenskega vzreditelja ali pa hrvaško vzrediteljico, morda italijansko?


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 31 Julij 2007, 15:54:06
V nedeljo smo se vrnili iz dopusta na Malem Lošinju. Easy morje ni čisto nič zanimalo, kar ni značilno za cotone ampak očitno je pač med izjemami. Drugače je bila izredno pridna. Sva imeli nekaj težav z iglicami in ježki, ki so bili vsepovsod na tleh in so se radi prijemali na njeno dlako, kar ji je šlo grozno na živce seveda sva vse uspešno odstranili iz njene čudovite dlake.
Tudi nekaj bljižnjih srečanj z kužki sva imele in vedno ko katerega vidi čisto ponori ponavadi začne tekati v krogih da jo ta drugi kuža gleda kot da bi bla čisto nora. Ma nek čuden način igranja.
Grozno mi je šlo na živce ko so jo vsi ljudje zamenjevali za maltežana ali pa višavčka. Če je mala in bela še ne pomeni da je maltežan ali pa višavec! Potem so me pa še čudn gledal kot da bi lagala ko sem rekla da je coton de tulear  :-X
Da ne omenim da mi je 4x na dan ušla k sosedom, ki so imeli malega fantka na katerega je bila Easy čisto nora. Sem opazla da ima ful rada male otroke.

Za konec še nekaj slikic ( večina jih je še na digitalcu in jih je še treba naložit )



Jelenka, Easy se zahvaljuje za vse pohvale. Lepo da tudi ti pričakuješ malega cotončka. Tudi mene zanima zakaj si odločila, da greš po cotona v Srbijo. Sama nevem kakšna je tam kaj kvaliteta psov, ker se nikoli nisem zanimala za tiste konce. Moja psička prihaja iz Češke in vem, da je treba biti zelo pozoren, kje kupuješ. Sem sama že imela čisto vse rezervirano in zmenjeno pri neki drugi psarni in ko sem že mislala da vse vem sem se pošteno zmotla in sem kasneje vse odpovedala se zmenila s psarno iz katere zdaj prihaja Easy, namreč v tisti psarni je prišlo do križanja med sorodniki, kar je posledica, da ima lahko pes genetske bolezni ali pa jih prenaša( nažalost sem to zelo pozno opazla, kljub temu da sem pregledala rodovnika obeh staršev ). Ko sem vprašala vzreditelje kaj to pomeni sem nazaj dobila nesramen odgovor in sem takoj vedela da je najbolje če vse skupaj odpovem seveda so bili prej zelo prijazni in so se v pravi luči pokazali šele ko sem začela dvomit v njih. Svoje odločitve, da sem vse skupaj odpovedala niti najmanj ne obžalujem. Seveda nisem rekla da je v tvojem primiru tako, samo opozorila bi te da bodi res previdna kje kupuješ psa.

Hmm.... kaj pa vem če sem jaz taprava da opišem kakšno je življenje s cotonom. Easy še nimam zelo dolgo čeprav je že skoraj en mesec pri nas. Če dobro poznaš karakter in značilnosti cotonov kakšne potrebe imajo že veliko veš tudi kakšno je življenje s cotonom. Jaz lahko rečem da je enkratno, če bo to kaj zadostovalo. Če ti karakter odgovarja in če ti ni problem vsak dan porabiti do 1 uro za krtačenje ter vse ostalo kar spada k pasmi vrjetno ne boš zgrešila. Na sosednjem forumu je tema o cotonih precej živahna in je napoljenih že čes 150 strani tako da boš tam našla ogromno podatkov.

L.p


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #41 : 31 Julij 2007, 16:32:31
... Easy morje ni čisto nič zanimalo, kar ni značilno za cotone ampak očitno je pač med izjemami. ...

Me veseli da tako uživaš s svojo psičko in da je to cotonka :)

Glede kopanja v morju, ne obožujejo ravo vsi cotončki vode, tako da tvoja psička niti ni izjema, oz poznam samo enega cotona, ki se res rad kopa ostali pa niso ravno pravi navdušenci nad vodo oz morjem ;)


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 31 Julij 2007, 17:05:14
Me veseli, da Easy ni izjema.
Mogoče jo pa v prihodnosti prime, da bi norela po vodi ... bomo vidli  ;D


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #43 : 01 Avgust 2007, 18:23:17
Jelenka, zanima nas rodovnik tvoje psičke. In mislim, da je absurdno primerjati nego malamuta in kotona, ker niti pod razno ne gre za isti tip dlake. Če boš kotona tako česala, kot malamuta, sem skoraj prepričana, da boš v kratkem dobila zavozlano kepo. Pa brez zamere. Lp N.

Los je car.


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #44 : 01 Avgust 2007, 20:20:15
Jelenka, da poznaš prednike tvoje bodoče psiče je tudi pomembno. Ker če veš od kje prihajajo in morda kateri kužki so to, se lahko pozanimaš če so to zdravi psički in kakšne lastnosti, posebnosti o njih. To pravim kljub temu, da je pasma zelo zdava, potrebno je bit pri nakupu vseeno previden. Tako kot je Kathy opazila v rodovniku, da so parili  med sabo cotone, ki so v sorodu. To se lahko hitro zgodi, če ima nekdo par kotonov doma in se mu preveč ne da preveč ubadat s tem kje bi paril, da bo naredil najbolše za pasmo in pari kar s tistim kar ima doma in potem kmalu pride do tega da se pari pse, ki so vsaj malo v sorodu, zakaj to ni dobro je pa že Kathy napisala. Ne pravim, da to dela ta vzrediteljica, samo pravim, da je potrebno bit previden.

Jelenka, mi ti nič slabega nočemo s tem ko te sprašujemo o podrobnostih od te vzrediteljice in če nam poveš kaj več, ti morda lahko kak komentar damo če slučajno kdo pozna kakšnega kužka ali pa vzreditelje s kjer prihajajo prvotni cotončki od te vzrediteljice iz Srbije ;)

Lp P


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 01 Avgust 2007, 22:00:41
Tako kot je Kathy opazila v rodovniku, da so parili  med sabo cotone, ki so v sorodu. To se lahko hitro zgodi, če ima nekdo par kotonov doma in se mu preveč ne da preveč ubadat s tem kje bi paril, da bo naredil najbolše za pasmo in pari kar s tistim kar ima doma in potem kmalu pride do tega da se pari pse, ki so vsaj malo v sorodu, zakaj to ni dobro je pa že Kathy napisala.
Tole ne drži povsem. Vrjetno drži v določenih primirih ampak nekateri vzreditelji to delajo, da bi izbolšali kakovost mladičev ( nevem kje je logika ampak mislim da to drži ), torej da so na razstavah bol uspešni s tem pa tudi tvegajo genetske bolezni, ali pa da pes prenaša kakšen slab gen, ki se pojavi, pri potomcih ( če jih ima ). Torej vzreditelji točno vedo, da bodo parli psa, ki sta si v sorodu. Vsaj v mojem primiru je bilo tako. Meni so celo rekli, da so samico kupli posebej za tega samca  :-X Jelenka, ne rezerviraj mladiča ne da bi videla rodovnik staršev in tudi ko ga vidiš ga do potankosti preglej. Če si pa to že naredila pa toliko bolje  :)

L.p


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #46 : 01 Avgust 2007, 23:51:59
Res je, tudi zato se to dela kot si napisala. Ta moja teorija drži pri malomarnih vzrediteljih, ne pa pri večini, se pa lahko zgodi, zato previdnost ni nikoli odveč.
To da se jih pari s sorodniki zaradi kakršnega koli izbolševanja se mi zdi pa čisto brez veze, ker tako redki pa spet niso, da bi to delali. Tudi sama bi lahko parila svojo psičko s kakšnim kužkom iz Slovenije (ki jih imam v vzrejni knjižici), pa imam kar malo pomisleke, ker se v rodovnikih (od moje psičke in teh kužkov) pojavljajo ista imena, sicer menda to v mojem primeruni ni nič narobe samo vseeno ne bom tvegala.


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #47 : 03 Avgust 2007, 22:12:17
Oj!
Po dolgem premisleku sem se odločila za nakup Cotona. Ampak ne vem za katerega vzreditelja naj se odločim. ??? Kathy, mi lahko prosim poveš kaj več o tvoji izkušnji s psarno Klenot Toliary? Kako so potekali dogovori med vami (po e-mailu?) in ali ste si psičko že prej odšli pogledat, ali si jo prvič videla v živo ko ste jo prišli iskat. Zelo ti bom hvaležna za informacije, ker tudi jaz razmišljam o nakupu v tujini.

Ali kdo pozna oziroma ima izkušnje s psarno Cotonbrie iz Italije (www.coton.it)?


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #48 : 04 Avgust 2007, 13:10:53
Dobrodošla Sunset!

Lepo, da si se odločla za cotona. Upam tudi, da veš vse o tej pasmi.
Jaz sem vzreditelja iskala zelo dolgo. Oz. sem pisala vsem, ki so se mi zdeli ok iz skoraj cele Evrope. Večina jih sploh ni odpisalo nazaj. Take sem pač izključila. Največ sem pisala na Češko. Tam je treba biti previden, ker niso vsi vzreditelji ok. Sicer je to samo po spletni strani težko ugotovit. Par postov nazaj sem opisala mojo slabo izkušnjo z eno Češko psarno cotonov. Res je treba bit previden.
Nekih velikih izkušenj z psarno Klent Toliary niti nimam. Poznam jih že dalj časa ko še nisem bila trdno odločena, da bom imela cotona. Easy sem prvič videla ko smo šli po njo. Je vožnja kar dolga da bi šli 2x tja in nazaj ( vzreditelji so iz Prage ). S psarno sem pa zadovolna. Dogovori so potekali po e-mailu, se mi zdi tako najlažje.
Vrjetno psarno cotonbrie pozna vsak, ki ima o cotonih vsaj nekaj pojma. Imajo zelo kvalitetne kotone temu primerno tudi visoka cena :D Lastnico psičke, ki prihaja iz te psarne pa lahko najdeš na sosednjem forumu.

Tudi sama bi lahko parila svojo psičko s kakšnim kužkom iz Slovenije (ki jih imam v vzrejni knjižici), pa imam kar malo pomisleke, ker se v rodovnikih (od moje psičke in teh kužkov) pojavljajo ista imena, sicer menda to v mojem primeruni ni nič narobe samo vseeno ne bom tvegala.
A to imaš določeno katere samce imaš na razpolago? Zakaj pa ne pariš s kakšnim samcem iz tujiner?

L.p


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #49 : 05 Avgust 2007, 13:16:33
Kathy hvala za informacije! Bojo prišle prav!
Ja o Cotonih sem se že precej pozanimala, pa še se izobražujem. Itak nikoli ni preveč.

Glede psarne Cotonbrie pa se mi je zdelo da morajo bit precej visoke cene. Sicer mi cena pri izbiri ne igra največje vloge, je pa vseeno lepo kaj prihranit ;D. Na češkem so cene verjetno precej nižje, je pa sigurno težje najti res dobre vzreditelje, samo na podlagi spletnih strani. Malo mi je zoprno izbirat mladička samo preko slik. Želim namreč kvalitetno predstavnico pasme, ki bo primerna za razstavljanje in mogoče tudi kakšno leglo. Vidim da bo izbira primernega vzreditelja kar trd oreh! Če ima kdo kakšen nasvet, se priporočam!


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #50 : 05 Avgust 2007, 14:54:31
Psarna Cotonbrie ima ceno cotonov nekje od 1.500 EUR pa tudi do 1.700 EUR. Meni je za 1.700 EUR ponudila razstavno psičko, primerno tudi za vzrejo (jo še vedno najdeš na strani, Bloom), ful srčkana psička in če doma ne bi bili proti ideji imeti še enega psa, bi jo takoj vzela. Aja cena je vklučevala vsa cepljenja, neka potrdila o zdravju in knjigo o cotonih, ki jo je napisala ravno ena od teh Italjianskih vzrediteljic. Če želiš več informacij o tej psarni iz prve roke se res lahko obrneš na punco, ki ima psičko s tam, slike psičke (ter kontakt), pa najdeš tukaj: http://verja-bana.moj-album.com/ (psička ni razstavna)

Če ti cena ni problem in če želiš zares preverjeno kvaliteto, kupi cotona v Zagrebu, ali pa morda tudi pri teh Italijanih. Menda je hrvaška vzrediteljica in še neka belgijka (katera, ne vem) št. 1 v svetu vzreje cotonov. Čeprav so pa letos ravno v italijanski psarni dobili prvo mesto na evropskem dog showu za vzrejno skupino (kakšno vrednost ima to, ti še sama ne znam povedat).

Moje mnenje glede te italijanske psarne, mislim da so njihovi psi kar kvalitetni (kar se vidi tudi po rezultatih na raznih razstavah), imam pa tudi občutek da so konstrukcijsko nekateri njihovi psi rahlo drugačni od teh iz Zagreba. So pa cotoni zagrebške vzrediteljica zelo lepi in sigurno zelo po standardu in če ji boš rekla, da želiš res dobro psičko boš to tudi dobila, samo razstavnega psa (če že na začetku veš, da želiš najboljše) se ne kupuje na hitro (spremlja se lahko po več legel) in se ga ponavadi tudi ne dobi pri 3 mesecih ampak kasneje, da vzrediteljica vidi kako in v kaj se bo kuža razvil.
Da še povem, letos je bil Evropski prvak ravno kuža iz psarne Orobianco iz Zagreba, takoj za njim spet kuža iz te psarne, ter med veterani prav tako kuža iz te psarne (ki je tudi oče od moje psičke), ostala prva mesta so šla pa v italijansko psarno (več si lahko pogledate na tej strani, pod cotoni)

Da odgovorim še Kathy. Ko opraviš s psom/psičko vzrejni pregled dobiš v vzrejni knjižici napisane vse razpoložljive kanditeda za parjenje (takšne ki si po ne vem kakšnem ključu niso v sorodu in imajo opravljen vzreni pregled, seveda), to velja za Slovenijo in glede na to, da imam sama v Sloveniji na razpolago samo dva kandidata (ne rečem, eden je res lep kuža, samo kot pravim ista imena v rodovniku, me vseeno motijo), morda bo avgusta še kdo delal vzrejni pregled in bo to število malo večje, vseeno pa razmišljam, da bom parila v tujini. Ti pa lahko povem, da imam v misilh samo dve psarni Hrvaško in Italijansko. In ker mi je bolje in lažje dostopna psarna Orobianco se bom še ta mesec probala kaj zmenit z gospo iz Zagreba. Predvsem to, če je kakšen njen kuža primeren za mojo psičko (sorodstveno, konstrukcijsko in še kako).

Lp P


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #51 : 05 Avgust 2007, 15:20:36
Petra, oprosti, ker se vmešavam, sigurno veš veliko o cotonih (jaz ne vem skoraj ničesar, tako da ti tukaj nimam kaj oporekati), bi pa imela eno pripombo glede "enakih imen v rodovniku". Vzreditelji se lahko poslužujejo različnih "metod" parjenja. Eno od teh je t.i. linijsko parjenje, kjer se pari pse iz iste linije, in ja, tudi take, ki so v sorodu. Če se izkaže, da ti psi (ki jih izberemo) prenašajo dobre gene (predpogoj je tudi, da so psi zdravi), je tako parjenje dosti manj tvegano, kot če imamo v pedigrejih "koktejle" (sami različni psi, različne linije - ko ne veš, kaj boš dobil), saj lahko skoraj z zagotovostjo trdimo, da bodo mladiči prevzeli te gene in bodo tipični in zdravi predstavniki svoje pasme. Seveda ni dobro, če je polovica imen enakih, če jih je pa nekaj, pa tudi ni nič narobe.   

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #52 : 05 Avgust 2007, 15:54:50
Sammy imaš prav. Pravzaprav pa o vzreji sploh še ne vem veliko, saj se bom šele počasi začela podajati v to in tukaj je vsak moj komentar na to temo samo moje mnenje, ki je trenutno lahko tudi napačno.
Si mi pa dala misliti in se bom tudi o tem, da ima kuža, ki je na razpolaga za parjenje, v rodovniku isto ime, kot moja psička, pozanimala pri njegovi vzrediteljici, ki cotone vzreja že veliko let in ima na tem področju sigurno izkušnje in pomoje kar precej znanja.
Mogoče bi bil zdaj primeren čas, da začnem še na tem področju (vzreje, genetike, ...) prebirat kakšno literaturo in na samo tiste splošne stvari o psih :) in cotonih, čeprav so pomoje na tem področju pomembne tudi izkušnje na podlagi katerih dobiš občutek za vzrejo.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #53 : 05 Avgust 2007, 17:31:53
No saj jaz tudi ne vem "bogvekaj" o vzreji, to o linijskem parjenju me je pa zanimalo, ker me pač ena pasma zelo zanima in že kar nekaj časa gledam rodovnike v spletni bazi, in sem povprašala več vzrediteljev o tem, pa so tisti malo bolj podkovani vsi mnenja, da je dobro, če je v rodovniku nekaj istih imen (seveda imena psov, ki so zdravi, tipični in dajejo tudi takšne potomce - zato je večja verjetnost, da se bodo psi s podobnimi geni spet pojavili). Pa tudi tako na splošno lahko rečem, da če mi je kakšen pes všeč in pogledam njegov pedigre, je ponavadi v njem več istih imen. In če mi nek pes ni všeč, je skoraj zagotovo, da ima "koktejl v rodovniku" (hvalabogu, da obstaja ta spletna baza, se da marsikaj preveriti in pogledati). Zato sem vsaj zaenkrat prepričana, da bom kupila psičko, katere starši bodo parjeni linijsko.
Vem za primer, ko sta bila parjena psa z istim očetom, leglo bo skoteno v kratkem in me prav zanima, kakšni bodo mladiči. Jaz si tega recimo ne bi upala. Isti pradedek ali prababica pa je že ok. S tem, da je potem treba paziti v naslednji generaciji. Ker če se isto ime pojavlja, recimo več kot štirikrat, tvegaš po mojem že kar nekaj.

Petra, želim ti veliko sreče z vzrejo, Sunset tebi pa, da najdeš popolno cotonko! ;) 

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #54 : 05 Avgust 2007, 22:52:04
oj!
Petra, hvala da si si vzela čas za tako obširno razlago! Sem si ogledala psičko Bloom na spletni strani. Po njihovi spletni strani sodeč, se mi zdi psarna kar uredu, čeprav sem najprej dobila vtis kot da gre za neko "pasjo tovarno". Sploh me je zmotilo tisto o "worldwide delivering". No ja, ko sem se malo bolj poglobila v spletno stran, sem spremenila mnenje. Bom poskusila pri njih. Cene so pa tako in tako tudi pri nas dokaj visoke, če sem prav obveščena.

Psarna Orobianco pa nima svoje spletne strani, ali se motim?


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 06 Avgust 2007, 11:56:34
No psarna Cotonbrie,res ni neka pasja tovarna, oz že, da imajo na leto sigurno ogromno legel in mladičkov, so vseeno kolikor je meni znano zelo vestni vzreditelji. To ko praviš o "worldwide delivering" mislim, da dosti sodelujejo z Američani (in tudi potujejo po svetu) in pomoje tudi kar nekaj njihovih cotonov prihaja iz tam in od tu tudi za moje pojme rahla drugačno v izgledu psov (pa spet ne vseh).

Psarna Orobianco pa žal nima spletene strani, lahko ti zrihtam telefonsko od gospe in se pozanimaš tudi pri njej. Lahko pa konec meseca oz 26.avgusta prdeš na razstavo v Trbovljah in se kar osebno spoznaš z gospo in vidiš tudi njene cotone oz mislim, da bo imela samo enega sabo, se bodo pa tam razstavljale psičke iz njene vzreje, tako da se mi zdi ta razstava zelo primerna za spoznavanje pasme in vzrediteljev.

Sammy, hvala za povezave.


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 07 Avgust 2007, 11:44:46
Me veseli da je tema o cotonih postala malo bol živahna.
Jaz bom dodala še par slikic od naše Easy.






Imam še eno vprašanje. Nevem ali naj Easy prijavim na razstavo v Trbovlje ali naj pridema samo malo pokukat kaj se dogaja. Takrat bo stara malo več kot 4 mesece.

L.p


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #57 : 07 Avgust 2007, 11:59:22
Tale Easy je pa taaaaaaaaaaaaaak cuker.  :o :o Kot en pliško zgleda.  :D :D  :-* :-*


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #58 : 07 Avgust 2007, 12:31:34
Lušna je tvoja mala cotonka  ;)
Ti kar prijavi Easy na razstavo v Trbovljah, zakaj pa ne. Zgleda bo kar nekaj cotončkov tam, morda bo celo konkurenca v posameznih razredih, pa boš vsaj videla pri čem si. Prej ko bosta začeli prej se bo Easy navadila na razstavljanje.


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #59 : 07 Avgust 2007, 12:56:31
Lušna je tale Easy!

Mislim da bom res prišla malo pogledat v Trbovlje, če bo čas dopuščal. V psarno Cotonbrie sem pa že pisala mail. Upam da dobim kakšen odgovor, če ne pa obstaja še telefon. Vsekakor pa si bom šla ogledat tudi kakšnega Cotona od gospe iz Hrvaške.
Petra, kako pa napreduje iskanje ženina za tvojo psičko?