Lepotni naslovi

Azu · 118973

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 15 Maj 2008, 11:17:26
Kaj se pa zgodi, pri teh Ch. slo, če psu recimo manjka še npr. en cac in je ob preteku tistih 366 dni že prestar za določeno kategorijo?

...sledi svojim sanjam


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #121 : 15 Maj 2008, 11:39:22
Kaj se pa zgodi, pri teh Ch. slo, če psu recimo manjka še npr. en cac in je ob preteku tistih 366 dni že prestar za določeno kategorijo?

Sej za sampionat stejejo CAC-i iz vmesnih, odprtih, delovnih, prvakov  ;) Sam pr veteranih ne talajo CAC-ov. Tako da, ima ubistvu 8 let casa da dobi te tri potrebne CAC-e in s tem sampionat ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 15 Maj 2008, 11:42:25
Aha...oh sem butasta :-[ Sem mislila, da v vsakem razredu posebej, veš :D

...sledi svojim sanjam


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 04 Junij 2008, 08:17:11
A mogoče kdo ve kako je z nazivi v Srbiji? Koliko CAC-ov rabiš za Ch Srbije?



Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #124 : 04 Junij 2008, 11:12:28

Ojla,

Citiraj
A mogoče kdo ve kako je z nazivi v Srbiji? Koliko CAC-ov rabiš za Ch Srbije?

Poglej si tukaj:
http://www.ksrs.org.yu/display/formulari/index.php#3

Lp,
Nati



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 04 Junij 2008, 11:25:41
Nati hvala za tale link. A mogoče kdo razume tole:

 Uslovi za izdavanje povelje "ŠAMPION SRBIJE U LEPOTI":

b) za pse koji ne podležu ispitu u radu četiri titule CAC SRB kod trojice sudija
U oba slučaja šampionska titula se može dodeliti psu ako je prošlo najmanje (6) šest meseci od prvog do zadnjeg dodeljivanja CAC SRB.
Titula za šampiona Srbije dodeliće se i psima koji su umesto CAC SRB na međunarodnim izložbama u zemlji osvojili titulu CACIB ili R.CACIB ali pod istim uslovima.
Pas može da bude i višestruki šampion ukoliko ponovo osvoji nove titule posle proglašenja prethodnog šampionata.
3.2. Psi iz inostranstva mogu postati šampioni Srbije ako učestvuju na našim nacionalnim / internacionalnim izložbama kao i da su proglašeni šampionom svoje zemlje (za radne pse - da imaju i sertifikat o položenom ispitu) i da osvoje:
a) ako su prijavljeni u razred šampiona - CACIB ili R.CACIB ili CAC
b) ako su prijavljeni u razredima intermedija ili zreli - 2xCACIB ili 2xR.CACIB ili 2xCAC
Za izdavanje povelje potrebno je dostaviti fotokopiju pedigrea i ocenskih lisiti, kao i potvrdu o uplati novčanog iznosa po cenovniku KSS

A jst to prov razumem. Če je že npr. CH Slovenije potem rabi samo 2 CAC-a  (iz mednarodne razstave), da postane šampion Srbije, sicer rabi 4????


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #126 : 05 Junij 2008, 10:40:31
Gigosy,
za dosego CH v Srbiji imas dve moznosti:
1. gres na "zdruzeni" razstavi, ki podeljujejo CH. z osvojitvijo dveh CACov ne glede na to, kje je pes prijavljen. Do sedaj je bila to samo ena taka kombinirana razstava in sicer  CACIB Leskovac - CAC Vlasotince. Letos bodo naredili se drugo kombinacijo Uzice - Arilje.
2. Po dolgi poti, ki pa je krajsa kot pri nas, saj za dosego treh CACov moras pocakati med prvim in zadnjim samo 6 mesecev in en dan, med tem, ko je drugod potrebno leto in dan.
Naredili so tudi novost, saj namesto CACa ti pride tudi v postev CACIB in R.CACIB, kar drugje ni.
Po redni poti pa je samo 2x potrebna katerakoli od teh titul v razdobju 6 mesecev.
Za tujce je sprejemljiva varianta z 1x CAC ali 1x CACIB ali 1xR.CACIB pod pogojem, da so ze sampioni svoje drzave in prijavljeni v klaso CH.
V ostalih klasah je za ispolnitev istega potrebno 2xCAC ali R. oz. CACIB.
Kako si razumela ne vem, je pa dokaj jasno napisano: ce je pes v klasi sampionov in je ze prvak SLO potem potrebuje samo 1x CAC ali 1x CACIB ali 1xR.CACIB za dosego CH. Srbije
Ce je meni kaj jasno, so ti novi pogoji spisani pred kratkim, od njihove odcepitve od MNE in na kozo razstvaljalcem, ker po starem sistemu so imeli enake pogoje kot mi. Ta novi sistem pa so uvedlje vse bivse republike za pospesevanje kinologije v nanovo nastalih kinoloskih zvezah, ker so potrebovali kapital za delovanje. Tudi za Hrvasko se je govorilo in Slovenijo, da "taprave" drzave tega ne bodo uvedle. Mi smo to uvedli ze pred casom, Hrvaska bo to sprovedla v prakso letos prvic poleti v Splitu.

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #127 : 05 Junij 2008, 14:53:16
Za J. CH. Slo so torej potrebni trije PRM-ji ali dva PRM-ja in en CAC dosežen do dveh let. Zanima me, ali lahko ta isti CAC uveljavljaš kot enega od treh tudi za CH. Slo ali mora v tem primeru pes dobiti štiri CAC-e in potem zadnje tri uveljavljaš za CH. Slo?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #128 : 05 Junij 2008, 15:09:17
Ne, en CAC se lahko porabi ali samo za mladinski ali samo za ta pravi šampionat.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #129 : 05 Junij 2008, 16:16:54
Aha, hvala!

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #130 : 07 Junij 2008, 07:25:48
Od 1.4. so neki problemi z bosanskimi šampionati, tako d avam odsvetujem delanje teh šampionatov do nadaljnjega (ker itak ne veljajo).


Lp, Ivana


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 07 Junij 2008, 08:44:52
Od 1.4. so neki problemi z bosanskimi šampionati, tako d avam odsvetujem delanje teh šampionatov do nadaljnjega (ker itak ne veljajo).


Lp, Ivana

Ja srbski veljajo ane!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #132 : 08 Junij 2008, 11:00:32
Vceraj sem koncno izvedela kako se podeljuje R-CACIB  :o ;D

In sicer v katalogu pise: The Reserve CACIB can be awarded to the second-best dog in competition for CACIB. - takole so ga podelili na CACIB Ljubljana letos, ampak!

Vceraj nam je pa ga. Oklescen razlozila takole:
Imamo stiri pse iz vseh razredov s CAC-i, ki grejo v izbor za CACIB. Sodnik izbere recimo CACIB psa iz razreda vmesnih. Potem konkurirajo za RCACIB vsi ostali CACi (trije), in pa pridruzi se jim drugo uvrsceni pes iz razreda vmesnih  - se pravi RCAC (iz tistega razreda, v katerem je CACIB pes)!

Tako, ce bo koga to zanimalo (vem da mene je, pa nisem nasla prave razlage)  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 08 Junij 2008, 13:19:52
sem prbrala vse strani a mi nekaj še vedno ni jasno :-[

kaj je:
-BIS
-PNZ
-J.Ch.SLO

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 08 Junij 2008, 13:23:11
BIS = Best In Show - najlepši pes razstave

PNZ = pregled naravnih zasnov

J.Ch.SLO = Slovenski mladinski prvak v lepoti

lp

...sledi svojim sanjam


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #135 : 08 Junij 2008, 13:35:02
PNZ = pregled naravnih zasnov
Preizkus... ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 08 Junij 2008, 13:56:05
ups :-[ neki sem zamučkala :P preizkus, ja :)

...sledi svojim sanjam


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 08 Junij 2008, 14:03:32
hvala ;)

LP,
     Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #138 : 08 Junij 2008, 21:56:24
Ovčka tole pravilo se pa na razstavah že kar dolgo prakticira... :)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #139 : 08 Junij 2008, 22:03:35
Ovčka tole pravilo se pa na razstavah že kar dolgo prakticira... :)

Ja parkrat sem ze na razstavah sprasevala vodje kroga glede tega, pa mi niso vedeli povedat  ;) Vem pa, da na CACIB Ljubljana je Cernetova v enem izboru naenkrat podelila CACIB in RCACIB. Ne spomnem se, da bi klicala dodatnega psa v ring..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #140 : 08 Junij 2008, 22:07:12
Ovčka, bi mogla mene vprašat :P
Če je v razedu le en pes, ki dobi CAC in CACIB, potem RCACIB podelijo preostalim (nimajo nobenega za klicat) ;)
Res pa je, da veliko ljudi ne ve tega pravila... bi rekla da je precej kadrov še neizšolanih kar se tega tiče (tisti ki delajo na razstvah).

lp ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #141 : 08 Junij 2008, 22:27:56
Res pa je, da veliko ljudi ne ve tega pravila... bi rekla da je precej kadrov še neizšolanih kar se tega tiče (tisti ki delajo na razstvah).

No sej sedaj pridemo tudi kdaj delat kaj bolj usposobljeni  ;) :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #142 : 09 Junij 2008, 07:22:31
Ovčka,to pravilo velikokrat uporabljajo tuji sodniki,naši pa nekoliko manj.Lahko se sodnik odloči,da podeli RCACIB med CAC psi,v veliki večini primerov pa hočejo RCAC iz razreda v katerem je podelil CACIB,ker se mu je pes dopadel bolj,kot vsi ostali CACi.Pred leti se tega pri nas ni uporabljalo,zadnjih pet let pa pogosto.Ali pa sem jaz imela same take sodnike,pri kateri sem delala,ki so uporabljaji to pravilo.
LP Tjaša



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #143 : 30 Junij 2008, 22:28:53
ojla

tukej popolni nevednež glede razstav  :-[ imam mladička,psičko maltežanko ,staro 3 mesece. mogoče bom šla na kakšno razstavo,tako,da vidiva kako to zgleda - pa če nama bo všeč,mogoče še kdaj. torej,kako se lotit tega projekta? na kakšno razstavo se lahko prijaviva? če sprašujem neumnosti se opravičujem,ampak nimam pojma,res :-\


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #144 : 30 Junij 2008, 22:43:26
Prijaviš lahko na katerokoli razstavo. Tukaj si lahko pogledaš, katere razstave so letos še pri nas. Za vaju bi letos v poštev prišel razred mladičev (4-6 mesecev) in nato razred najmlajših (6-9 mesecev). Mogoče greš lahko na prvo razstavo samo pogledat, da vidiš kako vse skupaj zgleda (prvi, ki sta pri nas, sta CAC Zasavje in CAC Trbovlje, ki se bosta odvijali 30. in 31.avgusta).

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #145 : 30 Junij 2008, 23:06:21
za 1.sva mislili it na Vrtojbo,ker je blizu nas. da je ne bi že 1.vozili nekam ful daleč in to. sem že bila tam,in se bolje znajdem :)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #146 : 30 Junij 2008, 23:12:53
No saj ti dve, ko bosta konec avgusta sta pa lih fajn, da greste samo pogledat brez psa. ;)



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #147 : 30 Junij 2008, 23:24:51
bomo poskusili,če je ne bo izpitov ravno v tem cajtu :)


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #148 : 04 Avgust 2008, 12:57:04
Jaz mislim, da ni nujno tvoja vzreja, važno je, da imajo isto psarno. Saj se lahko psico začasno odda nekomu v solastništvo in ti z mladički nimaš nič, daš samo "ime psarne" mladičkom. Ali pa kupiš 3 mladičke iz iste psarne. Nisi vzreditelj, imaš pa 3 v lasti.
Kot vzrejna skupina se lahko prijavijo psi (vsaj 3-je), ki so na razstavo prijavljeni, imajo istega vzreditelja vendar so lahko last različnih ljudi...(Mogoče ste to že napisali, pa sem spregledala)
Lp


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 30 November 2008, 16:09:08
Malo berem o razstavah in sem zasledil to:

Pri psih, katerih lastnik prihaja iz ene od spodaj navedenih držav in so že prvaki v lepoti svojih držav (Norveška, Švedska, Finska, Danska, Estonija, Latvija, Litva, Rusija, Ukrajina, Romunija, Grčija, Izrael, Ciper, Malta, Irska, Velika Britanija, Portugalska in Španija), je pogoj:
      a) 1 kandidatura CAC SLO, osvojena v enem izmed naslednjih razredov (vmesni, odprti, prvaki) na mednarodni razstavi, ali
      b) 2 kandidaturi CAC SLO osvojene na državnih prireditvah
V kolikor pes še ni prvak svoje države v lepoti, pridobi z osvojeno kandidaturo ali kandidaturama CAC SLO prvaštvo Slovenije v lepoti, ko postane prvak v lepoti v svoji državi.

Velja tudi obratno? (slovenski prvak potrebuje samo en CAC (oz. dva) za šampionat v tuji državi?)