Lepotni naslovi

Azu · 118850

alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #150 : 30 November 2008, 16:35:20
Da, vendar le v zgoraj navedenih državah  ;)



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 30 November 2008, 16:46:27
Hvala  :)



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 01 December 2008, 15:34:41
Malo berem o razstavah in sem zasledil to:

Pri psih, katerih lastnik prihaja iz ene od spodaj navedenih držav in so že prvaki v lepoti svojih držav (Norveška, Švedska, Finska, Danska, Estonija, Latvija, Litva, Rusija, Ukrajina, Romunija, Grčija, Izrael, Ciper, Malta, Irska, Velika Britanija, Portugalska in Španija), je pogoj:
      a) 1 kandidatura CAC SLO, osvojena v enem izmed naslednjih razredov (vmesni, odprti, prvaki) na mednarodni razstavi, ali
      b) 2 kandidaturi CAC SLO osvojene na državnih prireditvah
V kolikor pes še ni prvak svoje države v lepoti, pridobi z osvojeno kandidaturo ali kandidaturama CAC SLO prvaštvo Slovenije v lepoti, ko postane prvak v lepoti v svoji državi.

Velja tudi obratno? (slovenski prvak potrebuje samo en CAC (oz. dva) za šampionat v tuji državi?)

Ja velja tudi obratno  ;)



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 01 December 2008, 15:36:25
Aja, opala me je vrglo eno stran nazaj in nisem videla da so že odg. na to  :-[



dedina

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 04 Junij 2009, 14:56:52
Ker nisem zasledila, bi rada nekaj vprašala:
Če na CACIB razstavi dobiš naprimer CAC, nato kandidiraš še za CACIB naslov. Zanima me, če za CACAIB naslov gredo v ring vsi psi (open,vmesni,delovni). Jaz sem razumela, da po razredih... se motim... Pa še to, če gredo naprimer v ring skupaj samci in samice razreda open za naslov CACAIB. To bi pomenilo, če je v open 1X CAC samec, 1X CAC samica, 1X R.CAC samec in 1X R.CAC samica kandidirajo v ringu za 1X CACIB in 1X R.CACIB... V vseh razredih z osvojenimi CACIB-i za BOB...


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #155 : 05 Junij 2009, 13:46:02
Zadnjih dveh stavkov sicer ne razumem, ampak za CACIB se potegujejo vsi psi, ki so osvojili CAC. Podelita se dva CACIB naziva: en pri samcih, drugi pri samicah. Ko se podeli CACIB, se v ring pokliče psa/psico, ki je bil-a v istem razredu kot pes/psica, ki je dobil-a CACIB in se podeli še R.CACIB (ponovno je vse to ločeno po spolu).

Za BOB se potegujejo oba, ki sta prejela CACIB, oba s PRM nazivom (torej iz razreda mladi) in oba zmagovalca med veterani.



kren

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 01 September 2009, 13:05:16
A če pes na razstavi izpolne pogoje za pridobitev naziva ch., ali ga lahko že čez en mesec npr. prijaviš na drugi razstavi v klaso šampionov? Predvidevam da ne, ker ob prijavi ne moreš poslati potrdila o prvaštvu..

Če pa imaš potrjeno prvaštvo v Sloveniji in želiš psa prijaviti npr. v Avstriji, a ga lahko prijaviš v klaso šampionov s slovenskim prvaštvom ali ne?

Pa a če psa prijaviš v klaso odprtih, čeprav je šampion, a se to kako preverja? A za vsako razstavo potem kzs preveri (tudi državne?)? Oziroma kako razstavljalci vejo, da lahko koristijo rcac za prvaštvo?

Par vprašanj, upam da mi bo kdo odgovoril.. :)



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #157 : 01 September 2009, 17:09:23
A če pes na razstavi izpolne pogoje za pridobitev naziva ch., ali ga lahko že čez en mesec npr. prijaviš na drugi razstavi v klaso šampionov? Predvidevam da ne, ker ob prijavi ne moreš poslati potrdila o prvaštvu..

Če pa imaš potrjeno prvaštvo v Sloveniji in želiš psa prijaviti npr. v Avstriji, a ga lahko prijaviš v klaso šampionov s slovenskim prvaštvom ali ne?

Pa a če psa prijaviš v klaso odprtih, čeprav je šampion, a se to kako preverja? A za vsako razstavo potem kzs preveri (tudi državne?)? Oziroma kako razstavljalci vejo, da lahko koristijo rcac za prvaštvo?

Par vprašanj, upam da mi bo kdo odgovoril.. :)

Ko pes izpolni pogoje za prvaštvo, pošlješ fotokopije na kinološko zvezo. Šele ko dobiš potrdilo, ga lahko prijaviš v razred šampionov. So razstave (Črna gora, Makedonija, Bolgarija...),kjer pes lahko izpolni pogoje za CH v enem vikendu in tudi takoj dobiš potrdilo.

Z prvaštvom ene države, npr. Slovenije, lahko psa prijaviš v razred šampionov v katerikoli državi, članici FCI.

Ko pes izpolni pogoje za CH v določeni državi, ga tam praviloma ne smeš več prijavljati v razred odprtih, vmesnih ali delavnih. V ostalih državah ga lahko. Zaenkrat še nisem doživela, da bi se prav preverjalo, vendar so severnejših državah kar malo previdni glede tega. Vem namreč za tale primer: lastnica je šampiona Nemčije prijavila v odprte, kjer je manjša konkurenca. Nemška kinološka zveza, ki to razstavo ogranizira, ima v registru shranjene vse pse, ki so šampioni, ali so izpolnili pogoje za šampiona Nemčije. Ker je bil kuža tam, je lastnica dobila opozorilo, da psa ne sme več razstavljati v razredu odprtih, sicer ji sledi prepoved razstavljanja.

Jaz običajno, kadar moj kuža dobi R. CAC ali pa R. CACIB (in še nima izpolnjenih pogojev za CH ali INT CH), vedno vprašam lastnika psa, ki je osvojil CAC ali CACIB, ali je pes že šampion. Če je že, potem ti mora lastnik psa napisati pisno izjavo. Nekaj v stilu, da ti 'podarja' ta CAC ali pa CACIB, ker ima njegov pes že izpolnjene pogoje. Zraven priloži dokaz, da je temu res tako (kopijo šampionata ali mednarodnega šampionata).

Upam, da sem kaj pomagala :)



kren

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 02 September 2009, 08:22:53
Aha..hvala za odgovor...

Torej je v bistvu zaželjeno oziroma se bi počasi prišlo na to, da bi se šampiona iz ene države prijavljajo v šampiona tudi v drugih državah ne?  :)

A tista razstava je bila v Nemčiji? Al je nemška zveza organizirala v drugi državi?



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #159 : 03 September 2009, 18:46:59
Malenkost ;)

Po mojem mnenju je to 'pravilo' zato, da psi v odprtih, vmesnih in delavnih lažje pridejo do šampionata. Je pa tako, da to pravilo ne velja v vseh državah. Na splošno se pravila od države do države razlikujejo-v Italiji na primer, dobiš CAC samo v razredu odprtih. Za CACIB pa potem tekmujejo 1. iz razreda vmesnih, odprtih, delavnih in šampionov. Tako lahko pes dobi Odlično 1 in CACIB, CAC-a pa ne dobi. Na Danskem je pa tako, da gredo psi z oceno Odlično 1 iz razreda mladih, odprtih, delavnih skupaj za CAC. Šampion pa tekmuje samo za CACIB. Vse kinološke zveze imajo na svojih spletnih straneh objavljena ta pravila in pogoje za pridobitev šampionavot-se splača prebrat, preden se gre razstavljat v tisto državo ;)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #160 : 03 September 2009, 18:58:59
Še to: v Italiji dobiš CH IT, ko dobiš 6x CAC, brez drugih pogojev.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #161 : 03 September 2009, 19:05:57
Hvala Karmen :) Še malo bom dopolnila: 6x CAC, dva morata biti z mednarodne razstave, dva z 'raduno' specijalke, dva sta lahko z državne. Delavne pasme ne potrebujejo delavnega izpita za dosego IT. CH.  Ni čudno, da šteje italijanski šampionat za enega najtežje dosegljivih. Pri zlatih prinašalcih je med 40 prijavljenimi v odprtih že kar umetnost doseči CAC :)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #162 : 03 September 2009, 19:14:46
zato pa ne komplicirajo z različnimi sodniki in časom 366 dni, zaradi česar moj Magi letos ni mogel pridobiti CH Slo v Portorožu, ker je bila razstava 1 teden prej kot lani.
Pridobitev naziva je veliko odvisna od razširjenosti pasme. Napr.: z Magijem sem bila na petih razstavah, na treh je dobil CAC, na eni "le" trojko, na eni pa R-CAC.
Dropsi je bil na dveh, od tega je dobil na eni Zelo prespektiven, na drugi pa Prvak mladih.
Ne vem, ali se mi je samo zdelo ali pa sem res videla na nekaterih prijavnicah, da pes, ki že ima CH naziv, ne more več biti v razredu Open???? Kaj pa če želim dobiti CACIB????
Kako pa to gre?



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #163 : 03 September 2009, 19:16:27
Ja, res je ogromno odvisno od razširjenosti pasme.

Saj šampioni v vsakem primeru tekmujejo za CACIB :) Tisti šampion,ki dobi Odlično 1, tekmuje za CACIB. :)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #164 : 03 September 2009, 19:19:00
Aja, seveda  :-[!
To pa res pomeni, da bom potem lahko v razredu šampionov konkurirala za CACIB?
Koliko CACIBOV pa je potrebnih za INT CH?



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #165 : 03 September 2009, 19:21:03
Karmen, razen če niso kaj spremenili (jaz sem nazadnje lani jeseni dobila CACIB s psičko šampionko v Italiji), potem lahko konkuriraš za cacib iz razreda šampionov :)

Za mednarodnega prvaka rabijo pa aussiji 4 CACIB-e iz treh različnih držav, različnih sodnikov (če se prav spomnim treh), in pa od prvega do zadnjega caciba mora preteči vsaj 366 dni.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #166 : 03 September 2009, 19:31:10
Prav imaš, sem našla na KZS!
No, tako bom vsaj nekaj časa lahko razstavljala oba, da ne bi enega puščala doma  ;)!



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #167 : 03 September 2009, 21:18:54
Liza,
si prepričana, da se mora lastnik odpovedati CACIBu ali CACu, če je pes že šampion? Kolikor vem gre to avtomatično.

Za ch v Italiji pa je tako, da moraš dobiti 6 CACov v razredih intermedia ali open: 2 na mednarodni razstavi, 2 na radunu ali specialni razstavi in pri vsaj 5 rezličnih sodnikih.
Obstaja pa na žalost še ena varianta (sicer ne vem če to velja za vse pasme, kjer je tudi razred delovni, za borderje je zagotovo): 5 CACov v razredu delovni: 2 na mednarodni, 1 na radunu ali specialki, pri vsaj 4 različnih sodnikih.



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #168 : 04 September 2009, 11:12:21
Bay, ne ni potrebno vedno napisat, da se odpoveduješ. Včasih gre lahko avtomatsko. Vendar sama prakticiram to, da napišem 'izjavo', da lahko pes, ki je bil za mano in dobil R. CAC, koristi CAC mojega psa. Tako ne pride do nobenih napak.

Me pa zanima, ali so Italijani spremenili pravila pri podeljevanju CAC-ov? Namreč pred dvemi leti se je kolegica malo zafrknila, ko je prijavila psa v delovne-tam namreč ne podeljujejo CAC-ov. A so potem vmes kaj spremenili? Lani sem namreč z Aaronom morala v odprte, da bi dobila CAC, v vmesne pa tam sploh nihče ne prijavlja-vsaj pri zlatih prinašalcih ne.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #169 : 04 September 2009, 11:26:41
Me pa zanima, ali so Italijani spremenili pravila pri podeljevanju CAC-ov? Namreč pred dvemi leti se je kolegica malo zafrknila, ko je prijavila psa v delovne-tam namreč ne podeljujejo CAC-ov. A so potem vmes kaj spremenili? Lani sem namreč z Aaronom morala v odprte, da bi dobila CAC, v vmesne pa tam sploh nihče ne prijavlja-vsaj pri zlatih prinašalcih ne.

Sem že včeraj iskal na strani od ENCI pa nisem našel. To zagotovo velja za Border collieje od 17. februarja letos. Je pa potem taka razlaga, da zgleda kot da je to izjema za to pasmo.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #170 : 04 September 2009, 15:29:45
http://www.enci.it/campioni/

na vrhu na levi so pogoji za vsa italjanska prvaštva





Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #171 : 05 September 2009, 06:40:56
Hvala Alenka, torej to velja za vse pasme, ki so naštete tukaj http://www.enci.it/manifestazioni/nuovo_cac2.php



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #172 : 05 September 2009, 13:53:26
U super, hvala za tale link! Čeprav se bom kar malo namatrala, da bom kaj razumela, ker italijansko ne znam :(


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 11 Oktober 2009, 20:27:08
Mene pa zanima kopije česa vsega je treba poslati za J. Slo šampionat. Vem da je treba poslati kopije PRM-jev, pa me zanima če še česa, in pa kaj jim zraven napišem.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #174 : 23 Januar 2010, 17:39:37
mene pa zanima kako je z mladinskim šampionatom makedonije, črne gore in bolgarije?


SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #175 : 23 Januar 2010, 19:06:31
Živjo,

Mladinski Slovenski prvak v lepoti - CHJ SLO, poslati je potrebno: vlogo za podelitev naziva, fotokopije 
ocenjevalnih listov, fotokopie kartončkov - PRM in fotokopijo rodovnika.

lp

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 24 Januar 2010, 10:19:41
Tudi mene to zanima.. :D kaj pa, če še ni rodovnika?  ???

Sicer mi je bilo rečeno, da bo prišel zdaj kmalu, ampak pri ITA se nikoli ne ve..  :-\



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #177 : 24 Januar 2010, 14:51:21
Če še ni rodovnika počakaš, da ga dobiš in potem prijaviš šampionat. Ne priporočam ti pa prijavljat psa na razstave, na katerih lahko narediš hiter šampionat, ker ti ne morejo izdat potrdila, če nimaš številke rodovnika. Lahko pa mirne druše prijaviš kakšno drugo razstavo in napišeš LOI v delu. Jaz sem tudi precej čakala na rodovnik iz Italije...

Jenny, v vseh navedenih državah lahko narediš 'hitri' šampionat, tudi mladinski-samo pogledat moraš, na katerih razstavah se tak šampionat da naredit. Nekje potrebuješ samo 1 naziv, nekje dva ali tri-odvisno od razstave.
Za Bolgarijo sicer rabiš samo 1prm, če je pes že (mladinski) šampion kakšne države.


taiga

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 23 Marec 2010, 06:24:23
Sem še povsem nov na tem forumu :). Preletel sem tole temo, izvedel marsikaj koristnega,  a mi ostaja še nekaj vprašanj, za katere upam, da se bo dalo najti odgovor.

Zanima me kako je dejansko z možnostjo pridobitve naslova prvaka v tuji državi. Če prav razumem iz do sedaj prebranega, lahko potem, ko kuža osvoji tri domače kandidature za naslov (recimo za naslov slovenski mladinski prvak lepote) kandidira za naslov mladinskega prvaka lepote večine izmed okoliških držav? Kako je s tem v praksi? Moraš imeti dejansko potrdilo o šampionatu (npr. slo. Mladinski prvak lepote) preden lahko kandidiraš ( da je kaj haska če na razstavi v tujini osvoji kandidaturo) za pridobitev naslova v tujini, npr. za primer AUT ali HRV?  Kaj se potrjuje te naslove? Na samem prizorišču – potrebuješ potem imeti sabo kakšna dokazila, da je kuža že prvak za tekoče leto v domači državi)? Pri tuji kinološki zvezi? Ali morda celo pri slovenski kinološki zvezi preko dokazila o osvojeni kandidaturi na razstavi v tujini?
Torej zanima me predvsem praktični vidik potrjevanja tega oz. kaj je smiselno lastniku storiti, takrat, ko osvoji z dovolj kandidaturami pogoje za prvaštvo v domači državi.
Že vnaprej najlepša hvala za vsa dodatna pojasnila oz. odgovore.  ;) 

 
   



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #179 : 23 Marec 2010, 07:38:36
Mladinsko prvaštvo v lastni državi sploh ni pogoj za odpiranje šampionata v drugih državah.Za vse pse na razstavah obstajajo razredi,kamor prijaviš psa glede na starost psa na dan razstave.Če je tvoj pes npr.v obdobju starosti od 9-18 mesecev,ga prijaviš v razred mladih.Ko v eni državi zbereta tri titule PRM,izpolni pes pogoj za mladinskega prvaka v lepoti te države.Postopek pri drugih državah je isti.V bistvu imaš na enkrat lahko odprtih več mladinskih šampionatov v različnih državah.Ko imaš tri kartončke PRM jih pošlješ skupaj z fotokopijamiocenjevalnih listov na kinološko zvezo države,kjer je tvoj pes izpolnil pogoje za mladinski šampionat,od tam pa potem dobiš potrdilo.Potrdila o doseženih šampionatih na osnovi dokazil lahko izdajajo samo države,kjer so bila ta prvaštva dosežena.
LP Tjaša