Lepotni naslovi

Azu · 118391

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #180 : 23 Marec 2010, 10:34:07
Lojze pomoje je taiga mislil tole:

v vseh navedenih državah lahko narediš 'hitri' šampionat, tudi mladinski-samo pogledat moraš, na katerih razstavah se tak šampionat da naredit. Nekje potrebuješ samo 1 naziv, nekje dva ali tri-odvisno od razstave.
Za Bolgarijo sicer rabiš samo 1prm, če je pes že (mladinski) šampion kakšne države.

In ja, ponekod se da naredit tak sampionat (mladinski ali "odrasli").. Kje tocno pa nazalost ne vem  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


taiga

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 23 Marec 2010, 18:26:32
V bistvu me je zanimalo prav v osnovi, kako pride pes do prvaštva v tuji državi, predvsem v primeru (ki je najpogostejši), da je najprej dosegel prvaštvo oz. dovolj kandidatur za potrditev le-tega v svoji državi (domači). Velja podobno kot za dosego slovenskega naslova (npr. v grobem 3 kandidature, ena na mednarod. razstavi) tudi za dosego npr. naslova avstrijskega, madžarskega, hrvaškega.... druge države članice FCI prvaka?

Je to o čemer sprašujem anomalija oz. se mu reče "hitro" prvaštvo? Mislim, da ne. Saj, če sklepam po pogojih za podelitev npr. naziva Mladinski prvak Slovenije (CH J SLO):
"Pri psih, katerih lastnik prihaja iz ene od spodaj navedenih držav in so že prvaki v lepoti svojih držav (Norveška, Švedska, Finska, Danska, Estonija, Latvija, Litva, Rusija, Ukrajina, Romunija, Grčija, Izrael, Ciper, Malta, Irska, Velika Britanija, Portugalska in Španija):
      a) 1 kandidatura Prvak razreda mladih – PRM SLO osvojen  na mednarodni razstavi
      b) 2 kandidaturi Prvak razreda mladih – PRM osvojeni na državnih razstavah
Namesto PRM SLO velja tudi CAC SLO, vendar le, če ga je pes osvojil do 24. meseca starosti. Tako uveljavljeni CAC SLO pa se ne more še enkrat uporabiti pri izpolnjevanju pogojev za naslov Prvak Slovenije v lepoti – CH SLO."

Če se torej sklepa po napisanem tu, bi tako lahko npr. kuža iz recimo Velike Britanije, ki je postal mladinski prvak VB, lahko z osvojitvijo PRM Junior na 1 mednarodni razstavi v Sloveniji, že lahko postal Mladinski prvak Slovenije. In se predvideva recipročnost, torej da lahko slovenski prvak isto doseže po recimo , da podobnih pravilih za prvaštvo pri določeni pasmi v VB? 

Se sklepa pravilno? Oziroma kako je s tem v praksi? Tako glede formalnega potrjevanja prvaštva kot dejanske možnosti tega?
 



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #182 : 24 Marec 2010, 07:35:13
Kar se VB tiče mislim,da imajo tam pogoje malce drugače zasnovane.Najbolje je,da se pozanimaš za vsako državo posebej.Običajno so ti pogoji res razloženi v vsakem katalogu.
Ostalo velja tako kot je napisano za mlade pse.Pri šampionatu v zrelih je pa situacija malo drugačna.Tam se pasme delijo še na pasme,ki morajo imeti opravljen delovni izpit,in na tiste,ki tega ne potrebujejo.Odvisno kam tvoj pes spada.Če imaš npr.pasmo,ki za dosego šampionata v zrelih potrebuje tudi delovni izpit,moraš opraviti tudi državno tekmo.Z opravljenim delovnim izpitom namreč lahko psa prijaviš v razred delovnih,ki je eden od pogojev za dosego šampionata.
LP Tjaša



taiga

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 30 Marec 2010, 17:22:14
Zanima me, kje se pride do ažurnih informacij o pogojih potrebnih za dosego npr. mladinskega prvaštva v tujih državah. Večina internetnih strani tujih držav je le v domačem jeziku in z vsaj toliko zakompliciranim razporedom informacij in gradiva, da le-to ni moč najti.

Psecifično me zanima, kje razen v katalogih razstav, bi se to lahko še prebralo oz. če lahko kdo morda za lastni primer navede kakšna so pravila oz. kaj pravijo razstavni katalogi za 2010 v kateri izmed držav. Racimo mene bi zanimalo najbolj za okoliške države, Avstrijo, Madžarsko, Italijo, Hrvaško ...

Če ima kdo kakršnokoli informacijo o tem, bi bil zelo hvaležen.  :)



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #184 : 30 Marec 2010, 19:17:32
Nekaj časa je bilo objavljeno na www.fci.be -mednarodna kinološka zveza in so bili napisani pogoji, ali pa vsaj povezave na pogoje. Ne vem, ali so kaj spreminjali.
Drugače je pa najenostavnejše, da za državo, katero te zanima, pišeš direktno na njihovo kinološko zvezo in dobiš točne podatke.


taiga

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 05 April 2010, 20:08:15
Sem prebrskal stran, pa še vedno ne najdem. :-[



Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #186 : 06 April 2010, 08:35:08
Živjo

Pogoji za mladinski šampionat po željenih državah:

Avstrija  3xPRM (v razredu mladih od 9 do 18 mesecev) ali 2xPRM in 1xCACA (v razredu vmesnih, zrelih, delovnih do starosti 24mesecev) pri najmanj 2 različnih sodnikih

Madžarska
HUNGARIAN JUNIOR CHAMPION (HJCH):
diploma and cup
To get this title, the dog should win 3 ”HPJ” awards, at shows held in Hungary, organized by MEOE, between its 9 and 18 months of age. One of these awards should be won at an international or club show. The 3 awards should be received from at least two different judges. Dogs which have the Hungarian Junior Champion title, are not entitled to be entered in Champion Class, except at the Champion Show.

Italija
V razeredu mladih (9-18 mesecev) mora pes zbrati 30 točk, in sicer:
5 točk dobi za odlično 1 na mednarodnih razstavah,
3 točke dobi za odlično 1 na državnih in klubskih razstavah - radunih
Vlogo za mladinski šampionat je potrebno na ENCI poslati najkasneje v 2 mesecih po izpolnjenih pogojih za mladinskega prvaka Italije - Giovane Promessa Enci

Hrvaška CH.M-HR
3x PRM pri najmanj 2 različnih sodnikih ali 2 x PRM in 1 x CAC osvojen do 18 meseca starosti psa

San Marino (navajam, ker je relativno blizu)
1 x odlično 1 v razredu mladih od 9 do 18 mesecev in pes postane mladinski prvak San Marina v lepoti (letos bo razstava 22 in 23.5)

Lp,
Nati




taiga

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 06 April 2010, 19:38:01
Najlepša hvala, Nati.  :)

Sama prvaštva se pa po dosegi potrebnih kandidatur verjetno potrjuje pisno, poštno pri teh tujih nacionalnih zvezah? Verjetno so pravila podobna kot pri naši, fotokopija vseh dokazl, rodovnika in verjetno kakšen izpolnjen obrazec?

Če torej prav razumem lahko mladi prvaki nekaterih EU držav pri nas osvojijo naslov mladinskega lepotnega prvaka Slovenije že z osvojitvijo ene ustrezne kandidature, recimo osvojitev PRM na eni izmed slovenskih CACIB razstav (npr. vse skandinavske in pribaltske države, VB, Irska, Malta, Ciper, Izrael, Ukrajina, Rusija, Romunija, Portugalska in Španija). Predvidevam, da velja obratno tudi po načelu neke recipročnosti.  ;D



Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #188 : 07 April 2010, 10:12:18
Sama prvaštva se pa po dosegi potrebnih kandidatur verjetno potrjuje pisno, poštno pri teh tujih nacionalnih zvezah? Verjetno so pravila podobna kot pri naši, fotokopija vseh dokazl, rodovnika in verjetno kakšen izpolnjen obrazec?

Ja pravila so podobna slovenskim, v nekaterih državah zadostujejo poleg kopije rodovnika kopije ocenjevalnih listov in kartončkov, v nekaterih (recimo Nemčija, Slovaška, Češka, Švica) pa je potrebno predložiti originale, ki ti jih potem skupaj s šampionatom pošljejo nazaj. Ponekod je potrebno za diplomo doseženega prvaštva oz. verifikacijo doseženih nazivov tudi plačati.

Nekatere države imajo že pripravljene obrazce - vloge za podelitev šampionata, nekatere ne, pa v bistvu sam zaprosiš lahko s podatki drugih tipskih vlog. Prilagam nekaj že tipskih vlog za mladinski šampionat:
Avstrija http://www.oekv.at/downloads/Antrag_Jugend_Champion.pdf
Italija http://www.enci.it/CAMPIONI/documento.php?id=18 (izpolniš modulo Giovane Promessa Enci)
Hrvaška  http://www.hks.hr/formulari/MLADI-PRVAK.pdf
Madžarska http://www.kennelclub.hu/forms/hjch_en.doc
San Marino http://www.kennelclubsanmarino.com/pdf/rich_omolog.pdf

Glede načel recipročnosti za mladinske šampionate ne bi vedela. Vem samo, da za Španijo in Portugalsko za odrasle pse ne veljajo, za mlade pa potem sklepam, da tudi ne. ;)

Lp,
Nati



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 10 Maj 2010, 19:55:39
Trenutno nikjer ne najdem.. Ali mi lahko kdo pove kakšni so pogojo za Avstrijski zreli šampionat?

LP Ika


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 24 Avgust 2010, 12:53:59
Se opravičujem, če je že kje napisano... Zanima me kaj pomeni naslov BOS?


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #191 : 24 Avgust 2010, 13:04:50
Best of Opposite Sex oz. najboljši pes nasprotnega spola kot tisti, ki prejme BOB



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 24 Avgust 2010, 13:38:28
Aaa, hvala  :)


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 24 November 2010, 00:22:49
Lep pozdrav vsem!

Rabim pomoč, če mi bo kdo znal pomagat. :) Bral sem a se nisem kej preveč znajdu iz zapisanga... :P :D Moj pes ima 2 naslova Na Evropski razstavi v Celju 2010 ->Europe Winner Male Puppy in Best Puppy Of Beed (BOB). Sedaj mi povejte, psa sem se prijavil v Šempeter+Vrtojbo. Recimo ČE bo pes na obeh razstavah 1. (sedaj je že v junior razredu),ima še kak dodaten naslov na celoto ali pač samo naslov razstave? Če dobi recimo 2x prvo mesto in na to še recimo januarja v LJ kaj...kako to sledi kej...? :P :D hehehe HVALA vsem za pomoč...pa se opravičujem zaradi moje nerazgledanosti... :D

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #194 : 24 November 2010, 00:34:56
Lep pozdrav vsem!

Rabim pomoč, če mi bo kdo znal pomagat. :) Bral sem a se nisem kej preveč znajdu iz zapisanga... :P :D Moj pes ima 2 naslova Na Evropski razstavi v Celju 2010 ->Europe Winner Male Puppy in Best Puppy Of Beed (BOB). Sedaj mi povejte, psa sem se prijavil v Šempeter+Vrtojbo. Recimo ČE bo pes na obeh razstavah 1. (sedaj je že v junior razredu),ima še kak dodaten naslov na celoto ali pač samo naslov razstave? Če dobi recimo 2x prvo mesto in na to še recimo januarja v LJ kaj...kako to sledi kej...? :P :D hehehe HVALA vsem za pomoč...pa se opravičujem zaradi moje nerazgledanosti... :D

L.P.

Ne razumem kaj hoces povedat s tem "na celoto"?

Drugace je takole.. Nazivi v baby, puppy ti nic ne koristijo. Sedaj v junior razredu lahko dobi naziv junior winner oz. temu se rece po slovensko prvak razreda mladih (PRM). In ce zberes tri PRM-je postane pes mladinski prvak slovenije v lepoti. Mora pa biti vsaj eden od treh nazivov osvojen na mednarodni razstavi (torej vrtojba ali Lj), in pa vsak naziv pri drugem sodniku. Ce vmes predolgo ni razstav stejeta tudi dva PRM-ja in en CAC iz razreda vmesnih oz. odprtih, ampak ta cac mora biti osvojen do 24. meseca starosti.

Je to to, kar te zanima?  :P Drugace imas ta pravila lepo napisana na zacetku vsakega kataloga  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #195 : 19 Marec 2011, 13:47:48
zivjo!

mene pa zanima ce kdo ve, je kaksna casovna omejitev pri potrditvi mladinskih sampionatov za Slovenijo in Hrvasko? Ker ko bom jaz to lahko poslala in uredila bo ze leto od zadnje razstave naokoli... a mislite da bodo se sprejeli in potrdili sampionat? Je kdo ze imel tako situacijo?

lp


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #196 : 19 Marec 2011, 13:53:08
Pomoje nima veze, ce vse stima (kartoncki, ocenjevalni listi).. Ker nekateri tudi ne potrjujejo takoj odraslih sampionatov, da jim potem ni treba recimo v sampione prijavljat  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #197 : 19 Marec 2011, 14:04:08
ok potem upam da bo vse ok ko koncno posljem :) hvala!


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #198 : 19 Marec 2011, 15:07:49
Ker nekateri tudi ne potrjujejo takoj odraslih sampionatov, da jim potem ni treba recimo v sampione prijavljat  :P
Že če ima pes en odrasli šampionat, se ga mora obvezno med šampione prijavit?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #199 : 19 Marec 2011, 16:39:17
Že če ima pes en odrasli šampionat, se ga mora obvezno med šampione prijavit?
Praviloma ga moraš prijaviti v razred prvakov v tisti državi, katere prvak je že :) (recimo, če je prvak Avstrije ga moraš na razstavah v Avstriji prijaviti v razred prvakov).



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #200 : 19 Marec 2011, 17:27:52
Aha, hvala! Samo ne vem, kakšen smisel ima potem še nadaljnje razstavljanje psa, zgolj za zbiranje BOB-jev in grup?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #201 : 19 Marec 2011, 18:51:17
Aha, hvala! Samo ne vem, kakšen smisel ima potem še nadaljnje razstavljanje psa, zgolj za zbiranje BOB-jev in grup?

Ali pa doseganje naziva mednarodni prvak ali pa enostavno veselje do razstavljanja...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #202 : 19 Marec 2011, 19:18:09
Aha, hvala! Samo ne vem, kakšen smisel ima potem še nadaljnje razstavljanje psa, zgolj za zbiranje BOB-jev in grup?

Enkrat je ena vzrediteljica rekla, da se ji zdi najbolj neumno to, da po osvojenem šampionatu ne razstavljaš več. Ker dokler je konkurenca in so na razstavi tudi šampioni imajo slabši in ne tipični psi manj možnosti za zaključek šampionata.





Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #203 : 19 Marec 2011, 19:27:04
Ali pa doseganje naziva mednarodni prvak ali pa enostavno veselje do razstavljanja...
Ni za mednarodnega samo 4 CACIB-i v treh različnih državah? Ne glede na to, v katerem razredu je. No, če nisi dobil CACIB-ov že prej, pa moraš potem očitno poskusit v razredu prvakov.

Enkrat je ena vzrediteljica rekla, da se ji zdi najbolj neumno to, da po osvojenem šampionatu ne razstavljaš več. Ker dokler je konkurenca in so na razstavi tudi šampioni imajo slabši in ne tipični psi manj možnosti za zaključek šampionata.
To bi bilo logično, ampak mora imeti človek potem kar nekaj pod palcem, da se tega gre (ali pa živeti samo za razstave). Čeprav včasih vidiš tudi v razredu prvakov take pse, da ti slabo postane in se samo sprašuješ, kako so prišli do šampionata. In kako so lahko lastniki tako slepi (vključno s sodniki) ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


nata

  • Gost
Odgovori #204 : 19 Marec 2011, 20:18:39
realno ... na hrvaškem prijaviš split, imaš (v moji pasmi) psa v dlaki CELE 4 razstave - letos je to od 21. do 24.7 in TADAAAM evo ti šampiona. če bo vse po sreči, bo moja tamlajša letos zrela hrvaška šamionka s 15 meseci in 5 dnevi .... fino ane

taki šampionati meni pomenijo MANJ kot nič ....



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #205 : 19 Marec 2011, 21:44:44
Se strinjam s Sammy.. razstave so čisto preveč drage za povprečnega razstavljalca, posebno če imaš več kot enega psa. In res vidiš svašta v razredu šampionov. zato recimo meni tudi ti vzhodnjaški šampionati ala srbsi, črnogorski, in podobni ne pomeni čisto nič. Pa isto kot je napisala Nata - en šampionat ki ga zaključiš z psom tako da itak veš da nima nobenega v konkurenci.. ne vem, meni je poanta glih to da je konkurenca čim večja in boljša in da dejansko zmaga moj pes :):):)


nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 20 Marec 2011, 14:45:13
Citiraj
Jaz običajno, kadar moj kuža dobi R. CAC ali pa R. CACIB (in še nima izpolnjenih pogojev za CH ali INT CH), vedno vprašam lastnika psa, ki je osvojil CAC ali CACIB, ali je pes že šampion. Če je že, potem ti mora lastnik psa napisati pisno izjavo. Nekaj v stilu, da ti 'podarja' ta CAC ali pa CACIB, ker ima njegov pes že izpolnjene pogoje. Zraven priloži dokaz, da je temu res tako (kopijo šampionata ali mednarodnega šampionata).

Ali se da, kljub temu da nimam potrdila oz. izjave, uporabiti pridobljeni R-CAC kot CAC? Na Ljubljanski razstavi je Kan dobil R-CAC, nato sem doma prek FBja videla, da je pes, ki je dobil CAC že prvak. Lahko kot dokazilo priložim spletno stran, na kateri so napisani dosežki tega psa? Se to dokazuje, ko vložiš prošnjo za šampiona Slovenije ali bi morala to urediti na dan razstave?
Hvala in lep pozdrav



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #207 : 20 Marec 2011, 16:51:13
Po mojih izkušnjah (sicer je šlo za mednarodni šampionat, se pravi sem uporabila r.CACIB) ne rabiš nič dokazovat. Jaz sem samo posala papirje in v prošnji napisala, da kot zadnji potrebni CACIB uveljavljam r.CACIB, ker je samec, ki je prejel CACIB, že mednarodni šampion. In predvidevam, da to preverijo, dvomim, da so mi verjeli na besedo :)

Lp,

Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #208 : 20 Marec 2011, 17:35:56
Čakaj a R.CAC se tudi lahko uporabi če je CAC že šampion? Kolikor je meni znano velja to samo za R.CACIB in mednarodni šampionat, ne pa tudi za državnega  ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #209 : 20 Marec 2011, 19:48:12
Čakaj a R.CAC se tudi lahko uporabi če je CAC že šampion? Kolikor je meni znano velja to samo za R.CACIB in mednarodni šampionat, ne pa tudi za državnega  ???

Če pes/psica, ki je dobil CAC že potrjen prvak, potem RCAC lahko uporabiš za šampionat. Ne potrebuješ nobene izjave, da ti nekdo prepušča cac, ker to preverijo na zvezi.