Lepotni naslovi

Azu · 118404

nana93

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 20 Marec 2011, 20:00:55
Super, najn R-CAC bo še uporaben  ;D
Najlepša hvala za odgovore!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #211 : 21 Marec 2011, 10:46:27
Če pes/psica, ki je dobil CAC že potrjen prvak, potem RCAC lahko uporabiš za šampionat. Ne potrebuješ nobene izjave, da ti nekdo prepušča cac, ker to preverijo na zvezi.

Bay hvala!

Ampak ni pa prav veliko scenarijev, kjer bi to prav prišlo. Dejansko samo v primeru, da sta si psa konkurirala v razredu šampionov in da je CAC dobitnik šampion države v kateri se razstavlja, R.CAC pa pač šampion neke druge države.

Ker če sta psa prijavljena v odprte ali vmesne to pomeni, da v danem trenutku ni nobeden še šampion in posledično noben R.CAC ni uporaben.

Razmišljam pravilno?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #212 : 21 Marec 2011, 12:15:54
Bay hvala!

Ampak ni pa prav veliko scenarijev, kjer bi to prav prišlo. Dejansko samo v primeru, da sta si psa konkurirala v razredu šampionov in da je CAC dobitnik šampion države v kateri se razstavlja, R.CAC pa pač šampion neke druge države.

Ker če sta psa prijavljena v odprte ali vmesne to pomeni, da v danem trenutku ni nobeden še šampion in posledično noben R.CAC ni uporaben.

Razmišljam pravilno?

Se pogosto zgodi, da so psi šampioni kljub pravilom prijavljeni v odprte, tako da po tem, kam je kateri pes prijavljen ne moreš nič sklepat. ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #213 : 21 Marec 2011, 12:31:13
Se pogosto zgodi, da so psi šampioni kljub pravilom prijavljeni v odprte, tako da po tem, kam je kateri pes prijavljen ne moreš nič sklepat. ;)

 :o :o pa se to nič ne preverja? Kristus bi pričakovala da nazivi vsaj veljavni niso če so psi kar neki skrižem prijavljeni  :o Se pravi dejansko lahko srečam psa, ki je ch SLO in se v SLO še kar razstavlja v open  :o I don't see the point but ok

Ampak (očitno) teoretično, če bi se držali pravil bi pa moral moj "scenarij" držat?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #214 : 21 Marec 2011, 12:42:18
Meni je bilo tudi tole blazno zanimivo.. Kako je lahko nekdo, ki je ze sampion prijavljen v odprte.. Naceloma ne sme biti ane, in ce pride recimo prijava na razstavno pisarno, bi ga dejansko morali prerazporediti v sampione.

Sem se pa jaz ze takrat spomnila se enega scenarija.. Recimo, ponavadi imamo te dvojne razstave.. Psu manjka samo se en naziv do sampiona, prijavljen je pa oba dneva v odprte. Torej, recimo v soboto doseze CAC, postane sampion, ampak v nedeljo je se vedno prijavljen recimo med odprte, pa dobi ponovno CAC.. V takem primeru lahko RCAC pes uveljavlja tisti svoj nedeljski RCAC kot CAC  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


MANDY

  • Gost
Odgovori #215 : 21 Marec 2011, 12:46:43
Pri nas bi morali biti psi z nazivi prijavljeni v razred šampionov. Zanimivo pa je , da je na primer v Italiji čisto vsakdanja praksa, da se jih prijavlja  v razred odprtih. Takšne informacije sem dobila pred nekaj tedni od organizatorke specialne razstave, ne vem pa če to velja tudi za CACIB razstave, bom vprašala.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #216 : 21 Marec 2011, 12:56:10
Pri italjanih je tako ali tako vse drugace, tam so tudi drugacni pogoji za sampionat, pa tudi samo v razredu odprtih se podeljuje CACe, torej ce hoces sploh do sampionata, nimas druge izbire kot odprte  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #217 : 21 Marec 2011, 12:57:06
:o :o pa se to nič ne preverja? Kristus bi pričakovala da nazivi vsaj veljavni niso če so psi kar neki skrižem prijavljeni  :o Se pravi dejansko lahko srečam psa, ki je ch SLO in se v SLO še kar razstavlja v open  :o I don't see the point but ok

Ampak (očitno) teoretično, če bi se držali pravil bi pa moral moj "scenarij" držat?

V vsej poplavi prijav je težko preverit. Sami razstavljalci bi morali biti dovolj pošteni in upoštevat pravila. Za to, da nekdo prijavi med šampione, mora prijavi priložiti potrdilo o šampionatu. Da bi pa organizator preverjal vsakega prijavljenega v razredu odprtih, je pa nerealno pričakovati. Da se takšnega psa prestavi, je potrebna prijava organizatorju.

Če bi se držali pravil, je tvoje razmišljanje seveda pravilno.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #218 : 21 Marec 2011, 13:31:00
V vsej poplavi prijav je težko preverit. Sami razstavljalci bi morali biti dovolj pošteni in upoštevat pravila. Za to, da nekdo prijavi med šampione, mora prijavi priložiti potrdilo o šampionatu. Da bi pa organizator preverjal vsakega prijavljenega v razredu odprtih, je pa nerealno pričakovati. Da se takšnega psa prestavi, je potrebna prijava organizatorju.

Če bi se držali pravil, je tvoje razmišljanje seveda pravilno.

Verjamem da je ročno to nemogoče pregledovat  :-\ Mi je pa vseeno žalostno, da se to dogaja. Pa se razstavljalci veliko bunijo zaradi takšnih stvari?

Še eno stvar preverim, če prav vem. Pravilo šampion v šampione velja samo za šampionat države v kateri se razstavlja ne? (SLO šampion naj bi se v SLO razstavljal samo še v razredu šampionov, medtem ko ga povsem legalno v npr. AUT prijaviš v odprte). Hkrati pa je možnost, da kakršnega koli šampiona prijaviš v razred šampionov v katerikoli državi (torej SLO šampion se v AUT legalno razstavlja tako v razredu odprtih kot tudi v razredu šampionov)?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #219 : 21 Marec 2011, 13:46:37
Sem se pa jaz ze takrat spomnila se enega scenarija.. Recimo, ponavadi imamo te dvojne razstave.. Psu manjka samo se en naziv do sampiona, prijavljen je pa oba dneva v odprte. Torej, recimo v soboto doseze CAC, postane sampion, ampak v nedeljo je se vedno prijavljen recimo med odprte, pa dobi ponovno CAC.. V takem primeru lahko RCAC pes uveljavlja tisti svoj nedeljski RCAC kot CAC  ;)

Tale scenarij ne bo držal... Pes je s prvim naslednjim CAC res izpolnil pogoje za šampionat, vendar pa dokler ne dobi potrditve šampionata (torej najprej mora lastnik poslat vlogo za šampionat in predložit vse dokumente, nato šele dobi šampionat), pes še ni šampion tiste države. Uveljavljaš lahko le RCAC, ki si ga dobil pod psom, ki je ŽE šampion te države.

Citiraj
Še eno stvar preverim, če prav vem. Pravilo šampion v šampione velja samo za šampionat države v kateri se razstavlja ne? (SLO šampion naj bi se v SLO razstavljal samo še v razredu šampionov, medtem ko ga povsem legalno v npr. AUT prijaviš v odprte). Hkrati pa je možnost, da kakršnega koli šampiona prijaviš v razred šampionov v katerikoli državi (torej SLO šampion se v AUT legalno razstavlja tako v razredu odprtih kot tudi v razredu šampionov)?

Ja Neyka drži :).


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #220 : 21 Marec 2011, 13:50:34
Tale scenarij ne bo držal... Pes je s prvim naslednjim CAC res izpolnil pogoje za šampionat, vendar pa dokler ne dobi potrditve šampionata (torej najprej mora lastnik poslat vlogo za šampionat in predložit vse dokumente, nato šele dobi šampionat), pes še ni šampion tiste države. Uveljavljaš lahko le RCAC, ki si ga dobil pod psom, ki je ŽE šampion te države.

Uff, nisem vedela, da mora uradno potrdit sampionat..  :-[ Mi je bilo pac logicno, ker tisti drugi CAC v nasprotnem primeru ostane neizkoriscen.. No, hvala za info  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #221 : 21 Marec 2011, 14:22:52
Mednarodni pravilnik točno določa pogoje, kdaj se lahko uporabi rezervni CACIB
http://www.fci.be/uploaded_files/international%20Championship_EN.doc

in po logiki bi moralo bit enako tudi za rezervni CAC, se pravi samo do izpolnitve pogojev dobitnika CACIB-a za prvaka in ne potrjenega prvaštva.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #222 : 21 Marec 2011, 14:24:51
dobitnika CAC-a za prvaka .... (namesto CACIB-a)
 



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #223 : 21 Marec 2011, 17:07:17
Ja, Ovčka, tako je, jaz sem mogla tudi počakat, da so samcu potrdili INT CH s CACom iz sobotne razstve, da sem jaz potem lahko uveljavljala r.CACIB iz nedeljske razstave.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #224 : 21 Marec 2011, 22:21:10
Pri italjanih je tako ali tako vse drugace, tam so tudi drugacni pogoji za sampionat, pa tudi samo v razredu odprtih se podeljuje CACe, torej ce hoces sploh do sampionata, nimas druge izbire kot odprte  :P

Ni ravno tako. Za CAC se potegujejo tudi psi iz razredov vmesni in delovni. Pri nekaterih pasmah (npr. Border collie) se podeli 2 CAC-a: eden za razreda vmesni in odprti, drugi pa za delovni, ampak ta drugi primer velja za nekaj izjem, če se ne motim.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #225 : 21 Marec 2011, 23:23:12
Ni ravno tako. Za CAC se potegujejo tudi psi iz razredov vmesni in delovni. Pri nekaterih pasmah (npr. Border collie) se podeli 2 CAC-a: eden za razreda vmesni in odprti, drugi pa za delovni, ampak ta drugi primer velja za nekaj izjem, če se ne motim.

Hm.. No, to vem, da recimo za prvastvo za zlatega prinasalca (ki je prav tako delovna pasma kot border) rabis v Italiji 2xCAC iz drzavne razstave, 2xCAC iz mednarodne razstave in 2xCAC iz specialke.. In receno mi je bilo, da se CACi podeljujejo samo v razredu odprtih, zato je tako tezko sploh priti do tega italjanskega sampionata, zaradi konkurence.. No, seveda je pa cisto mozno, da imam napacne informacije..  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


nata

  • Gost
Odgovori #226 : 22 Marec 2011, 06:14:18
Ovčka tudi pri pudljih je isto ... 2+2+2 in v open



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #227 : 22 Marec 2011, 08:01:14
Hm.. No, to vem, da recimo za prvastvo za zlatega prinasalca (ki je prav tako delovna pasma kot border) rabis v Italiji 2xCAC iz drzavne razstave, 2xCAC iz mednarodne razstave in 2xCAC iz specialke.. In receno mi je bilo, da se CACi podeljujejo samo v razredu odprtih, zato je tako tezko sploh priti do tega italjanskega sampionata, zaradi konkurence.. No, seveda je pa cisto mozno, da imam napacne informacije..  :P

2+2+2 velja za pasme, ki imajo klub priznan od ENCI. Saj doseganje ni nič lažje, CAC je še vedno samo eden (oz. izjemoma kot že gor napisano v nekaterih pasmah 2, v tem primeru velja 5 CAC-ov), za enega se potegujeta psa iz razredov vmesni in odprti; torej odl1 iz open in intermedia se potegujeta za CAC.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #228 : 22 Marec 2011, 08:24:17
Še link do sprememb v italijanščini http://www.enci.it/manifestazioni/nuovo_cac.php, kot vidim na hitro so spremembe za vse pasme.