Madžarski kratkodlaki ptičar - vižla [Rövidszőrű Magyar Vizsla]

Taja_the_vizsla · 385596

Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Živjo,
uf ta tema je pa že res zaprašena.

Naj vam zaupamo današnjo prigodo ali Kako se je Taja sama vozila z dvigalom.
Popoldne pridemo domov, do bloka in gremo v dvigalo kot običajno. Pridemo lepo do devetega nadstropja. Odpreva vrata dvigala, otovorjena z vrečkami in se odpraviva proti našim vratom. Nenadoma ugotoviva, da Taje ni na hodniku. Hmmm, dvigalo! Vid prileti do dvigala, prime za kljuko, ampak je nekdo že poklical dvigalo in se je ravno zaprlo. Ups, Taja je sama v liftu, kakšno presenečenje caka onega, ki je lift poklical. Hitro pritisneva gumb za dvigalo. Vendar pride sosednje dvigalo. Vid gre z drugim dvigalo pogledat po nadstropjih, Laura čaka v devetem. Vid se pelje z dvigalom do pritličja, nato v klet, kjer sreča gospo, ki pravi: "A mogoče iščete kakšnega psa?" ;) Vid prikima. Gospa odgovori:"V tretjem nadstropju." Vid pohiti z dvigalom v tretje nadstropje, kjer ga Taja čaka z mahajočim repom.  ::)

Konec dober, vse dobro. Od sedaj bova kar večkrat preverila, če je sla Taja res iz dvigala ;)





efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
 ;D ;D ;D Kakšna zanimiva prigoda :P Bi pa mene verjetno kar fejst panika zagrabila, če bi se naša zver sama z dvigalom vozila ???

Lp, eva


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
pa še malo slikic











Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Živjo,
uf ta tema je pa že res zaprašena.


Tema je zaprašena, ker nič ne pišeta v njo. Hočemo še prigod.  ;)  In slikic se razume.

Kristinca & Florinca


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Končno ste se malo zbudili madžari! Super zgodbica, sem se prav nasmejala  :D. Še dobro da imata tolerantne sosede, pri nas bi se najbrž slišalo vreščanje, če bi kdo Cubo samo v dvigalu našel. Za popestritev dodajam še jaz nekaj slik vajine pesjanke (ene slike so že starejše).











Vid, a lahko dam še tisto ko je Taja s tabo na kajaku?



efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Super fotke!!! Predvsem tiste "ta vodne".


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Hvala, efica, pa še dve:





Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Končno ste se malo zbudili madžari! Super zgodbica, sem se prav nasmejala  :D. Še dobro da imata tolerantne sosede, pri nas bi se najbrž slišalo vreščanje, če bi kdo Cubo samo v dvigalu našel. Za popestritev dodajam še jaz nekaj slik vajine pesjanke (ene slike so že starejše).


CowTarina, super fotke.  ;D

Vsaka stvar je za kaj dobra: Če imaš vreščave sosede, bi vsaj Cubo prej našla. Samo za vreščanjem bi šla hehehe.  :P

Kristinca & Florinca


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1

Vid, a lahko dam še tisto ko je Taja s tabo na kajaku?


itak da lahko.
lp vid



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Super - ekola pa še Taja športnica! Škoda, da je nismo uspeli slikat, ko je skakala s kajaka.



Hvala Florinca, glede vreščanja se pa bojim, da bi Cuba prav uživala ob tem in še z veseljem skakala po vreščeči osebi. Najboljš, da ji snamem telefonsko številko z ovratnice in se naredim, da ni moj pes ;)


aks

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Pozdravljeni vsi ljubitelji psov in ostalih živali, predvsem pa Taja, Laura, Vid, Katarina, ... Moje ime je Ida, v največje veselje pa mi je naš Aks, madžarska vižla.
Kako se kaj imate v teh zimskih mesecih, saj je minilo že kar nekaj časa odkar smo se nazadnje videli (jesenski tečaj)

Lp vsem Ida&Aks



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Oooo, pozdravljena Ida in Aksi!

Lepo da sta se tudi vidva pridružila. Kako je kaj nežna dušica Aksi? Bom zbrskala še kako njegovo fotko s tečaja, da malo popestrimo temo. Poročajta malo, kaj se dogaja na vašem koncu ;). Pa kako novo slikco bi tudi videli, če imata kakšno. Upam da Aksu ni še ritka zmrznila pri teh jutranjih temperaturah.

Lep zimski pozdrav Katarina


aks

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Hoj  ,

Ja, imaš prav.Naš Aks je res nežna dušica. Kot da ve, kaj mora narediti, pokazati, ušpičiti. Na našem koncu ni nič pretresljivega, vsaj kar se naju tiče. Še vedno se neumorno sprehajava, igrava, iščeva, tudi najdeva, ... Ja, ob vseh aktivnostih Aksu ritka in ostali deli telesa niso uspeli zmrznit in upam, da ne bodo. Bolj se bojim za moje roke, noge (predvsem podplate).

Svežih slikic nimam, se bom pa potrudila in jih poslala. Teh s tečaja se pa prav veselim, saj so tiste, ki so bile objavljene na DLP res super.
Ja, pa še to. Izpita nisva naredila. Imela sva smolo, pa še splet okoliščin (vreme, drugi dejavniki) so močno nagibali tehtnico v prid padcu na izpitu. Ampak volje do dela in učenja pa nisva izgubila. Še vedno se občasno pozabavava z veščinami, značilnimi za lovske pse. Kar tako, da si malo popestriva dneve.

Vsem želim vesel božič in srečno, zdravo, ..., novo leto.

Lp, Ida



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Živjo,


dolgonoga Taja




frizbi je zakon



lp Vid




efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Kako vam uspe take lepe fotke v gibanju narest :-[ Luštne fotke, luštna punca ;D

Lp


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7


Hm... Zakaj ima pa dve ovratnici?  :-[   ???

Lp
Mia

P.S.: Taja je zalo lepa. 8)

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Živjo,

ta oranžna ovratnica je ovratnica, ta črnordeča je pa povodec, ki se ovije okoli ovratnice.
Tale ovratnica-povodec je zelo praktična rec za v hribe :),
se namrec zelo hitro odpne (na jezka) in postane kratek povodec.



Taja se zahvaljuje za komplimente in dodaja, da vas bo šarmirala tudi v prihodnje.  8)

Lp, Laura




ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
iz katere psarne pa prihaja lepotička Taja?  ;)
tele Vižle...jaz se kar topim ko gledam slikice :D ;D  :P :P :P

lp ursa

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Zivjo,

Taja prihaja iz psarne Magasparti rutinos, vzrediteljice Anne Marmarosi, iz kraja Balatonlelle na Madžarskem.

Je pa naša gospodična pred kratkim dopolnila že 2 leti... tale čas kar šviga mimo... :-\


Lp, Laura



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Čestitke Taji za dveletnico. Super slikce so! Mi bi še  ;)


Ida, končno dodajam tudi slikce tvojega Aksa. Sem čisto pozabila na vaju  :-[.


Aks na polju:

     

     

     

     

     


Aks v vodi:

     


Aks na vodi  ;D:

     


Aks varuška:

     


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Cowtarina, tvoje fotke so šele fenomenalne.  ;D  Sploh zadnja je  :-*

Ob priliki bi take lepe fotke tudi naše Florce.  :-[

Kristinca & Florinca


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Florinca, hvala, se pa nočem kitit s tujim perjem - tele slikce so vse od Aljaža. Mu bom posredovala pohvalo.

Glede na to, da je po temačnih dnevih končno posijalo nekaj sonca, upam, da bomo uspeli pofotkat še tvojo zverinico.  ;)


pavesna

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Ojla pasja banda!

A tale sonček diši po kakšnem skupinskem sprehodu?????????? Sicer je to tema od viželc, sam sej Taja je vižla, Cubo, Letko, Florco pa mal znižamo pa pofarbamo pa bo  :D
Lp, Vesna



aks

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
oojla,
en pozdrav še od mene. Ja res super fotke (bravo Aljaž) in komentarji. do cisto svežih fotk še nisem prišla (slabo vreme, moja pozabljivost, pašepaše).
ugotovila sem pa še, da sem res za na luno; hotla sem dodati aksa iz mladih dni, pa ne znam!!! ja, vem da je čudno, ampak mi ne rata.
sam ni vrag, bom že poštudirala. Hov



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Živjo,

mi smo takoj za kakšen sprehod. Čas imamo od sobote dalje. Ta teden bi bilo malo težko.

lp vid



aks

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
 ??? :-[



aks

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
no, pa sem le ugotovila kaj in kako :)
malo aksovih slikic iz mlajših dni

obey the vizsla


na trebuščku je lepo, ija -ija- o


[občasno je tudi nadzorni štale

lp :)



pavesna

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Živjo Vid!
Mi mamo tudi čas ves teden. Če ste doma tudi dopoldne, bi bilo pa še bolj fino.
Lp, Vesna



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Lep pozdrav vsem vižlicam in njihovim ljudem :D

V novi Mobitelovi reklami nastopa prekrasen predstavnik te pasme, faconar po imenu Pančo :-* :-* Za ogled reklame greste na tole spletno stran: http://www.mobitel.si/slo/ in si s klikom na taveliko sliko ogledate reklamo :)

Mene je že prvič, ko sem ga srečala totalno navdušil, res taka faca od kužata, da ga moraš enostavno imeti rad.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
ql :D

Iz kje pa je Pančo?

lp Vid