Skrb za pasje sirote (=mladiče brez mame)

Sammy · 3735

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
: 27 Julij 2006, 13:35:52
Ker je na naši vet. postaje trenutno eno leglo 5 mladičkov (starih dva tedna) brez mame, me zanima, kako je treba skrbeti za te pasje sirote, predvsem glede hrane, socializacije, nege. Na kaj je treba biti pozoren in še posebej pazljiv?
Nadomestnega mleka oni sigurno ne bodo kupili, zato me zanima, kaj jim lahko svetujem drugega. Nekje sem prebrala, da je ok tudi razredčeno mleko (razmerje sem pozabila) ....

+1

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 27 Julij 2006, 13:41:22
Ker je na naši vet. postaje trenutno eno leglo 5 mladičkov (starih dva tedna) brez mame, me zanima, kako je treba skrbeti za te pasje sirote, predvsem glede hrane, socializacije, nege. Na kaj je treba biti pozoren in še posebej pazljiv?
Nadomestnega mleka oni sigurno ne bodo kupili, zato me zanima, kaj jim lahko svetujem drugega. Nekje sem prebrala, da je ok tudi razredčeno mleko (razmerje sem pozabila) ....
Ok, sicer nimam pojma, ampak nekaj pa me zanima. Na veterinarski postaji ne vedo kako poskrbeti za pasje sirote? In jim tudi niso pripravljeni nuditi osnovnih stvari kot je nadomestno mleko? Pa čeprav za nekaj dni, dokler se ne najde drugih začasnih skrbnikov?


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 27 Julij 2006, 13:56:31
Ali so res stari šele dva tedna?  Meni se zdijo ene tri tedne. Dva tedna stari morajo še biti hranjeni z dudko, tritedenski pa že lahko jedo sami, ne samo mleko ampak tudi  PRIMERNE namočene brikete. Poleg tega dvotedenski skorajda še rabijo nočni obrok, tritedenski so lahko brez njega.  Ne vem, zakaj ne bi kupili prirejenega mleka, saj v bistvu ni tako zelo drago, če ga kupijo v večjih količinah in če ne izberejo ravno najdražjega. Za silo bi šlo z navadnim mlekom z dodanim rumenjakom (en na pol litra recimo). Ne vem kaj vsi hočejo redčiti že tako preredko mleko.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #4 : 27 Julij 2006, 14:14:03
Ok, sicer nimam pojma, ampak nekaj pa me zanima. Na veterinarski postaji ne vedo kako poskrbeti za pasje sirote? In jim tudi niso pripravljeni nuditi osnovnih stvari kot je nadomestno mleko? Pa čeprav za nekaj dni, dokler se ne najde drugih začasnih skrbnikov?

Točno tako ... Sama sem ravno tako potrebovala čas, da sem se s tem sprijaznila. Že v njihovi temi sem napisala, da so imeli v posodici meso iz  neke bedne konzerve (, ki so jo prej dobivali tisti drugi mladiči - škotki) ... In hrano imajo skoz na voljo (ta najmanjši)...

Ali so res stari šele dva tedna?  Meni se zdijo ene tri tedne. Dva tedna stari morajo še biti hranjeni z dudko, tritedenski pa že lahko jedo sami, ne samo mleko ampak tudi  PRIMERNE namočene brikete. Poleg tega dvotedenski skorajda še rabijo nočni obrok, tritedenski so lahko brez njega.  Ne vem, zakaj ne bi kupili prirejenega mleka, saj v bistvu ni tako zelo drago, če ga kupijo v večjih količinah in če ne izberejo ravno najdražjega. Za silo bi šlo z navadnim mlekom z dodanim rumenjakom (en na pol litra recimo). Ne vem kaj vsi hočejo redčiti že tako preredko mleko.

Nihče ne ve zagotovo glede starosti ... Možno, da so tri ... Če bi bili pripravljeni kupiti nadomestno mleko, bi ga že namesto onih konzerv. Poleg tega se pri nas ne dobijo in samo zaradi tega se jim 30 km ne da vozit ...  ::)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #5 : 27 Julij 2006, 14:17:44
Tile mladicki so sigurno stari vec kot dva tedna. Verjemite, saj bodo jutri moji doma stari dva tedna in izgledajo veliko bolj nebogljeno. Kot pravi Lanabela bi bilo  dva tedna stare mladicke potrebno hranit po flaski. Te korenjake na sliki pa verjetno ne vec.
Veliko srece malckom in vam
Blumina

+1