Komu čestitati na razstavi

rožica · 20464

rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
: 24 Julij 2006, 12:06:43
Citiraj
Danes je "naša" odprava From Orsina´s Land prišla domov iz dvodnevnega razstavnega vikenda. Berncev je bilo zelo veliko (Madžarska in Avstrija). Rezultati pa so tudi odlični Grin:

Cacib Szombathely, H
razred vmesni (sodnik: Hans Mueller (CH)):
BlackQuintta From Orsina´s Land : CAC, r.CACIB (6 prijavljenih psic-od tega ona najmlajša, sodnik za CACIB vseeno izbral šampionko, pa nič za to Wink)

IHA Oberwart,A
razred vmesni (sodnik: Hans Bierwolf (A))
BlackQuintta From Orsina´s Land : CAC, CACIB, BOS (6 prijavljenih psic-ona najmlajša, da pa je zmagala med avstrijsko konkurenčnimi psicami pri avstrijskem sodniku pomeni zelo velik uspeh zanjo-psarno Grin)

ČESTITKE Kiss Kiss Kiss


Lunca, se ti da mogoče prepisat bernce iz Oberwarta? Mogoče veš, kdo je dobil BOB?

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #1 : 24 Julij 2006, 13:31:05
Žal nimam kataloga, ker nisem mela svojga psa prjavlenga. Je pa zmagal nek avstijec Obelix(povsem nepričakovano, bil je v openu, po mojem mnenju je bila Quintta lepša, ali pa kateri drugi pes. Pa SAJ JE VSEENO SAJ SE to ne šteje kot šampionat. Slikce bodo pa na mojem forumu od vseh berncev (razen nekaterih psic na koncu).
Se je pa lastnica psa vedla zelo lepo, ploskala je vsem zmagovalcem, za katere večina v Slovenija (sploh) in pa nekaj v Avstiji ne bi tako rekla. Nekateri še čestitajo ne. Tako večina govori o športnem duhu ??? :-[



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #2 : 24 Julij 2006, 14:33:16
O odnosu nekaterih razstavljalcev bi se lahko govorilo, ja. V Vrtojbi sem čestitala neki Italijanki, ki je dobila BOB, pa me je samo postrani pogledala, češ kaj pa bi ti rada. :-\

Greš sedaj še kam z Deepom na razstavo?

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #3 : 24 Julij 2006, 21:26:30
Sevede da grem...drugače pa nisem mislila samo razstavlajlcev :-[

Koga pa še?  ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #4 : 24 Julij 2006, 21:33:23
VSe po vrsti ::) vse, ki so nevoščljivi :-X :-X



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5 : 24 Julij 2006, 21:46:07
Ok, če je tole slučajno letelo name, nisem čisto nič nevoščljiva.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #6 : 24 Julij 2006, 21:51:43
Nate? ::) No ja če se pogovarjamo o gledalcih in lastnikih. Zakaj bi tukaj mislila nate? A si se videla v tem? ;). V Sloveniji je sploh tole, da ko njihov pes zmaga je vse OK, ko pa zmaga nekdo drug je pa tist tiho pa se včasih sploh ne javla/čestita. O tem govorim v postu. Čeprav tudi tujina zajema fovšljive in nesramne ljudi. Žal :-X



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #7 : 24 Julij 2006, 22:02:03
Nate? ::) No ja če se pogovarjamo o gledalcih in lastnikih. Zakaj bi tukaj mislila nate? A si se videla v tem? ;). V Sloveniji je sploh tole, da ko njihov pes zmaga je vse OK, ko pa zmaga nekdo drug je pa tist tiho pa se včasih sploh ne javla/čestita. O tem govorim v postu. Čeprav tudi tujina zajema fovšljive in nesramne ljudi. Žal :-X

 ;) Zato, ker nisem čestitala.  :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 24 Julij 2006, 22:43:43
men so nasploh italjani malo čudni kokr da niso z našga planeta ;D, drugače se mi pa zdi večina razstavljalcev preveč resnih...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #9 : 24 Julij 2006, 23:09:42
No, pa da se še jaz malo vmešam v tole debato.... Kot nepristranska oseba, kot oseba, ki ne razstavlja, ki je bila v življenju na 1 razstavi, ki ne namerava razstavljati in ki ni na nobeni strani.
Kako se čestita, komu se čestita na razstavi - nimam pojma. Jaz osebno čestitam tistim, ki jih poznam. Najsibodi to Atos, ki je trenutno edini na tem forumu, ki se razstavlja ali pa Deep (ki se je razstavljal včasih). In enako velja za vse pse in lastnike na tem forumu (torej za ostale pasme). Nekako ne čestitam tistim, ki jih ne poznam in tistim s katerimi še nikoli nisem imela kontakta (pa čeprav zgolj preko foruma). Nič osebnega, vendar nekako ne vidim smisla v tem, kajti kako bi nekomu, ki me sploh ne pozna, moja čestitka kakorkoli koristila?  ??? Po moje mu še mar ni.

In nekako ne bi rada vidla, da tole zaide v kakšne čudne vode (tako kot se trenutno dogaja v dogaškem delu foruma). Škoda mi je vsakič, ko se začnejo kresati iskre v kakšni temi. Na žalost je vse več tega - vse več privoščljivosti, vse več ekskluzivnosti (torej npr: "samo jaz in ti, vsi ostali ne" - ali kaj podobnega), vse več (skritih) podtikanj, obregovanj... Ne vem no, zame so vsi berniji čudoviti. Moj je pa zame najlepši in najboljši. :P Ker je pač MOJ. ;) Hec - poznam njegove lastnosti, vem kaj je dobro, kaj slabo, kaj bi bilo lahko bolje in kaj slabše. Zame je nenadomestljiv.  :-* Tako kot je za vas najbrž vaš kuža. Zato se veselimo uspehov drug drugega, sočustvujmo ob slabih trenutkih ter si pomagajmo ko bo moč potrebna. Edinole tako lahko delamo v dobrobit pasmi in ne našemu lastnemu egu.

Da ne bo pomote - to ni letelo na nikogar direktno. To so samo moje misli ob vse večji "kuhinji", ki sem ji priča skorajda v vsaki "pasemski" rubriki, ki jo preletim. Redki so tisti, ki si brezsrčno privoščijo, drug drugemu, le najboljše. Pa dajmo no....bodimo eni izmed tistih redkih.  8)


Lahko noč vam in vsem vašim kosmatincem!  :-*


Mojca


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #10 : 25 Julij 2006, 12:30:41
;) Zato, ker nisem čestitala.  :)
Ja saj te ni blo tam?? :-[
scythe- jaz nisem očitala nobenmu izmed vas? razen če ste to prebrali med vrsticam? Drugače pa je valda za vsakega svoj pes najlepši. Meni osebno (pa naj bo še lepši razstavni prvak) Deep bo zame najlepši.  Drugače pa ja, men se je še vseeno bolje športno obnašat in čestitat, ker včasih ti potem le prav pride. Vsak ma svojo logiko ;)

rožica...Deep je že zaplaval. Ni pa ne vem kakšen plavalec in tudi plava ne rad. Plava ko mu vržeš palico v vodo. Zaenkrat ga še takole okrog prenašamo.

baloo...ja Cher je men zlo lepa, tud v leglu je bla prava babnca ;D. Drgač ma pa to leglo res radi vodo, tam kjer je se že kopajo :) Zdaj je že gotovo prava dama. Novih slikic se ne bi branila ;)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #11 : 25 Julij 2006, 13:58:11
Ah Lunca  ::)....saj sem rekla, da sem povedala čisto objektivno, zgolj moje mnenje, ki se mi je porodilo ko sem brala debato o čestitkah. Se nisem nikjer videla, ker se konec koncev tudi ne čutim kot del razstavljalske scene - ker nisem razstavljalec, niti moj pes ni razstavni pes. V bistvu niti obiskovalec razstav nisem.  :P


Astor ne plava. Mora čutiti trdna tla pod nogami. Danes je to pokazal na sprehodu, ko ni hotel stopiti v potok. Je samo s tačko tipal iz brega, kdaj bo začutil tla pod nogami. In ker je bilo potrebno stopiti malo globje, je moj kekec rabil celo minuto, da je pogruntal, da so vseeno tla v vodi - sicer malo globje, ampak so pa!  ;D Tako, da potem si je z veseljem okopal trebuščka.  ::)


Gasika

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: -15
Odgovori #12 : 27 Julij 2006, 10:09:28

Nič osebnega, vendar nekako ne vidim smisla v tem, kajti kako bi nekomu, ki me sploh ne pozna, moja čestitka kakorkoli koristila?   Po moje mu še mar ni.

Ah  Scythe  ::)  in Rožica ::) vidim da se bosta morali naučiti še ogromno stvari v življenju!!Čestitka ni nikoli in nikjer pogojena s poznanstvom -je le vljudna in zelo lepa gesta , s katero dokažete tudi svoj odnos do sebe in drugih!"Kako bi mu koristila" ???- sploh ni pomembno ali mu koristi ali ne-pomembno je kaj mu pomeni!!!Nekatere stvari ne stanejo nič -pomenijo pa ogromno.! !!! :)

Lep pozdrav!
Gasika



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #13 : 27 Julij 2006, 10:46:16
Ah  Scythe  ::)  in Rožica ::) vidim da se bosta morali naučiti še ogromno stvari v življenju!!Čestitka ni nikoli in nikjer pogojena s poznanstvom -je le vljudna in zelo lepa gesta , s katero dokažete tudi svoj odnos do sebe in drugih!"Kako bi mu koristila" ???- sploh ni pomembno ali mu koristi ali ne-pomembno je kaj mu pomeni!!!Nekatere stvari ne stanejo nič -pomenijo pa ogromno.! !!! :)
Gasika - očitno se boš morala tudi ti še veliko naučiti. ;) Kajti če bi pozorno prebrala to temo bi lahko videla, da dejanskim udeležencem na forumu vedno čestitamo za vse razstavne uspehe. Žal pa ne vidim smisla, da čestitam Lunci za uspehe psov, ki pravzaprav niso njeni - čeprav se dobro razume z njihovimi lastniki. Čestitala bom Lunci za Deepa in Rožici za Atosa. Drugi udeleženci na tem forumu (lastniki bernijev) ne razstavljajo. Ko se bo pojavil kakšen nov, bom pa tudi z velikim veseljem čestitala. Do takrat pa bo pri meni ostalo tako kot je.

Sicer pa je potrebno tudi vedeti, da dandanes res lahko lepa beseda lepo mesto najde. Ampak vse prevečkrat je ravno obratno. Življenje živimo hitro in obračamo se zgolj na najbližje, znane. Zato resnično ne razumem kako bi lahko moja čestitka lastnikom bernijev, ki so bili na zadnji razstavi, kakorkoli koristila, če jo pa še preberejo ne! (glede na to, da ne sodelujejo na tem forumu). Zatorej je tvoja izjava Gasika malo nesmiselna - čestitamo naj nekomu, ki ga ni na tem forumu in njemu bo ta čestitka tudi veliko pomenila? I don`t think so.  ::) Ali hočeš reči, da moramo biti vsi tako vljudni, da čakamo na raznih internetnih straneh, nato pa vsem, ki so kjerkoli dobili kakšen naslov, hitro pošljemo mail s čestitko, četudi prvič slišimo zanje?

Da ne bo kaj narobe - tole je zgolj primer, ker to je tudi edini primer, ko sama osebno nisem čestitala. Torej nisem čestitala lastnikom bernijev, ki so bili na zadnjih razstavah. Ker jih ni na tem forumu. Drugače pa sama ne hodim na  razstave, zato tudi tam ne morem nikomur čestitati - ker me ni!

In spet - da ne bo pomote. Tole ni nič osebno. Samo malo me razjezijo novopečeni uporabniki, ki se prijavijo zgolj za to, da se kao vmešajo v en konflikt. Oziroma - da ga naredijo. Nekako tako kot je sedaj v dogaški temi, ko se je pojavilo malo morje ljudi, ki nasprotujejo Slavi. Prej pa nikogar. Ker če bi bil pravi berni ljubitelj, se ne bi na forum prijavil za to, da bi napisal nekaj kar se meni osebno še konflikt ni zdelo, ampak bi predstavil svoje čudovite kužke in nam posredoval kakšne fotke, da bi si pasli oči. :P


Lp,
Mojca


Gasika

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: -15
Odgovori #14 : 27 Julij 2006, 11:20:07
Scythe-

  :o ha ha  ;D,Daj malo pomisli no! Mogoče pa je Lunca to napisala z namenom ali pa kaj drugega-mogoče je pa njej to veliko pomenilo,pa je zato napisala.Če je lahko Baloo čestitala-ne vem zakaj ste drugi tako fini- tako kot je Lunca rekla- fovšaritni!!!Moja izjava ni nesmiselna ,je pa resnična!!
Matr si egoistična- si že kdaj nekje zmagala ( v šoli, tekmovanju,športu...) pa ti so čestitali samo tisti ki so te poznali????Zakaj potemtakem čestitati nekemu znanemu športniku za uspeh-pa saj ga ne poznaš???????????? ::)

Zakaj je to zate konflikt-zato ker se ne strinjam s tabo???Ne,ni konflikt-je samo nova tema na Bernskem forumu,o kateri imamo vsi očitno različna mnenja-drugače pa je to tema o Bontonu.Sem že mislila ,da smo ga vsi prebrali :'(

O Berncih - raje ne sodelujem pri " pametnih" lastnikih ,ki mislijo da so zajeli celo znanje sveta!!!Hvala za povabilo-ne hvala!

Lep pozdrav!
Gasika





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 27 Julij 2006, 11:27:43
Gasika predlagam, da z debato kar lepo zaključiš. Če ti ni v interesu govoriti o pasmi se pač v temi o pasmi ne oglašaš. Še vedno obstaja nit zabava, če bi rada forumaše naučila kaj o bontonu, ki ga po tvojem mnenju ne obvladajo. :-\ ::)

Lp nina





Gasika

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: -15
Odgovori #16 : 27 Julij 2006, 11:46:24
Ninci,

Torej, po tvoje ne smem povedati svojega mnenja???
 

Citat"  Če ti ni v interesu govoriti o pasmi...."  - Ninci,tale forum o Berncih že dooolgo sploh ne govori o pasmi,pač pa kako so se imeli na morju, v hribih,kako njihovi lubljenčki se kopajo in nonstop se hvalijo slikice- je to debata o pasmi???? Mislim,da ne! Si se kdaj vprašala zakaj se ne oglašajo resni vzreditelji,razstavljalci z dolgoletnimi izkušnjami,ljudje ki vedo ogromno o pasmi in bi lahko pomagali pri veliko problemih??-Zato,ker so " ta mali" pametni in mislijo da so zajeli vse znanje sveta,če so si kupili Bernca-vedo pa o pasmi nič oz.bore malo ??? >:(


No comment!!!!

Lep pozdrav!
Gasika





scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #17 : 27 Julij 2006, 13:11:18
Mogoče pa je Lunca to napisala z namenom ali pa kaj drugega-mogoče je pa njej to veliko pomenilo,pa je zato napisala.
Sedaj pa ne razumem. Lunci čestitam za Deepa. Kako naj vem kaj njej veliko pomeni? In zakaj bi ji čestitala za uspehe psov, ki niso njeni? To pomeni, da če nekdo prepiše iz kataloga za ne vem katero razstavo zmagovalce - moram vsakič čestitati? Četudi gre za pse iz tujine? Žal ne.

[quotegČe je lahko Baloo čestitala-ne vem zakaj ste drugi tako fini- tako kot je Lunca rekla- fovšaritni!!!Moja izjava ni nesmiselna ,je pa resnična!![/quote]
Baloo pozna te pse, jaz ne. Ne razumem kje je problem. Če bi jih tudi jaz poznala, bi tudi jaz čestitala. Tako pa...really do not get it.

Citiraj
Matr si egoistična- si že kdaj nekje zmagala ( v šoli, tekmovanju,športu...) pa ti so čestitali samo tisti ki so te poznali????Zakaj potemtakem čestitati nekemu znanemu športniku za uspeh-pa saj ga ne poznaš???????????? ::)
Nikoli ne čestitam na forumih nekomu, ki ga ne poznam. Četudi je slaven športnik, igralec, karkoli.... Lahko navijam in sem vesela za zmago. Čestitam pa res ne...ker ne vidim smisla, če ne bo tisti, ki mu je namenjena čestitka prebral tega. Tako tudi omenjeni psi oz. njihovi lastniki ne berejo tega foruma in ne bi vedeli za čestitko. Kje je potem fora?

Citiraj
Zakaj je to zate konflikt-zato ker se ne strinjam s tabo???Ne,ni konflikt-je samo nova tema na Bernskem forumu,o kateri imamo vsi očitno različna mnenja-drugače pa je to tema o Bontonu.Sem že mislila ,da smo ga vsi prebrali :'(
Jaz sem v svojem prejšnjem sporočilu jasno napisala, da tole zame ni bil konflikt. Tako sem ga poimenovala šele, ko si ti napisala svoje sporočila, ker sem dobila občutek, da se nekomu zdi, da je tole resnično konflikt. Kajti drugače ne bi pisal.

Citiraj
O Berncih - raje ne sodelujem pri " pametnih" lastnikih ,ki mislijo da so zajeli celo znanje sveta!!!Hvala za povabilo-ne hvala!
"Pametni" samo zato, ker nočemo vsepovprek čestitati? Madona Gasika - ti pa imaš hitro vzkipljiv temperament, da nas ozmerjaš že v štartu, ko se zgolj ne strinjamo v pogledih na čestitanje.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #18 : 27 Julij 2006, 13:21:43
Ninci,tale forum o Berncih že dooolgo sploh ne govori o pasmi,pač pa kako so se imeli na morju, v hribih,kako njihovi lubljenčki se kopajo in nonstop se hvalijo slikice- je to debata o pasmi????
Ja je debata o pasmi. Zakaj? Ker imamo vsi omenjeno pasmo in ker so sprehodi, izleti in vse ostalo, del življenja naših bernijev.

Citiraj
Mislim,da ne! Si se kdaj vprašala zakaj se ne oglašajo resni vzreditelji,razstavljalci z dolgoletnimi izkušnjami,ljudje ki vedo ogromno o pasmi in bi lahko pomagali pri veliko problemih??-Zato,ker so " ta mali" pametni in mislijo da so zajeli vse znanje sveta,če so si kupili Bernca-vedo pa o pasmi nič oz.bore malo ??? >:(
Jaz še na nobenem forumu (sodelujem na treh slovenskih pasjih forumih) nisem zasledila vzrediteljev berncev. Potem so vse teme trapaste? Tudi če se ozreš po ostalih temah je redko kje stalna debata o pasmi sami. Nekje tudi sodelujejo vzreditelji, ampak je kljub temu debata takšna kot pri nas. In jaz osebno res ne vidim v tem nič slabega.

In zakaj bi bili "fovšaritni" (prvič slišim ta izraz, a vseeno - baje bonton pravi, da je za čimboljšo komunikacijo potrebno govoriti v razumljivi slovenščini in ne v narečju, ampak Gasika - to boš ti že vedela, ker imaš bonton v male prstu - kakor sama praviš)? Res ne razumem kako si lahko nekdo iz moje "ne-čestitke" Lunci, za zmago psov, ki niso njeni, lahko razlaga, da sem nevoščljiva? Svojega psa NE vozim na razstave, jaz NE hodim na razstave, ne mislim se ukvarjati z vzrejo, ne mislim imeti psarne, ne favoriziram nobene psarne ali vzreditelja..... Zakaj zavraga bi bila nevoščljiva? Če bi dobro prebrala moje prispevke bi ugotovila, da je meni malo mar za naslove in razstave. Zakaj? Ker se bolj ukvarjam z zdravstvenim vidikom berncov in predvsem mojega psa. Ker mi je prvo pomembno, da je pes zdrav. In moj ni. In še zdaleč ne razmišljam o razstavah....ker si samo želim, da bi bil enkrat že končno zdrav. In ja - res sem nevoščljiva. Ampak veš komu? Vsem tistim, ki imajo zdrave pse in ki jim ni treba trpeti ob vseh teh kalvarijah pri veterinarjih. In čeprav vsem zavidam zdravje njihovih psov, jim ne privoščim čisto nič slabega, ampak samo vse dobro.

Gasika - raje se dobro poglobi v nekaj preden napadeš ljudi. Sama sem ti odgovorila popolnoma miroljubno, jasno in razločno. In jaz ti ne zamerim, da imaš drugačen pogled kot jaz. Samo ne vem zakaj ti gre tako v nos, da ne čestitam kar vsem vsepovprek?


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #19 : 27 Julij 2006, 13:33:54
Gasika, koliko berncev pa imaš in koliko od teh jih voziš na razstave? Ker če smo že mi "ta mali" me zanima, kdo je potem "ta velik".  Pa še to: kakšna naj bi pa bila ta prava debata o berncih?

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Gasika

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: -15
Odgovori #20 : 27 Julij 2006, 13:46:07
No,no -forum je prostor kjer lahko vsak pove svoje mnenje-ne samo nekateri-očitno vam to ni jasno!!Res,ne vem zakaj bi si moral nekdo ki hoče govorit o pasmi izbrati drug forum? A je to zasebni forum? Ali so člani točno določeni?Forum je izmenjava mnenj,pa če se vsi strinjajo ali ne-vsajo mnenje se spoštuje , ne pa pjuva ali napada?Halo!!
Sloh se pa ni šlo tudi slučajno ne za Luco-pač pa na splošno o čestitanju !
Prebiram vaš forum že nekaj časa in sem opazila da ima Lunca psa iz iste psarne kot Baloo-tudi njo ste vsi spraševali tako zagnano od kod je ,ali je z rodovnikom ,kdo so starši-ko pa je povedala -vsi ste bili tiho???Mislim,da psi te psarne niso ravno priljubljeni na forumu,čeprav sem slišala samo dobre stvari o njej??Drugo pa vedno napadete Lunco ali koga drugega novega na tem forumu,ki se ne strinja z vami-pa kaj je to vaš zasebni forum???
Sodelujem na mnogih tujih forumih,pa nisem zasledila še česa takega-tam si vsi pomagajo in sodelujejo,četudi se včasih ne strinjajo-sodelujejo pa tako vzreditelji,razstavljalci kot samo lastniki psov!!Nobenega špikanja in pluvanja-kdor hoče se lahko pogovarja in pove kar hoče!!!Tudi strokovnost na " vašem " forumu ne bi bila odveč-konec koncev nimate ravno zdravih Berncev,kajne?
Rekla si ,da nisi še zasledila vzrediteljev Berncev na forumih- ja žal,potem pa slabo sodeluješ na forumih-bili so na Mojpes forumu,a so obupali nad " prepametnimi" lastniki.Namesto da bi se probali kaj naučiti od njih-so jih špikali,pluvali,non stop oporekali-ja ne vem kdo bi potem hotel še sodelovati????Vzreditelji so odprti ljudje( berem njihove članke na tujih forumih) ,ki vzrejajo 10 let in več in verjami da vejo veliko več o pasmi kot nekdo ki ga je kupil lansko leto.Lahko bi bolje izkotistili njihovo znanje,namesto da jih šekinirate.
Nisem hotela nič slabega-le na živce mi gre ker se eni in ist ljudje spravljajo na vsakega ,ki jim pove kaj kontra ali ima svoje mnenje- forum ni prostor za enostranska mnenja!!

Lep pozdrav!
Gasika




scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #21 : 27 Julij 2006, 13:58:39
Prebiram vaš forum že nekaj časa in sem opazila da ima Lunca psa iz iste psarne kot Baloo-tudi njo ste vsi spraševali tako zagnano od kod je ,ali je z rodovnikom ,kdo so starši-ko pa je povedala -vsi ste bili tiho???Mislim,da psi te psarne niso ravno priljubljeni na forumu,čeprav sem slišala samo dobre stvari o njej??
Potem je bilo najbrž vse tiho zgolj zaradi tega, ker smo izvedeli vse informacije kaj misliš? Smo pa čisto vsi pohvalili malo Cher in smo vedno veseli, ko nam Baloo postreže z novimi fotkami. In tudi sama nisem nikjer zasledila da psi iz te psarne ne bi bili priljubljeni tukaj? Kdo je to rekel in kdaj?

Citiraj
Drugo pa vedno napadete Lunco ali koga drugega novega na tem forumu,ki se ne strinja z vami-pa kaj je to vaš zasebni forum???
Lunco smo vabili na srečanja, debatirali z njo...in najbrž še bomo. Kje pa smo jo napadli? In nikakor ni zasebni forum - jaz poznam samo 2 bernija iz tega foruma. Kako bi potem to bilo zasebno?

Citiraj
!Nobenega špikanja in pluvanja-kdor hoče se lahko pogovarja in pove kar hoče!!!Tudi strokovnost na vašem " forumu ne bi bila odveč-konec koncev nimate ravno zdravih Berncev,kajne?
Tudi tukaj lahko govori kdor hoče. Kar hoče pa niti ne - ker konec koncev so neka pravila bontona kajne? Torej niso zaželjeni kletvice, žalitve in kaj podobnega. Strokovnost je več kot zaželjena. Žal je tale forum še bolj mlad in najbrž bo trajalo nekaj časa, da se bo pojavil kakšen strokovnjak. Sicer sem pa sama osebno še vedno delila z vsemi vsa "odkritja", ki sem jih pridobila kar se tiče zdravja bernijev. In ne posplošuj na vse - moj pes je bolan. Niso vsi bernci. Razen če si tako navdušena nad tem in mi privoščiš, da je moj pes bolan? Samo zato ker ne čestitam vsepovprek? Tole pa je že malo preveč....

Citiraj
Rekla si ,da nisi še zasledila vzrediteljev Berncev na forumih- ja žal,potem pa slabo sodeluješ na forumih-bili so na Mojpes forumu,a so obupali nad " prepametnimi" lastniki.
Ne vem kaj se je dogajalo v bernski temi na mojpes forumu preden sem sama prišla tja. Odkar sem tam nisem zasledila nobenih "prepametnih" lastnikov, kot jih sama poimenuješ. In konec koncev - tudi nicka Gasika nisem nikjer zasledila. Uporabljaš različne nicke? Zakaj? Kaj skrivaš?

Citiraj
Namesto da bi se probali kaj naučiti od njih-so jih špikali,pluvali,non stop oporekali-ja ne vem kdo bi potem hotel še sodelovati????Vzreditelji so odprti ljudje( berem njihove članke na tujih forumih) ,ki vzrejajo 10 let in več in verjami da vejo veliko več o pasmi kot nekdo ki ga je kupil lansko leto.Lahko bi bolje izkotistili njihovo znanje,namesto da jih šekinirate.
Nisem hotela nič slabega-le na živce mi gre ker se eni in ist ljudje spravljajo na vsakega ,ki jim pove kaj kontra ali ima svoje mnenje- forum ni prostor za enostranska mnenja!!

Gasika sedaj pa takole. Prosim, če svoje teorije zarote podpreš s konkretnimi dejstvi. Prosim pokaži mi kje je kdo koga špikal, pljuval, napadal...etc? Pokaži! Jaz tega nisem zasledila tukaj. Ta forum obstaja 1 leto - nisem sicer 1 leto tukaj, ampak do sedaj tega še ni bilo. Kar je bilo na mojpes.netu preden sem prišla pa tudi ne vem. Ampak za zadnje leto mi pokaži kje je kdo koga napadal. Podpri svoje argumente in izjave. In nehaj teoterizirati in obtoževati vsepovprek za nekaj, kar nihče ni naredil!


Gasika

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: -15
Odgovori #22 : 27 Julij 2006, 14:59:15

npr,
mene ste takoj napadli,ker se nisem strinjala  z vašim čestitanjem-osebno sem velikokrat čestitala človeku ,ki sem ga prvič videla -in v tem daleč od tega da je to napačno ali kaj narobe-nasprotno -podpiram vljudno in korektno obnašanje v ringu,četudi tvoj pes ne zmaga in četudi človeka vidiš prvič.Obstajajo neka "nepisana" pravila ,ki jih pač osvojiš z leti!

Žal,Scythe na take forume se vzreditelji in razstavljalci ne prijavljamo več!!Ja,na mojpes,sem se res prijavila pod drugim imenom(orsina)-in kaj je tu groznega.??? 8)Da imam kaj za skrivat??-ha ha ha -Tudi sodelovali smo-pa vse zaman-smejali so se nam in nas špikali in pljuvali( točno poimensko lahko povem-pa raje ne bom,lahko pa povem da sodelujejo nekateri  od njih tudi na tem forumu)Tako da pričakovati strokovnost na tem forumu- :-X.Bomo pa imeli svoj forum,na katerega pa žal ne boste mogli pokukati za informacijami- znanje se ne daje zastonj( to smo se pa že prekleto dobro naučili) ;)
Kaj vlečeš to Čestitanje čisto v vsako temo-kaj ima zdravje Berncev pri čestitanju????Želela bi,ja, da bi bili vsi Bernci zdravi-a na take paritve kot jih opažam sedaj v Sloveniji in par let nazaj-pač ne morejo biti zdravi-ni nobena znanost to ugotoviti kajne?
Res zelo počasi štekaš-ni zaseben zaradi oseb-ampak zaradi tem in debat!ojoj,

Na tem forumu sem se oglasila samo ,da povem boton čestitanja,ne da razglabljam o nepomembnih stvareh!

Rožica- žargon vzrediteljev  "ta mali" ( "ta velikih- ni)-to so začetniki,ravno tako kot v srednji šoli" fazani"-pač tako je!
         drugače pa imam trenutno šest Berncev ( eden je še čisto premajhen za razstave),vzrejam že približno deset let in moja kariera šteje že okrog sto razstav če ne še malo več( ne vem točno) in zaključenih 11 šampionatov in 13 odprtih šampionatov.Tako da približno vem o čem govorim :)

Želim vam še obilo užitkov z vašimi štirinožci!!

P.s. Pri meni plavajo vsi " otroci" brez problema.Večina pa začne okrog leta in pol-samo za info!

Lep pozdrav!
Gasika







scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #23 : 27 Julij 2006, 15:19:25
Gasika gasika....
Najprej meni očitaš zakaj vmešavam povsod čestitanje, potem pa sama poveš da si se samo zato oglasila tukaj.
Naknadno nas obtožiš špikanja, obtoževanja, podtikanj.... Dejanski primerov nisi našla. Razen sebe - čeprav moj prvi odgovor tebi ni bil napad, niti obtoževanje, niti špikanje. Povedala sem kaj menim JAZ, kakšno je MOJE mnenje. In iz tega ven sledi, da so "prepametni", da so naši psi bolni...etc. Gasika - tukaj ni logike. Prišla si, zakurila ogenj in sedaj mečeš naokoli goreča polena na ljudi, ki ti niso nikoli nič storili. Oz. glede na sodelujoče v tej debate - predvsem meni.
In ne vem zakaj te tako moti, da nočem čestitati na forumu ljudem, ki jih ne poznam. Kajti za razstave sem že velikokrat povedala, da jih ne obiskujem. Zato mi tukaj ni mogoče nič očitati. Tako mi ne manjka noben del bontona.

Sum na skrivanje si pa sama vzbudila - o sebi nisi povedala nič, niti o svojih psih. V bistvu si nas samo obtoževala. In res ne vem kaj sem jaz kriva za vse vojne, ki so se dogajala na mojpes.netu? In meni se zdi, da veš da nisem. Vendar zakaj potem po nas zlivaš gnojnico, oz. ves bes, ki ga čutiš do tistih s katerimi ste imeli konflikt? Kdo izmed nas pa bi bil vpleten - nimam pojma. Edini tukaj, ki imajo bernije so Eros (na mojpesnetu je kratek čas), jaz (enako kot Eros), rožica (enako kot jaz), Rinchy (Nine nikoli nisem videla, da bi se s kom prepirala), Lenny (tudi nje še nisem zasledila da bi se posmehovala komu), Lunca (tudi od nje še ni bilo žal besede), Baloo (isto kot pri vseh do sedaj...).... Torej kdo od trenutno sodelujočih tukaj je bil tvoj "sovražnik"? Imam občutek, da nihče. Najmanj pa jaz. Ampak ne - ti pljuvaš po nas, navkljub temu da nismo nikoli nič storili! Kje je tukaj pravica? Nihče od nas se ne ukvarja z vzrejo, a vseeno nas poimenuješ kot "mali", "prepametni"....etc. Vsi smo bolj ali ne začetniki v kinologiji.....pa navkljub temu smo zate očitno najbolj prebrisani nevoščljivci. Pa vendar - vseeno si vsaj v zadnjih nekaj stavkih uspela povedati, da so se vam smejali in vas špikali. Torej so se drugi in ne MI. Zakaj potem ves ta gnev znašati na nas? In kako pričakuješ strokovnost na forumu, ki je star dobro leto in kjer smo uporabniki zgolj začetniki v kinologiji? Kako nam lahko očitaš nestrokovnost, ko pa dobro veš, da vsak potrebuje nekaj časa, da se nauči in izve? Smo mi krivi, ker ne pritegnemo vzreditelje? Meni se zdi, da so vzreditelji sami dovolj stari, da se odločijo ali bodo poskrbeli za kinološki podmladek ali ne.... In očitno nikomur ni mar za nas, ki se učimo....kaj nihče očitno noče priti na ta forum in nas o čem podučiti, nam svetovati. Prepuščeni smo, da gremo po svoji, težji poti. In bomo šli. Ker se nam gre za naše kužke in njihovo zdravje.

In kar se tiče nepomembne stvari - moje nečestitanje ljudem, ki jih ne poznam je res zelo pomembno kajne? Gasika - čestitke za uspehe tvojih psov. ;) No vidiš, je bilo tako težko povedati kdo si? Sedaj, ko te malo "poznam" (v narekovajih zato, ker te ne poznam, ampak poznanstvo mišljeno v tem forumskem smislu), mi ni problema čestitati. Meni se zdi, da dobro razumeš bistvo, ki sem ga želela povedati. Tudi ti ne bi čestitala na svojem forumu meni (če bi razstavljala), ki nisem član tvojega foruma in če me ne bi nikoli videla. Ali pač? Ker meni žal ne bi mogla čisto nič pomeniti čestitka, ki je nikoli nisem videla..... Tudi ne vem kako lahko nekomu pomaga nekaj, kar nikoli ne vidi....


Gasika

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: -15
Odgovori #24 : 27 Julij 2006, 16:29:22
Scythe,

Da oglasila sem se ,kot se že petkrat povedala,da bi vam razložila čestitanje-da pač ni poanta če nekoga poznaš-to je vse!
Preberi si še enkrat tvoj pos in našla boš odgovor -zakaj se vzreditelji ne ukvarjamo s takimi forumi! Pač ne razumete našega "jezika" -( za vsako stvar ste takoj užaljeni-žal tako je-dokaz-razlaganje "ta mali"-mislim,da sem lepo razložila ?)Če želiš imeti dobrega Bernca in uspešnega-se pač moraš navaditi na vse žaljivke in podobne stvari.Vsi smo to dali čez,vsi smo bili na začetku pametni-tako da točno vem kako je to-vsi smo se učili sami( takih informacij se pač ne govori) in na svojih napakah.
Iz tvoje razlage sem ugotovila,da si prebrala točno tisto kar si hotela in si razlagala kot si sama hotela.Žal ,ne glej vseh stvari tako ozko.Mene osebno ne zanimajo vaši psi in tudi bolezni vaših psov ne ,čeprav vem od kod prihajajo.O Mojpes forumu pa tisti ki so sodelovali že vedo o čem govorim-in se tudi do sedaj niso oglasili pri tej debati??
Pač ,Scythe si se krepko zmotila-čestitam vsakemu ki doseže lep rezultat( tudi tebi bi)-zakaj pa ne? Vem kako težko je včasih priti do dobrega rezultata in vem koliko lahko čestitka pomeni.Seveda,pa je odvisno od človeka samega.Meni je vseeno ali mi kdo čestita za uspeh ali ne -si ga pa sigurno zapomnim . V večini primerov  pa to pomeni potrditev njegovega truda in spoštovanje!.Beseda ni konj in ne stane nič!

Tako pač je...

Pač nismo na isti valovni dolžini-kar pa tudi nisem pričakovala!

Lep pozdrav!
Gasika




rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #25 : 27 Julij 2006, 16:35:37
Gasika, sedaj pa lahko tudi jaz čestitam. Čestitke za vse uspehe pa naj jih bo veliko še naprej  ;) Tvoja psička, ki je dobila BOB v Portorožu (upam, da nisem kaj pomešala), je res lepa. Pa ni mišljeno kot provokacija.

Aja, pa čisto se zavedam, da sem popoln začetnik, da se moram še veliko naučiti na tem področju. Niti se ne štejem med poznavalce, ki poznajo vse linije, vse mogoče probleme v zvezi z zdravjem, in imajo dobro naštudirane rodovnike. Mogoče pa kdaj bom  :)

Super, da plavajo. Atos kakšen hud plavalec verjetno ne bo. Pa grejo sami od sebe v vodo ali jih počasi navajaš?

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #26 : 27 Julij 2006, 16:54:26
Jah Gasika - kako pa naj si drugače razlagam stvari kot po svoje? Sam mislim s svojo glavo in ne s čigavo drugo. ;) Tako kot vsak posameznik na tem planetu.

Glej, jaz osebno menim, da kar ne veš ti ne more koristiti. Tako tudi tebi moja čestitka ne bi koristila, če ne bi vedela za obstoj tega foruma. Ali pač? Gre se samo za logično, matematično mišljenje. Če nečesa ne vidiš, ne slišiš, potem zate ne obstaja. In v čem je smisel, da potem ta stvar nastane zgolj zate, če je nikoli ne zaznaš? No - to je bil point mojih "ne-čestitk". Nekaj drugega bi bilo, če bi prišla na forum in povedala kdo si. Zagotovo bi rekla "dobrodošla in čestitke za nedavne uspehe vaših psov". Tako pa si si izbrala drugačen pristop.

In veš....škoda, da se vzreditelji nočete ukvarjati s takšnimi forumi. Označila si nas za "prepametne", v bistvu pa po tvojih zadnjih besedah lahko sklepam, da se nočete spustiti tako nizko, da bi svetovali nam, začetnikom v kinologiji. Nisem ti solila pameti, nisem te žalila, niti obrekovala ali ti karkoli podtikala. Pa vseeno dobim od tebe občutek "češ - nevredna si moje pozornosti". Samo zato, ker vem zelo malo o kinologiji in zato, ker to priznam?  :-X
In škoda, da vi kot dolgoletni vzreditelji, ki veste kako težko se je naučiti vseh teh stvari, nočete pomagati podmladku.... Potem pa se čutim zakaj je pasma tako degenerirana. Zato ker dandanes nihče več noče pomagati nikomur. Vi pa se zgražate nad bontonom... Kaj pa etika, morala in dobra dela?

Občutek imam, da je fora vsega tega zgolj to, da ob Lunčinem postu nisem hotela čestitati vašim psom..... In zato sem bila deležna vašega napada in določenih obtožb, ki so neupravičene. Če se motim, vzamem nazaj. Ampak kakor sem rekla...čisto drugače bi bilo, če bi prišli na ta forum z drugačnim prvim sporočilom.


Lp,
M


Gasika

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: -15
Odgovori #27 : 27 Julij 2006, 17:30:54
Rožica- hvala za čestitke-kontra za Atosa in en nasvet-vedno bodi pasmo pred Bernci ob ringu( ne čakaj da te pokličejo),ker se ti včasih zgodi tako kot se je tebi v Umagu-smola :(

Scythe- glej,vsak vzreditelj se je učil na svojih napakah,nihče me ni ničesar naučil oz pokazal,če nisem težila in bla sitna-vendar sem velikokrat samo poslušala in si potem mislila svoje.Tako počasi sem zbirala informacije od enega kot od drugega vzreditelja-vse skupaj povezala,kakšno knjigo odprla,preštudirala rodovnike skoraj vseh boljših psov v Europi-torej veliko je samoiniciativno.Noben vzreditelj ti ne bo povedal" skrivnosti velikih mojstrov",saj so tudi sami prišli težko do tega in v dolgem časovnem obdobju.Poglej Slavi-pri nemških dogah-ona je ena redkih ki se ji da s tem ukvarjat po forumih.
O,O, to pa ne mešaj-pasma ni degenerirana zaradi tega ker vzreditelji nočemo pomagati z nasveti???-Jaz svojim mladičkom pomagam kar me vprašajo ali karkoli bi se spomnil.Ne vem pa kako drugi to delajo-ali pa vzreditelj tvojega psa???Degeneracija je posledica nepremišljenih parjenj ( inbreeding oz.linijsko parejenje)-v večini primerov,kot tudi nepravilno ravnanje z mladičkom te pasme do enega leta.To so čisto druge stvari!Genetika je zelo zakomplicirana stvar!
Eh,Scythe nič ni fora ker nisi čestitala moji Quintty-daleč od tega.Samo hotela sem opozoriti na to,ker je zelo grdo-sploh v ringu ko tekmuješ,da se tisti ki ne zmaga,obrne in odvihra ven -to ni obnašanje v ringu,ali ko dobišBOB in nekdo misli da  si ga je bolj zaslužil-pa po hitrem postopku odvihra ves jezen iz Ringa-to res ni obnašanje.Konec koncev vsi pridemo na razstavo da bi zmagali in pobrali Bob,a žal samo eden ga bo odnesel-tako pač je.
Meni velikokrat čestitajo ljudje ,ki jih prvič vidim-pa se mi prav fino zdi in še zelo pozitivno sem presenečena.In ker vem kako se meni dobr zdi takrat -zakaj se ne bi še komu drugemu?
Lep pozdrav!
Gasika



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #28 : 27 Julij 2006, 17:34:29
Vidim,da se je čez dan,ko smo mi uživali s Rinino polsestrico Lenny,Rino in Chayo na izletu,razvila kar (huda) debata in to zaradi čestitk  ???

Najprej pozdravljena Gasika oz. Orsina!Verjamem,da je bilo veselje v vaši psarni veliko,ker ste dosegli takšne dobre rezultate in sem prepričana,da niso niti prvi niti zadnji.Verjetno vam je za našo 'nevljudnost'(da nismo čestitali) povedala Lunca,ker nebi rekla,da ste prebirali forum dolgo časa in se šele zdaj logirali.Malo me vse skupaj spominja na dogaše,ko kar prihajajo novi,napišejo kritike in se postavijo na stran vzreditelja.
Res da je vljudno čestitat za razstavne uspehe,ampak zakaj bi čestitala Lunci,če psi niso njeni in tudi vas takrat,ko je bilo to napisano ni bilo na forumu.Čestitali bi(sem prepričana),če bi bili logirani na forum.
In ja,na žalivke smo se navadli.Vsaj jaz.Čez Rino sem jih dobila nekaj,pa ne boste verjeli eno celo od lastnika psa iz vaše psarne.vsi vemo kako je s povezavo psarna in vzreditelji(ki so ali niso v klubu-vemo katerega mislim).Če nimaš bernija iz psarne nimaš šans,da se spodobno oz normalno pogovarjaš z vami,ki imate psarno oz pse iz psarne.
Mi ki smo tukaj gor nimamo nikakršne veze z tistim,kar ste imeli z klubom oz z komurkoli.Smo navadni ljudje,ljubitelji in lastniki bernijev,ki želimo pasmi najbolje.In če jih ne razstavljamo še ne pomeni da so pač kar nekaj.

Spoštujem vas kot vzrediteljico in da poznate bernije od A-Ž,vse njihove značilnosti,karakterje..Eni bomo to mogoče nekoč tudi dosegli,če se bomo ukvarjali z bernci tako kot se trenutno  vi.Ni pa nas treba za vsako napačno stvar zatret,kaj bi šele bilo,če bi napisali kaj res napačnega,pa samo čestitali nismo  :o

V bontonu je napisano veliko stvari,ki nam vsem še veliko manjka,da bomo spoštovali vse  ;) .Čestitke so le ena malenkost(sploh ta primer kot smo ga imeli sedaj).

Nebi rada,da se tudi tukaj razvije taka debata,ki bo vodila v to,da se bomo res samo še prerekali.Zdaj vemo,da je treba čestitat tudi tistim,katerih ne poznamo in jih nikoli nismo ne videli ne brali.Zdi se mi rahlo čudno,ampak... ???

Za konec pa dodajam še eno sliko iz današnjega potepanja(upam,da ne bo koga preveč zmotilo,če nalepim sliko :-\ )

Pa lep preostanek  dneva,

Nina


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #29 : 27 Julij 2006, 17:40:58
Scythe- glej,vsak vzreditelj se je učil na svojih napakah,nihče me ni ničesar naučil oz pokazal,če nisem težila in bla sitna-vendar sem velikokrat samo poslušala in si potem mislila svoje.Tako počasi sem zbirala informacije od enega kot od drugega vzreditelja-vse skupaj povezala,kakšno knjigo odprla,preštudirala rodovnike skoraj vseh boljših psov v Europi-torej veliko je samoiniciativno.Noben vzreditelj ti ne bo povedal" skrivnosti velikih mojstrov",saj so tudi sami prišli težko do tega in v dolgem časovnem obdobju.Poglej Slavi-pri nemških dogah-ona je ena redkih ki se ji da s tem ukvarjat po forumih.
Dobro vem, da so redki vzreditelji, ki sodelujejo in svetujejo po forumih. Ampak ti si rekla, da menda strokovnjaki, torej vzreditelji, nočejo priti na forume zaradi naše neizkušenosti in "pameti".

Citiraj
O,O, to pa ne mešaj-pasma ni degenerirana zaradi tega ker vzreditelji nočemo pomagati z nasveti???-
Nisi dobro razumela kaj sem želala povedati. S tem sem hotela reči, da zaradi tega ker ljudje niso dobro seznanjeni s pasmo (in vsem kar pritiče), parijo kar vsepovprek in zato tudi prihaja do degeneracij v pasmi. Deloma je morebiti tudi zato, ker niso podučeni s strani vzreditelja. Nisem pa rekla, da delaš to ti....

Citiraj
Eh,Scythe nič ni fora ker nisi čestitala moji Quintty-daleč od tega.Samo hotela sem opozoriti na to,ker je zelo grdo-sploh v ringu ko tekmuješ,da se tisti ki ne zmaga,obrne in odvihra ven -to ni obnašanje v ringu,ali ko dobišBOB in nekdo misli da  si ga je bolj zaslužil-pa po hitrem postopku odvihra ves jezen iz Ringa-to res ni obnašanje.Konec koncev vsi pridemo na razstavo da bi zmagali in pobrali Bob,a žal samo eden ga bo odnesel-tako pač je.
Meni velikokrat čestitajo ljudje ,ki jih prvič vidim-pa se mi prav fino zdi in še zelo pozitivno sem presenečena.In ker vem kako se meni dobr zdi takrat -zakaj se ne bi še komu drugemu?

Vidiš Gasika - še sama si napisala - RING. Jaz nisem govorila za ring...jaz sem govorila za čestitke na forumu. Mi je pa kristalno jasno, da je edino pravilen športen duh, da se čestita sotekmovalcu. Ampak jaz ne razstavljam, jaz nisem ne ob ringu, ne v ringu. Jaz niti obiskovalec razstav nisem. Zato nikomur tam ne čestitam - ker me ni. Pa tudi če bi bila - sem bolj sramežljive sorte in ne vem če bi stopila do popolnega neznanca in mu čestitala. Če pa bi bil ravno blizu, bi zagotovo. Zatorej se ne more vedno ocenjevati vse na prvi pogled, kajti vedno obstajata dve plati zgodbe.